Skocz do zawartości
IGNORED

-- ABOX --


floyd

Rekomendowane odpowiedzi

-> Andrea29

Ad. 4 plan: Oj chyba sie nie zrozumielismy - na razie nie udalo mi sie uslyszec 4 planu w moim sytemie (brakuje mu sporo do optymalnej konfiguracji) - dlatego jesli czytam ze masz z Aboxem 4 plan to swietnie, a mnie cieszy fakt ze mozna wycisnac duzo lepszy dzwiek i tylko motywuje do dalszych poszukiwan. W zadnym wypadku nie zarzucam ci nieprawdy!

 

Ad. Dynaudio 52: Spoko ;-) nie kazdemu musi podobac sie taki dzwiek :-))) Prawde mowiac przed zakupem kolumienek Tabletki byly moim faworytem - poczytalem sobie troche Twoich recenzji o zestawie Tabletki + CA 500 (a potem Abox + tabletki). Odsluchalem Tabletki, Haydny, AE 1, Avance Sign3... - niestety czegos mi w dzwieku brakowalo (Tabletek sluchalem 2 x w sklepie w malym pomieszczeniu (z elektronika MF A3, Pimare oraz moim Cambridge'm)

Na Dynaudio 52 trafilem zupelnie przypadkiem. Mialem okazje odluchac u dystrybutora w Nieporecie w profesjonalnie przygotowanym i wytlumionym pokoju odsluchowym (ok. 40mkw) wlasnie z zestawem Gryphona (ktorego tez nie mam i nie stac mnie - stad moje zaintertesowanie Aboxem :-) Dzwiek mnie powalil (szczegolnie przestrzen i barwa srednich i wysokich zakresow) i dlatego je wybralem (oczywiscie zdaje sobie sprawe ze w duzym stopniu to zasluga Gryphona, ale skoro tak ladnie wtedy zagraly to znaczy ze maja potencjal)

 

Ad. kabelki: Andrea jestem bardzo ciekawy Twojej nowej sieciowki DIY (Bodo wspominal mi ze podobno jest lepsza niz ta od Garmina). Chce w koncu cos nabyc/zrobic sobie w styczniu. Zeby nie zasmiecac watku o Aboxie moze napisz mi cos wiecej na priva [email protected] OK?

 

Tiaaaa akustyka powiadasz :-) wiem cos na ten temat!!! Wczoraj polepszylo sie gdy wstawilem choinke do salonu :-)))) Pozdrawiam Ciacho

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciacho, poczytałem Twoje "o mnie" i gdyby nie BAT i 52 to dziwnie nasze upodobania jakby zbiegają się. No bo zAAS to ni emopgłeś trafioć lepiej ,hehe

Jeśli uzyskałeś przestrzeń to gratuluję. (U mnie nadal katastrofa po wymianie mebli.)

Powinieneś na większości starannie zrealizowanych płyt mieć III plan.

IV wystepuje czasami, rzadko.

Jeśli wziąć za punkt odniesienia, co do niedawna miałem to sprawa akustyki (oprócz płyt) pomieszczenia, przy zestawie jaki posiadam.

Jestem całkowicie przekonany, że tu jest pies pogrzebany. 100% pewności dałoby mi tylko potwierdzenie z poprawieniem wytłumiena /zmiana akustyki/ pomieszczenia.

* * *

AD 52 zbiera tu sporo pochlebnych opinii. Dlaczego nie mogę się do nich przekonać ? Czemu ni egrają mi ich wysoki emodele ?????

Powinienem chyba odsłuchać "52" ponownie. Do Haydnów można się przekonać, a pamiętam, że kiedy 1. raz słuchałem w Sopocie, szybko je odrzuciłem. (Niewygrzane ?) Drugi raz, w pomieszczeniu Audioklanu na Andersa 12 to zupełnie inna bajka. Były naprawdę ok.

* * *

Podejrzewam, że drogi wzmak to jedna, ale pomieszcenie - jeśli jest perfekcyjnie przygotowane - ZDZIAŁA CUDA. Nigdy nie byłem w Nieporęcie -żałuję : (((

* * *

Jeśli kiedyś uda mi się (bo musi się udać wcześniej czy później) i uporam się z obecnymi dźwiękowymi problemami to zapraszam do siebie, byś mógł posłuchać i ocenić jak u mnie gra. Tylko daj znać wcześniej na e-maila.

* * *

Ad. energetycznego dźwięku: mamy nie te wzmaki. CA jest raczej zrównoważony, stonowany i... raczej ospały (mało dynamiczny). Nie jest to wzmak grający żywo. (Wolę go jednak niż inne, sztucznie brzmiące / podbarwione/ jak np. Rotel za ok.4kzł.)

* * *

Ad. sieciówki: jeszcze nie ruszyłem : (( Dam znać na forum - za dużo pytań na jej temat otrzymuję na priva, co staje się już męczace.

 

Pozdrawiam i życzę dalszych, znaczących kroków w ulepszaniu Twojego systemu.

 

PS. A ABOX dodaje jakby energii (tego szukasz), ale to sam już chyba wiesz ; )) Do tego ma to coś w dźwięku, co zniewala, przekonuje o jego wartości. Czyż nie ?

Fajnie to ujął w opinii pawelm, który napisał, że jego muzykalnoćsć potrafi oczarować. Pozostaje mi tylko się z tym zgodzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO ZAINTERESOWANYCH ODSŁUCHEM ABOXa.

Udostępniam prototyp zainteresowanym do odsłuchu w ich własnych domach i systemach.

Zależy mi, by osoby które zapoznały się z brzmieniem ABOXa, wypowiedziały się w tej materii, np. w tym wątku. (Wrażenia, konfiguracja systemu - klocki, kolumny, kable, rodzaj słuchanej muzyki.)

