Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ale wg mnie nie istnieje pojęcie "wygrzanie" - to raczej akomodacja Twojego słuchu do dźwięku z nowego urządzenia, tzw. przyzwyczajenie:) i albo zaakceptujesz (twierdząc, wmawiając sobie, że się "wygrzało") albo nie i sprzedaż...

Porównaj dwa (nie jest ważne co to będzie): nowy, wyjęty prosto z pudełka i swój używany. Logistycznie będzie trudno tego dokonać, ale jeśli się uda, zmienisz zdanie na 100%. Akomodacja też następuje, ale to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj dwa (nie jest ważne co to będzie): nowy, wyjęty prosto z pudełka i swój używany. Logistycznie będzie trudno tego dokonać, ale jeśli się uda, zmienisz zdanie na 100%. Akomodacja też następuje, ale to co innego.

 

Zgadza się,nie ma takiego sprzętu co to gra pełnią możliwości prosto z pudła,wyłączony wzmacniacz,cdp choćby na 30min też potrzebuje "dojść do siebie",dlatego Naim nie ma wyłącznika sieciowego na froncie czy funkcji standby...żeby czasem nie kusiło,cały czas jest gotowy;)

 

Swego czasu miałem od znajomego Unisona Secondo i wzmacniacz na tyle przypadł mi do gustu,że zdecydowałem się na zakup,powiem tak:gdybym wzmaka nie znał to wylądowałby za oknem po 2tyg,proces wygrzewania trwał jakiś miesiąc i przebieg miał dramatyczny:3-4 dni totalnie zmulony z bułą na basie,kolejny tydzień praktycznie słychać było jedynie górę-średnicy,dołu-brak,taka chimeryczna karuzela trwała kilka tygodni aż do momentu kiedy zaczął grać równo już za każdym odpaleniem.Przyznam,że na pewno nie dysponowałbym taką cierpliwością gdybym nie znał jego brzmienia.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj dwa (nie jest ważne co to będzie): nowy, wyjęty prosto z pudełka i swój używany. Logistycznie będzie trudno tego dokonać, ale jeśli się uda, zmienisz zdanie na 100%. Akomodacja też następuje, ale to co innego.

 

nie ma takiej opcji abyś odróżnił...

chętnie sprawdziłbym czy rozróżnisz... zrobimy test? mówię poważnie... zabieram swój - już nieco wygrzany, Ty przgotuj nówkę - i chętnie sprawdzę czy rozróżnisz który jest który... szczegóły na priv jeśli podejmiesz propozycję

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie ma takiej opcji abyś odróżnił...

chętnie sprawdziłbym czy rozróżnisz... zrobimy test? mówię poważnie... zabieram swój - już nieco wygrzany, Ty przgotuj nówkę - i chętnie sprawdzę czy rozróżnisz który jest który... szczegóły na priv jeśli podejmiesz propozycję

 

czytam i wlasnym oczom nie wierze...

Edytowane przez twinslaver

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej opcji abyś odróżnił...

chętnie sprawdziłbym czy rozróżnisz... zrobimy test? mówię poważnie... zabieram swój - już nieco wygrzany, Ty przgotuj nówkę - i chętnie sprawdzę czy rozróżnisz który jest który... szczegóły na priv jeśli podejmiesz propozycję

 

Sławku, najpierw sam sprawdź, potem pisz takie rzeczy. Nie ma takiej opcji, abyś nie rozróżnił. Poczekaj aż Twój sprzęt pogra jeszcze z parę dni, lub tygodni i zamów taki sam nowy, fabrycznie zapieczętowany ze sklepu. Można zwrócić do 14 dni. Jeśli to nie jest jakiś sprzęt z dolnej półki, który i tak "nie gra", niezależnie od przebiegu, to nie powinieneś mieć problemu z rozróżnieniem. Przy czym niektóre rzeczy potrzebują zaledwie paru godzin na tzw. "wygrzanie". To zależy co to jest. Ewentualnie mało rozdzielcze głośniki, lub takie, które ustawione są zbyt blisko ścian, w akustycznie nieprzystosowanym pomieszczeniu, mogą powodować, że nie ma różnicy. Normalnie powinno być to słychać. Zazwyczaj objawia się jaskrawością dźwięku, w drugiej kolejności szarością barw, czasem nieczytelnym basem. Proponuję odsłuchy bardzo głośne - wówczas będzie to ewidentne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie ma takiej opcji abyś odróżnił...

chętnie sprawdziłbym czy rozróżnisz... zrobimy test? mówię poważnie... zabieram swój - już nieco wygrzany, Ty przgotuj nówkę - i chętnie sprawdzę czy rozróżnisz który jest który... szczegóły na priv jeśli podejmiesz propozycję

 

Adaptacja i przyzwyczajenie słuchu o której pisałeś pewnie też występuje ale wygrzewanie ma ogromne znaczenie. Mój pierwszy nowy Naim doszedł do swoich pełnym możliwości po jakiś myślę trzech miesiącach. Jeszcze większe zmiany występowały na kolumnach które porządnie się rozruszały po dobrym roku. Żeby tego nie zaobserwować to naprawdę gratuluję słuchu :)

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy...

