Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

wysłałem zdjęcie na prive

 

Hej, sorry ze tak pozno, robota:/ wyglada na to ze podpinajac koncowke mocy ktora nie dostarcza zasilania do pre, w przypadku 152xs, jestes skazany na dwie opcje:

 

- zakup drugiego snaica i zasilanie uprade 1 i 2

 

- przeanalizowalem polaczenia w 152 i jesli sie nie myle, jak wlozysz zworke w upgrade 1, a fltacapa podlaczysz do uprgade 2 to bedzie dzialac... Takiego pidlaczenia w instrukcji prawdopodobnie bie znajdziesz....Ps koncowke podlacz nie do standard a do flatcapa....

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, sorry ze tak pozno, robota:/ wyglada na to ze podpinajac koncowke mocy ktora nie dostarcza zasilania do pre, w przypadku 152xs, jestes skazany na dwie opcje:

 

- zakup drugiego snaica i zasilanie uprade 1 i 2

 

- przeanalizowalem polaczenia w 152 i jesli sie nie myle, jak wlozysz zworke w upgrade 1, a fltacapa podlaczysz do uprgade 2 to bedzie dzialac... Takiego pidlaczenia w instrukcji prawdopodobnie bie znajdziesz....Ps koncowke podlacz nie do standard a do flatcapa....

Hej, bardzo Ci dziękuję za zainteresowanie i pomoc. Byłem dzisiaj u dystrybutora i masz w 100% rację - zworka w upgrade 1 a flatcap w upgrade 2 i teraz gra. Końcówkę mocy mam podpiętą poprzez interkonekt z wejściami rca. Podpiąłem też zgodnie z twoją sugestią bezpośrednio do flatcapa /przejściówka xlr na rca/, ale gra tylko jeden kanał /prawy/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad modyfikacją instalacji elektrycznej w zakresie - dodanie jednego, dedykowanego obwodu 3 x 4 mm kwadrat (troszkę może na wyrost ale niech Naim ma) + bezpiecznik 25A + gniazdo np Furutecha do którego podłączona będzie listwa a do niej cały sprzęt.

Obecnie mam listwę podłączoną do gniazdka podłączonego w szereg z innymi gniazdkami.

Może ktoś pochwali się swoimi modyfikacjami w tym zakresie.

 

Sheykk pisałeś kiedyś:

"...na mnie ogromne wrażenie zrobiła wymiana instalacji elektrycznej (było łatwo bo musiałem tylko wywiercić otwór w stropie) zamiast standarowych 16 A zastosowałem 25 A ceramiczny ze złoconymi stykami i pociągnąłem przewód 3x4 kwadrat z miedzi solidcore, koszt ok 300 zł.

Tydzień póżniej kolega chciał nabyć kondycjoner gigawat PC-3 evo se(chyba ale na pewno kosztował 10 kzł).

Próbę rozpoczeliśmy od podłączenia do standardowego gniazdka gigawata posłuchaliśmy dosyć solidnie a musze dodać że kondycjoner był wygrzany (oczywiście wcześniej słuchaliśmy tylko przez listwę by mieć punkt odniesienia)i różnica na plus była bardzo duża,przede wszystkim znacznie lepsza dynamika i separacja dżwięku ,generalnie wszystko było lepiej.

Podłączenie do nowej instalacji oczywiście bez kondycjonera spowodowało że ...nic nie było gorzej a wręcz mieliśmy wrazenie że nawet jest lepiej w aspekcie dynamiki".

 

Jakiej firmy zastosowałeś bezpiecznik, przewód i gniazdko ?, gdzie kupiłeś ?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do was pytanie :)

Niedługo planuje zmianę systemu . Sprzedaje obecny i planowałem kupic supernaita .

