Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Dzięki, nie poznałem tych kolumn na zdjeciu, wygląda jakby były podpięte pod zestaw pre i power. Ja słuchałem XS z Dali Mentor 2 i być moze nie był to szczyt mozliwości XS, ale zespół cech brzmieniowych z tymi kolumienkami tak się złożył do XSa że w moim pomieszczeniu i mojej konfiguracji zagrało to superfajnie.

 

Na tamtej focie podpiete byly po pre/power. Lubie testowac rozne paczki podpinajac do NAP 135...;) kiedys bawilem sie monitor audio BX2 z NAP 250. Super sprawa;)

 

Tomek,

Co się stało, że pozbyłeś się Fraima?

Ja właśnie poluję na kolejną półkę :)

 

Kupuje inny kolor pod design w nowej chacie..nozki od fraima beda czarne...:)

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tamtej focie podpiete byly po pre/power. Lubie testowac rozne paczki podpinajac do NAP 135...;) kiedys bawilem sie monitor audio BX2 z NAP 250. Super sprawa;)

 

Monitor Audio? No cóż, mimo pewnych uprzedzeń będę musiał spróbować, z Naimem ich nie słyszałem, dzięki za podpowiedź, spróbuję je wziać z Heco Celan 302 i porównam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram z Monitor Audio GX200 i jestem zadowolony. Czy ktoś z Szanownych miał doświadczenia z Ovatorami S400 lub S600?

 

Ja gralem kiedys na GS20 i bylo super....

 

W weekend sluchalem S600, powiem krotko, nie rozumiem tych kolumn, gralo to a nawet powiem napi...dalalo jakos tak bezmyslnie. Dealer podczas rozmowy z kims z Naima stwierdzil.:" fajne kolumny zrobiliscie tylko dlaczego nie ma w nich glosnika wysokotonowego?" :D ....

 

S400 sluchalem na ostatnim audioshow, dopoki puszczali plumkanie, to jeszcze jak Cie moge, a jak poprosilem o dire straits, to porazka totalna........stare kolumny Naima graja, to nowe cos to.....chyba lepiej zeby dali sobie spokoj z kolumnami...

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do xs polecam przesłuchać dynki160.

 

Dzieks, dodaję do listy "koniecznie posłuchać" choć ich sprawność/impedancja nie rokują dobrze na słuchanie. wieczorne po cichu. Np. ATC 7 cicho z Naitem XS nie grają. Dźwięk siada, nie wybrzmiewa, miałem je 4 dni w domu, - trudno i tak mnie nie zachwyciły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z xs kapitalnie grają rls callisto III i je koniecznie posłuchaj do 20m2 optymalnie 15m2 , słuchałem ich z xs na audioshow dżwięk wystawy , w audiopunkcie też z xs kapitlanie, miałem je osobiście z heedem obeliskiem świetne połączenie właśnie do cichego słuchania wieczornego.

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu przez 10 dni testowałem dzięki uprzejmości premium sound z gdańska monitorki trenner&friedl model art,naprawdę warto zwrócić uwagę .Grają każdą muzykę i nawet acdc równo walił basem co przy takich maleństwach w 20 m2 budziło moje wielkie zdziwienie(oczywiście nie schodził tak jak w podłógowych)ale dopełniał całość w sposób melodyjny,zróżnicowany-jakość basu.Stereo,przestrzeń spójność rewelacja,muszą stać na ciężkich stendach(20 kg ok.)ja mam końcówkę 250.2 ale z xs powinno też być ok.

Jest tylko jedno ale 15kzł.Jeśli tylko macie możliwość podłączyć do swoich klocków naprawdę warte grzechu(a przynajmniej fajnych doznań muzycznych)

pozdrawiam

sheykk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dzięki właśnie mam w planach pożyczyć Callisto z Audiopunktu, dzwoniłem nie mieli, ale zaraz będzie i posłucham, Trenner&Friedl, no cóż u mnie to mają być nr 2 więc cena nie pasuje. W zbliżonej cenie nawet trochę drożej słuchałem Graham Audio BBC monitor i w mojej ocenie nie słyszałem lepszych kolumn podstawkowych do 18 tys. Dziękuję jednak za podpowiedzi, zawsze na tym korzystam

pozdrawiam takoż

Motiff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Tak, dzięki właśnie mam w planach pożyczyć Callisto z Audiopunktu, dzwoniłem nie mieli, ale zaraz będzie i posłucham, Trenner&Friedl, no cóż u mnie to mają być nr 2 więc cena nie pasuje. W zbliżonej cenie nawet trochę drożej słuchałem Graham Audio BBC monitor i w mojej ocenie nie słyszałem lepszych kolumn podstawkowych do 18 tys. Dziękuję jednak za podpowiedzi, zawsze na tym korzystam

pozdrawiam takoż

Motiff

 

