Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

dość często słucham trance czasami dicho tez

 

nie sądzę, aby koledzy nie podzielali opinii, iż pudełka po butach, nawet w wersji monitor 30, lubią się z w.w. gatunkami.

 

do naima sprawdzone połączenia to, oprócz dynek i harbethów, atc, spendor, proac, totem.

choć na ostatnim as ładnie grały tanie kolumienki rls

 

pzdr

 

de_moon

 

a jak proac? mniej wymagające chyba od atc, a energetyczne, ładne, monitorki 110 z naimem super.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sądzę, aby koledzy nie podzielali opinii, iż pudełka po butach, nawet w wersji monitor 30, lubią się z w.w. gatunkami.

 

do naima sprawdzone połączenia to, oprócz dynek i harbethów, atc, spendor, proac, totem.

choć na ostatnim as ładnie grały tanie kolumienki rls

 

pzdr

 

de_moon

 

a jak proac? mniej wymagające chyba od atc, a energetyczne, ładne, monitorki 110 z naimem super.

pzdr

a jaki system ma kolega poniewaz nie ma nic w opisie ??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

broy, z ProAc to tak jak pisałem wcześniej. na razie nie mają w sklepie podstawkowych z serii D. serii Monitor przyznaje nie brałem pod uwagę.

dzisiaj postaram się zrobić ustawkę na Harbeth'y. muszę tego jeszcze posłuchać. dopytam, to jak to w końcu jest: Harbeth'y zagrają trance?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

de_moon

 

proac 100 i 110, sprawdź koniecznie.

co do trensu to nie wiem, bo ja na swoich nie słucham trensu. ale pewnie zagrają. h grają wszystko ;-)

powodzenia

tak żeś się uczepił tego trensu ze czuję się obrażony jezeli nie umiesz byc tolerancyjny to lepiej nic nie pisz hehe

a na pytanie jaki masz system nie odpowiedziales , co wstydzisz sie?

poza tym nie obrazaj NAIMOWCOW ze maja pudelka po butach ktore nie wytrzymaja hehe moze twoje!!!!!!!

 

SORKI WSZYSCY NAIMOWCY ALE MUSIAŁEM TO NAPISAĆ ABY broy NIE PSUŁ ATMOSFERY W KLUBIE

Edytowane przez uksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłuchałem Harbeth'y monitor 30 domestic. noo radial mnie nie przykleił. spodziewałem się większej detaliczności. no i są jakby za wolne dla mnie, pewnie przez zaokrąglony bas. nie tego szukam. Harbeth'y to takie misie, tak je odebrałem.

 

pożaliłem się panu w salonie, że nie podchodzą mi Harbeth'y i po konsultacji z obsługą, zostały podłączone WLM Aura

foto

1.

wlmh.jpg

 

foto

2.

wlmback.jpg

 

muszę przyznać, iż WLM'ele zaskoczyły mnie bardzo miło.

dwie rzeczy, które od razu rzucają się na uszy, słuchając tych monitorów:

scena - od zza ściany do za ściany, w szerz i głąb, precyzyjnie każdy dźwięk.

skuteczność 98dB - wszystko słychać już przy cichym słuchaniu. coś niesamowitego. ledwo ruszyło się gałką wzmocnienia a w pomieszczeniu już full muzy.

ponadto czysty, punktowy bas. troszkę przypominał mi charakter ATC. czytelny, nisko schodzący ale minimalnie brakowało wypełnienia. spokojnie można z tym żyć. generalnie grają dźwiękiem jasnym, ale nie krzykliwym. wrażenia bardzo pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze pozostaja kolumny na Scan speakach posluchaj Xavianow XN 270 (pozniej mozesz sobie zamowic podobna konstrukcje, taniej u akustyka).

No i klipsche Heresy lub wieksze cornwall.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe proaci są, zamiast 110 115 fajne też, warto sprawdzić

 

uksiu jeszcze musisz to i owo przeczytać

pudełka po butach to są właśnie małe herbatniczki......a nie naimy!

już opuszczam KLUB, aby nie psuć ATMOSFERY

 

de_moon

jeśli nie podchodzą Tobie H, może proac 110?

