Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jeszcze muszą zarobić na meneli z krajów muzułmańskich i niestety europejskich którzy całkiem nieźle sobie żyją za nasze pieniądze:

 

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Zasilkowa-turystyka-Polakow-czyli-jak-nie-pracowac-na-emigracji-i-miec-za-co-zyc-7224132.html

 

Trzeba mieć na prawdę dużo silnej woli aby tak żyć.Moim zdaniem to przykład oderwany od rzeczywistości...a gdzie koncert,kino,paliwo do auta czy choćby raz w m-cu jakiś park rozrywki dla dziecka?To jest jakaś ponura wegetacja,absurd,życie...nie wiem...jak roślina.Niemniej jednak podziwaiam.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w NAP100 obudowa, transformator, nieduża płytka, a na niej 4 kondy i kilka drobiazgów. Te elementy "zebrane w kupę" za 3500 pln ?

Za te pieniądze jeżdżący samochód można kupić i jeszcze go zatankować do

Jeśli tylko masz odwagę to w poniedziałek wysyłam umowę (bo dziś już piątek i mój prawnik skończył pracę) i 3500,0 zł na wskazany rachunek a TY określasz termin rozsądny ,budujesz NAP 100 (SAM lub z pomocą ) umowa stoi ???A najlepiej od razu jak prototyp zrobisz lepszy od nap 100 w umowie zobowiąże się że kupię 4 sztuki (to zmniejszy koszty).

Nic ode mnie nie pożyczyłeś i ja od CIEBIE również nie ale nie lubię gadania po próżnicy.

PS.

z samochodem możemy zrobić podobny dil.3500,0 + FULL bak i jeżdzisz bez naprawy 2 lata(bo gwarancja)

pozdrwawiam

sheykk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewartościowanie elektroniki Naima to fakt. Pewnie wielu widziało co w środku ma Flatcap, z jakiego plastiku wykonany jest Hiline. Nikt mi nie powie że to co mamy w środku w Nac282 powinno kosztować 23tys. ?

Hiline jest super przewodem i nie wyobrażam sobie grania bez niego. Jednak dać chińczykom technologię produkcji tego przewodu a zrobią go za 50zł.

 

Może to trochę wydawać się jak antyreklama naima ale tak to wygląda. Jest natomiast wolny rynek i taka liczba producentów audio że każdy znajdzie coś dla siebie. Nie należy się obrażać, akceptować bądź nie i szukać czegoś innego.

 

Patrząc jak do przodu poszedł rynek audio, jak mocno w ostatnich latach rozwinął się marketing szczególnie ten "kablarski", jak to wszystko wygląda w kolorowych pisemkach to trzeba mieć na prawdę bardzo dużo zdrowego rozsądku wydając swoje oszczędności.

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie można uogólnić, że sprzęt stereo z "wyższej półki" jest przewartościowany. Szczególnie dotyczy to Naima. Wszyscy znają doskonale ceny np. taki zasilacz XPS - prawie 19tyś. PLN, itd. Myślę, że przez 2-3 to spokojnie by mogli podzielić. Jednak gdyby nikt nie kupował to firma by już nie istniała. Gdy popatrzy się na ceny kabli na rynku to wtedy Naim nawet nie jest drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi-Line Naima jest słabszy ponoć od dwukrotnie tańszego Blacka.. o Graphite nie wspomnę bo to nie ta liga dla hi-lina.

 

Gdzie to wyczytałeś? W "Poradniku Działkowca"?

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi-Line Naima jest słabszy ponoć od dwukrotnie tańszego Blacka.. o Graphite nie wspomnę bo to nie ta liga dla hi-lina.

 

Ponoć...... to słuchałeś ,miałeś czy PONOĆ.... CHCIAŁEŚ poczytać ale nie miałeś ponoć gdzie.

W Twoim poście ponoć... nie ma konkretu.

sheykk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś miał już u siebie ten ic anty 3.2?

http://anticables.com/interconnects/analog-rca-interconnects#!/Double-NEW-Level-3-2-Reference-Series-RCA-Analog-Interconnects/p/14644593/category=3682626

zmieniona żyła solid core srebro na srebro z domieszką złota , i wtyki na wyższy model

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba mieć na prawdę bardzo dużo zdrowego rozsądku wydając swoje

Kardas,zgadzam się dlatego uznałem iż zakup zasilaczy teddypardo ma sens jakość/cena ale oba zasilacze miałem przed zakupem w domu min przez 2 tyg.a nie ponoć wyczytałem -gdzieś.