Motiff rozwiń troszkę jak te Grahamy zagrały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z harbethow hl5 jestem bardzo zadowolony do xsa

Edytowane przez Bumbrum

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motiff rozwiń troszkę jak te Grahamy zagrały.

Graham Audio LS 5/9, mają spory głosnik niskośredniotonowy 20 cm i to było słychać, bas potrafił zejść naprawdę nisko, nie dominował jednak, pasmo bardzo wyrównane, srodek to specjał, w ogóle nie pamiętam lepszego, może studyjne wielkie PMC za 50tyś, góra bardzo bogata, zróznicowana, talerze pokazane z ich grubością i masą czasem nizsze, bardziej szare i bez sztucznego blasku a czasem właśnie z iskrą wyżej, bez owijania w bawełnę. Bardzo przejrzyste, ale nie kaleczące uszu. Jak napisał jakiś brytyjski dziennikarz - jak najlepsze Spendory tylko bez ich wad, poprawione. Jeszcze środek pasma, niektóre nagrania fortepianu, wokale, pokazywały środek umiejscowiony nieco niżej niż robią to prawie wszystkie znane mi kolumny, było super jak prawdziwy realny dźwięk w naturze, no w każdym razie prawdziwiej niż reszta. Dźwięk tutaj naprawdę z łatwością wypełniał pomieszczenie, tym razem to nie był slogan. Tak to słyszałem. Drogie, ale świetne. Wygląd oldskulowy, wykonanie - takie sobie, i te paskudne luty na przedniej ściance, ale dźwięk to wybitny specjał i słychać klasę inzynierów BBC i klasę tego standartu.

http://www.grahamaudio.co.uk/Graham_Audio/LS5_9_speakers.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,czyli BBC nadal trzyma się mocno,tylko zastanawia mnie to co opisałeś na temat wykończenia. Luty na przedniej ściance to pewnie kwestia gustu ale z resztą,co tam spaprali?fornir?klejenie?lakier?

 

No cóż niby nic złego nie widać, ale drzazga mi wlazła w dłoń jak je targałem, To nie jest wygładzone tak jak wiele współczesnych, wielkoseryjnych paczek. Może to jakaś przedseryjna produkcja była? Ale wyglądały dokładnie jak na zdjęciu.

Mi to w ogóle nie robi nic, ale wspominam o tym wykończeniu przez tę drzazgę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

No cóż niby nic złego nie widać, ale drzazga mi wlazła w dłoń jak je targałem, To nie jest wygładzone tak jak wiele współczesnych, wielkoseryjnych paczek. Może to jakaś przedseryjna produkcja była? Ale wyglądały dokładnie jak na zdjęciu.

Mi to w ogóle nie robi nic, ale wspominam o tym wykończeniu przez tę drzazgę.

 

O nie to jest jednak poważny fuck-up:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiLine można wyhaczyć z drugiej ręki. Mnie się tak udało :) i zastąpił Chord'a Anthem 2

O!, mam te obydwa, Chorda Anthem 2 i Hiline;a), a na jakim głośnikowym słuchałeś Chorda? Ja dokupiłem do Anthema Odyssey 2, ale wróciłem do kompletu kabli Naima, jesli chodzi o Chorda to mi sie bardziej podobają te tańsze interconnecty, jakoś tak po ludzku fajnie nie tak jasno.

Anthem2 i Naca5 to nie jest najbardziej udany komplet wg. mnie, coś w wyższym basie za grubo i mocno, i za jasno troszkę u góry. Ale za to krawędziami nie zaokrąglony dźwięk.

Może to tylko u mnie takie efekty (kolumny) ale tak jakoś męczyłem to wszystko że już wolę szaraka i Naca5 niż Anthema z Nacą. Jenak gram na Hilinie na ogół, ale on tez idealny nie jest: ciężki i ciemny w basie. Może to trochę przez PowerLine'a tak ciężkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.