Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio niestety miałem okazję przekonać się,że na okazje trzeba uważać....... a artykuł czytałem

 

Od 3 tygodni posiadam zasilacz Faltcap 2x do odtwarzacza CD5x. Wpływ zasilacza na jakość dźwięku jest nie do przecenienia. Proponowana cena za zestaw jest atrakcyjna i warto taki komplet zakupić. Realnie cena odtwarzacza to między 4500-4700 a zasilacza 1700-2100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie pomyslalem ,ze w najblizszym czasie

nie bedzie mnie stac na stolik naim fraim

a strasznie mi sie podoba

moze tak skopiowac

bede szukal rysunkow i materialow

jezeli , ktos jeszcze chetny zawsze w kupie razniej

i moze szybciej bedzie ukonczyc projekt

nie zakladam nowego tematu na DIY

ale jak cos ruszy bede meldowal o postepach

 

narazie poszukiwane aluminium na nogi ,i, lub specjalista ktory to wytoczy

naim fraim

z drewnem nie bedzie raczej klopotu , szyby tez sa raczej do zalatwienia

do dziela

szukam rysunkow i wymiarow

pozdr

post-13141-043351800 1294779483_thumb.jpg

post-13141-029870300 1294779760_thumb.jpg

Edytowane przez michal stabro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że w ogóle nie powinno być problemów z wykonaniem naim fraim.

gdybym miał miejsce w pokoju, gdzie mógłbym ustawić... :(

sugeruję podpytać wujka, stryjka, etc.,który pracuje lub pracował w jakimś zakładzie na obrabiarce do metalu. jeśli nawet nie pracuje to na z pewnością ma znajomych. takie nogi myślę, że są do zrobienia z kanapką w ręku, a i materiały się znajdą na podorędziu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem , ze noga jest pelna

a tutaj widze , ze specjalny odlew

tego raczej nie wytoczy zaden majster ?

moze jakas meblowy odpowiednik?

 

myslicie ze szyby w stoliku sa jakies specjalne , czy tylko hartowane ?

 

 

znalazlem w necie klon stolika

nawet fajny , ale nie jest taki modulowy jak naimowski

post-13141-005874500 1294827103_thumb.jpg

post-13141-070162200 1294828815_thumb.jpg

Edytowane przez michal stabro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem , ze noga jest pelna

a tutaj widze , ze specjalny odlew

tego raczej nie wytoczy zaden majster ?

moze jakas meblowy odpowiednik?

 

myslicie ze szyby w stoliku sa jakies specjalne , czy tylko hartowane ?

 

 

znalazlem w necie klon stolika

nawet fajny , ale nie jest taki modulowy jak naimowski

 

 

znalazlem troche rysunkow i zdjec rozbieranych stolika i teraz mi sie rozjasnilo w glowie jak to jest zbudowane

 

znalazlem takie aluminiowe nogi

mysle ze sa podobnie zbudowane i mogly by sie nadawc

po odjeciu tego plastiku

oczywiscie

jedyny problem jest z taki ze wystepuja jendej dlugosci chyba 11cm a to za malo :(

post-13141-093087000 1295038323_thumb.jpg

Edytowane przez michal stabro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem użytkownikiem zestawu NAC112/NAP150 + CD5X. Proszę o podpowiedź jakie zewnętrzne zasilanie warto dołączyć do takiego zestawu, z założeniem, że w okresie do 2-3 lat wzmacniacz i cd powinny zostać zamienione na wyższe modele. Z góry dziękuje.

P.S. Raczej byłby to zakup „w ciemno”, bez odsłuchu, w mojej okolicy brak znanych mi posiadaczy Naim’a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem użytkownikiem zestawu NAC112/NAP150 + CD5X. Proszę o podpowiedź jakie zewnętrzne zasilanie warto dołączyć do takiego zestawu, z założeniem, że w okresie do 2-3 lat wzmacniacz i cd powinny zostać zamienione na wyższe modele. Z góry dziękuje.

