Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sądzę, aby zasilanie miało wpływ na takie aspekty dźwięku, jak barwa czy równowaga tonalna, to nielogiczne. Dyscyplina basu, impuls, szybkość, - zmian w tym zakresie można się ewentualnie spodziewać. Chociaż jak czyta się testy kabli sieciowych które zdaniem testujacych ingerują w kazdy aspekt dźwięku, to po zmianie całego zasilania mozna by oczekiwać na logikę wszystkiego. Tyle że ja w to nie wierzę.

Było by super, gdyby NAIM-om spadły szumy po zmianie zasilania. Nic tak (pieknie) nie szumi, jak NAIM. No może morze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

niedawno kupilem teddycap plus mk III, czyli hicap i napsc w jednym. Uzywam z cedekiem cdx, pre nac 102 i wzmacniaczem nap180.

Niby tylko zasilacz a jednak slyszalna poprawa dzwieku. W duzym skrocie, kiedy wpialem jedynie uklad hicapa zdecydowanie polepszyla sie przestrzen wydaje mi sie ze najbardziej za sprawa wybrzemiwania dzwiekow ale bez gubienia szczegolow czy zlania, nadal jest dynamicznie. Dolne rejestry brzmialy pewniej i solidniej. Po podlaczeniu napsc basy staly sie jeszcze bardziej zdefiniowane i szybsze co szczegolnie mnie ucieszylo bo mialem problem z ustawieniem kolumn B&W CM1 gdyz potrzebuja sporo miejsca z tylu ktorego w pokoju mi brakuje i czasami zwyczajnie potrafily "zadudnic".

 

Estetycznie skrzyneczka calkiem fajna i dobrze wykonana, dobrze sie komponuje z reszta sprzetu. Dolaczone sa rowniez dwa kable jego produkcji i ciezko mi powiedziec cokolwiek na ich temat bo nie mam jak porownac z oryginalami.

 

Nie sluchalem oryginalow NAIMA ale jestem zadowolony, do tego stopnia ze zastanawiam sie nad zakupem jego zasilania do CDXa. Generalnie polecam.

 

 

Pozdrawiam!

Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki robdeszan, wreszcie jakaś konkretna podpowiedź :) Szkoda tylko, że używasz tego teddycapa do zasialania zestawu pre/wzmak, a mnie akurat najbardziej interesuje zasilanie do CD. Ale pewnie ogólne cechy zmian dźwięku są podobne.

Jeszcze pytanie czy kupowałeś bezpośrednio od "twórcy" z Izraela ? Jak wygląda w takim przypadku kwestia opłat celnych i podatku - Izrael to raczej już nie unia europejska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupowalem przez ebay (aktualnie przebywam w anglii) i przed zakupem spytalem sie jak wyglada kwestia oplat i w koncu przesylka dotarla jako uzywany zasilacz/prezent wiec przyszla bez zadnych dodatkowych oplat. Mysle ze powininenes to z nim ustalic przed wysylka. Ale jest to do dogadania.

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszsytkich:) Odrazu zaznacze Naima nie znam:P Chce zakupić wzmacniacz - miałem na oku Caspiana - ale z racji tego że jest tak trudno dostępny - a ja nie mam na czym słuchać muzyki -raczej odpada;)

 

Zainteresował mnie Naim Nait 5i :) Chciałbym akby ktoś z was mi pomógł w wyborze- opisał brzenie tego wzmaka- tak nawet ogólnikowo- będzie to zakup w ciemno- najwyżej odsprzedam za identyczną cene:)

 

