Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A czy Nait XS może być użyty i czy warto go używać jako tylko przedwzmacniacza lub tylko końcówkę mocy? A jeśli tak to w jakiej konfiguracji jest najlepiej?

 

moze byc uzyty na oba sposoby, tylko ze wtedy ktoras z czesci nie bedzie uzywana, czy warto? zostawiam do Tobie:)

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra czytając wasze wpisy naszło mnie pytanie czy jest sens kupować zasilacz do supernita 1 jesli tak to jaki i dlaczego ? No i jaka tania dobra siecowka ?

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że warto. Polecam hicapa lub teddycapa ze wskazaniem na ten pierwszy zasilacz. W supernaicie będzie proporcjonalnie większa poprawa niż na moim xs-ie. U mnie hicap dodał gęstości, dobrze kontrolowanego basu, integra gra pełniej i z większym wykopem.

Co do sieciówek to moim zdaniem to kosmetyka. Jeśli już chcesz to u mnie dobrze zagrał wireworld i furutech chociaż absolutnie nie uważam żeby była jakaś konieczność wymiany naimowskich sieciówek.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przy XS przeszedłem na wireworlda electre przy cd i wzmacniacz. Jak dla mnie jest wyraźnie lepiej, próbowałem kilka razy wracać do oryginalnych sieciowe, ale było gorzej.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam sieciówki Wireworlda do Naima. Ostatnio trochę z nimi eksperymentowałem (z trochę droższych miałem Artecha Thunder) i zawsze wracałem do Wireworlda. Ostatecznie najlepszy efekt dla mnie to Stratus do wzmacniacza i Aurora do cd. Aurora spisał się u mnie lepiej niż Furutech 314 - bas głębszy i ogólnie dźwięk stał się pełniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieciówka to kosmetyka a zasilacz to faktyczny przeskok w klasie sprzętu. W ramach funduszy proponuję odwrócić kolejność zakupów. Zobaczysz jakiego kopa dostanie wzmacniacz po dołożeniu zasilacza.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno najpierw muszę sie trochę gratów wyzbyć i kase zdobyć .

A siecowka furutecha 314 mam tu za 30 e za metr wiec jakaś wielka kasa to nie jest w porównaniu do zasilacza .

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie interconekt można polecić do naim sn 2 ( rca-din). Napewno Chord robi takie kabe, czy jest jakaś firma która produkuję rca-din.

Faktycznie jest różnica między rca-rca a rca-din.

Ile czasu zajmuję wygrzanie nowego wzmaczniacza naim supernait 2.

Znalazł Pan kabel RCA-Din do połaczenia Naima z urządzeniem na RCA..bo ja też szukam coś niedrogiego i dobrego dla mojego cd x2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co da fat cap do supernita ?

Nic nie da. Flatcap jest dedykowany do serii xs i to głównie do źródła. Przenosi Cd5x/Cd5xs w zupełnie inne rejony. To mój chyba najlepszy upgrade do tej pory w sumie za niewielkie pieniądze.

Natomiast z Naitem różnice są kosmetyczne, wzmacniacz delikatnie spowalnia. Z supernaitem bym go nie łączył, bez dwóch zdań hicap lub teddycap bardziej wskazany.

 

Czy ktoś miał do czynienia z pasywnym bi-ampingiem Nait XS/ Hi Cap/ NAP 155 XS?

Osobiście nie miałem ale na brytyjskim forum jest parę wpisów na ten temat i gra jest niewarta świeczki. Nie lepiej w tych pieniądzach poszukać supernaita?

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim szykuje jakas bombe noworoczna. Wczesniej juz pisali o jakiejs nowej serii, chyba 700. Teraz pusicli fimik, co prawda nie mowi on za wiele, ale angole pisza ze chyba bedzie to jakas mocna koncowka mocy w formie stojoacego walca......07.01 maja dac wiecej...zobaczynmy ;)

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarło do nas coś takiego jak Tellurium Q DIN Black:-) Gorąco namawiam do przetestowania. Nie wygląda może zbyt okazale, ale robi różnicę. Poprawa brzmienie tak naprawdę w każdym aspekcie. Jest znacznie lepszy drive. Dźwięk jest szybszy, detaliczniejszy. Bas bardziej zróżnicowany i kontrolowany. Wyraźnie lepsza lokalizacja źródeł pozornych. Testowałem łącząc ND5XS z XS2. Polecam!