P.S. Raczej byłby to zakup „w ciemno”, bez odsłuchu, w mojej okolicy brak znanych mi posiadaczy Naim’a.

 

Mam identyczny system + od miesiąca Faltcap 2x do odtwarzacza CD5x. To co zasilacz wniósł do systemu szczególnie do charakteru odtwarzacza jest nie do przecenienia. Zapewne wielu użytkowników TeddyCap-a będzie argumentowało na jego korzyść i pewnie obiektywnie będą mieli rację. Nie miałem możliwości posłuchania lub bezpośredniej konfrontacji obydwu zasilaczy i może lepiej.... Flatcap mi wystarcza, co więcej obecny system zbudowany wyrzeczeniami w 3 lata, na chwilę obecną uspokoił moją wewnętrzną chęć i pragnienie dalszych zmian. Z czystym sumieniem słucham muzyki, dźwięków... nic się nie ukryje... dzięki Ci Naim+Dynaudio :) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem użytkownikiem zestawu NAC112/NAP150 + CD5X. Proszę o podpowiedź jakie zewnętrzne zasilanie warto dołączyć do takiego zestawu, z założeniem, że w okresie do 2-3 lat wzmacniacz i cd powinny zostać zamienione na wyższe modele. Z góry dziękuje.

P.S. Raczej byłby to zakup „w ciemno”, bez odsłuchu, w mojej okolicy brak znanych mi posiadaczy Naim’a.

 

 

 

Ja mam dual teddy cap prosto z Izraela troche sie wachalem ale w koncu kupilem !!!!!!!!

tak jak kolega powiedzial wczesniej zmiany jakie wnosi zasilanie jest nie do przecenienia i ja tez tak sadze

dual tedy to 2 hi-capy i psu w jednym (za cenę używanego hi-cap), do nac 202 jeżeli chcesz zmieniać system to sie przyda

 

nie wiem natomiast jak wypada taki teddy w porownaniu z np. flatcapem lub hi-capem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dual teddy cap prosto z Izraela troche sie wachalem ale w koncu kupilem !!!!!!!!

tak jak kolega powiedzial wczesniej zmiany jakie wnosi zasilanie jest nie do przecenienia i ja tez tak sadze

dual tedy to 2 hi-capy i psu w jednym (za cenę używanego hi-cap), do nac 202 jeżeli chcesz zmieniać system to sie przyda

 

nie wiem natomiast jak wypada taki teddy w porownaniu z np. flatcapem lub hi-capem

 

Czy Twój dual Teddy zasila jednocześnie Odtwarzacz i PRE ? - jeśli tak to co możesz powiedzieć o różnicy/jakości na dźwięku gdy PRE 122x jest lub nie jest zasilony przez Teddy-iego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Twój dual Teddy zasila jednocześnie Odtwarzacz i PRE ? - jeśli tak to co możesz powiedzieć o różnicy/jakości na dźwięku gdy PRE 122x jest lub nie jest zasilony przez Teddy-iego

 

tak zasila on cały system, zostało się jeszcze wyjście z podwójnym zaciskiem ale to dla 202 lub wyżej -może kiedyś

 

wzmak jakby obudził ze snu szczególnie na basie który jest lepiej zarysowany przyjemniejszy i chyba ciut szybszy

średnie i góra pozostały na podobnym poziomie może troszkę są bardziej plastyczne i z lepszymi barwami

generalnie różnica jest i to duża bez 2 zdań

wzmacniacz z pre bez zasilacza teraz wydaje mi się jak dyby się trochę męczył, przecież musi obsługiwać pre

nie jestem specjalista ale chyba końcówka w tej konfiguracji jest bardziej wydajna prądowo co słychać!!!!!!!!

