Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moglbys opisac szczegolowo skad taka opina?

 

z opinii konstruktora zasilaczy elektronika osoby obeznanej w tym zakresie zdecydowanie bardziej niż my tu na forum. Odnosił się do zastosowanych tam komponentów o bardzo marnych parametrach i komponentach - ale niech każdy sobie robi jak uważa

 

 

Bzdura. Nie wyobrażam sobie grania na cd5xs bez Flatcapa.

 

uważam że bardziej obiektywna była by opinia osoby która posiadała ten zasilacz a nie obecnie posiada - ciężko wypowiadać się obiektywnie i krytycznie do tego co się posiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. miałem kiedyś w domu (dzięki uprz. Twinslaver'a) hi-cap'a i teddycapa. Mój cd5 grał dziwnie może nawet źle z hicapem. Z teddy było lepiej choć wcale nie byłem pewien, czy bym to chciał. Flatcap jest stworzony dla takich cd, jak mój (i inne slimline) i prawdopodobnie one właśnie grają lepiej z takimi "ułomnymi" zasilaczami. W tym całym audio chodzi o dopasowanie! A nie kupienie najdroższego klocka w katalogu.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A może tak czas przestać czytać kolorowe pisemka i głupoty wypisywane w internecie i samemu sprawdzić.

 

zdecydowanie Ty głupoty wypisujesz błędnie interpretując to co napisałem - nie przeczytałem tego w żadnym kolorowym pisemku ani w żadnej innej prasie ani też nigdzie nie napisałem że to wyczytałem gdziekolwiek - wiem to z osobistej rozmowy - czasami zanim się coś napisze trzeba się zastanowić albo dopytać jeżeli nie rozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem 172/155 i nie ma szału. 172 potrafi zagrać dużo lepiej z innym piecykiem! Sporo zależy od kolumn. Być może 5si będzie lepszy. 155xs jest nieco mało wyrazisty dla mnie. Wcześniej grałem na 5i-2 i było ciekawiej. Nie powiem, że lepiej pod każdym względem, ale ciekawiej. Może 172 plus używka 200? Ale kto wie, co tobie podejdzie. 155 jest dosyć kremowy, gładki i bardzo rytmiczny. Ale nie tak angażujący i porywczy jak 5i-2. A tego 172 bardzo bardzo polecam! Powodzenia.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie Ty głupoty wypisujesz błędnie interpretując to co napisałem - nie przeczytałem tego w żadnym kolorowym pisemku ani w żadnej innej prasie ani też nigdzie nie napisałem że to wyczytałem gdziekolwiek - wiem to z osobistej rozmowy - czasami zanim się coś napisze trzeba się zastanowić albo dopytać jeżeli nie rozumiesz.

 

Kolego czytaj ze zrozumieniem. Flatcap to super zasilacz, gra fantastycznie ze źródłem. Jego budowa w środku jest delikatnie mówiąc oszczędna ale guzik mnie to obchodzi, ważne że gra. Tobie też proponuję przesłuchać samemu i wyrobić sobie opinię. U mnie Flatcap gra w systemie ładnych parę lat a Ty nie widziałeś go na oczy i piszesz mi tu o swoich zasłyszanych opiniach.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

 

Tak ja mam nawet w 16 :) i grają zacnie

Zapraszam na odlsuchy przy szklanece dobrego trunku

 

Dzięki ale wygląda na to,że nawet sam twórca shl nie bardzo wie jak one grają,skoro praktycznie na siłe odradza je do takich pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzięki ale wygląda na to,że nawet sam twórca shl nie bardzo wie jak one grają,skoro praktycznie na siłe odradza je do takich pomieszczeń.

Pokaż mi albo udowodnij ze tak odradza

Ja czytam harbarth forum dość czesto i tam dużo na ten temat ,ok bo to klub naima nie zaśmiecam już

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, jak jest z tymi harbethami jesli chodzi o ciezkie granie? .... wszedzie opinie, ze przy malych skladach i wokalach - miód, natomiast przy rocku juz nie do konca..szukam wlasnie monitorow, najlepiej bez bass reflexu (skarzenie po ATC;) ), ewentualnie przód/góra/dół - byle nie tył...

