Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

O ja np. nie wiem, dlaczego masz uraz do sieciówek. Sam miałem dawniej sporo tego i kilka razy baaardzo dużo dawały. Akurat furutecha miałem też tego taniego i fp3ts762 (kierwa co za nazwa). Ten tani jest faktycznie dobry i tani. Najlepszy kabel jaki miałem to vh audio air sine i jak będę kiedyś miał €€ lub $$ to znów kupię. To co robił z cd to były cuda. Rozumiem, że na naim'a nie działają aż tak sieciówki, tak?

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, jak ktos mi wytlumaczy z elektrycznego punktu widzenia ze tzw. kabel sieciowy ma wplyw na dzwiek, oddam mu swojego 282 ;). Ja akurat zajmuje sie niskoprądowką, ale rozmawialem z profesjonalistami (i nie mowie tutaj o firmach audiofliskich ktore robia wode z mozgu zwyklym szarakom, a ludziach ktorzy pracuja na elektrowniach czyli miejscach gdzie prad powstaje), ktorzy zajmuja sie napieciami od 230V wzwyz, na temat wplywu kabli sieciowych na dzwiek. Ich mina wystarczyla za odpowiedz.....

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, jak ktos mi wytlumaczy z elektrycznego punktu widzenia ze tzw. kabel sieciowy ma wplyw na dzwiek, oddam mu swojego 282 ;). Ja akurat zajmuje sie niskoprądowką, ale rozmawialem z profesjonalistami (i nie mowie tutaj o firmach audiofliskich ktore robia wode z mozgu zwyklym szarakom, a ludziach ktorzy pracuja na elektrowniach czyli miejscach gdzie prad powstaje), ktorzy zajmuja sie napieciami od 230V wzwyz, na temat wplywu kabli sieciowych na dzwiek. Ich mina wystarczyla za odpowiedz.....

 

Poczytaj o prawdziwych specjalistach od dźwięku wręcz PROFESORACH jak mają zbudowany pokój odsłuchowy

 

To są FACHOWCY Fim Super Sound made in JAPAN

 

Okablowanie sieciowe to podstawa!!!!

 

Jak ktoś twierdzi inaczej to nie wie co pisze....

Ostatnio słucham na tym co mam i jestem z tego zadowolony:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o prawdziwych specjalistach od dźwięku wręcz PROFESORACH jak mają zbudowany pokój odsłuchowy

 

To są FACHOWCY Fim Super Sound made in JAPAN

 

Okablowanie sieciowe to podstawa!!!!

 

Jak ktoś twierdzi inaczej to nie wie co pisze....

 

no tak, jak nie podłączysz kabla sieciowego to nie zagra, takze to podstawa...

Edytowane przez twinslaver

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiofilia nerwoza dala znac , mam do sprzedania wzmacniacz niam nait5i , doskonaly stan , uzywany spradycznie w dodatkowym systemie , zainteresowanych prosze pisac

zeby nie bylo, pozostaje w klubie , nadal podstawowym systemem jest naim

pozdr

 

no tak, jak nie podłączysz kabla sieciowego to nie zagra, takze to podstawa...

powiem tak, jak ktos mi wytlumaczy z elektrycznego punktu widzenia ze tzw. kabel sieciowy ma wplyw na dzwiek, oddam mu swojego 282 ;). Ja akurat zajmuje sie niskoprądowką, ale rozmawialem z profesjonalistami (i nie mowie tutaj o firmach audiofliskich ktore robia wode z mozgu zwyklym szarakom, a ludziach ktorzy pracuja na elektrowniach czyli miejscach gdzie prad powstaje), ktorzy zajmuja sie napieciami od 230V wzwyz, na temat wplywu kabli sieciowych na dzwiek. Ich mina wystarczyla za odpowiedz.....

 

jak jest na zbyciu wzm , to moge sie zaopiekowac , swoja droga , dobrze ze nie pytales sie gornikow , co kopia wegiel do elektowni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie coś się zaczęło dziać w kwestii kabelków sieciowych :)

Też podchodzę do wymiany sieciówek z wielkim dystansem ale już niebawem będę testował Furutecha i zobaczymy co z tego wyjdzie. Po dołożeniu Flatcapa który okazał się do tej pory moim najlepszym upgradem wiem że "zabawa prądem" przy Naimie to dobry kierunek :)

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też podchodzę do wymiany sieciówek z wielkim dystansem ale już niebawem będę testował Furutecha i zobaczymy co z tego wyjdzie. Po dołożeniu Flatcapa który okazał się do tej pory moim najlepszym upgradem wiem że "zabawa prądem" przy Naimie to dobry kierunek :)

