Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

>....flatcap oslabia

>oba te wzmacniacze, jest to wlasciwie downgrade...

 

I taka jest nielukrowana prawda ;-)

Trochę poprawi klarowność dźwięku a w innych aspektach popsuje. Flatcap jest za cienki do wzmaków, do CD Naima to co innego.

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Floyd00, 28 Maj 2010, 18:44

 

>>....flatcap oslabia

>>oba te wzmacniacze, jest to wlasciwie downgrade...

>

>Ciekawe to co piszesz. To chyba pierwsza opinia tego typu.

 

uzytkuje flatcapa od jakiegos czasu, przy cd5x swietnie sie sprawdza, jednak po podlaczeniu to Supernaita, bas zaczyna sie rozlazic, scena jest bardziej rozmyta niz detaliczna, wiec pozostawilem Supernaita grajacego z wlasnym zasilaniem i jest ok. Flatcap zostal zaprojektowany do CD5X, Stageline...Do Supernaita najbardziej wlasciwym jest HC....

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna sprawa, czy ktorys z kolegow sluchal Naima z Proac'ami?? Angole pieja z zachwytu nad tymi kolumnami polaczonymi z Naimem, ale oni wszystkim sie podniecaja takze.. ;) jestem ustawiony na odsluch i nie wiem za bardzo czego sie spodziewac po tych kolumnach..jakies sugestie??

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham Naima z proAc

powiem tak - jak słuchasz małych składów będziesz zchwycony

natomiast zestawienie to nie daje rady przy wielkich składach muzycznych zbyt gęsta i ciepła srednica np.z gitarami basowymi itp.

 

jezeli słuchasz np. damskich wokali i niewielkich składów jezeli chcesz przychodząc z pracy włączyc sobie spokojny kawałek i popłynąć to będzie to dobry wybór

 

jeszcze jedno swietny basik mozna się w nim zakochac

głosniki które mam najdłuzej i chcę zmienic tez na ProAc

 

mam nadzieję ze pomogłem ,

niedługo będę sprzedawał swoje d15 jezeli jest ktos chetny gg. 10 33 05 86

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

vini, vidi, vici a mianowicie zrobilem porownanie naita xs z supernaitem. w jednym i drugim przypadku wzmacniacze jak i cedek 5x zasilal flatcap xs, glosniki spendor sp2/3r.

przyznam ze sceptycznie podchodzilem do glosnikow spendora po doswiadczeniu z A6. tym razem zostalem mile zaskoczony. juz od pierwszych taktow ucho sie usmiechnelo a zaczalem od xs'a. wszystko gralo naprawde poprawnie pod warunkiem ze wzmak byl podkrecony na 9'ta godzine. robilo sie wtedy juz delikatnie glosnawo. po podlaczeniu supernaita poprawie ulegl przede wszystkim bas. bylo go wiecej, grubiej, nizej. kolumny tloczyly wiecej powietrza przy nizszym poziomie glosnosci, dzwiek nabral ciala. potwierdze i powtorze poglebila sie scena. w moim odczuciu podlaczenie supernaita dalo taki przeskok jak podlaczenie flatcapa do mojego systemu.

a propos flatcapa: nie robilem testow z podlaczonym i nie podlaczonym zasilaczem do wzmacniacza (zrobie to wieczorem) ale ani w moim xs'ie ani w SN nie zauwazylem rozmazania basu, wrecz u mnie bas zyskal na szybkosci i stal sie bardziej konturowy. byc moze to zasluga tylko i wylacznie cedeka. zobaczymy.

generalnie odsluch sie podobal, SN ze spendorami gal wybornie. zwlaszcza wokale ogolnie srednica grala jak na zywo, bas dynamiczny a lekko wycofana gora wcale nie przeszkadzala. zbieram na supernaita ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha, znalazlem swoja opinie na AR-Sound testimonials ;)

 

Tomasz Szczęsny from Poland wrote:

 

HI Avi,

 

thank you for the Sky-Link, it's a wonderful pleasure to listen with your interconnect, now i have to sell the Naim's hi-line. With the sky-link, deeper stage of music is more clear and touchable, stereophony is better, but the most fantastic thing is that music became more 3D. Now i have ordered The green one for connection between my CD5X and FLATCAP XS. I can't wait to hear the difference between your cable and SNAIC5.

Regards

 

Tomasz

 

no i sie skonczylo tym, ze nie ma zadnej roznicy pomiedzy kablami zasilajacymi....