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężkiego grania nie słucham, ale jeśli masz na myśli takie coś jak Nightwish czy muzykę symfoniczną jest bardzo dobrze, muzykalnie.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Ciężkiego grania nie słucham, ale jeśli masz na myśli takie coś jak Nightwish czy muzykę symfoniczną jest bardzo dobrze, muzykalnie.

 

Prawda.

 

 

Pokaż mi albo udowodnij ze tak odradza

Ja czytam harbarth forum dość czesto i tam dużo na ten temat ,ok bo to klub naima nie zaśmiecam już

 

W wątku Harbetha BlueMax wkleił wypowiedź Alana znalezioną na HUG. Poczytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Prawda.

 

 

 

W wątku Harbetha BlueMax wkleił wypowiedź Alana znalezioną na HUG. Poczytaj

Ja też wkleiłem jego wypowiedź poszukaj

 

panowie, jak jest z tymi harbethami jesli chodzi o ciezkie granie? .... wszedzie opinie, ze przy malych skladach i wokalach - miód, natomiast przy rocku juz nie do konca..szukam wlasnie monitorow, najlepiej bez bass reflexu (skarzenie po ATC;) ), ewentualnie przód/góra/dół - byle nie tył...

Atc gra dużo lepiej ciężkie granie , harberthy bardzej do vocalu jazzu bo do tego są stworzone

Oczywiście zagra i ciężko muzykę i rocka też Ale jest wiele innych kolumn co.zagra to dużo lepiej niż harbeth

W harberthach jest wysunieta średnica do przodu ,bas jest w shl5 schodzi nisko ladnie ale nie jest taki szybki jak powinien być do ciężkiego grania ,atc grały bardzej tak jakby zimniej bez emocji ,bas Ma twardy ale ogólnie mają coś w sobie ze można jes słuchać długo i długo bez żadnego zmęczenia

Harberthy mają bas reflex z przodu

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z elektronika naima przy rocku bardzo dobrze sie sprawdzaja, z tym ze nie slucham metalu. Pink Floyd , dire straits, nightwish, genesis jak dla mnie super. U mnie Atc 11 brzjialy takze w tyj gatunku gorzej. Najlepiej wypozycz i sam sprawdz jak wypadna z oliwkami÷)

Edytowane przez Bumbrum

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Ja też wkleiłem jego wypowiedź poszukaj

 

 

 

 

Naprawdę staram się być dyplomatą,ale jesli wydaje Ci się,że wiesz jak grają shl5,grając na nich w 16 metrach to uwierz mi,tylko Ci sie wydaje. Wstaw je do innego ,większego pomieszczenia,daj im z każdej strony min.1,5 metra,będziesz wiedział o co w tym chodzi. Do 16 metrów to 30.1, to jest startowy metraż dla tych paczek,każde większe duszą się w takiej kubaturze. Twój wybór i Twoje słuchanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Naprawdę staram się być dyplomatą,ale jesli wydaje Ci się,że wiesz jak grają shl5,grając na nich w 16 metrach to uwierz mi,tylko Ci sie wydaje. Wstaw je do innego ,większego pomieszczenia,daj im z każdej strony min.1,5 metra,będziesz wiedział o co w tym chodzi. Do 16 metrów to 30.1, to jest startowy metraż dla tych paczek,każde większe duszą się w takiej kubaturze. Twój wybór i Twoje słuchanie.

Uwierz mi ze wkladalem do 40m2 i do 25 Więc mam porównanie .zgodzę się ze jest lepiej ale u mnie akurat 16m2 jest bardzo dobrze , dzięki teraz mocnemu piecowi przy cichym słuchaniu słychać ładnie bas :)))

Zresztą ty wiesz swoje a ja swoje :)) jedno wiem że 5mam w domu a ty pewnie sluchales w sklepie.

