Skocz do zawartości
IGNORED

-- ABOX --


floyd

Rekomendowane odpowiedzi

Zaiste. Sam płytka, jak i z elementami wygląda i jest wykonana pięknie : ))) Paru drobiażdżków bym się jednak czepiał (bzdety), ale to dlatego, że jestem wyjątkowym pedantem w te klocki i oczekuję perfekcyjnej jakości wykonania nawet ad. logo... ; )) B. już o tym wie.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemski

(Konto usunięte)

Myślę że najlepszym rozwiązaniem byłoby wyfrezowanie w przednim panelu na środku napisu ABOX bądź też sygnatury autora. Mnie osobiście podobałaby się etykieta podobna jak na statuetkach itp z sygnaturą autora i np opisem typu POWER AMPLIFIER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Seband: masz wątek: "Skąd obudowy..." Tam bodo_z podał namiary i przybliżoną cenę. Wspomniał też, że może być cokolwiek taniej, jeśli będą to obudowy, dokładnie z jego już gdzieś tam wprowadzonymi do pamięci wymiarami obudów. (To podobno upraszcza i potania sprawę /obudowę/.)

 

Proponuję poczekać, aż B. się udzieli i śledzić stosowne wątki. (Aż dwa ; ))

Pozdr.

 

PS. Obudowa jest dość solidna i ciężka. Ale zawsze można coś poprawić ; )) Grunt, że praktyczne problemy z wykonawstwem zostały przełamane. Teraz tylko zamawiać i zbijać cenę ilością zamówionych sztuk. Ale - jw.

 

Wymiary obudowy (szer. x wys. x głębokość): 44x9,2x35cm, a wysokość frontowej płyty 9,8cm, grubość 8mm.

/Chyba nie pokręciłem ; )) Pasuje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoba mi sie ta bestia

wyglada na pelne dual mono

najwieksza frajda dla oka to te dwa toroidy i radiator przez cala szerokosc obudowy

 

odnosnie obudowy -prosta i "zwiezla", bez zbednych bajerow. Wyglada nader solidnie

jedyne czego sie czepne - to troche .... smutna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziędobry , cieszę się że się podoba :o)) Cz solidna, to tak, czy ładna kwestia osobistych preferęcji. Może trochę smutna ,tak chciałem . Z logo niejestem usatysfakcjonowany, a fajerwerków mrugających niechcę bo wolę słuchać niż się gapić. Można zamówić z alu, laserem wytną lecz godzina pracy lasera przy alu. 100wkę drorzsza, materiał terz drorzszy bo blacha alu. pod laser specjalna. Jeśli są chętni na obudowy to załurzcie wątek np. komu obudowę Żarna i niech się wpisy posypią . Przy większej ilości cena lepsza i poważniejsz rozmowa z usługodawcą . Przy jednej sztuce czekać trzeba na wolne moce przerobowe, przy parti ustawią tak by było szybciej. Jak będą chętni to osobiście popilotuję sprawę. Czy to widać na fotkach trafka wiższą około 10 mm nad obudową. Pod jest pianka gumowa nieściśnięta trafka wiższą na szpilkach M6. Takie zamocowanie w duzym stopniu eliminuje wpływ stalowej o budowy na trafa oprucz tego są ekranowane przez trafbera blachą transformatorową na zewnącz. Więc o basss się nie obawiam. :O)). Z poważaniem Ps ciągle jeżcze z kafejki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no panowie (Bodo i Andrea) - to musze Was kiedys przycisnac o jakis wspolny odsluch :)) - w koncu do Olsztyna nie tak daleko, a do Andrei i tak sie od jakiegos czasu wybieram :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Przemski to ma być wmiarę tanie a frezowanie też kosztuje i pewnie przy jedmistkowej ilości zażyczą sobie ze stówkę . A taka wersja jak wyżez do spieniężenia za niestety 1700 pl zł ,a chciałem dwie stówki taniej , no i się nieudało. :O((.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>bodo

Gratuluję - dobra robota, mnie sie podoba. Może bym się też namówił na taką obudowę (za ile ona?)

Muszę Ci powiedzieć, że z wielkim zainteresowaniem śledzę Twoje wpisy - dla mnie to mistrzostwo świata.:-))

Jesteś nie do pobicia.

Życzę sukcesów.