Kable tellurium dzieki uprzejmości jednej z gdańskich firm również miałem w domu zarówno black jak i graphite a interconect nawet nad dinach i moja subiektywna opinia to fajne kable ale za sterylne za suche .Tylko ja miałem do własnego testu prawie miesiąc i mogłem je ocenić(oczywiście subiektywnie-głośnikowe lepsze) a nie PONOĆ.

Opinie gości którzy nawet nie mają sprzętu i może nawet go nie słuchali (albo tylko na AS w zatłoczonej sali przez 15 min.) to dla mnie bzdura.

WARTOŚĆ to bardzo względna rzecz jeszcze 6 lat temu w gdańsku mieszkania sprzedawały sie po 5-6 tys. na zadupiu teraz po 3,5 -4.

sheykk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda. Tak w ogóle to kolejne wątki kablowe robią się już nudne. Ludziom się wydaje że za pomocą kawałka miedzi wyeliminują wszelki niedoskonałości systemu. Ja osobiście skupiłbym się na innych elementach. Czasem nawet inne ustawienie kolumn, dodanie jakiegoś fajnego tłumiącego elementu do pokoju spowoduje większe zmiany niż kable za tysiące złotych.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ludziom się wydaje że za pomocą kawałka miedzi wyeliminują wszelki niedoskonałości systemu. Ja osobiście skupiłbym się na innych elementach. Czasem nawet inne ustawienie kolumn, dodanie jakiegoś fajnego tłumiącego elementu do pokoju spowoduje większe zmiany niż kable za tysiące złotych.

Jest szansa, że kolejnego nowego kabla żona nie zauważy (o ile będą podobne kolory), a nawet jeśli, to nie połapie się ile to kosztowało. Powieszenie elementu tłumiącego w miejscu najlepszym dla dźwięku może już nie być takie proste ;) :)

Edytowane przez Panter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde zarabiasz masz fanaberie to sobie zmieniasz i się tym bawisz nieważne czy to kable głośnikowe podkładki korkowe czy elektronika czy kolumny , gdyby żona powiedziała mi że ma dość mojego tasowania czegoś w moim hobby na którego nie wykłada złotówki to chyba bym ją wyśmiał :) ale widać u niektórych jest inaczej :)

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie sobie wywiad ze Ś.P. Julianem Verekerem. Kiedy rozkrecal Naima, jego celem bylo stworzenie kilku tylko urzadzen dla jego przyjaciol i nigdy nie wierzyl, ze czlowiek jest w stanie kupic urzadzenie do odtwarzania dzwieku za horrendalna sumę. Okazalo sie jednak, ze jest wielu "wariatow" ktorzy za koncowke mocy zaplaca kilka tysiecy funtow...takze mysle ze nie ma sensu sie tak bulwersowac z powodu tego ze cos kosztuje wiecej niz powinno...Jest klient, jest produkt, jest cena..Z drugiej tez strony budowanie wlasniej opinii o cenie urzadzenia na podstawie tego co ma w srodku nie jest do konca obiektywne. Testy elementow (probowalem cos robic samemu, sprobuj dostac elementy ktore nie szumia, na 10 tranzystorow, 9 idzie do kosza), zaplecze serwisowe (naim jest jak zegarek panerai, nawet modele z lat 80-tych mozesz serwisowac), pensja dla pracownikow, nie mowiac o inncyh rzeczach (wszyscy wiedza co mam na mysli) musi kosztowac. Czy chcialbym zeby byl tanszy? Oczywiscie ze tak, ale tak nie jest i nigdy nie bedzie.

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim robi kable z przeznaczeniem tylko do swoich systemów więc testuje je na swoim sprzęcie, dlatego można przypuszczać, że osiągane efekty są możliwie najlepsze ...

Takie firmy jak Tellurium, Chord czy Nordost nie mają takiego komfortu więc jeśli już jakiś kabel pasuje do Naim'a to jest to raczej przypadek niż zamierzony efekt.

Nie ma kabli uniwersalnych grających we wszystkich systemach rewelacyjnie czy nawet poprawnie.

Nie znam kabli Tellurium ale testowałem Chorda STA din-din (ponad dwa razy droższy niż Hi-line) i wg mnie kabel Naim'a grał lepiej.