Proponuję zróbmy więc test. Jestem gotów zaprosić do siebie na porządny test dwie osoby przekonane do swoich racji kontra moje wywody:)

Warunek - dwa wzmacniacze - obojętnie jakiej firmy ale może być Naim, ten sam model, używany i nowy...

Powtórzę raz jeszcze nie ma opcji rozróżnienia, który gra

Aby obalić moja tezę podejmijcie rękawicę:)

Warunek - szczerze poinformujemy o wynikach doświadczenia tu na forum, i przegrany publicznie przyzna rację zwycięzcy:) bez filozofowania,

OK?

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy...

Proponuję zróbmy więc test. Jestem gotów zaprosić do siebie na porządny test dwie osoby przekonane do swoich racji kontra moje wywody:)

Warunek - dwa wzmacniacze - obojętnie jakiej firmy ale może być Naim, ten sam model, używany i nowy...

Powtórzę raz jeszcze nie ma opcji rozróżnienia, który gra

Aby obalić moja tezę podejmijcie rękawicę:)

Warunek - szczerze poinformujemy o wynikach doświadczenia tu na forum, i przegrany publicznie przyzna rację zwycięzcy:)

OK?

 

Sławku, jeśli rzucasz takie wyzwania, postaw na szalę swój wzmacniacz. Jeśli ktoś odróżni, niech po prostu wyjdzie od Ciebie z tym Twoim. Będziesz miał ten drugi, nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku, jeśli rzucasz takie wyzwania, postaw na szalę swój wzmacniacz. Jeśli ktoś odróżni, niech po prostu wyjdzie od Ciebie z tym Twoim. Będziesz miał ten drugi, nowy.

 

Marku nie róbmy sobie jaj... sprawa jest poważna

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro poważna, to zrób sobie ten test samodzielnie, bo robienie takich wyzwań, czy zakładów poważne przecież nie jest w kontekście doświadczeń wielu osób. Ja mam do czynienia z nowym sprzętem parę razy na miesiąc i za każdym razem historia się powtarza. Może 10% przypadków to takie, gdy nic się nie zmienia. Być może z powodu procesu wstępnego starzenia już w fabryce.

 

 

Przykład z ostanich paru dni to Naim NAP250 DR i HiCap DR (dostałem nowe). HiCap DR od rana do wieczora zmienił się dość poważnie na korzyść. To była inna liga. Kwestia 8, może 10 godzin.

Edytowane przez Marek Lacki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro poważna, to zrób sobie ten test samodzielnie, bo robienie takich wyzwań, czy zakładów poważne przecież nie jest w kontekście doświadczeń wielu osób. Ja mam do czynienia z nowym sprzętem parę razy na miesiąc i za każdym razem historia się powtarza. Może 10% przypadków to takie, gdy nic się nie zmienia. Być może z powodu procesu wstępnego starzenia już w fabryce.

 

 

Przykład z ostanich paru dni to Naim NAP250 DR i HiCap DR (dostałem nowe). HiCap DR od rana do wieczora zmienił się dość poważnie na korzyść. To była inna liga. Kwestia 8, może 10 godzin.

 

On pokazuje szczyt mozliwosci po ok 500h w sieci (hicap DR), ale to i tak "chwila" w porownaniu z kolumnami ATC. 40-ki po pol roku graly poprawnie, a po roku rewelacyjnie...

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam okazję przy bardzo korzystnej dla mnie cenie wymienić za dopłatą mój 202/200 z 2013e na 282/250 z 2009r, mam pytanie czy sam 282 z 250 zagra czy trzeba koniecznie mieć HiCap?

Sam 282 nie zagra w ogóle, bo nie ma w nim żadnego zasilacza.

 

Chyba że z końcówką NAP200, która ma wyjście zasilania. NAP250 jej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

282/250 to prawdziwy muzykalny Naim, znacznie lepszy od 202/200.

