Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a moje jest takie że na firmowym gra kiepsko i tyle w temacie,

lepiej zdecydowanie gra na bfa zalutowanym za 5pln ,

zresztą kable naca też uważam za słabe ,są ciekawsze w tej cenie

naim troszkę poszybował i oderwał się w cenie dawno już pisałem o tym naca 200 z metra :)

rarytas pasnie musisz mieć w systemie obowiązkowo , i szarak , to jest istnotnie najlepsza konfiguracja

szkoda że kolumn nie masz naimowskich , wtedy byś mógł powiedzieć że masz pełny system w 100%,

a tak lepiej nie wydurniać się że ten wtyk pretenduje do miana cukierasa naimowskiego .

hahah

następny naimowski slogan jakich tu ostatnio mało :)

 

mam gówniany sprzęt xs2 i nd5 i spendor a3 ! :) uu panie przepraszam gdzie jest wyjście? :)

 

ludzie co wy za bzdury tu piszecie!

 

Po raz kolejny rozmowa o kabelkach. Czy Tobie się wydaje że za pomocą kabli poprawisz swój system? Jeśli naimowski system nie gra Ci na standardowym naimowskim okablowaniu to znaczy że masz źle dobrany system i tyle. Widziałem znacznie droższe systemy z szarakiem i grało to rewelacyjnie. Nie spinałbym się tak mocno nad okablowaniem. Kup sobie w zamian parę nowych płyt i zacznij słuchać muzyki a nie kabli.

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przestałem się spinać bo dobrałem już kable i nie ograniczają tak jak w przypadku firmowego kompletu naca i szaraka.

System gra swobodniej detaliczniej z większą separacją i głębią sceny po zmianie kabli. Tellurium dobrze się wpasował w system a sieciowy enerr blue i blackrhodium na źródle dopełnił całości.

Kardas klepiesz mantre posłuchaj się w całości : "Jeśli naimowski system nie gra Ci na standardowym naimowskim okablowaniu to znaczy że masz źle dobrany system i tyle" masło maślane.

 

Następny pisze dyrdymały a kolumny ma z innej bajki niż naim :)

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze mam przed sobą poszukiwania. Niby tellurium q ok, ale czuję, że za mało informacji pokazuje. Nordost coś za to knoci spójność (albo mi się tak wydaje:)). Do tego jeszcze głośniki nie wiem, czy są spasowane. Chyba muszę kupić naca i ovatory. ;) wesołych

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przestałem się spinać bo dobrałem już kable i nie ograniczają tak jak w przypadku firmowego kompletu naca i szaraka.

System gra swobodniej detaliczniej z większą separacją i głębią sceny po zmianie kabli. Tellurium dobrze się wpasował w system a sieciowy enerr blue i blackrhodium na źródle dopełnił całości.

Kardas klepiesz mantre posłuchaj się w całości : "Jeśli naimowski system nie gra Ci na standardowym naimowskim okablowaniu to znaczy że masz źle dobrany system i tyle" masło maślane.

 

Następny pisze dyrdymały a kolumny ma z innej bajki niż naim :)

 

Czy kiedykolwiek ktos Ci napisal, ze system okablowany po Twojemu nie gra tak jak powinien/dobrze? Nie sadze, nikt z nas nie neguje uzywania kabli innych firm i nikt nigdy nie powiedzial, ze dzwiek z Naima okablowanego innym producentem, z gory jest skazany na porazke. To co staramy sie przekazac, to fakt, ze kompletny system Naima nie potrzebuje upiekszaczy w formie innych kabli. Ty natomiast z jakas dziwna zacietoscia probujesz wszystkich przekonac, ze firmowe okablowanie jest do bani. Mnie osobiscie wisi to, co myslisz na ten temat bo znam ten sprzet lepiej niz bym chcial i nie potrzebuje rad, ale boli mnie fakt, ze ktos kto dopiero zaczyna przygode z ta elektronika, czyta te brednie i jedno z najczystszych pytan jakie pada podczas rozmowy telefonicznej z taka osoba to "na jaki kabel mam wymienic naca, zeby gralo"....A tak na marginesie, kable to najmniejszy problem w Naimie, ale zeby to zauwazyc, trzeba miec system rozbudowany o zasilacze.

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przestałem się spinać bo dobrałem już kable i nie ograniczają tak jak w przypadku firmowego kompletu naca i szaraka.