 

miałem trochę przebojów z tym teddym

- przyszedł prosto z Izraela i polowa nie działała, kupowałem przez eBay

- ze zwrotem nie było problemów kilka zdań łamanej angielszczyzny i wysłałem go

po ok 2 tygodniach przyszedł inny z przeprosinami bo w pierwszym coś się rozłączyło przy wtykach !!!!!!!!!

firma teddy pokryła wszystkie koszty i jeszcze przeprosiła tak wiec profeska

bardzo fajnie ze jest to wyjście chyba nazywa się ono psu ponieważ zamierzam kiedyś zmienić na nac 202 i 200 , wtedy każdy klocek będzie miał swój upgrade

póki co narzazie walczę z kolumnami po proac d15 nic mi nie pasuje

hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny system + od miesiąca Faltcap 2x do odtwarzacza CD5x. To co zasilacz wniósł do systemu szczególnie do charakteru odtwarzacza jest nie do przecenienia. Zapewne wielu użytkowników TeddyCap-a będzie argumentowało na jego korzyść i pewnie obiektywnie będą mieli rację. Nie miałem możliwości posłuchania lub bezpośredniej konfrontacji obydwu zasilaczy i może lepiej.... Flatcap mi wystarcza, co więcej obecny system zbudowany wyrzeczeniami w 3 lata, na chwilę obecną uspokoił moją wewnętrzną chęć i pragnienie dalszych zmian. Z czystym sumieniem słucham muzyki, dźwięków... nic się nie ukryje... dzięki Ci Naim+Dynaudio :) !

 

Mialem okazje uzytkowac CD5x'a zreszta Twojego ;) z flatcapem i teddycapem, nie bylo jakiejs zadnej znaczacej roznicy miedzy dwoma zasilaczami. Natomiast flatcap podpiety do Supernaita nie pokazal nic, za to Teddy bardzo duzo, tak jak wspomnial Uksiu bas szybszy, krotszy bardziej konturowy.

 

pozdrawiam

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie szanowne grono klubowiczów!

Przymierzam się do zakupu zestawu 5i-2. W związku z powyższym mam pytanie, czy ktoś ma może namiary na jakieś źródło gdzie można byłoby nabyć taki zestaw CD + wzmak w dużo atrakcyjniejszej cenie niż w sklepach.

Ponadto , czy ktoś miał okazję odsłuchu zestawu jw z MA RX 6 i mógłby podzielić się opinią jak to razem gra. Pozdrawiam; dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Naim'a to w żadnym wypadku nie przekonała mnie do niego seria 5i-2, która w mojej opinii na tle konkurencji (w podobnej, a nawet niższej cenie) nie jest w stanie niczym zaskoczyć, ani przekonać do siebie.

Dopiero odsłuch serii XS z RX-6 wskazał mi drogę ;) w którą powinienem pójść. Ze względów finansowych poszedlem na kompromis i zakupiłem wzmacniacz XS z CD 5i-2, choć twierdzę z perspektywy czasu, że CD 5XS ma większy potencjał niż wzmacniacz tej serii (z punktu widzenia upgrade'u, a więc sprzedaży jest zupełnie na odwrót ;)). Jakiś czas temu postanowiłem definitywnie rozstać się z serią 5i-2 i po kilku odsłuchach CD 5XS vs DAC (źródło USB) zdecydowałem się na DAC'a. Dla mnie osobiście różnice były subtelne poza głęgokością sceny, która zdecydowanie wypadła na korzyść DAC'a. Dla innych DAC miał zdecydowaną przewagę.

Teraz trzeba będzie zainwestować w pierwszej kolejności w akustykę pomieszczenia, a w następnej w kolumny ...