282 można zasilić nawet z flatcapa ale najlepsze efekty uzyskamy "niestety" z supercapem,

Akurat to dopiero co sprawdziłem: zasilanie 282 z FlatCapa jest nonsensem. Oszczędza się 4 tysiące, a traci 2/3 jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro poważna, to zrób sobie ten test samodzielnie, bo robienie takich wyzwań, czy zakładów poważne przecież nie jest w kontekście doświadczeń wielu osób. Ja mam do czynienia z nowym sprzętem parę razy na miesiąc i za każdym razem historia się powtarza. Może 10% przypadków to takie, gdy nic się nie zmienia. Być może z powodu procesu wstępnego starzenia już w fabryce.

 

 

Przykład z ostanich paru dni to Naim NAP250 DR i HiCap DR (dostałem nowe). HiCap DR od rana do wieczora zmienił się dość poważnie na korzyść. To była inna liga. Kwestia 8, może 10 godzin.

 

 

Marku jestem zdruzgotany tym co napisałeś, jak mozna napisać, iż proponowany test przeze mnie jest niepoważny...

Przecież to najbardziej uczciwe rozwiązanie dylematu i problemu. Obawiam się, iż wkradł się strach przed testem i ewidentne kluczenie dookoła tematu się zaczyna:)

Po raz drugi zapraszam Cię i np. kolegę twinslavera, kardasa, nie ma problemu - i sprawdźmy to

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku jestem zdruzgotany tym co napisałeś, jak mozna napisać, iż proponowany test przeze mnie jest niepoważny...

Przecież to najbardziej uczciwe rozwiązanie dylematu i problemu. Obawiam się, iż wkradł się strach przed testem i ewidentne kluczenie dookoła tematu się zaczyna:)

Po raz drugi zapraszam Cię i np. kolegę twinslavera, kardasa, nie ma problemu - i sprawdźmy to

 

Naprawdę sądzisz, że ktoś będzie bezinteresowny jechać kilkaset km aby sprawdzić, coś co wie od kilkunastu lat i sprawdzał dziesiątki czy nawet już setki razy? Ja miesięcznie testuję od 5 do nawet 10 urządzeń, czasem zdarza się więcej, a większość jest nowych. To zjawisko jest codziennością. Wygrzewanie to RUTYNOWA czynność przed rozpoczęciem właściwych odsłuchów.

Naprawdę polecam, sprawdź sobie sam, bo jak rozumiem, nigdy tego nie robiłeś. Ja nie jestem zainteresowany takimi testami, bo mi niczego nie wnoszą. Udowadniać nikomu niczego nie muszę. Po co? Polecam tylko samodzielne sprawdzenie, zamiast podobnych propozycji. Naprawdę nie rozumiem, dlaczego nie chcesz samemu tego sobie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sam producent ma na ten temat do powiedzenia?Z instrukcji Nait 3:

 

Warming up:

Your Naim Audio Equipment will take a considerable time to "warm up" before it can perform at its best.

This period varies,but under some conditions you will find some performance continues to improve for as much as five days.A better and more consistent performance is achieved when hifi equipment is left switched on for long periods.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tym akcentem proponowałbym zakończyć dyskusję na ten temat.

 

Naim to naprawdę fajny sprzęt, ale jak każdy inny wymaga takiego doboru, żeby spełniał nasze oczekiwania, bo nie wszystkie jego urządzenia grają "jedną szkołą".

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to dopiero co sprawdziłem: zasilanie 282 z FlatCapa jest nonsensem. Oszczędza się 4 tysiące, a traci 2/3 jakości.

 

nawet z flatcapem zagra lepiej niż 202/200,

poza tym można takie zasilanie potraktować jako przejściowe kiedy chwilowy brak środków nie pozwala na zakup lepszego zasilacza,

j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki NAP100 może działać jako końcówka MONO? Przykładowo jeśli zaopatrzę się w dwie takie końcówki na każdy kanał? No i czy wtedy cała moc zasilacza zostanie przyporządkowana na jeden kanał? Ogólnie mój nap100 jest genialny, ale chętnie bym dopalił więcej prądu tyle że nie koniecznie przez wymianę na nap200, bo w sumie nie będzie to znaczący wzrost mocy - czy może jednak będzie?

 

Nie wiem czemu ale mój UQ2 zawsze jest bardziej ciepły niż N100 pomimo poprawnej konfiguracji i przeniesienia zasilania głośników właśnie do N100. Czy to nie dziwne?

Edytowane przez LukeSky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki NAP100 może działać jako końcówka MONO? Przykładowo jeśli zaopatrzę się w dwie takie końcówki na każdy kanał? No i czy wtedy cała moc zasilacza zostanie przyporządkowana na jeden kanał? Ogólnie mój nap100 jest genialny, ale chętnie bym dopalił więcej prądu tyle że nie koniecznie przez wymianę na nap200, bo w sumie nie będzie to znaczący wzrost mocy - czy może jednak będzie?