Edytowane przez broy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem pewnego weekendu Xavian'y xn 250 evo. nait xs jest za słaby na Xaviany w moim odczuciu. trzeba było słuchać głośniej, by było słychać pełnię dźwięku, a dźwięk zacny wtedy. jednocześnie wprowadzało to pewien dyskomfort w funkcjonowaniu w domu. przyjemna dysfunkcja ;-)

 

XN 270 tym bardziej nie napędzi XS, a kolumny bardzo interesujące: obudowa zamknięta, revelatory.

 

po przeanalizowaniu wszelakich okoliczności, skłaniam się ku ATC 19.

dzięki wszystkim za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na pytanie jaki masz system nie odpowiedziales , co wstydzisz sie?

 

Nie mam Naima, a Naim jak wiadomo najlepiej gra na na AS...

 

po przeanalizowaniu wszelakich okoliczności, skłaniam się ku ATC 19.

 

Dobry wybór, na lata.

 

W poprzednim poście miałem na myśli nie model 110, a ProAC 100. Słownie: sto. Kolumny prawie doskonałe i wybitnie audiofilskie w pewnych okolicznościach...

Warto naprawdę spróbować samemu u siebie...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Czy ma ktoś może namiar na osobę, która jest w stanie naprawić mi cd5x? Dostałem sprzęt w prezencie i cd coś niby czyta, po czym wyświetla "Err". Szkoda, bo gwarancja skończyła się w 2010. Z góry dziękuję za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Czy ma ktoś może namiar na osobę, która jest w stanie naprawić mi cd5x? Dostałem sprzęt w prezencie i cd coś niby czyta, po czym wyświetla "Err". Szkoda, bo gwarancja skończyła się w 2010. Z góry dziękuję za podpowiedź.

 

Elektryczna Pomarańcza, Warszawa

wymiana lasera +/- 400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeanalizowaniu wszelakich okoliczności, skłaniam się ku ATC 19.

dzięki wszystkim za sugestie.

 

No to witamy w klubie!

Nie chciałem nic pisać, ale tak sobie myślałem, że jak spróbowałeś ATC, to już Ci z głowy (uszu) łatwo nie wyjdą ;o)

No i nie pomyliłem się - świetne kolumny, na długie odsłuchy.

Gratuluję wyboru!

 

Pozdrawiam

 

EmilioE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono użytkowników marki Naim. Od dłuższego czasu śledzę wątek i to, co dzieje się w klubie. Oczywiście nie jest przypadkiem, że się tu w końcu pojawiam oficjalnie, gdyż też posiadam sprzęt tejże marki, która zupełnie przypadkiem ujęła mnie swym dźwiękiem. Niemniej chciałbym pogratulować koledze De_moon wyboru kolum Atc 19. Myślę, że będziesz z nich bardzo zadowolony i niejednokrotnie Cię zaskoczą ciekawym brzmieniem. Osobiście też czekam na swoje ATC 40, które mają do mnie dotrzeć w marcu - może będą podróżowały w jednym transporcie z Twoimi 19 ;). Przy okazji pozdrawiam tez kolegę z Przemyśla - Ciupagę, z którym czasami koresponduję na priva. Mam nadzieję, że szanowne grono chętnie przyjmie mnie do swojego klubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy o kolumnach a ja o kablach. Parafrazując tytuł "W poszukiwaniu straconego czasu" Marcela Prousta, poszukuję "straconego" kabla głośnikowego. W moim odczuciu nie sprawdził się Chord Odyssey 2 i dalej poszukuję właściwego dla siebie łącznika między AMP - Speaker. Pewnie większość z Was zarzuci mi... dlaczego nie firmowe Naca5, śpieszę z wyjaśnieniami tzn.czekam na wypożyczenie od nieocenionego kolegi Radka i sprawdzenie jak to zabrzmi. A co jeśli to nadal nie będzie to ?! hmmmm drogą eliminacji ograniczę się do Tara Labs Helix, Prime 500 lub... i tu czekam na Wasze sugestie

 

ps. Pozdrowienia dla Cyfra i również zastanawia mnie czy NAP 150 poradzi sobie z ATC 40

Chociaż moje Dynaudio Contour mają 85db prz 4Ohm i nie ma problemu z wysterowaniem i mocą do pewnego zakresu oczywiście tzn. 11 godzina na skali

Edytowane przez ciupaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra,

 

Ależ Ci zazdroszczę tych 40-tek!

