Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To prawda, mam wireworlda electrę zarówno do cdxs2 jak do naitaxs2 i przyniosły poprawę w stosunku do podstawowego zasilania. Jednak moim zdaniem zamiana standardowego interconnecta na hilinea dała więcej.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Equalizer nie doda przestrzeni i nie powiększy sceny ale taniej i w niezaprzeczalnie słyszalny aposób pobawimy sie basami i treblami.

Tylko że to takie nieaudiofilskie - a feee ;-))

Lepiej więc kupować droższe od korektora kable ..

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech taki korektor ma baaaardzo dużo elementów mogących zniszczyć dziewiczy sygnał. Absolutne no no!

 

To prawda. Pamiętam jednak widok swojego equalizera z przesuwającymi się słupkami - bezcenne :) Sentyment pozostał.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze takie pytanie, wiem że sygnałowe do źródła występują szaraki i czarne ale czy tak samo jest do zasilacza (z innym rozstawem pinów)? czy też są wersje szaraki i czarne dla 5 i 4 pin?

 

Standardowy IC jest tylko jeden - szarak, piny 180 stopni.

Do zasilaczy masz kable Snaic, 5Pinowe i 4Pinowe. Czarne i ciemno szare, piny 240 stopni, są to przewody grubsze od "szaraka".

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu był na Allegro Teddy XPS w opcji kup teraz za 3300. Pytanie jak się to ma do kosztu zakupu nowego u Teddy'ego biorąc pod uwagę, żę pewnie 23 %Vat,+ (???) cło + przesyłkę trzeba doliczyć.

Chociąż kilka lat temu kupowałem u niego kable i obyło się bez wizyty w urzędzie celnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zasilaczach od pewnego momentu, zawsze trzeba doliczac clo. Moj pierwszy teddycap w 2009 przeszedl bez cla. Pozniej trzeba bylo zawsze placic.

 

Celnicy zdążyli już poznać Teddego. Nawet dopisek na paczce "prezent" już nie działa :)

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony dodam, że kupno sprzętu hi-fi spoza krajów Unii, może wiązać się z "pewnymi niedogodnościami" w postaci:

- cła

- podatku (od ceny produktu powiększonej o wartość cła)

- kompletnie nieobliczalnego czasu oczekiwania na dostarczenie za zapłacony towar (bez uwzględniania dwóch powyższych kosztów, które trzeba dopłacić ekstra, przy odbiorze).

 

Na przesyłkę ze Szwajcarii (w postaci Naca 82) czekałem ponad dwa miesiące, kompletnie nie wiedząc przez większość czasu, co się z nią dzieje.

Na szczęście dla mnie dotarła nienaruszona (być może pomógł fakt, że była "pancernie" zabezpieczona), ale opakowanie było oznaczone taką ilością pieczątek i nalepek, że gdyby było to trzydzieści lat wcześniej, mógłbym ją powiesić na ścianie jako trofeum obok plakatu Hysterii Def Leppard :), a do tego sprzedający mając już doświadczenie, zadeklarował zaniżoną wartość przesyłki, więc dodatkowe opłaty nie były aż tak dotkliwe.

 

Tak czy owak, kupno nowego Teddiego od producenta faktycznie może dodatkowo kosztować o ok. 1/3 więcej od zapłaconej już i tak ceny.

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Izraela zamawiałem kilka miesięcy temu Dualteddycapa i z ArSoundu przewód Din--xlr i w tych dwóch przypadkach opłaciłem tylko VAT.

W zeszłym roku zamawiałem z Hongkongu zasilacz impulsowy i cła zgodnie z obowiązującym prawem także nie musiałem uiścić, jedynie VAT.

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Izraela zamawiałem kilka miesięcy temu Dualteddycapa i z ArSoundu przewód Din--xlr i w tych dwóch przypadkach opłaciłem tylko VAT.

W zeszłym roku zamawiałem z Hongkongu zasilacz impulsowy i cła zgodnie z obowiązującym prawem także nie musiałem uiścić, jedynie VAT.

 

Mnie rowniez chodzilo o VAT. Wczesniej przechodzily bez VATu

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z kolegów ma może pre STAGELINE NAIMA i podłaczał go do Flatcapa XS ? Powiedzcie prosze jak oceniacie zmiana dzwięku ?

Czy warto ? Zastanawiam sie czy to dobra droga bo jeżeli tak to będzie mi potrzebny drugi flatcap i ten trudno dostępny kabelek 5-din to 4-din 180 degres ... a w tej cenie to juz pre gramofonowe z górnych pólek można próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie mogę znaleźć nigdzie informacji, która żyła w naca5 ma być wybrana na plusową. Czy ma to znaczenie?

 

 

Nie ma

 

Witam,

Czy ktoś z kolegów ma może pre STAGELINE NAIMA i podłaczał go do Flatcapa XS ? Powiedzcie prosze jak oceniacie zmiana dzwięku ?

Czy warto ? Zastanawiam sie czy to dobra droga bo jeżeli tak to będzie mi potrzebny drugi flatcap i ten trudno dostępny kabelek 5-din to 4-din 180 degres ... a w tej cenie to juz pre gramofonowe z górnych pólek można próbować.

 

 

Moim zdaniem szkoda zachodu. Roznics jest minimalna

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amphion Argon3 dobre do Naim? jaka to jest szkoła grania - bliżej im do Dynaudio Harbeth Spendor czy raczej Focal, Monitor Audio?

 

nie mam w sumie pewności bo nie miałem w domu dawno nic innego, ale: moim zdaniem to jest w ogóle nieco odrębna szkoła. Tj. dla mnie jest dosyć detalicznie i przejrzyście (czyli coś jak te focal itepe), ale są bardzo kulturalne i mają ładną barwę (o ile jest na płycie ;)). Ale na pewno nic nie ocieplą/dopalą.

A czy dobre? Mi się podoba, ale ostatnio słuchałem ProAc 148 (tyle, że z innym wzmacniaczem) i strasznie mnie interesuje, jakby grały u mnie ;)

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.