Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stara oliwka Nait3+Dynki contour 1.1,wyczynowo nie jest ale rzetelnie na pewno,fajne wokale,jazz wypada dobrze,wbrew obiegowym opiniom metalowej rąbanki też moża z małych konturek posłuchać.

 

Ponowię:jeśli ma ktoś na zbyciu fajny kabelek rca/din to chętnie przygarnę,lub w co celować z nowych?Chord'a Sarum na razie odpuszczam...gdyby komuś przyszło na myśl polecić;)

Edytowane przez octavarium

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara oliwka Nait3+Dynki contour 1.1,wyczynowo nie jest ale rzetelnie na pewno,fajne wokale,jazz wypada dobrze,wbrew obiegowym opiniom metalowej rąbanki też moża z małych konturek posłuchać.

 

spora rzesza osób twierdzi że oliwki grają lepiej od obecnych Naimów także contour 1.1 w dobrym stanie wiele osób ceni bardziej niż obecne konstrukcje Dynaudio, także podejrzewam że gra to bdb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara oliwka Nait3+Dynki contour 1.1,wyczynowo nie jest ale rzetelnie na pewno,fajne wokale,jazz wypada dobrze,wbrew obiegowym opiniom metalowej rąbanki też moża z małych konturek posłuchać.

 

 

 

Stara oliwka nait 3 nie napędzi Contour 1.1 .Tutaj konkretny piec jest potrzebny .

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara oliwka nait 3 nie napędzi Contour 1.1 .Tutaj konkretny piec jest potrzebny .

 

To prawdopodobne,na razie ten układ gra u mnie od wczorajszego wieczora,w 20m2 normalny poziom słuchania wychodzi gdzieś na godzinie 7,na 9-tej poziom głośności dochodzi do granicy gdzie kończy się komfort słuchania muzyki,póki co nie da się zauważyć typowych symptomów niewysterowania kolumn jak zmulenie,brak kontroli niskich częstotliwości.Dopuszczam jednak możliwość,że z mocniejszym piecykiem potrafią zagrać lepiej-to z resztą słychać,małe toto ale potencjał ma;)

Grałeś na 1.1?

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

spora rzesza osób twierdzi że oliwki grają lepiej od obecnych Naimów także contour 1.1 w dobrym stanie wiele osób ceni bardziej niż obecne konstrukcje Dynaudio, także podejrzewam że gra to bdb.

 

To nie tak ze generalnie oliwki graja lepiej, to jest po prostu inny dzwiek. Ja gram na miksie oliwek z czarnymi i jest wybornie.

post-21780-0-40334800-1440515459_thumb.jpg

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobne,na razie ten układ gra u mnie od wczorajszego wieczora,w 20m2 normalny poziom słuchania wychodzi gdzieś na godzinie 7,na 9-tej poziom głośności dochodzi do granicy gdzie kończy się komfort słuchania muzyki,póki co nie da się zauważyć typowych symptomów niewysterowania kolumn jak zmulenie,brak kontroli niskich częstotliwości.Dopuszczam jednak możliwość,że z mocniejszym piecykiem potrafią zagrać lepiej-to z resztą słychać,małe toto ale potencjał ma;)

Grałeś na 1.1?

 

Gratulacje zakupu ,w przyszłym tygodniu może uda się nowy nabytek zobaczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakich stolików używacie pod swoim sprzętem? Wiem, że są polecane oprócz Naim fraim, Quadraspire, Hutter, Isoblue. Naim za drogi, Quadraspire nie pasuje, pozostałych chyba nie ma w dystrybucji. Podoba mi się stolik Twinslavera, można wiedzieć co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja własnego projektu :-)

 

Jezeli moge cos zasugerowac, przenies daca na sama gore, pod nim daj preampa, potem

Streamer i reszta. Powinno sie poprawic...:)

 

Panowie, jakich stolików używacie pod swoim sprzętem? Wiem, że są polecane oprócz Naim fraim, Quadraspire, Hutter, Isoblue. Naim za drogi, Quadraspire nie pasuje, pozostałych chyba nie ma w dystrybucji. Podoba mi się stolik Twinslavera, można wiedzieć co to jest?

 

Modyfikowana ikea:)

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow cały xs - elegancko ! Które to słuchawki AKG? I czym pędzone? Z xs'a? Ja mam k172 i wprawdzie barwa ok, szczegółowe też, ale przestrzeń "w głowie" ciasno. Zastanawiam się na czymś innym. Będzie grało z nac n272 i czasem ifi nano dsd.

 

Akg K 171 Studio. Napędzane Headlinem. Kupowałem do sypialni więc potrzebowałem coś zamknietego. Faktycznie przestrzeni mogłoby być wiecej. Jak przestrzen to pewnie nie zamknieta konstrukcja. Też sie potem zastanawiałem nad zmianą bo powietrza potrzebowałem ale ostatnio niewiele słucham przez słuchawki więc pewnie jakiś zasilacz w przyszłosci zamiast zmiany. Korci mnie ndac-a lepiej nakarmić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas kombinuję nad zasilaczem. Kiedyś pewnie się uda, ale na xps dr to mnie raczej nie stać. Zresztą na razie wygrzewam (mam aktualne klocki bodaj dwa tyg.). Zabawne jak się zmienia to brzmienie jeszcze ;)

Te słuchawki nasze są ok poza tym odwzorowaniem przestrzennym. Też w sumie mało słucham.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ceny niektórych klocków zwalaja z nóg (oczywiscie rzecz względna). Ciężko sie nieraz przekonać aby wywalić duzo kasy aby niewiele % poprawić ( oczywiscie tez rzecz wzgledna :-)). Ja pewnie na razie pójde w cos koszernego bo jakoś uwziąłem sie ostatnio na naima za jakby to nawać... kontrolę jakosci ich sprzetów. A nie kosztuja przeciez mało. W cd 5xs zaliczyłem już wymianę taśmy łaczącej wyświetlacz bo chińskiego nie znam, tradycyjnie rozlane logo a obecnie cieknący wyswietlacz. Nic tylko zaraz pewnie laser padnie... Niby gra ale zawsze coś sie dzieje co wkurza.

Chociaz z tym co przechodzę z rip nasem który "firmuje" polski dystrybutor linna to naim jest miód malina :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

współczuję problemów. ja miałem już nait 5i, potem nac n 172/nap 155 xs a teraz nac n272/nap200 (plus cały czas cd5) i żadnych problemów (odpukujemy).

 

coż teddy xps faktycznie kuszący. ok 5k vs co najmniej 10k ;)

 

ubolewam, że mój cd 5 nie ma wyjścia cyfrowego bo potrzebuje teraz dobrego transportu. a kupowanie cd 5xs aby był tylko transportem to też trochę zbytek. choć jak rozumiem u Ciebie tak gra?

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak ze aż taka różnica. Po prostu dla mnie bardziej zauwazalna w przypadku Nd. Może to jest związane z faktem ze jak sie nie myle ndac i cd maja na pokladzie te same kości dać. Nd ma inna i to może jest powodem zauwazalnej różnicy kiedy ja zastępujemy tym co daje ndac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.