 

Tak więc z mojej strony rada, jeżeli jest taka możliwość to pójść od razu w serię wyżej. Zalety:

1. łatwiej odsprzedać w celu dalszego upgrade'u

2. możliwość zakupu zewnętrznego zasilacza - Flatcap, HiCap,.. - seria 5i-2 nie daje tej możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Naim'a to w żadnym wypadku nie przekonała mnie do niego seria 5i-2, która w mojej opinii na tle konkurencji (w podobnej, a nawet niższej cenie) nie jest w stanie niczym zaskoczyć, ani przekonać do siebie.

Dopiero odsłuch serii XS z RX-6 wskazał mi drogę ;) w którą powinienem pójść. Ze względów finansowych poszedlem na kompromis i zakupiłem wzmacniacz XS z CD 5i-2, choć twierdzę z perspektywy czasu, że CD 5XS ma większy potencjał niż wzmacniacz tej serii (z punktu widzenia upgrade'u, a więc sprzedaży jest zupełnie na odwrót ;)). Jakiś czas temu postanowiłem definitywnie rozstać się z serią 5i-2 i po kilku odsłuchach CD 5XS vs DAC (źródło USB) zdecydowałem się na DAC'a. Dla mnie osobiście różnice były subtelne poza głęgokością sceny, która zdecydowanie wypadła na korzyść DAC'a. Dla innych DAC miał zdecydowaną przewagę.

Teraz trzeba będzie zainwestować w pierwszej kolejności w akustykę pomieszczenia, a w następnej w kolumny ...

 

Tak więc z mojej strony rada, jeżeli jest taka możliwość to pójść od razu w serię wyżej. Zalety:

1. łatwiej odsprzedać w celu dalszego upgrade'u

2. możliwość zakupu zewnętrznego zasilacza - Flatcap, HiCap,.. - seria 5i-2 nie daje tej możliwości

 

e tam , gadki szmatki

mam wzmacniacz naim 5 od wielu lat i nie zammierzam go sprzedawac

ani nic zmieniac

gra cudnie ,pomimo braku upgrade'u

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazje uzytkowac CD5x'a zreszta Twojego ;) z flatcapem i teddycapem, nie bylo jakiejs zadnej znaczacej roznicy miedzy dwoma zasilaczami. Natomiast flatcap podpiety do Supernaita nie pokazal nic, za to Teddy bardzo duzo, tak jak wspomnial Uksiu bas szybszy, krotszy bardziej konturowy.

 

pozdrawiam

 

Moge tylko potwirdzić te słowa. U mnie co prawda byc Nait XS, ale dopiero sprawdził się z Teddym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge tylko potwirdzić te słowa. U mnie co prawda byc Nait XS, ale dopiero sprawdził się z Teddym.

 

 

 

flatcap to polowa ceny hicapa a tedy to hicap tak wiec nie ma co sie dziwic ze teddy wnosi wiecej

 

mam pytanie

został mi jeden naimowski kabel w systemie 4pin pomiędzy pre i power

jest sens go wymieniać ?

czy jakieś zmiany na lepsze można uzyskać /?

jakie macie kable w tym miejscu?

Edytowane przez uksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flatcap to polowa ceny hicapa a tedy to hicap tak wiec nie ma co sie dziwic ze teddy wnosi wiecej

 

mam pytanie

został mi jeden naimowski kabel w systemie 4pin pomiędzy pre i power

jest sens go wymieniać ?

czy jakieś zmiany na lepsze można uzyskać /?

jakie macie kable w tym miejscu?

 

wałkowałem ten temat na forum... odpowiedź zawsze taka sama - szkoda zachodu z wymianą na innej firmy Snaic 4

 

przy okazji pytanie do Was. Jakie inne kable głośnikowe poza Naca 4,5 do Naim (ewent. Naim + Dynaudio) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wałkowałem ten temat na forum... odpowiedź zawsze taka sama - szkoda zachodu z wymianą na innej firmy Snaic 4

 

przy okazji pytanie do Was. Jakie inne kable głośnikowe poza Naca 4,5 do Naim (ewent. Naim + Dynaudio) ?

Witam.