BK DIN 5 PPw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam naim supernait 2 co wprawdzie jest jeszcze nie wygrzany bo gra jakieś 100 h, ale wydaje mi się, że jest ostrawy w wyższej średnicy. Co można zrobić żeby zniwelować ten efekt, może zasilacz hicap lub kabelkami coś pomodzić.

Czy może jak jest nie wygrzany ma taki efekt, posiadałem też xs-2 tam znowu wyższa średnica był lekko z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam naim supernait 2 co wprawdzie jest jeszcze nie wygrzany bo gra jakieś 100 h, ale wydaje mi się, że jest ostrawy w wyższej średnicy. Co można zrobić żeby zniwelować ten efekt, może zasilacz hicap lub kabelkami coś pomodzić.

Czy może jak jest nie wygrzany ma taki efekt, posiadałem też xs-2 tam znowu wyższa średnica był lekko z tyłu.

Daj sobie i jemu jeszcze troche czasu :) Jesli nie przestanie Ci to przeszkadzac, wtedy warto pomyslec. HiCap robi duza roznice. Nawet jesli zaczniesz akceptowac dzwiek Supernait w takim zestawieniu w jakim sluchasz go teraz, to i tak warto HiCap kupic. Bedzie jeszcze fajniej :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem model epoch. Według mnie grały trochę skrajami pasma, dużo góry, obszerny bas ale trochę mało informacji w środku pasma. Kable bardzo efektowne ale na dłuższą metę trochę góra może męczyć. To tak na szybko moje wrażenia. Nie ma to jak poczciwe naca5.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem model epoch. Według mnie grały trochę skrajami pasma, dużo góry, obszerny bas ale trochę mało informacji w środku pasma. Kable bardzo efektowne ale na dłuższą metę trochę góra może męczyć. To tak na szybko moje wrażenia. Nie ma to jak poczciwe naca5.

 

A czy miałeś możliwość słuchania chord epic twin, czy chord wypełni lepiej środek niż acoustic zen epoch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje w niedługiej przyszłości zakup Chord Epic Twin do mojego zestawu :) Słuchałem ich przez chwile w zestawie taki jak mam Naim CD5XS + Nait XS ale z kolumnami Sonus Faber Venere 2.5. Tu napisze herezję gdyż wybór jes podyktowany małym przekrojem kabla i jego giętkoscią, gdyż chcę go "wpuścić" wpodłogę (taki mam układ salonu, że nia da sie inaczej). Zamieni to dotychczasowe budżetowe sznurki zalane w ścianach :(. Na niecodzienne słuchanie posiadam Wireworld Oasis ale ten kabel jest szeroki i sztywny. Jak ktoś jest zainteresowany tym kable to zapraszam na priv bo będę się go pozbywał. Macie może jakieś inne typy kabli wąskich w przekroju i stosunkowo giętkich? Ja planuję by po stronie kolun było coś jak bi wire (4 końcówki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam głośniki! Grają tak inaczej, że aż dziwnie ;) przestrzenność jakaś taka w stylu surruound niemal. I są bardzo wrażliwe na ustawienie. Na razie wiem, że trzeba je mocno dogiąć. Poza tym bardzo bardzo dużo szczegółów słychać. Ale jednak, wbrew temo, co czytałem, muszą grać głośno dosyć... Zobaczymy zibaczymy

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, kupiłem kolumny B&W 804d - wreszcie !!!!

 

 

teraz chciałbym kupić wzmacniacz naima

 

myślę to zestawieniu

 

nac 202 lub nac 152 (taniej )

nap 200

 

lub tylko supernait - lecz tutaj mam pytanie - czy można podłączyć tego supernaita do amplitunera ( żeby działał w kinie jak końcówka mocy ) i nic nie trzeba było przestawiać (bypass on/off ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.