3 wsadzil bym max do 12 m2.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dużo zależy od tego jak głośno słuchasz. I od warunków akustycznych pomieszczenia. Nie każdego atac na te półtora miejsca z każdej strony. Ja słucham na 35 metrach a miejsca mają od 0.ad do 1.5m.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi ze wkladalem do 40m2 i do 25 Więc mam porównanie .zgodzę się ze jest lepiej ale u mnie akurat 16m2 jest bardzo dobrze , dzięki teraz mocnemu piecowi przy cichym słuchaniu słychać ładnie bas :)))

Zresztą ty wiesz swoje a ja swoje :)) jedno wiem że 5mam w domu a ty pewnie sluchales w sklepie.

3 wsadzil bym max do 12 m2.

 

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

Moje 2 gr. do tematu, jestem obecnie szczęśliwym posiadaczem Supernaita1 (wcześniej XS z P3ESR) i raczej zostanę z nim na bardzo długo.

Co do kolumn z którymi, gram, grałem i było świetnie to Harbeth P3 ESR, obecnie 30.1 i też prędko się z nimi nie rozstanę.

Największe obawy jakie miałem podłączając 30.1 to, że będzie ogólnie za duży dźwięk. I bardzo się zdziwiłem bo wszystko było O.K nawet bardzo.

I tak zostało, jestem z tego połączenia bardzo zadowolony. Supernait1 jest wspaniałym wzmacniaczem, który oferuje mi wszystko czego oczekuję od dźwięku, a dodatkowo DAC w postaci bonusu, który wg. mojej opinii nie jest wcale taki zły. A najważniejsze, że słucham muzyki i emocji w niej zawartych. Ostatnio stwierdziłem, że nie jestem już audiofilem... :) Pozdrawiam Naimowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie 30.1 i też prędko się z nimi nie rozstanę.

Największe obawy jakie miałem podłączając 30.1 to, że będzie ogólnie za duży dźwięk. I bardzo się zdziwiłem bo wszystko było O.K nawet bardzo.

 

Jak duet SN/30.1 radzi sobie z dynamicznym,rockowym materiałem?

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu gdzie słyszałem niedomagania 3 w postaci głośności, i z tym związanej kompresji, 30.1 tego problemu nie mają, dochodzi do tego wg. mnie ogólnie większe nasycenie dźwięku, a co za tym idzie spójność - ja jestem bardzo zadowolony, pewnie można jeszcze lepiej, ale mnie to wystarcza i nie mam obaw przy słuchaniu każdego gatunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy NAIM to godny następca NADa. Zastanawiam się też jaki wariant jest lepszy pod względem jakości połączenia:

172XS i 155XS do pary, czy może lepiej Nait 5si z ND5 XS?

 

Ja też się przesiadłem z NAD na NAIM. Grałem na C375 a kupiłem Naim 172XS i właśnie używaną końcówkę mocy NAP200. Grało to bez porównania lepiej niż NAD. Niestety musiałem się rozstać ze sprzętem z przyczyn finansowych.

Jest jedna końcówka NAP200 w dziale sprzedam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

 

Uwierz mi ze wkladalem do 40m2 i do 25 Więc mam porównanie .zgodzę się ze jest lepiej ale u mnie akurat 16m2 jest bardzo dobrze , dzięki teraz mocnemu piecowi przy cichym słuchaniu słychać ładnie bas :)))

Zresztą ty wiesz swoje a ja swoje :)) jedno wiem że 5mam w domu a ty pewnie sluchales w sklepie.

3 wsadzil bym max do 12 m2.

 

Co do shl to pudło,słuchałem w domu na 35 metrowym poddaszu.

Co do p3 słucham właśnie w takim metrażu,no może to 14 metrów.

 

Myślę że dużo zależy od tego jak głośno słuchasz. I od warunków akustycznych pomieszczenia. Nie każdego atac na te półtora miejsca z każdej strony. Ja słucham na 35 metrach a miejsca mają od 0.ad do 1.5m.

Masz dla shl świetne warunki,ba masz świetny metraż dla 40.1:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.