Ja zmieniłem Naca 5 na Linn K400. Jak dla mnie jest dużo lepiej. Doszło więcej szczegółów szczególnie w wysokich tonach, ładniej wybrzmiewają, bas schodzi niżej i jest o wiele bardziej kontrolowany i zróżnicowany. Średnica podobna, może ciut więcej szczegółów. Naim był bardziej przygaszony. Tylko, że to jest kabel bi-wiring a Dynaudio nie umożliwia takiego połączenia. Tym którzy mogą mieć takie połączenie polecam.

Pozdrawiam Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja zmieniłem Naca 5 na Linn K400. Jak dla mnie jest dużo lepiej. Doszło więcej szczegółów szczególnie w wysokich tonach, ładniej wybrzmiewają, bas schodzi niżej i jest o wiele bardziej kontrolowany i zróżnicowany. Średnica podobna, może ciut więcej szczegółów. Naim był bardziej przygaszony. Tylko, że to jest kabel bi-wiring a Dynaudio nie umożliwia takiego połączenia. Tym którzy mogą mieć takie połączenie polecam.

Pozdrawiam Andrzej.

 

ciekawa opinia, THX, czy Linn K400 to inaczej K20 tylko w wersji bi-wire... retorycznie :) ?!

Linn K400 (bi-wire) Cena: 15 GBP /metr

Linn K20 (single wire) Cena: 7 GBP /metr

Edytowane przez ciupaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuję kolumn do supernaita. Pokój 18m^2, słucham bardzo różnorodnej muzyki, z przewagą ostrego i dynamicznego grania. Zależy mi na uniwersalnych kolumnach, słuchałem MA RX6 (tańsze BX5 były też niezłe, mimo ceny bardzo dobrze grały) z XSem i było całkiem dobrze. Czy możecie polecić jakieś modele, które powinienem sprawdzić? A może coś z drugiej ręki? Kwota do 5k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również drążę temat kolumn do takiego metrażu.

właśnie męczę Dynaudio Contour 1.4 z XS'em.

są nowe, prosto z pudełka, niewygrzane.

na razie nie powala. czuć, że kolumna lubi prąd. gdy jest głośniej wtedy zaczyna grać. przy normalnych poziomach głośności, bas nie ma konturu, nie jest zróżnicowany. przy gorzej zrealizowanych płytach efekt nieprzyjemny. z zatkanymi BR gąbkami, pojawia się kontur, ale wszystko jest takie jakieś ściśnięte i ostrzejsze. też źle.

 

ostatnio słuchałem w salonie Dynki C1.4 z Accu (nie pamiętam jakim) i grało to żywo, barwnie i detalicznie a basu czasem było aż nadto.

 

foto:

1.

dynaudiocontour.jpg

 

2.

dynaudiocontour14.jpg

 

ciekawe, jaki wpływ na dźwięk będzie miało wygrzewanie kolumn?

 

 

dzisiaj idę posłuchać jeszcze Dynaudio Focus 110 również z XS'em. czasem mniejsze, nie znaczy gorsze. popołudniu dam znać jak to wypadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również drążę temat kolumn do takiego metrażu.

właśnie męczę Dynaudio Contour 1.4 z XS'em.

są nowe, prosto z pudełka, niewygrzane.

na razie nie powala. czuć, że kolumna lubi prąd. gdy jest głośniej wtedy zaczyna grać. przy normalnych poziomach głośności, bas nie ma konturu, nie jest zróżnicowany. przy gorzej zrealizowanych płytach efekt nieprzyjemny. z zatkanymi BR gąbkami, pojawia się kontur, ale wszystko jest takie jakieś ściśnięte i ostrzejsze. też źle.

 

ostatnio słuchałem w salonie Dynki C1.4 z Accu (nie pamiętam jakim) i grało to żywo, barwnie i detalicznie a basu czasem było aż nadto.