 

Kaucja za ABOXa wynosi 600zł. Po jej otrzymaniu wysyłam prototyp do odsłuchu na tydzień. Po odesłaniu, zwracam tę kwotę pomniejszoną o koszty wysyłki.

(Zakładam, że wzmak wróci do mnie sprawny, cały i nie otwierany.)

Oczywiście liczę, że znajdę tu chętnych do odsłuchu na podanych warunkach.

Mój tel.: 089 / 542 66 97,com 602 342 693. .

(od 17:00 do 20: 00)

Dziękuję za uwagę.

Ps. jestem coras bliżej finału byśće mogli to tu zobaczyć. :o))

 

Z audiofilskim pozdrowieniem, B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napisz dosłaownie kilka zdań na mój e-mail [email protected] Z ortografią nie ma kłopotu - mam w rodzinie osobę z dyslekcją więc widzę jak się męczy na studiach i co gorsze nawet profesorom trzeba tłumaczyć o co chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwego nowego 2004 Roku. Mam wreście wycenę obudowy. Ile będze kosztować? pewnie jesteście ciekawi? Niestety ponat 0.5 kzł i to ta mniej szczęśliwa wiadomość. Lecz to za 1 sztukę przy większej ilości będzie taniej tak zostałem zapewniony przez wytwórcę. Pewnie myślicie że pozłacana będzie nic z tego tylko ocynk galwaniczny pod lakier by za 10 lat farba nie zlazła, pozzatym płyta czołowa 8mm alu.frezowana zmałymi łuczkami na rogach.skrzynka 1mm blacha stalowa cięta laserem łącznie zdziurkami na swieże powietrze dla radiatorów.i,to,te świeże powietrze we wzmaku głównie kosztuje :o) znaczy te dziurki.Potem podam emayla do nich. w tej chwili zapomniałem zabrać do kafejki wizytówkę firmy. Jak umieszczę fotki to może ktoś z was się skusi ajak będzie was więcej to może jakaś seria wyjdzie i taniej będzie. jeszcze raz pozdrawiam na TEN NOWY 2004 rok B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO R chciałem się wpisać na twego @. Ale poza forum w necie to jeszcze niebardzo umiem się poruszać od niedawne mam pcta a internet tylko w kafejce DLA większości to łatwe aja się w tym gibie zbraku doświatczenia. Napisz co chcesz wiedzeć a ja postaram ci się otpowiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Bodo!

Interesuje mnie rodzaj wzmacniacza wstępnego np. różnicowy, główny układ wzmacniający - np. kaskoda, wtórnik emiterowy itd., typ tranzystorów końcowych, wielkość kodensatorów filtrujących, wysokość napięcia zasilającego (jedno, dwa (do cz. wstępnej), ewentualnie inne ciekawostki. No i na co zwracasz szczególną uwagę w projekcie. Czy stosujesz zwierciadła prądowe, czy dałeś przedwzmacniacz i ewentualnie na czym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Małe pytanko, czy na przykładzie tego wzmacniacza jest robiony "ABOX".

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wejsciu jestr wzmacniacz rużnicowy potem kaskada i stopień sterujący wklasie A tranzystorani mocy. mam nadzieję że,niczego niepokręciłem.W prototypie urzyłem BD 249c-250c sterowałem je BD139-140 a te sterowałem BC 639-640, oddzelne zasilacze na obie koncówki filtracja 10000mF50V zasil standart według schematu. Bez stabilizacji. to chciałeś wiedzieć? pozdrawiam B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na kilku forach i stwierdzam, że panterka to jeden z gości posiadających chyba największą liczbę schematów wzmacniaczy mocy :))

Ten powyżej schemat jest naprawdę sympatyczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ternin wykonania mojej obudowy się oddala, zamało sztuk by przerywać inne zlecenia , więc uzbrajam się w cierpliwość .A i Was oto prosze >R. jak postępy w budowie i jak grają sankeny u ciebie bo toshiby ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wzmak tylko został odpalony i nie testowałem jak należy. Trzeba porządny radiator, obudowę, lepsze trafo. Jednym słowem trzeba mieć natchnienie do tej części mechanicznej ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki byłem ciekaw, bo mój ciągle czeka na obudowę lecz jestem dobrej myśli :o) może już w przyszłym tygodniu zacznę wklejac do niej graty.Jeżeli zrobią do piątku. Naraźe gram bez ob.ijest całkiem całkiem pozdrawiam B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodo_z

 

Czy mógłbyś mi przesłać schemat Twojego wzmacniacza, bo nigdzie nie znalazłem tego projektu - oczywiście w celach poglądowych.

Dzięki.

 

e-mail>

 

[email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Panterka może da się coś zrobić w tym temacie. Narazie nie miałem czasu, udzelałem się w innym wądku. U Milmura. AAPROPO zmień nika na zalogowany, chciałbym wiedzeć z kim rozmawiam może ty to japan szpiek i pracujesz dla sony :O) ))).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodo_z

 

Ja jestem zalogowany już od dawna, jeśli to jest ten wzmak, który zamieściłeś na stronce i omawiany jest w wątku mirmura, to schemacik już mam. Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodo_z

 

Zajarzyłem, ABOX jest to całkiem inny wzmacniacz, niż ten omawiany w wątku mirmura, wiec jeśli znajdziesz czas i chęci to proszę na e-maila.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>panterka

Użyj wyszukiwarki. Chyba w wątku o ABOXie podano, iż jest to wzmacniacz opublikowany w Radioelektroniku (był podany numer) w latach 80 przez inż. Klapczyńską. Z jej artykułu korzystał M. Feszczuk w drugim wydaniu swojej ksiązki o wzmacniaczach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

----> Panterka

do pobrania z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.