Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Zakończyłem "budowę" systemu (patrz. o mnie)

Rada dla wszystkich początkujących rozbudowę Naim-a... ZASILANIE do podstawa !!!!!!!!!!!

1. Flatcap, Teddypardo

2. Zasilenie CD i koniecznie PRE (nie można tego bagatelizować)

3. Kable zasilające np. Furutech 314

dalej zmiana Interkonekt (szarak) DIN na każdy inny

kable głośnikowe.... drugorzędna sprawa

 

Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdza się XS z dynkami?

 

Miałem okazję słuchać XS z x16, odsłuch niestety nie miał miejsca u mnie więc może pomieszczenie było tragiczne, za źródło robił podstawowy CD player naima. Jak dla mnie grało to słabiutko, byłby ewidentne problemy z równowagą tonalną. Cyrus 8vs2 i roksan caspian M1 z dynkami podeszły mi dużo bardziej.

 

Wybierz się do decibela (Mokotów, ul. Bacha) ze swoimi kolumnami, mają XS i caspiana, posłuchasz i będziesz wszystko wiedział:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Mam pytanko, od pewnego czasu szukam nowych kolumn do supernaita. Zastanawiam się nad konstrukcją Akustyka (konkretnie ILD12 / ILRR12). Czy ma ktoś doświadczenia lub posiada kolumny tej marki w zestawieniu z Naimem? Bardzo proszę o opinie. A może znajdę coś lepszego w cenie do 8000.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do kolegow naimowcow,jak wy uwazacie na ten temat,a tutaj zacytuje:

 

...na jakiej podstawie wysuwasz wniosek że dżwiek supernaita jest lepszy niż nac 202+nap250,ja JESTEM PRZEKONANY ŻE JUŻ NAC 202+ NAP200 BIJE SUPERNAITA DZWIĘKIEM(nie fukcjonalnością).

Przećwiczyłem Naima od podstaw bez rew.500 tracąc dużo kasy i uważam iż każdy kto nawet zaczyna zabawę z NAIMEM powinien OLAĆ integry bo to żadna oszczędność a rozbudowa systemu dużo prostsza i tańsza.

Wrócę do wątku bo kolega pytał czy z tą koncówką można budować system,Ja myslę iż nap250 napędzi nawet trudne głośniki a pre z tych co masz,jakiś na pewno Ci będzie pasował bo to końcówka która ma kopa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do wcześniejszych wpisów o IC Chord Cadenza DIN-DIN. Jest to świetny kabelek według mnie miażdżący 'szaraka.' Kabel Chord'a usuwa zamulenie fabrycznego IC, dodaje niewymuszonej szczegółowości (bez wyostrzeń) i kontrolowanej dynamiki - słowem PRAT jak się patrzy. Muszę przyznać, że tchnął nowe życie w mój skromny podstawowy zestaw 5i.

Pozdrawiam klubowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Naim XS ma wyjście na subwoofer. Testował ktoś podłączenie subwoofera do Naima? Ktoś chyba te wyjście umieścił w jakimś celu. Chyba na tym forum jeszcze o tym nie było. Zastanawia mnie jak to mogłoby się sprawdzić w kinie domowym 2.1 ? Do stereo takie rozwiązanie to chyba nie vardzo. Wiadomo Naima ma swój dedykowany subwoofer ale cena jest zaporowa. Może coś z innej półki cenowej ? Rel , Velodyne ?

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gentlemen

 

polska wersja strony już prawie gotowa:

 

http://naimaudio.pl

 

gdybyście mieli jakieś uwagi i pomysły - walcie śmiało!