Pozdrawiam

Jarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjściowa cena 4 stówki az i szt jak poszedłem do nich po raz 1 zaśpiewali 5 stuwek lecz obiecali taniej przy większej ilości ale to dopiero przed nami . Bo chętnych do tego trzeba !!!.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jar1 fajnie wiedzeć iż ma się słuchaczy ale nie zapamiętuj mojej pisowni bo na forum będze dwuch z dyslekcjai dyzgrafia :o)) . Bo co pozostało gdy na wady niema rady ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam klony ProAc-ow. Napędzam je Audiolabem 8000A jako koncówką podłączoną do AudioResearcha SP-5. Czas na koncówkę mocy - myslicie, że ABOX da rade ScanSpeakom - mają niewielką skuteczność ok 86 dB a pokój ma ok 25 m2.

ABOX wygląda interesującą z chęcią podłączyłbym to do swoich klocków - ciekaw jestem co z tego wyniknie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Bodo

Wiesz Bodo, staram się, ale coraz mi trudniej. Sam już zauważam, że robię coraz wiecej byków. Net jest straszny.

A jeśli chodzi o obudowę, to możesz mnie rozpatrywać na tak.

pozdr

Jarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodo

czy jest możliwość nabycia u ciebie samych końcówek, bez zasilacza ,radiatora i obudowy ?

mam 2 obudowy z aluminium 5mm z radiatorem na boku, w środku trafo toroidalne 150watt/ ~2x19volt(2x25),

mostek 20 A, 2 kondensatory10000 uF.

tylko wciąż brak pożądnego wzmaka do tego(mimo kilku prób)

jeśli tak to chciałbym poznac cene.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jaszo. Ciekawość to ponoć pierwszy stopień do piekła, lecz w twoim przypadku to raczej czyściec.

Myślę że łatwo będzie cię wysłać do nieba. Wystarczy, że zadzwonisz i weźmiesz prototyp do odsłuchu . W wątku powinny być gdzieś zasady jak to zrobić. Jak nie spodoba ci się dźwięk to nikt cię do kupna nie zmusi. Ocelot z worka tez nie wyskoczy.

 Stmaniak Widzisz jak się napracowałem by miało to ten kształt, miałbym to teraz kroić na kawałki ? W wątku u Milmura jest opracowana płytka wzmaka i nie tylko Mil. Opisuje, że gra nie źle a i satysfakcja większa gdy go sam popełnisz. Wtedy też będziesz miał się czym tu pochwalić. Jeśli nie to radzę najpierw posłuchać prototypu.

 JAR1 Trzymam cię za słowo , załóż wątek. Gdy się paru chętnych znajdzie to pojadę zbijać cenę.

> Pamterka Niezły pomysł lecz sesję zdjęciową ABOXa u mnie w kąpie szlak trafił więc jeżeli Andrea ma jeszcze fotki to pewnie tak zrobię. Pozdrawiam wszystkich B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością musze przyznać do popelniania byka, tum razem w rachunkach co ma wpływ na cenę którą zaniżyłem o150zł pl i śpieszę się o tym poinformować. Więc cena to 1850zł pl. Nie chcę by ewentualni zainteresowani dowiedzeli się przez telefon i nie chcę by napisał tu o tym fakcie rozczarowany chętny. Zdaje sobie sprawę z tego że nieładnie jest myłić się w kwestji forsy i że tu się niepopisałem sory pozdrawiam B. :o(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Jaszo: mój pokój ma 25m2, skuteczność Tabletek: 86dB. Zapewniam, że w okolicach prawie pełnego wysterowania nie wytrzymasz długo natężenia dźwięku. Mój ABOX ma tylko 1., 250W trafo...

(Ale będą dwa ; ))

Na Twoim miejscu, jeśli zdzierżysz głośność (nie wierzę), martwiłbym się raczej o życie przetworników ; )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> jar1 Sory, koncówka już jest a preampa nie ma i tym będę sobie głowę zaprzątał. A tym czasem jest następny wzmak na forum od darkul diy pulsuje i tętni , żyje i tak trzymać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówka gra u mnie w zestawie. Narazie nie myślałem o wysyłaniu jej do odsłuchów z powodu że kałcja musiała by być sporo wyrzsza, a i koszt przesyłki też wzrośnie bo waga to już nie 5 kg a około 12 kg. Oprucz tego myślę nad pre. i będę go potrzebował do testów. Ale dzieki za pytanie, trzeba będze pomyśleć i coś wymyślić w tym temacie. pozdrowienia dla wszystkich w DIY B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.