 

moj cd 5xs polubił zmianę kabelka z chińczyka na furutecha, mnie też przypadł do gustu... więc jak najbardziej tę zabawę polecam;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że sieciówki, jak każdy komponent mają wpływ na całość generownego dźwięku. Kiedyś odsłuchiwałem Focusy 160 w salonie we Wrocławiu. Dźwięk tragedia, tym bardziej, że już wczesniej znałem te głośniki. Gościu chodzi, przesuwa, kombinuje - bez zmian. i Nagle, olśnienie. Pozamieniane kable zasilające. Kazdy za duże pieniądze, ale każdy ze swego charakteru, do innego sprzętu. Zmiana? Przeogromna. Zaczęła płynąć muzyka. Pewnie jak ze wszystkim. Trzeba próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dotyczy sieciówek

Próbowałem kilkudziesięciu modeli różnych marek. Słyszalny efekt w dodatku nie psujacy sygantury brzmienia Naima to według mnie Naim Powwerline,Nordost Vishnu , wysokie modele Fadel, Shunyata Python lub Anaconda, DH Labs Encore i wreszcie polskie kable firmy Artech serii Space.

Tak naprawde ważne wg mnie sa dwie kwestie: jakośc instalacji elektrycznej (Naim zaleca odrebną linie dla audio- popieram) oraz własciowa polaryzacja podłaczenia kabli. Reszta to słuchanie, konfiguracja waszego systemu, a nie rzadko subietywne odczucia i pora dnia.

 

Ale porażające i wymierne efekty to zasilacze zewnetrzne - 100% gwarancja poprawa jakości brzmienia. Warto stosowac sie do zalecen producenta i aplikacja zasilaczy do danej serii lub urzadzeń (nie polecam łaczyc np xs z serią classic np Flatcap-Supernait czy tez 202 - ale to moja ocena).

Edytowane przez Mart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was o opinie o Niam UnitiQute i Naim Uniti 2- w what hifi is same zachwyty...

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazety proponuję zostawić w spokoju i sam sprawdzić u dystrybutora czy Naim Ci pasuje. Piszesz w wątku w którym piszą prawie sami posiadacze Naima i raczej złego słowa na temat tej marki tu nie usłyszysz. Zatem czy opinia zamieszczona tutaj będzie dla Ciebie miarodajna ?

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazety proponuję zostawić w spokoju i sam sprawdzić u dystrybutora czy Naim Ci pasuje. Piszesz w wątku w którym piszą prawie sami posiadacze Naima i raczej złego słowa na temat tej marki tu nie usłyszysz. Zatem czy opinia zamieszczona tutaj będzie dla Ciebie miarodajna ?

Miałem okazję słuchać Naima Naita 5i-2 (cd+wzm), i porównać z Roksanem Kandy K2, Music Hallem 35.2, Nadem 326, Yamahą 2000, Marzntzem 6004, Rotelem 11.

Zarówno co do wyglądu jak i brzmienia Naim najbardziej mi odpowiada. Jednak nie udało mi się usłyszeć Naima Uniti i Naima Uniti Qute. Stąd moje pytanie. Doceniam KAŻDĄ wskazówkę, ponieważ zamierzam przejść z 14-letniej (dobrej) miniwieży za zestaw stereo. Pozdrawiam.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj chyba nikt nie ma tych modeli. jesli jednak jestes w stanie sie wstrzymac, za 3 miesiace bede kupowal Uniti do systemu sypialnianego, takze wtedy bede mogl cos napisac....

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedzie do mnie Naim Nait 5i-2:). Ale wrażeń z Uniti jestem b. ciekaw, też pod kątem sypialni.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników Naima. Mój system w chwili obecnej to Monitor Audio pl200, cd 5i-2 i końcówki mocy Sony ta-n77es. Poszukuję przedwzmacniacza - najlepiej Naima. Co sądzicie o NAC-u 202? Bardzo proszę o sugestie i info z jaki zasilaczem najlepiej cały zestaw grać będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dla odmiany kupie tuner naim nat 05 xs oczywiscie po atrakcyjnej cenie:)

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie proszę;

Przy włączaniu wzmacniacza Naim Nait 5i-2 występuje trzask w kolumnie. W trakcie pracy ani przy wyłączaniu nic takiego nie ma już miejsca. Ma tak egzemplarz który kupiłem, miał tak też egzemplarz testowany w sklepie. Czy to jest normalne , czy też trzeba się przejmować?

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.