 

Może więcej o produktach archiwalnych, swierszczykowe testy oraz książki serwisowe czy tez schematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ostatnio mnie podkusiło, by przetestować różne warianty. jako pierwszy poszedł zestaw dzielony naim 200/202 z moimi ATC w domowych warunkach. nie był to długi odsłuch, ale wystarczył na wstępne rozpoznanie. combo w porównaniu z moim XS grało jakby wyraźniej, ale nie ostrzej. przyjemny dźwięk, ale nie była to różnica, która by jakoś zauroczyła, czy powaliła. cały czas było wiadomo, że ma się do czynienia z naimem. taki byłem trochę zbity z tropu, bo liczyłem na większy przeskok jakościowy...

postanowiłem sprawdzić ile wniesie naim DAC do mojego CD5XS pozostając przy moim XS. tutaj zmiana była większa: dźwięk się rozjaśnił, zaczął bardziej wybrzmiewać, pojawiły się efekty przestrzenne, bardziej było słychać pogłosy czy echa. poprawiła się jeszcze dynamika a kolumny wydawało się, że grają głośniej.

skołowaciałem. w sumie mam CD5XS i flatcapa, który gra OK. pojawił się dylemat czy jeszcze dokładać 10kPLN?

 

naimdac.jpg

 

stwierdziłem, że 10kPLN to sporo siana i wypadałoby sprawdzić, jak zagra i ile wniesie zmian po prostu inny system.

wziąłem do domu Primare i32/cd32 i podłączyłem do ATC. wspomnę, że w sklepie słuchałem Primare z monitorami Opera i grało dośc dynamicznie i szczegółowo, ale nie analitycznie - mnie taki dźwięk interesuje. po podłączeniu u mnie po prostu muzyka zgasła - bez wypełnienia, bas taki leciutki, niby był ale w ogóle nie kopał, środek też jakiś nieokreślony, bez przekazu, góra OK. było jej więcej niż w XS. po kilku numerach miałem nadzieję, że się może Primare rozgrzeje, ale niestety... z przyjemnością podłączyłem XS'a.

 

naimxsandprimare.jpg

 

 

 

chyba jeszcze przesłucham Supernaita na spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio mnie podkusiło, by przetestować różne warianty. jako pierwszy poszedł zestaw dzielony naim 200/202 z moimi ATC w domowych warunkach. nie był to długi odsłuch, ale wystarczył na wstępne rozpoznanie. combo w porównaniu z moim XS grało jakby wyraźniej, ale nie ostrzej. przyjemny dźwięk, ale nie była to różnica, która by jakoś zauroczyła, czy powaliła. cały czas było wiadomo, że ma się do czynienia z naimem. taki byłem trochę zbity z tropu, bo liczyłem na większy przeskok jakościowy...

postanowiłem sprawdzić ile wniesie naim DAC do mojego CD5XS pozostając przy moim XS. tutaj zmiana była większa: dźwięk się rozjaśnił, zaczął bardziej wybrzmiewać, pojawiły się efekty przestrzenne, bardziej było słychać pogłosy czy echa. poprawiła się jeszcze dynamika a kolumny wydawało się, że grają głośniej.

skołowaciałem. w sumie mam CD5XS i flatcapa, który gra OK. pojawił się dylemat czy jeszcze dokładać 10kPLN?

 

naimdac.jpg

 

stwierdziłem, że 10kPLN to sporo siana i wypadałoby sprawdzić, jak zagra i ile wniesie zmian po prostu inny system.

wziąłem do domu Primare i32/cd32 i podłączyłem do ATC. wspomnę, że w sklepie słuchałem Primare z monitorami Opera i grało dośc dynamicznie i szczegółowo, ale nie analitycznie - mnie taki dźwięk interesuje. po podłączeniu u mnie po prostu muzyka zgasła - bez wypełnienia, bas taki leciutki, niby był ale w ogóle nie kopał, środek też jakiś nieokreślony, bez przekazu, góra OK. było jej więcej niż w XS. po kilku numerach miałem nadzieję, że się może Primare rozgrzeje, ale niestety... z przyjemnością podłączyłem XS'a.