 

foto:

1.

dynaudiocontour.jpg

 

2.

dynaudiocontour14.jpg

 

ciekawe, jaki wpływ na dźwięk będzie miało wygrzewanie kolumn?

 

 

dzisiaj idę posłuchać jeszcze Dynaudio Focus 110 również z XS'em. czasem mniejsze, nie znaczy gorsze. popołudniu dam znać jak to wypadło.

 

daj znać koniecznie jak wypadły Focus-y 110 z XS-em - ja mama Contour 1.1 z 112/150 i ten zestaw gra bardzo poprawnie ident. jak u Ciebie tzn. Dynaudio potrzebują prądu i dopiero na godz. 10:00 dźwięk się układa w całość w odpowiednich proporcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuję kolumn do supernaita. Pokój 18m^2, słucham bardzo różnorodnej muzyki, z przewagą ostrego i dynamicznego grania. Zależy mi na uniwersalnych kolumnach, słuchałem MA RX6 (tańsze BX5 były też niezłe, mimo ceny bardzo dobrze grały) z XSem i było całkiem dobrze. Czy możecie polecić jakieś modele, które powinienem sprawdzić? A może coś z drugiej ręki? Kwota do 5k.

Ciekawe jakie będą wrażenia kolegi de_moon. To może być ciekawa wskazówka również dla Ciebie. Ja bym zrobił jeszcze przymiarkę do ATC SCM 11 ale nie wiem czy nie przekroczą budżetu. A jeśli podpasował Ci dźwięk Monitor Audio, to spróbuj RX2, grają żywo i z dużym rozmachem. A jak mają być podłogówki tylko i wyłącznie, to warto posłuchać RLS Charon II. Duuużo tego jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem posłuchać w przedszkolu(audiopunkt). sorry, że dopiero dzisiaj ale miałem piątkowych gości ;-)

 

jako pierwsze zostały ustawione Focus 110 z jak wspominałem XS'em (nait + cedek). grało to bardzo przyzwoicie. był bas kończący się tam gdzie powinien, dający oparcie w sumie bogatej średnicy. brakowało mi trochę detali, jakby góra gdzieś nie nadążała za resztą. kolumny wydawały się szybkie i dynamiczne. są to małe paczki a w audiopunkcie jest w sumie ok.60mkw. już na godzinie 9'tej grało angażująco ale czegoś brakowało, jakby treści. poprosiłem o podłączenie Focus 140 i wszelkie wątpliwości zostały rozwiane. pojawił się masywny bas, wypełnienie, duuzzoo więcej detali. trochę było czuć, że przez BR aż dmucha i momentami nie wiedziałem czy już podbija czy tak jest nagrane ale mimo wszystko grało tak jak mnie interesowało. nie wiem czemu Contoury 1.4 nie grają tak jak Focusy 140? rozmiar kolumn i przetworników bardzo zbliżony. hhmmm

 

nie wiem, które będą lepsze: czy 110 czy 140 do 18mkw plus z boku aneks kuchenny 7mkw. będę chciał je pożyczyć do domu i sprawdzić. fajniej prezentował się dźwięk 140 tylko czy się zmieści u mnie?

 

na koniec dostrzegłem ATC SCM7. mają jedną parę. poprosiłem o podłączenie tych mini monitorków. zagrały skalą dźwięku jak focusy 110. również dynamicznie, bas czyściutki, punktowy, konturowy. może góra była mniej wyrafinowana ale scena i średnica wraz z pięknym basem rekompensowały doznanie. warte uwagi monitory.