Nie wiem jakie głośniki wybrać . Muzyka rock raggee muzyka filmowa ambient punk metal . Moj budżet 12 tys zł pokój ok 40 m2 tyle ze niski 2.2 i skosy wiec kubatura ok 30 m2

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ATC 40 ? Gdyby nie to że mam trochę ograniczony metraż to zamiast moich Spendorów na pewno postawiłbym na ATC. Świetnie komponują się z Naimem. Nie wiem tylko jak z metrażem do tych kolumn bo masz ładny kawałek powierzchni.

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam to co mam w w opisie dzisiaj sprzedam wszytko razem z kablami :)

 

próbował ktoś polskich kolumn np studio 16 hertz ?

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ja zastanawiałem się co kupić robiłem odsłuch w domu - salon ok. 30 m kw, otwarty.

NAC202/NAP200 poległ w porównaniu z SUPERNAITEM + Hi-Cap DR

Przed odpowiedżią o lini prądowej zadam tytanie dlaczego nac 202/nap200 odsłuchiwałeś bez hicap?

sheykk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do was pytanie :)

Niedługo planuje zmianę systemu . Sprzedaje obecny i planowałem kupic supernaita .

Nie wiem jakie głośniki wybrać . Muzyka rock raggee muzyka filmowa ambient punk metal . Moj budżet 12 tys zł pokój ok 40 m2 tyle ze niski 2.2 i skosy wiec kubatura ok 30 m2

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam

 

Przy takiej kubaturze ja bym postawil na Dynaudio http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/44/145314.php tylko nie wiem czy supernait dalby rade ale kolumny wysmienite..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem porównać sprzęt w tej samej cenie tzn. NAC202/NAP200 kosztuje tyle co Supernait + Hi-Cap DR(w przybliżeniu).

No nie kumam dlaczego nie podłączyłeś hicap pod 202/200(miałeś z tego co zrozumiałem oba zestawy w domu) dla mnie dzwięk a następnie jak kupić za kasę jaką mam.

sheykk

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całą odpowiedzialnością także uważam że supernait z hicapem lepszy od 200/202 a cena podobna. W ogóle integry mam wrażenie że są mało doceniane łącznie z naitem xs + hicap.

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewnym poziomie cenowy różnice między poszczególnymi urządzeniami mogą być na tyle niewielkie, że trudno jednoznacznie wskazać co jest lepsze,

jestem w stanie uwierzyć, że komuś SUPERNAIT bardziej odpowiada niż 202/200 ale nie oznacza to że jest lepszy ....

dla mnie osobiście supernait nie jest lepszy od 202/200, w ogóle dźwięk urządzeń zintegrowanych Naim'a jest zbyt ostry w moim odczuciu ale jeśli komuś to nie przeszkadza bądź nawet odpowiada to przecież jego sprawa (jego pieniądze) ....

dodatkowo kupno zestawu dzielonego pozwala na dalszą rozbudowę bez konieczności sprzedaży wszystkich wcześniej posiadanych elementów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem porównać sprzęt w tej samej cenie tzn. NAC202/NAP200 kosztuje tyle co Supernait + Hi-Cap DR(w przybliżeniu).

 

troche to porownanie nie na miejscu, to tak jakbys kupil Audi S4 i porowywal je do Audi A6. Supernait z DR-em na pewno zagra lepiej niz gole 202/200, ale jest to glownie zasluga zewnetrznego zasilacza. Gole 202/200 jest zasilane z najbiedniejszej z mozliwych wersji, jeden regulator na "starych" kosciach. Dokladajac DR-a do supernaita, otrzymujesz 2 tory ze zdecydowanie lepszymi regulatorami, wiec....nie jestem zdziwiony, ze SN+HCDR gra ciekawiej. Jezeli nie zamierzasz upgradow, zostan przy tym, notomiast jesli planujesz isc wyzej, doloz hicapa/napsc do 202 i przekonasz sie czym jest finezja zestawow dzielonych.

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz przymierzam sie do kupna supernita a o kolumnach myślałem właśnie ze studia 16 hertz . Tyle ze musza byc podłogowe No duze pomieszczenie.

Pozdrawiam

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.