Prosze o porady - może ktoś słyszał Audio Academy Hyperion IIIS + Naim Nait 5i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krotko mowiac to bardzo dobry minimalistycznie zbudowany wzacniacz. i wlasnie dzieki tej minimalistyce brzmi tak swietnie. moim zdaniem to jeden z najlepszych wzmacniaczy w tej cenie. bardzo duza wydajnosc pradowa dzieki olbrzymiemu toroidowi i duzy zapas mocy nawet przy duzych obciazeniach. mimo ze ma tylko na 50W mocy na kanal, sluchacz odnosi wrazenie ze jest jej znacznie wiecej bo jak sie mowi w biznesie mamy tu do czynienia z najmowskimi watami!! dzieki czemu brzmienie jest bardzo energetyczne, rytmiczne z typowym dla naimow drivem. dokladne i nie traktujace zadnego pasma z wyroznieniem(no moze troche bas) nie traci kontroli nawet przy glosnym sluchaniu. bardzo dobrze kontrolowany i niski lekko zaokraglony bas, bardzo otwarta swieza i prawdziwa i bliska sluchaczowi srednica, duzo dobrej jakosci i dokladnych wysokich. potrafi sie sprawdzic w kazdym gatunku muzyki. scena dosc szeroka choc mogloby byc lepiej i czuc ze mogloby (zapewne to wina moich tanich glosnikow B&W) nie rozklada sie az tak szeroko na boki ale za to w przod i w tyl jest znacznie lepiej. z nowymi (juz w drodze Audio Physicami bedzie znacznie lepiej.) producent nie zaleca wylaczania urzadzenia przez co dzwiek pozostaje zawsze na wysokim poziomie bez potrzeby wygrzewania - dobrze i wygodnie. poprawnie dzialajacy pilot. jestem w posiadaniu tego urzadzenia od ponad roku i nadal mnie zaskakuje! polecam

post-18868-100005690 1241780494_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do AA Hyperionów polecałbym w ciemno. Słuchałem tych kolumn jakieś 1,5 roku temu i wypadły bardzo dobrze. Jesli tylko pomieszczenie nie będzie za małe zagrają ukazując pełne spektrum możliwości Naima i kolumn. Powinno to być kulturalne i wyważone w każdym aspekcie dźwięku połączenie. W ogóle Naim jakoś się lubi z polskimi kolumnami. Po wielu poszukiwaniach, kolejny mój zakup, to także nasza manufaktura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia bardzo tylko jedna kwestia. Dlaczego na rodowitym brytyjskim forum Naima, Avondale - producent owych zasilaczy przewyższających parametrami HiCapa, wyraził zdecydowane stanowisko by jego produkty nie podlegały tematom jakichkolwiek dyskusji. Troche to dziwne, nie uwazacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono klubowiczów

To i ja chciałbym zapisać się do klubu naimowców o ile można i pozadawać doświadczonym trochę pytań. Otóż od kilku dni posiadam wzmacniacz naima nait 5i, ktory gra razem z kolumnami RLS Phobos2, za źródło służy mi jak na razie Marantz 7001, kable głośnikowe to Eichman Express Four 2 x 3m, jako interconect jakiś tani i nieznany techlink, pomieszczenie 16m2, słabo wytłumione, muzyka każda z naciskiem na soft rock. Co do dźwięku nie mam żadnych zastrzeżeń (jest pięknie, aż chciało by się coś zepsuć:) i tak z czystej ciekawości, czy może ktoś z klubowiczów porównywał tego marantza, oczywiście podłączonego do Naima z innymi odtwarzaczami w tej cenie, co jest godne posłuchania? Pomijając dedykowanego Cd do tego wzmacniacza, bo ten jednak jest zbyt drogi. I drugie pytanie, często u mnie w pokoju gości radio, za tuner służy mi również Marantz, jak dla mnie jest zbyt krzykliwy, jakie tunery macie podłączone pod wasze zestawy o ile takich wynalazków słuchacie...?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane tunery z nowej linii bywają, ale nie na polskim rynku wtórnym, lecz brytyjskim. Tam ofert sprzedaży Naima w ciągu jednego dnia jest tyle co u nas przez rok na allegro;) - gdzie w dodatku oferta jest uboga, prawie ciagle to samo jest w sprzedaży i po malo atrakcyjnych cenach... W Anglii - do wyboru do koloru, czesto sprzęt kilkumiesieczny z rabatem nawet 30%. Cóz ich stać;)

 

Nat05 z grudnia 2007 zakupiłem 3 tygodnie temu za 580 funtów.