System gra swobodniej detaliczniej z większą separacją i głębią sceny po zmianie kabli. Tellurium dobrze się wpasował w system a sieciowy enerr blue i blackrhodium na źródle dopełnił całości.

Kardas klepiesz mantre posłuchaj się w całości : "Jeśli naimowski system nie gra Ci na standardowym naimowskim okablowaniu to znaczy że masz źle dobrany system i tyle" masło maślane.

 

Następny pisze dyrdymały a kolumny ma z innej bajki niż naim :)

 

W zasadzie to już Twinslaver napisał wszystko powyżej. Dadam tylko tyle że czasem nie należy aż tak mocno skupiać się na rzeczach mniej istotnych. Kable to tylko dodatek i często marketingowy bełkot. Dobrym zwyczajem byłoby też nie negować wyboru innych. Nikt Ci nie napisał że Twoje przewody nie zagrają z Naimem i są do niczego. Nikt jednak na tym forum chyba juz nie może słuchać o tym że NACA5 i szarak ograniczają system.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co akurat tak się składa że ja osobiście u siebie nie mam zasilacza i nie uważam to za potrzebę pierwszej konieczności w swoim systemie a podłączałem hicapa którego pożyczałem od kolegi , rozwija brzmienie to fakt jest to efektywniejsze niż wymiana kabli to jest oczywiste ale mi dźwięk gołego xs2 bez hicapa przypadł do gustu. Odnośnie kabli do naima nie chcesz się wczuwać kup firmowe naimowskie naca i zostaw szaraka, chcesz pobawić się i dobrać coś ciekawszego a jest z czego i są możliwości to masz drogę otwartą, ale zacznij faktycznie od naca i szaraka żeby mieć poziom odniesienia - jak tak zrobiłem. To ja nie rozumiem że tworzycie zamkniętą hermetycznie filozofię naima nie mając w 100% całego systemu naimowskiego twierdząc że jest to najbardziej optymalne zestawienie - dla mnie najbardziej zachowawcze. Chcesz się bawić w kable zrób to jest spore pole do możliwości w moim przypadku to odkorkowało w kilku aspektach brzmienie , nie chce nie rób tego tasuj dalej klockam. Porównałem masę kabli z naca i szarkakiem zadałem sobie sporo trudu i osiągnąłem lepszy rezultat niż na firmowych naimowskim secie, i ktoś ma mi zabronić jak dla mnie gra lepiej? Chyba nie bardzo to mój system moje oczekiwania które zaspokoiłem. Sam też wyrażasz odgórne opinie na temat wzmaka akurat go posiadam że xs2 nie gra, widzisz dla mnie gra wystarczająco dobrze, porównywałem go z sn1 i nie wiedziałem sensu dopłacania 2x takiej kasy do nowego w celu osiągnięcia oczywiście w pewnych aspektach lepszego brzmienia. Odnośnie kabli formowych , znajomy ma dzielonkę z zasilaczami, z firmowych kabli naima został mu cyfrowy i sieciowy, naca i szarak szybko zostały zastąpione przez dla niego ciekawsze kable marki celowo nie podam. Więc kończąc wywody, osoby które chcą złożyć system na bazie naima niech też na początek wezmą do testów kable naca i odpowiedniki innej firmy aby same sprawdziły które będą wystarczające lub lepsze, tylko na to zwracam uwagę. A to że komuś inny kabel lepiej się sprawdzi w systemie od naci to nie koniec świata panowie. Nie neguję sensu rozbudowy o dodatkowe zasilacze bo jest to efektywniej wydana kasa na przyrost zmiany w systemie od samej wymiany kabli to jest oczywiste. Napiszę na koniec dlaczego nie mam naca5 - zbyt mała rozdzielczość ogólnie w całym paśmie ale to wychodzi jak zacznie się porównywać bezpośrednio z innymi kablami. Jest to kabel bardzo dynamiczny w całym paśmie ogólnie ale lekko wypychający sybilanty co mnie to lekko drażniło ale może ja mam czułe ucho w tym paśmie, natomiast linia basowa jest też lekko sklejona mało selektywna nie do końca najszybsza z wyczuwalnym faworyzowaniem wyższego basu , dokładając do tego szaraka ten narzuca dodatkową mglistość i dodaje lekko ciepła rolując najwyższą górę i najniższy bas - wynikiem tego połączenia jest dźwięk ogólnie dynamiczny lekko wypchnięty do przodu bez większej faktury i detaliczności , ogólnie niby zrównoważony i ale nie pozwala na precyzyjne umiejscowienie sceny źródeł pozornych gradacji planów, zaczyna się operowanie bardziej dynamiczną plamą ocieploną. Mi to nie przypadło do gustu i po zmianie samych kabli dźwięk zrobił się bardziej detaliczny z precyzyjniejszą głębszą i szerszą sceną stereo nie pozbawiając do końca ocieplenia i nie popadając w szklistość. Gdyby naca był tani to tak zakup też mogę polecić na początek ale jeżeli ten kabel kosztuje 200 z rolki to przepraszam ale w tym przedziale to jest duży wybór ciekawszych kabli o to mi chodzi.