Chord przekazywał wszystko znacznie jaśniej i miał tendencje do wyostrzania, generalnie odchudzał brzmienie choć z pewnością zapewniał większy wgląd w samo nagranie.

Za dwa miesiące Naim wprowadza nowy kabel więc można się spodziewać "wysypu" hi-line'ów z drugiej ręki (oczywiście w UK)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysypu raczej nie będzie bo nowe kable będą droższe więc mniej będzie osób chciało je kupić ,

co do projektowania kabli przez naima , może i tak to robią ale są alternatywy ciekawsze w podobnej cenie,

głośnikowy naca5 jest moim zdaniem niezły ale są ciekawsze w podobnym przedziale cenowym nie ograniczające tak brzmienia czyli dla mnie troszkę za mocno ocieplony bas z podbiciem górnego i podostrzenie górnej średnicy czyli im wyżej tym słabiej - cięty z rolki reson 1.3 gra ciekawej lepsza definicja i rozdzielczość a kosztuje podobnie, nie wspominając o darmowym szaraku - dla mnie nic nie wart degradacja maksymalna mulenie i przycinanie pasma z każdej strony za darmo aby podłączyć na czas znalezienia lepszego owszem. Wiec z tym projektowaniem kabli przez naima to tak średnio moim zdaniem. Najwyższy hiline zachwalany i świetny brzmieniowo ale jak się poczyta to się okazuje że w tej cenie są lepsze a ludzie kupują go za 3,5koła do wzmaków klasy jak xs2 - szaleństwo :). Tak samo jest z kolumnami super zaprojektowane i grają słabo , są lepsze w tej cenie. Naim niech robi świetną elektronikę w tym jest dobry a kable i kolumny to takie uwupełnienie oferty są bo są ale szału nie ma.

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim sprzedał kilkaset sztuk CD555 i NDS, zdecydowana większość użytkowników tych właśnie urządzeń (pewnie 99 %) posiada Hi-line, jeśli nowy kabel będzie lepszy to z pewnością zechcą go mieć, dla człowieka wydającego 10 lub 20 tys. funtów na źródło dźwięku kolejne 1,5 tys na kabel nie będzie stanowiło problemu ....

jak na razie hiline pojawia się w ofercie z drugiej ręki dość rzadko, moim zdaniem po premierze nowego kabla to się zmieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, aby tak było za dużo wróżenia z fusów, pewnikiem jest że naim przywali zdrową kasę za nowe kable , ludzie nie wszyscy mają hermetycznie zfokusowany target tylko na naima, kable dobiera się i z zewnętrznych firm do naima tak więc kilka sztuk może przeleci ale wysypu nie będzie.

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim w porównaniu z przed kilkunastu lat prawie teraz nic nie pokazał .. Wystawili na audio show soundbara nazywając go audio . , fajny nawet :idea:

 

 

Moze cos sie sprzeda :idea:

 

Nie sądzę, aby tak było za dużo wróżenia z fusów, pewnikiem jest że naim przywali zdrową kasę za nowe kable , ludzie nie wszyscy mają hermetycznie zfokusowany target tylko na naima, kable dobiera się i z zewnętrznych firm do naima tak więc kilka sztuk może przeleci ale wysypu nie będzie.

 

 

Nie dosyc ze Naim to upadająca firma to jeszcze ktoś by miał ochotę zakupić ich np.

zwykle beznadziejne miedziaki " naim nac a5 " ?

 

Naim robi kable z przeznaczeniem tylko do swoich systemów więc testuje je na swoim sprzęcie, dlatego można przypuszczać, że osiągane efekty są możliwie najlepsze ...

 

 

 

Najlepszy klient NAIM pewnie zaraz zrobii loteria pt. Kto wygra t.short z napisem NAIM ?

 

Z góry dziękuje za to badziewie

 

 

 

 

Przestańcie ludzie

 

Widzieliście Unitra , Tonsil , Technics ?

 

Fajnie tez ze Fonica sie odradza .

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka sztuk co jakiś czas (np. co miesiąc) w porównaniu do tego co jest teraz to wysyp....

wszystko zależy od tego czy nowy produkt będzie naprawdę dobry,

pożyjemy i zobaczymy jak będzie,

gdyby był tańszy i lepszy wtedy można spodziewać się wysypu, a będzie inaczej.

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.