 

Starzy wyjadacze Naima uważaja, iż stare tunery z serii oliwkowej brzmią lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za info, w sumie to chodzi mi o tuner do kompletu wizualnego, stąd na tapecie nowa linia naima, jakość ma dla mnie zupełnie wtórne znaczenie, od tego jest płyta cd...

Ponad 500 funtów to też niemało, dla wyglądu oczywiście, bo jakikolwiek tuner można z allegro za kila stówek kupić.

Ot, zagłostka :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal stabro, 12 Maj 2009, 00:02

 

>nie chce sie powtarzac

>ale jezeli ma byc tuner analogowy to dynalab magnum

>do naima jak ulal pasuje

 

A jakie typy tych Magnumów i jak wyglądają ceny, gdzie można to w Polsce kupić? Podejrzewam, że tanie to nie jest, a nie chciałbym na tuner wydać nie wiadomo jak dużej kwoty

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w "STEREO" ale bez rezultatu...

 

Kable elektrycznie zgodne ze sprzętem Naima.

 

Ciekaw jestem, prócz Nac-a5, jakie kable głośnikowe i konekty pasują z Waszych doświadczeń do urządzeń Naima.

W starszych testach Naimów używano np. Cable Talka co ponoć zasugerował tak dystrybutor jak i sam Naim.

Wyczytałem też kiedyś że kable Linna mają podobne właściwości. Z tego co pamiętam chodzi o wysoką indukcyjność a niską pojemność przewodu.

Co do konektu znam też dobre efekty z Van den Hulem Secondem opartym o wtyki DIN. Konkretnie muszę czymś zastąpić NacA5 oraz szary DIN-DIN Naima na coś co dorzuci gęstość, ciepło, nasycenie, ciężar...troszkę basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Co do konektu znam też dobre efekty z Van den Hulem Secondem opartym o wtyki DIN. Konkretnie muszę

>czymś zastąpić NacA5 oraz szary DIN-DIN Naima na coś co dorzuci gęstość, ciepło, nasycenie,

>ciężar...troszkę basu.

 

Miałem taki sam problem, to znaczy dobór okablowania do Naima CD5 w celu wyeksponowania dokładnie tych cech, których oczekuje zwisu123 :)

Niestety gotowe angielskie IC dedykowane dla Naima-a (Chord, Cable Talk) nie spełniły moich oczekiwań. Ponieważ jest w sumie mało dostępnych interkonektów DIN-RCA (słucham CD5 podłączonego do lampowego wzmaka słuchawkowego) postanowiłem zaopatrzyć się na ebay w naprawdę fachową przjściówkę Gothama (zakręcane gniazdo DIN, złocone gniazda RCA)i wypróbować zwykłe kable RCA-RCA:

http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&item=370172565890

Ku mojemu zdziwieniu najlepszy efekt osiągnąłem na IC Audnionowa Galatea mk 3. Pełna konsternacja, bo czytałem opinie, że Audionova to zwykła tandeta z Chin pod polską "adudiofilską" marką. Uzyskany efekt dokładnie jak oczekiwany: dodana masa i nasycenie dźwięku, pogrubienie średnicy, wspaniałe wokale wyeksponowane do przodu. Nastąpiło lekkie wycofanie góry, co w połączeniu ze wzmakiem lampowym może trochę ograniczyło detaliczność, ale mi to nie przeszkadza - na słuchawkach nie lubię zbytniej chirurgii, bo szybko męczy uszy :)

Polecam więc zabawę z przejściówkami, oczywiście dobrymi. Po dobraniu optymalnego kabelka można przecież sobie zrobić lub zamówić egzemplarz z wtykami na stałe.