Sprawdzałeś połączenie SCM40 i swojego zestawu 112/150? Czy wzmacniacz radził sobie z tymi kolumnami - one są dość trudne?

 

Emilio

 

Nie miałem jeszcze okazji tego sprawdzić, może być trochę mało mocy, co zresztą mi sugerowano podczas zakupu. Odsłuchy prowadziłem na Naimie XS 152/155, ale ponoć najlepiej gra to z serią Classic - Supernait...niestety narazie poza zasiegiem finansowym ;/. Stałem przed wyborem albo pozbyc sie Naima albo swoich starych kolumn...ku uciesze mojej i domowników Naim został ;) a kolumny poszły do nowego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż zobaczysz, przynajmniej będziesz miał na co zbierać jak nie będzie do końca ok, minimalne wymagania powinny być spełnione.

Myślę, że lepiej mieć kolumny z niższą efektywnością i stabilną impendancją niż na odwrót - jakoś powinno to zagrać.

Tak czy siak, spokojnie można wokół SCM40 budować system.

 

Posłałem Ci priva.

 

Emilio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównywałem XS'a z Supernaitem u siebie z Focalami i ATC 19.

sam walczyłem z myślą czy lepiej kupić SN, który teoretycznie wyciśnie więcej z Focali, czy zostawić XS'a i zmienić głośniki.

po podłączeniu SN do Focali, rzuciło się na uszy więcej basu, ale w moim odczuciu Focale straciły na finezji. SN rysuje lepszą scenę.

SN jak wiadomo ma większą moc, wiec można go wykorzystać do napędzenia trudniejszych kolumn. dla mnie jedyna korzyść. z reszty funkcji pewnie nigdy bym nie skorzystał lub bardzo sporadycznie a koszt generują. z czystym sumieniem polecam XS'a. dla mnie się obronił.

 

najlepiej posłuchać samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam taki mały problem :)

 

Jak wygląda sprawa z podłączeniem wzmacniacza XS-2 z innymi urządzeniami. Wiem że Naim preferuje wtyczki DIN. We wzmacniaczu są jednak jeszcze RCA. Czy jest możliwe aby na przykład odtwarzacz CD5XS ze wzmacniaczem był podłączony naimowskim DINem a na przykład tuner radiowy czy odtwarzacz DVD już poprzez RCA?

 

Czy nie będzie przeszkadzało że jedno urządzenie będzie podłączone poprzez kabel DIN a drugie przez RCA? Czy to się nie gryzie ze sobą? To się programuje w tych urządzeniach, czy są jakieś zworki?

 

Wiem że dla Was może to pytanie banalne ale dla mnie to już nie jest takie oczywiste.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam taki mały problem :)

 

Jak wygląda sprawa z podłączeniem wzmacniacza XS-2 z innymi urządzeniami. Wiem że Naim preferuje wtyczki DIN. We wzmacniaczu są jednak jeszcze RCA. Czy jest możliwe aby na przykład odtwarzacz CD5XS ze wzmacniaczem był podłączony naimowskim DINem a na przykład tuner radiowy czy odtwarzacz DVD już poprzez RCA?

 

Czy nie będzie przeszkadzało że jedno urządzenie będzie podłączone poprzez kabel DIN a drugie przez RCA? Czy to się nie gryzie ze sobą? To się programuje w tych urządzeniach, czy są jakieś zworki?

 

Wiem że dla Was może to pytanie banalne ale dla mnie to już nie jest takie oczywiste.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

 

Spokojnie można podłączyć tuner lub dvd po RCA i nic się nie będzie gryzło!

Odpowiednie ustawienia robi sie tylko w cd naima ,gdy podłączamy dwa wzmacniacze pod cedeka (ja tak mam podłączone)po dinie wzmak naima,a po rca wzmak słuchawkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czyli mam rozumieć że wybór między DINem a RCA dokonuje się tylko w ustawieniach CD5XS natomiast we wzmacniaczu żadnych ustawień nie ma i grają wszystkie urządzenia czy to podpięte przez DINa czy RCA ?

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.