 

w poniedziałek przejmę Dynaudio Focus 110/140, w tygodniu mam zamiar przytaszczyć focal 1007be, a jak to nie spełni oczekiwań to powrócę do opcji ATC SCM19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem na etapie kupna zestawu stereo i dopiero co zamówiłem Naima XS + CD5XS + Spendor A5. Póki co czekam na dostawę. Mam taki sam metraż co Ty czyli 18m2. Z tego co udało mi się wcześniej posłuchać to właśnie Spendor zagrał dla mnie najlepiej a z wyborem kolumn do XS'a miałem nie lada problem. Ta malutka podłogówka ma bardzo dobrej jakości głęboki bas, dźwięk jest gęsty i żywy. Na Spendorach można praktycznie słuchać wszystkiego, kolumna wybacza źle nagrane płyty i jest bardzo uniwersalna. Kolejne pytanie to jak to zagra już w gotowym pomieszczeniu 18m2. Biorąc jednak pod uwagę doświadczenia osób już posiadających te kolumny (szczególnie z forum brytyjskiego Naima) powinno być bardzo dobrze.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem posłuchać w przedszkolu(audiopunkt). sorry, że dopiero dzisiaj ale miałem piątkowych gości ;-)

 

jako pierwsze zostały ustawione Focus 110 z jak wspominałem XS'em (nait + cedek). grało to bardzo przyzwoicie. był bas kończący się tam gdzie powinien, dający oparcie w sumie bogatej średnicy. brakowało mi trochę detali, jakby góra gdzieś nie nadążała za resztą. kolumny wydawały się szybkie i dynamiczne. są to małe paczki a w audiopunkcie jest w sumie ok.60mkw. już na godzinie 9'tej grało angażująco ale czegoś brakowało, jakby treści. poprosiłem o podłączenie Focus 140 i wszelkie wątpliwości zostały rozwiane. pojawił się masywny bas, wypełnienie, duuzzoo więcej detali. trochę było czuć, że przez BR aż dmucha i momentami nie wiedziałem czy już podbija czy tak jest nagrane ale mimo wszystko grało tak jak mnie interesowało. nie wiem czemu Contoury 1.4 nie grają tak jak Focusy 140? rozmiar kolumn i przetworników bardzo zbliżony. hhmmm

 

nie wiem, które będą lepsze: czy 110 czy 140 do 18mkw plus z boku aneks kuchenny 7mkw. będę chciał je pożyczyć do domu i sprawdzić. fajniej prezentował się dźwięk 140 tylko czy się zmieści u mnie?

 

na koniec dostrzegłem ATC SCM7. mają jedną parę. poprosiłem o podłączenie tych mini monitorków. zagrały skalą dźwięku jak focusy 110. również dynamicznie, bas czyściutki, punktowy, konturowy. może góra była mniej wyrafinowana ale scena i średnica wraz z pięknym basem rekompensowały doznanie. warte uwagi monitory.

 

w poniedziałek przejmę Dynaudio Focus 110/140, w tygodniu mam zamiar przytaszczyć focal 1007be, a jak to nie spełni oczekiwań to powrócę do opcji ATC SCM19.

 

 

Wszytko się zgadza jeśli chodzi o Dynaudio 140. Temat Dynaudio Focus 110-140 był poruszany na Forum Dynaudio. Proponuję poczytać wpisy Nautilus81, które porównywalnie charakteryzują brzmienie tych kolumn. Ponadto zamieszczam test z Hifidelity oraz http://www.highfidelity.pl/artykuly/0602/dynaudio.html

Generalnie Focus 140 jest "niebezpieczną" kolumną i do dobrze przygotowanego akustycznie pomieszczenia ze względu na spory bassssssss tzn. kupowanie bez odsłuchu we docelowym pomieszczeniu do duże ryzyko. Natomiast Focus 110 to "bezpieczna" kolumna w przeciwieństwie do 140-stki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem Spendory A6 - dla mnie za mało detaliczne. dla osób lubiących plastyczny dźwięk jak najbardziej. nie słyszałem A5. pewnie podobna szkoła grania.

odnośnie Focusów i ogólnie Dynaudio, już mnie irytują, że są tak nieprzewidywalne. nie mam specjalnie przygotowanego akustycznie pomieszczenia, zwykły salonik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.