Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedź.

Czy Ovatory są ładniejsze? - rzecz gustu. Czytałem już słowa krytyki ich designu. Mi w każdym bądź razie bardzo się podobają:)

Jak widać, póki co temat świeży, kolumny nowe i mało znane, muszę więc uzbroić się w cierpliwość i poczekać aż porównania Ovator vs Allae pojawią się na forum naima...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli mielibyscie bezposrednio porownywac nait 5 i nait 5i to brzmieniowo jak wypadaja te modele?? wizualnie to widze ze nait 5 ma wiecej przyciskow i same DINy z tyłu a nait5i mniej przelacznikow i gniazda klasyczne cinch. opowiedzcie troche o nich. zastanawiam sie czy zamienic mojego coplanda csa8 na nait5 lub 5i. korci mnie ale nie sluchalem w domu tego zestawu z moimi intro. a i jeszcze inna sprawa czy znajac numer seryjny moich intro mozna okreslic czy to intro 2 czy 1 i z ktorego roku sa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kolegi regis

 

Miałem zestaw 5-ek na Spendorach BC1mkIII (SP 1/2) oraz SP 2/3. Generalnie to już w tym zestawieniu okazało się że Spendory nie są "gęste" na średnicy, ale neutralne, z pastelowym , lekko zamszowym charakterem. Tej bardziej nasyconej czy też treściwej średnicy miałem na starych 3-ach.

Co zaś samego Supernaita już kiedyś pisałem, dla mnie zagrał jasno i bardziej rozrzedzonym dźwiękiem niż to czego na co dzień słuchałem w domu.

Nie chce być źle zrozumiany, czy wręcz atakowany ale chyba moje pewne opinie o nowych maszynach Naima znajdują potwierdzenie w ogłoszeniach. Co chwila oferowane są nowe 5i2, coraz częściej XS. Mój znajomy był załamany gdy miał w domu 3 miesiące komplet 5i2. Próbował to ugryźć z każdej strony-kable, kolumny, zasilanie... Dopiero po sprzedaniu odetchnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

przesiadłem się kilka dni temu z systemu 5 z flatcapem i arivami na system: supernait, cd5, flatcap, spendor sp100, naca5. przesiadka zainspirowana była odsłuchem na zeszłorocznym audioshow (ale oczywiście nie w pokoju naima :) - supernait i RLS-y. spendory po opisach wydawały mi się idealnym partnerem dla supernaita. oczywiście wszystko jest lepsze: dynamika, przestrzeń, szczegółowość, kontrola basu. Mam natomiast wątpliwości co do jednego elementu: gęstości czy też oleistości średnicy, z których słynie zarówno supernait jak i spendory. I przyznaję że trochę mi jej brakuje po pierwszych przesłuchach - mam zbyt wysuniętą górę, średnica jest fajna, ale jednak schowana. Zaczynam poważnie zastanawiać się nad zamianą spendorów (znacznie droższych i bardziej poważanych) na tamte RLS-y. być może jednak któryś z elementów systemu tu nie pasuje - proszę forumowiczów o wszelkie sugestie.

 

za kilka dni składam też system kinowy naima (av2, dvd5 i nap v175 można obecnie kupić za małe pieniądze u lokalnych wyprzedająych się dystrybutorów angielskich, także na ebayu). skłądnikiem systemu będzie też oppo bdp-83 nuforce edition - podzielę się oczywiście wrażeniami. widziałem że odtwarzacz ten pojawiał się w poprzednich wątkach, przy okazji więc pytanko - mam wersję amerykańską i muszę dobrać transformator - co jest godnego polecenia na polskim rynku, aby zachować parametry jakościowe i bezpieczeństwo?

 

dzięki za wszelkie podpowiedzi i pozdrawiam

kuba

ps. w związku ze zmianą systemu niedługo będę sprzedawał arivy, nait5, snaps, nap 110 i yamahę a1 - zainteresowanych proszę o kontakt

 

 

moze zastanow sie nad wymiana tego cd5 na cdx2 , supernait to znakomity wzmacniacz , zreszta sp 100 tez ,

ja uzywam z harbethem i tej oleistosci jak to piszesz mi nie brakuje , z tego co pamietam po przesiadce z tanszych naimow pojawila sie przestrzen w glab , przejrzystosc , wieksza rozpietosc dynamiczna /co jest zrozumiale/ i troche wiecej wyrafinowania