 

Nie wiem czemu ale mój UQ2 zawsze jest bardziej ciepły niż N100 pomimo poprawnej konfiguracji i przeniesienia zasilania głośników właśnie do N100. Czy to nie dziwne?

 

1. Nap 100 niestety nie ma możliwości mostkowania;

2. Temperatury masz w normie - u mnie to samo, tj. UQ2 cieplejszy niż końcówka.

 

Mnie bardziej interesuje czy i ile się zmienia po dodaniu DAC V-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę sądzisz, że ktoś będzie bezinteresowny jechać kilkaset km aby sprawdzić, coś co wie od kilkunastu lat i sprawdzał dziesiątki czy nawet już setki razy? Ja miesięcznie testuję od 5 do nawet 10 urządzeń, czasem zdarza się więcej, a większość jest nowych. To zjawisko jest codziennością. Wygrzewanie to RUTYNOWA czynność przed rozpoczęciem właściwych odsłuchów.

Naprawdę polecam, sprawdź sobie sam, bo jak rozumiem, nigdy tego nie robiłeś. Ja nie jestem zainteresowany takimi testami, bo mi niczego nie wnoszą. Udowadniać nikomu niczego nie muszę. Po co? Polecam tylko samodzielne sprawdzenie, zamiast podobnych propozycji. Naprawdę nie rozumiem, dlaczego nie chcesz samemu tego sobie sprawdzić.

 

Marku, ja wiem, że nie ma różnicy i sam dla siebie sprawdzać nie będę... ale generalnie po tym co tu piszecie to witki opadają... pozdrawiam serdecznie i EOT

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa jasne a ile razy porównywałeś ten sam wygrzany klocek z nowym prosto z pudełka. Niech zgadnę - zero razy. Ale pewność masz olbrzymią. Więc sam się też niestety ośmieszasz. I w takim samym stopniu nie masz racji na dziś, jak ci co mają przeciwne zdanie. Tyle, że Ty masz zdanie przeciwne do większości użytkowników naim'a na świecie. A także masz inne zdanie niż producent tego sprzętu, co już jest nawet zabawne :)

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa jasne a ile razy porównywałeś ten sam wygrzany klocek z nowym prosto z pudełka. Niech zgadnę - zero razy. Ale pewność masz olbrzymią. Więc sam się też niestety ośmieszasz. I w takim samym stopniu nie masz racji na dziś, jak ci co mają przeciwne zdanie. Tyle, że Ty masz zdanie przeciwne do większości użytkowników naim'a na świecie. A także masz inne zdanie niż producent tego sprzętu, co już jest nawet zabawne :)

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa jasne a ile razy porównywałeś ten sam wygrzany klocek z nowym prosto z pudełka. Niech zgadnę - zero razy. Ale pewność masz olbrzymią. Więc sam się też niestety ośmieszasz. I w takim samym stopniu nie masz racji na dziś, jak ci co mają przeciwne zdanie. Tyle, że Ty masz zdanie przeciwne do większości użytkowników naim'a na świecie. A także masz inne zdanie niż producent tego sprzętu, co już jest nawet zabawne :)

 

tak Panie, wiesz lepiej, że nie porównywałem...oczywiście, zgadzam się, masz rację:)

przepraszam

 

w tym zakresie już kończę definitywnie bezsensowna dyskusję

czołem!

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo czytałem tu na temat kablologii w NAIM'ie. I jakoś trwałem przy "szraku" Jednak przedwczoraj tak z nudów wygrzebałem z pudełka stary interconnect Moster Cable, jakiś kierunkowy zakupiony przed wieloma laty do Technics'a. Pare wtyków DIN też miałem , porządną.

RCA ciach, lutownica, wpięcie w system i ... zaskoczenie totalne.

W trakcie kolejnych odsłuchów ulubionych płyt potwierdzało się:

- szersza, tak o 30% scena wychodząca poza kolumny,

- głębsza, znacznie głębsza scena,

- źródła dokładniej zlokalizowane i więcej miejsca pomiędzy nimi.

- brzmienie raczej się nie zmieniło, żaden zakres pasma nie jest uwydatniony.

 

Dzisiaj na chwile wpiąłem do systemu szarego i totalna porażka. Ten kabelek nie powinien być dodawany do XS'a.

 

Zamówiłem dodatkowo 3m Kinder Kable Timbre i 2m Supra EFF-i + 4 wtyki Neutrik GOLD 5DIN.

Opiszę co wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.