Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

>AdamWysokinski

 

wiem, wiem. Zapytalem tam myslac, ze ktorys z firmy Naim odpowie rzetelnie na to pytanie. Ja uwazam, ze nie ma sensu stosowac takich transformatorow do przedwzmaniaczy, ale moze sie myle. Moze oni stosuja jakis tam trick, albo po prostu tak duze trafo jest ekwiwalentem bezpieczenstwa dostarczania odpowiednich napiec...

 

pozdr

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AdamWysokinski

(Konto usunięte)

Na elektronice nie znam się zbyt dobrze, ale myślę że Twoje drugie wyjaśnienie jest trafne.. Co i tak nie usprawiedliwia chorendalnych cen jakie Naim życzy sobie za swoje transformatory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od pewnego czasu myślę o wymianie wzmacniacza (Rotel 972), chciałbym połączyć swoje Dynaudio Focus 110 z Naitem 5i-2. Na forum Naima czytałem wpisy osób które łączą Naima z Dynaudio z dobrym skutkiem. A jakie jest Wasze zdanie w tej materii, czy ktoś z klubowiczów ma doświadczenie z takim połączeniem? Nie chodzi mi o to czy Nait poradzi z Focusami ale o charakter brzmenia, czy w tym wypadku możemy mówić o synergii. Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam, Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasternaque, 5 Sie 2010, 13:55

 

>> mazgaj

>

>WYJĄTKOWY system, bez dwóch zdań!

>

>miałeś może okazję porównać, jak DVD5 ma się do odtwarzaczy CD Naima w systemie z głośnikami i

>wzmakiem stereo?

 

z tego co wiem w DVD5 jest DAC ktory siedzi w Supernaicie a co z tam idzie reprezentuje poziom CD5i, takze.......raczej to entry level grania Naima....

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie przesiadłem się z Dynaudio Audience 42 na Dynaudio Contur 1.1 które 'napędza' Naim 112/150 i dopiero to połączenie jest dla mnie fantastyczne. Z godziny na godzinę jestem oczarowany tym co słyszę. Contur-y w bezpośredniej konfrontacji z Audience lokują dźwięk za kolumnami przez co scena wydaje się dużo głębsza i bardziej kameralna. Bas z kontur nie jest napompowany jak w Audience zatem po kontrolą Naim-a jest ciekawszy i zróżnicowany. Focusy 110 słuchałem w innym zestawieniu i nie umiem powiedzieć jak to będzie z Naim-em chociaż nie powinno być tak jak z Audience bo to przecież kontynuacja linii Contur.

ciekawostka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość intenser

(Konto usunięte)

miałem kiedys zestaw naima 5i wraz z 110-tkami

 

i w swoich pieniądzach był nie do pobicia - grzmiało to fantastycznie

(ale uwaga ze 140-tkami - tu dla odmiany było nieciekawie - mały nait nie dawał rady napędzić większego woofera pomimo identycznej skuteczności głośnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pasternaque - DVD5 w stereo sprawuje sie nadwymiar dobrze jak na odtwarzacz DVD, sluchalem na kolumnach i przy wylaczonej sekcji video i wyswietlaczu dzwiek stereo jest moim zdaniem zblizony do CD 5X. Wyzszych modeli CD Naima nie sluchalem, poza tym niestety ze wzlgedu na niemoznosc upgradu DVD5 zewnetrznym zasilaczem trudno bylo by porownywac.

 

Sluchawkowo jest dobrze ale jednak czegos mi brakuje - mysle ze wymiana Flatcapa na Hicapa by tutaj poprawila sytuacje, ale narazie planuje (o ile budzet pozwoli) zastosowac DVD5 tego czego zostal stworzony czyli do kina domowego poprzez dokupienie procesora AV2 i koncowki NAP V175.

 

> twinslaver nie zgodze sie, ze reprezentuje poziom CD5i, jesli patrzec na budowe samej sekcji CD to juz blizej do CDS3 niz do CD5i

mozna zerknac chocby tutaj: -http://www.hifi24.pl/naim-dvd-5.html

ale problem jest z tym co pisalem powyzej czyli brakiem mozliwosci podpiecia zasilacza zewnetrznego

.

>nudel1306 zwykla listwa z Saturna :) tylko ze w aluminiowej odbudowie, co moglo stworzyc pozory ze to jakis audiofilski wynalazek. Niestety nie jest to Furutech, Nordost..etc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciupaga

Dynaudio:

Audience 42 - Contour 1.1

A co mowilem o takiej wymianie w trakcie pewnej rozmowy telefonicznej :)

Mialem pod Naimem obie paczki,w pewnym momencie nawet jednoczesnie wiec wiem jaka masz radoche...

Pozdrawiam(ze szpitala),takze reszte Naim Clubu !