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również chcę nieco ulepszyć swój sprzęt i początkowo miałem zamiar zakupić Flatcapa. Naczytałem się jednak recenzji - zarówno tych w czasopismach - gdzie zawsze piszą o jego zaletach, oraz tych na forach - gdzie Flatcap wg wielu użytkowników niewiele zmienia w charakterze dźwięku, o ile w ogóle cokolwiek:( Teraz bardziej skłonny jestem wejść w posiadanie Dual Teddycap. Cenowo przystępniejszy i to znacznie, recenzje użytkowników dobre a i poprawa dźwięku co najważniejsze bardzo wyczuwalna dla ucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim odczuciu flatcap wnosi pewien porzadek w dzwieku, bynajmniej podlaczony do nait xs/cd5xs. czy zmiana jest obiektywnie proporcjonalna do ceny? trudno mi stwierdzic... dla mnie zmiana byla na tyle istotna, ze poszedlem tropem zasilaczy i kupilem hicapa-2. po 2 tygodniach prob z konfiguracja hicap bardziej sprawdza sie z cedekiem. nawet nie wiedzialem, ze cedek moze tak przyspieszyc :)

z podlaczonym hicapem do XS'a glownie bas przypompowal. owszem poprawila sie separacja, wybrzmienia ale bas urosl. czysty, kontrolowany ale z moimi profilami i w moim pomieszczeniu jakby sie narzucal. upgrade poszukiwany przeze mnie, ale nie w pelni spelniony. po tygodniu zamienilem flatcapa z cedeka na hicapa, a flatcap poszedl do XS'a. nie bardzo potrafie opisywac takie doznania ale sprobuje: dzwiek stal sie czystrzy, rysujacy od A do Z to, co jest na plycie, wypelniony masa muzyczna. jest klarowny i bardziej zdecydowany, cedek gra bez wysilku. sluchajac muzyki mam poczucie zadowolenia przyznam. nie mialem okazji porownywac hicapa z urzadzeniami teddypardo, ale zasilacze sa waznym elementem w systemie naim'a. z doswiadczenia sugeruje w pierwszej kolejnosci upgrade cedeka.

Edytowane przez de_moon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zasilacze sa waznym elementem w systemie naim'a. z doswiadczenia sugeruje w pierwszej kolejnosci upgrade cedeka.

 

 

potwierdzam...dodatkowe psu do cd naim'a to skok w górę..... a ja ostatnio podłaczyłem dac'a Beresford'a do CD 5xs z powodu słuchawek i tez miłe zaskoczenie...:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Awaria.... uszkodzeniu (odłamał się !) uległ plastikowy kołnierz otaczający magnes na który nakłada się płytę w odtwarzaczu Naim CD5x. Odtwarzacz jest na gwarancji i jeszcze nie dzwoniłem do sprzedawcy co w tej sytuacji. Gdyby trzeba było samodzielnie (poza gwarancją) zakupić mechanizm lasera to jaki jest to model w tym odtwarzaczu (ewent. poradźcie sklep) oraz czy jego wymiana wymaga specjalistycznej (serwisowej) wprawy (tylko autoryzowany serwis może to wykonać ?!) czy porządny elektronik poradzi sobie z tym bez problemów ?!

 

Czekam na info..... brak muzyki !!!!!!!!!!!!!

 

ps. czerwonym kółkiem zaznaczyłem ten kołnierz co się odłamał !

post-16501-018663500 1290851517_thumb.jpg

Edytowane przez ciupaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to sie moglo odlamac? hmmm...

 

też mnie to dziwi ale fakt jest faktem. Podczas wyciągania płyty z odtwarzacza zauważyłem czarny odłamek plastiku. W pierwszej chwili sądziłem, że może pochodzi z jakiegoś pudełka tylko skąd wziął się w odtwarzaczu ?!. Gdy się przyjrzałem zobaczyłem że kołnierz jest pęknięty i brakuje tego fragmentu. wyciągnąłem pozostały fragment, żeby przypadkiem nie wpadł do środka. Rozmawiałem ze sklepem RTV24agd gdzie był kupiony i w poniedziałek mam otrzymać wiadomość jaka będzie prowadzona procedura względem tego zdarzenia. Wstępnie przekonywał, że powinno być to uwzględnione jako gwarancja ale okaże się !

W załączeniu obecny (opłakany) stan - :(

post-16501-015714200 1290870137_thumb.jpg

Edytowane przez ciupaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... doskładałem pewną sumkę i stać mnie na tzw. upgrade czyli zasilacz Flatcap 2x (second hand) do Odtwarzacza CD5x. Jednakże, wartość CD5x + wygospodarowana sumka to = Naim CDX2 (second hand)!

Zatem, który kierunek lepszy:

1. Naim CD5x + Flatcap 2x

2. Naim CDX2

 

Co proponujecie i dlaczego ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... doskładałem pewną sumkę i stać mnie na tzw. upgrade czyli zasilacz Flatcap 2x (second hand) do Odtwarzacza CD5x. Jednakże, wartość CD5x + wygospodarowana sumka to = Naim CDX2 (second hand)!

Zatem, który kierunek lepszy:

1. Naim CD5x + Flatcap 2x

2. Naim CDX2

 

Co proponujecie i dlaczego ?!

Kup CDX2, to znakomita "baza".

Potem i tak Cię zakręci, dozbierasz i kupisz zewnętrzny zasilacz.

A CDX2 może umknąć sprzed nosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jestem mile zaskoczony mozliwosciami CD5XS'a z hicap'em i oczywiscie juz sie pojawila mysl: jak gra CDX2?

chyba bede musial zrobic ustawke...

 

 

Koniecznie... bardzo jestem ciekaw każdej refleksji zwłaszcza w konfrontacji z JW.

Obecnie cena CDX2 (second hand) to maks 7000 ale są oferty między 6200-6700 na polskich stronach (ebay też dobre ceny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.