W przypadku CD5 polecam także eksperymenty z sieciówkami, no chyba że się od razu zainwestuje w dodatkowy zasilacz. Ja osobiście stwierdziłem zasadniczą różnicę po zamianie podstawowej sieciówki Furutecha z miedzi srebrzonej (dźwięk rozjaśniony, pozbawiony masy) na sieciówkę miedzianą Sonusoliva (zmiany w podobnym zakresie jak w przypadku IC Galatea, może w trochę mniejszym stopniu).

Jeżeli chodzi o kable głośnikowe to niestety nic nie poradzę bo takowych nie używam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tam uzywam naimowskich

w innym wypadku , zawsze cos nie tak

co jedno sie polepszy to drugie popieprzy

nie ma sprawiedliwosci na tym swiecie

zamiast kabli moze lepiej zmienic glosniki

zafundowac oddzielna linie zasilajaca do urzadzen

dokupic zasilacz zewnetrzy itp itd

 

ps

zapomnialem dodac ze wymienilem szara naimowska laczowke

na troszeczke drozsza i juz do sznurowki nie powrocilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>zapomnialem dodac ze wymienilem szara naimowska laczowke

>na troszeczke drozsza i juz do sznurowki nie powrocilem

 

Rozumiem, że "troszeczkę" droższa łączówka to hi-line ?

Myślę, że mógłbym użyć innego przymiotnika na określenie ceny tego wynalazku :)

Ale jak wiadomo z fizyki wszystko jest przecież względne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie uzyskać średnicę chwytającą za serce, że aż dreszcz przechodzi tzn. gęstą, przejrzystą z domieszką ciepła do tego mocny, kontrolowany bas i dużą dawkę 'ciemnego oddechu powietrza' to srebrna łączówka IC Antykabel HiRez sprawdzi się wybornie.

 

Z głośnikowymi to już trochę inna historia, ale jeśli priorytetem jest nadal pełna realizmu i napowietrzona, przejrzysta średnica to przewodom Kondo niewiele innych dorówna.

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>michal stabro

Tak, oczywiście pisałem w kontekście mojego zestawu gdzie tylko wzmacniacz jest Naimem.

W odniesieniu do Naim-Naim wybór przewodów głośnikowych Kondo podtrzymuję natomiast mam obawy o IC. Ten Antykabel może okazać się zbyt ciemny na wysokich w zestawieniu firmowym. Jak zwykle trzeba sprawdzić, bo szczegółowość, średnicę i bas ta łączówka ma świetną.

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, pomęczę jeszcze temat tunera radiowego do naima...

Te NAT05 są drogie jak cholera - w Niemczech używki coś koło 900 EUR, nowy u nas - nawet nie wiem, ale pewnie ponad 5 tys pln. Trochę za drogo jak dla mnie.

No i zastanawiam sie nad przeczekaniem - czyli jakimkolwiek tunerem spełniającym kryteria:

1. obsługiwany przez pilota naima - to chyba philipsowski standard?

2. wzorniczo choć trochę dopasowany, czytaj: czarny i niewielkiej wysokości, aby nie przytłoczył wizualnie wzmaka

3. idealnie, jakby miał zielony wyświetlacz...

4. tani

 

Są takie?

 

pzdr Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dorzucić swój glos w sprawie Naim a okablowanie, a konkretnie chodzi o sieciówki. Do tej pory słuchałem na standartowej. Dziś podłaczyłem sieciówkę Sonus oliva no i bardzo ciekawie. Odsluchy są tylko słuchawkowe i dzwięk powiedziałbym uwolnił się. Scena zrobiła się wieksza i góra jakby złagodniała. Nie wierzyłem, że sieciówka może tak zmienić dźwięk i to w Naimie ale to co usłyszałem spowodowało, że zmieniłem zdania. Cytując klasyka: "To działa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.