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli wierzeysz w testy z gazet, to no comments.....kazdy kto uzytkuje ten produket powie Ci ze to swietny wzmacniacz, kolumny Naima tez slabo wypadaja w testach a prawda jest taka ze to jedne z lepszych glosnikow jakie slyszalem, tyle ze b.drogie

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

vini, vidi, vici a mianowicie zrobilem porownanie naita xs z supernaitem. w jednym i drugim przypadku wzmacniacze jak i cedek 5x zasilal flatcap xs, glosniki spendor sp2/3r.

przyznam ze sceptycznie podchodzilem do glosnikow spendora po doswiadczeniu z A6. tym razem zostalem mile zaskoczony. juz od pierwszych taktow ucho sie usmiechnelo a zaczalem od xs'a. wszystko gralo naprawde poprawnie pod warunkiem ze wzmak byl podkrecony na 9'ta godzine. robilo sie wtedy juz delikatnie glosnawo. po podlaczeniu supernaita poprawie ulegl przede wszystkim bas. bylo go wiecej, grubiej, nizej. kolumny tloczyly wiecej powietrza przy nizszym poziomie glosnosci, dzwiek nabral ciala. potwierdze i powtorze poglebila sie scena. w moim odczuciu podlaczenie supernaita dalo taki przeskok jak podlaczenie flatcapa do mojego systemu.

a propos flatcapa: nie robilem testow z podlaczonym i nie podlaczonym zasilaczem do wzmacniacza (zrobie to wieczorem) ale ani w moim xs'ie ani w SN nie zauwazylem rozmazania basu, wrecz u mnie bas zyskal na szybkosci i stal sie bardziej konturowy. byc moze to zasluga tylko i wylacznie cedeka. zobaczymy.

generalnie odsluch sie podobal, SN ze spendorami gal wybornie. zwlaszcza wokale ogolnie srednica grala jak na zywo, bas dynamiczny a lekko wycofana gora wcale nie przeszkadzala. zbieram na supernaita ;)

 

ciesze sie, ze Ci przypadl do gustu ;)

a najlepsze w Supernaicie jest to, ze im lepsze zrodlo, tym lepiej, w tej chwili gram na CD5X z flatcem, jest wybornie, ale wiem ze moze byc lepiej z tym wzmacniaczem....

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamWysokinski

(Konto usunięte)

W kwestii zasilaczy do odtwarzaczy CD Naima dodam, że po podpięciu TeddyCapa do CD5X brzmienie jest wyborne - słuchamy właśnie z żoną Knopflera z płyt HDCD i jest genialnie :-), dla mnie to koniec poszukiwań w zakresie odtwarzaczania CD, jeśli w przyszłości miałbym inwestować w cyfrowy front-end - to będzie to DAC do plików hi-rez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja to wszystko wiem bo mam i sn i dobre zrodlo

/przynajmniej tak mi sie wydaje , bo jestem na delegacji :)/

test kolegi jest jak najbardziej sensowny

smieszy mnie jedynie powielanie plytkich i malo rzeczowych cudzych testow

i holdowanie zasadzie ,ze jak cos kosztuje troche wiecej to musi mniec mniej gwiazdek

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem mam wrażenie że co niektórzy oburzają się bez powodów...

Każdy tu wypowiada własne zdanie na temat tego czy innego urządzenia Naima, bo w taki lub inny sposób odebrał ten sprzęt. To są osobiste odczucia.

Dla mnie Supernait nie jest żadną rewelacją - szczególnie w kontekście starych Naimów. Jest lepszy od 5i, XSa ale wolę starą Trójkę...W SN brakowało mi barwy i wypełnienia.

Ale ok. Rozumiem że zaciekle broni się urządzenia za które zapłaciło się X-naście tysięcy, a według niektórych gra to niestety mniej wciągająco od starszej maszyny za 1.500zł.

Ale po to jest forum aby się wypowiedzieć, i podzielić własną opinią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zauwazylem, ze wiekszosc negatywnych opinii glosza ludzie, ktorzy sluchali S-naita krotko, kazdy kto ma przyjemnosc posiadania tego wzmacniacza, potwierdzi spostrzezenia Michala, de_moona, skyrobina i moje.....

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i macie rację... SN słuchałem poniżej 1h. Ale był wygrzany, uruchomiony spokojnie 2-3 doby. I nie miałem się za bardzo do czego przyzwyczajać, bo charakter Naima generalnie znam.

W domu miałem w tym samym czasie Naita 3 więc byłem "na bieżąco"...

A słuchał ktoś po "domowemu" Uniti lub mniejszego UnitiQ?

 

P.S. Niczego nie sprzedaje :) apropos tej sroki i jej ogonka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uksiu, 29 Maj 2010, 04:04

>jeszcze jedno swietny basik mozna się w nim zakochac

>głosniki które mam najdłuzej i chcę zmienic tez na ProAc

 

Czy możesz zdradzić tą tajemnicę na który model ProAc?

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.