P.S. Mam nadzieje ze temat z CD5 dopniecie na dniach - bedzie gral komplet,z "moja" Integra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nudel1306

(Konto usunięte)

mazgaj, 9 Sie 2010, 19:27

 

Z saturna powiadasz? Hmm... Nie wyglada tak zle. Pytalem bo sam mierze sie z zakupem listwy, ale na pewno nie beda to furutech czy nordost, a raczej gigawatt... Mysle, ze w dziedzinie okablowania i zasilania polskie produkcje niczym nie ustepuja zagranicznym wyrobom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast rozmaitych drogich, skomplikowanych, rozbudowanych i audiofilskich rozgałęziaczy, zwanych równiez listwami, mogę śmiało polecić nieporornie wyglądającą listę Music Line. Produkcją i sprzedażą zajmuje się niemiecki dystrybutor czarnych pudełek z zielonym logo. Link - http://www.music-line.biz/cms/Netzleiste.197.0.html

Sprawdza się znakomicie i pasuje nie tylko do Naim'a. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> twinslaver nie zgodze sie, ze reprezentuje poziom CD5i, jesli patrzec na budowe samej sekcji CD

>to juz blizej do CDS3 niz do CD5i

>mozna zerknac chocby tutaj: -http://www.hifi24.pl/naim-dvd-5.html

>ale problem jest z tym co pisalem powyzej czyli brakiem mozliwosci podpiecia zasilacza zewnetrznego

>.

 

byc moze sie myle, oby :)...wiem na pewno ze DAC pochodzi z CD5i...jesli jestes zadowolony z brzmienia to tylko sie cieszyc :)

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radzi sobie wyśmienicie. Dynamika, szczegóły bez wysilonego wsłuchiwania się obecne są już na godz. 10:00 chociaż najprzyjemniej jest gdy potencjometr jest na 9:00. Jak dla mnie w moim pomieszczeniu otwartym (pokój+przedpokój+kuchnia) jest to optymalna głośność i jakość. Oczywiście zależy też od poziomu nagrania muzyki na płycie ale Naim to klasa jeśli chodzi o napędzanie takich kolumn jak Dynaudio. Mieszkam w bloku na parterze i szczerze powiem, że Naim-a można słuchać optymalnie i nie wzbudzając agresji u sąsiadów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>nudel1306 Gigawatt zwlaszcza PF-2 zbiera dobre recenzje i napewno jest tanszy od podobnej konkurencji zagranicznej, ale trzeba by zrobic odsluch

bo to ciagle grubo ponad dwa klocki jak za "przedluzacz" gdyby okazalo sie, ze niewiele poprawia w systemie a do tego dochodzi jeszcze wymiana sieciowek.itd

W Polsce zdaje sie, ze nie ma szans ale w UK podobno mozna wypozyczyc np Poweline-a od dealerow Naima , zeby odsluchac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nudel1306

(Konto usunięte)

mazgaj, 10 Sie 2010, 19:02

 

No ciekawe, ciekawe ile by ta listewka wniosla lub nie do mojego systemu. Dla mnie porzadanym efektem byloby zwiekszenie tzw. czerni i zmniejszenie szumow, ale czy daloby sie to osiagnac? Tego nie jestem pewien... Takze nie jestem pewien czy ktorys z polskich dystrybutorow bylby sklonny wypozyczyc owa listwe do odsluchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno mi powiedziec-, ale mysle, ze oprocz listwy musialbys jeszcze zainwestowac w jakos odpowiednio dobrana siecowke bo co z tego, ze bedziesz mial liste dobrej klasy jak bedziesz sluchal na zwyklym kablu sieciowym. Idealnie bylo by miec jeszcze kondycjoner i odpowiednia instalacje elektryczna - sa takie specjalne audiofilskie

napewno mozesz sie w ten sposob uniezaleznic od znanego problemu, ze w sytuacjach gdy jest wieksze obiazenie sieci enegetycznej (np w Niedziele rano)

sprzet brzmi nieco gorzej.

 

Z kablami sieciowymi, listwami zdania sa podzielone - jedni uwazaja ze mozna w ten sposob poprawic brzmienie zestawow o klase wyzej a inni z kolei twierdza, ze nic nie wnosza. Podobno w systemach Naima - siecowka/kondycjonerem (no Powerline) mozna znacznie poprawic ale brzmienie zrodel -CD..itd natomiast przy zasilaczach efekt nie jest juz tak bardzo zauwazalny - choc mysle ze tu powinni sie raczej wypowiedziec posiadacze takich kabli- wiem ze sa tacy tutaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nudel1306

(Konto usunięte)

mazgaj, 10 Sie 2010, 20:20

 

Osobiscie wolalbym kondycjoner od listwy, ale wszystko zalezy od budzetu. Oczywiscie, ze do dobrej listwy lub kondycjonera nie jest dobrze uzywac zwyklych sieciowek poniewaz mija sie to z celem. Czytalem bardzo pozytywne opinie o sieciowkach argentum w szczegolnosci serii nokaut jednakze cena 2500-2700zl za 1m to troche duzo, ale kto wie moze rzeczywiscie jest tak dobra? Oczywiscie najlepszym wyjsciem w tej sytuacji bylby odsluch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hajer, 11 Sie 2010, 08:31

>Czy miał ktoś okazję sprawdzić jaki efekt brzmieniowy daje zasilacz naima do kabli zasilających ?

 

Co masz na myśli??

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.audiostereo.pl/Krzysztof_Krawczyk___zycie_i_tworczosc__64965.html

 

 

zapraszam do przecztania ;)...kilka prawd "zyciowych", alea Krzysiek przezyl komune a reszta nie... :P

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hajer, 14 Sie 2010, 14:34

 

>Paradigm Studio te głośniki nadają się tylko do jebania na imprezach techno.

>

>POZDRAWIAM

 

 

to sie nazywa rzetelna recenzja :pppppp

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.