 

naimxsandprimare.jpg

 

 

 

chyba jeszcze przesłucham Supernaita na spokojnie

demoon,

a czy ty jak nie ma w domu kobiety to z tej lewej strony zawiesisz jakąś zasłonkę or jakąś kołdrę i se kurde odsłuchasz czy tak jak ja czasami uważasz że to i tak jeden grzyb?

pozdrawiam

sheykk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jaka w sumie może być różnica w dźwięku bo w cenie chyba nie jest duża ok 3tys? a funkcjonalność spora w unity

 

Mi ten unity chodzi po głowie(choć na razie kasy brak). Jeśli superuniti byłby na bazie supernaita to w katalogu wzmacniaczy to są dwa oczka wyżej(unity jest na bazie zwykłego naita). W dodatku nie ma mechaniki CD, więc można przyjąć, że dzięki redukcji kosztów w tym zakresie sekcja steramera i DACa też może być na wyższym poziomie. Nie wiem tylko czy Naim poprawił kwestię gapless, w A/V pisali, że nie działa ona idealnie. No i jest problem zripowania całej płytoteki.

A przy okazji, wydaje mi się, że w przypadku urządzeń z niższej i średniej półki (czyli takich gdzie nie ma jeszcze sensu wprowadzać wzmacniaczy dzielonych)takie połączenie steamera z dobrym wzmacniaczem może być w przyszłości dość częstym i sensownym rozwiązaniem - oczywiście bardziej dla melomanów ceniących dobry dźwięk niż dla typowych audiofili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sheykk - podrowienia.

 

Natomiast jesli chodzi o różnicę pomiędzy XS, a dzielonką 200/202, w moim zestawieniu XS wyraźnie przepadł. Spendory się otworzyły, więcej powietrza, szczegółów, przejrzystości. XS tworzył raczej "lampowy" klimat, natomiast dzielonka pokazała nowe mozliwości kolumn, a nastepnie wielu płyt, które na Xs-ie były takie sobie. Co najważniejsze, pozostała muzykalność.

 

Miałem Tobie (Sheykk) powiedzieć o wrażeniach ze Stodio 16 Hertz, ale niestety dotychczas do mnie nie dotarły. Natomiast miałem okazję w Nautiliusie w W-wie posłuchać Dynaudio Focus 160. Duże wrażenie. Niby kultura i estetyka dźwięku taka jaka towarzyszy mojemu sprzętowi, a jednak to była nowa wartość dodana. Dużo by mówić, ale niestety z Dynaudio trzeba spróbować w domowych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hal 149

dzieki za pozdrowienia jutro zadzwonię.

na forum- to myślę że dynaudio,spendor, harbeth i np. atc to ta stara szkoła muzykalności która się nie starzeje i z naimem gra naprawdę dobrze.

Pojawiają się nowe konstrukcje ale estetyka brzmienia pozostaje.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawa jest bardzo duza. Zmienia sie na lepsze przejrzystosc, rozdzielczosc, kontrola calego pasma, pojawia sie oddech, porzadek na scenie i wiecej miejsca dla instrumentow. Zasilaz ma tak niski poziom szumow, ze odnosi sie wrazenie, ze wzmacniacz gra glosniej, wyrazniej i znacznie mocniej. Z dobra sieciowka podlaczona do zasilacza brzmienie staje sie tak dobre, jesli nie lepsze niz z 200/202.

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szanowni Naimowicze!Niniejszym zgłaszam swój akces do Klubu. Mam jednocześnie pytanie: posiadam Naim CD5XS , Naim Nait XS oraz Naim Headline (ale ten klocek nie dotyczy mojego pytania). Sprzęt podpięty jest do kolumn Triangle Altea EX. W pogoni "za króliczkiem" chciałbym wymienić je na lepsze - mam wrażenie, że elektronikę mam teraz lepszą od kolumn. Słucham głównie rocka (Pink Floyd , Police, Pendragon i wiele innych w tym jazz). Czy macie jakieś "złote" strzały dot propozycji zmiany kolumn do ceny 15000 PLN. Napaliłem się na KEF XQ40 ale znajomy sprzedawca powiedział, że ten mariaż może nie być za szczęśliwy. Będę wdzięczny za ew. propozycje. Raczej chciałbym kupić sprzęt nowy!(ale nie upieram się zbytnio).

Edytowane przez supmario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.