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim to system zamknięty.

Tak samo zresztą jak Audio Note.

Firmowe dopasowanie elementów do siebie.

Podział oferty na tzw. level system.

Firmowe okablowanie i akcesoria.

Zarówno AN jak i Naim dają prosty przepis na sukces, ale pod warunkiem, że dostosujesz się ściśle do zaleceń producenta.

Kupujesz albo cały system albo godzisz się na wieczne poszukiwanie, które i tak zakończy się sprzedażą posiadanego inwentarza.

 

Temat Audio Note przez kilka lat przerabiałem osobiście.

Zauważ, ile na rynku jest klocków Audio Note, tyle jest grzebanych przez nie do końca zadowolonych użytkowników.

Jak się wgłębisz i zapytasz sprzedawcy dowiadujesz się, że taki klocek chodzi w jakimś absurdalnym systemie gdzie AN pasował jak kwiatek do kożucha.

Podobnie jest z Naimem.

 

Ponieważ wyszedłem z XS i jestem na poszukiwaniu oliwki do drugiego systemu, wiem jedno.

Zaczynam od poszukiwania kolumn Naima pasujących do mojego pomieszczenia.

Do tego będę dobierał amplifikację i resztę. Wszystko z tego samego levela.

Póki co przedwczoraj kupiłem Naim Aro, które będzie czekać sobie na jedyny słuszny napęd.

Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naim to system zamknięty ale nie ma tu nikogo kto ma system naima wraz z kolumnami naima. Może będziesz pierwszy trzymam kciuki.

 

Ja mam

 

Naim to system zamknięty.

Tak samo zresztą jak Audio Note.

Firmowe dopasowanie elementów do siebie.

Podział oferty na tzw. level system.

Firmowe okablowanie i akcesoria.

Zarówno AN jak i Naim dają prosty przepis na sukces, ale pod warunkiem, że dostosujesz się ściśle do zaleceń producenta.

Kupujesz albo cały system albo godzisz się na wieczne poszukiwanie, które i tak zakończy się sprzedażą posiadanego inwentarza.

 

Temat Audio Note przez kilka lat przerabiałem osobiście.

Zauważ, ile na rynku jest klocków Audio Note, tyle jest grzebanych przez nie do końca zadowolonych użytkowników.

Jak się wgłębisz i zapytasz sprzedawcy dowiadujesz się, że taki klocek chodzi w jakimś absurdalnym systemie gdzie AN pasował jak kwiatek do kożucha.

Podobnie jest z Naimem.

 

Ponieważ wyszedłem z XS i jestem na poszukiwaniu oliwki do drugiego systemu, wiem jedno.

Zaczynam od poszukiwania kolumn Naima pasujących do mojego pomieszczenia.

Do tego będę dobierał amplifikację i resztę. Wszystko z tego samego levela.

Póki co przedwczoraj kupiłem Naim Aro, które będzie czekać sobie na jedyny słuszny napęd.

 

Ja tez rozwazam lp12:) znasz kogos kto to umie ustawiac?

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było:

http://forums.naimaudio.com/topic/important-announcement-regarding-the-availability-of-naim-ovator-loudspeaker-range

 

Naim wycofuje się z produkcji kolumn Ovator, a wszystkie siły przenosi na rozwój elektroniki :)

Edytowane przez robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała strata, raczej nie cieszyły się szczególnym uznaniem, nawet wśród klubowiczów.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było:

http://forums.naimaudio.com/topic/important-announcement-regarding-the-availability-of-naim-ovator-loudspeaker-range

 

Naim wycofuje się z produkcji kolumn Ovator, a wszystkie siły przenosi na rozwój elektroniki :)

 

Ja mysle, ze bardziej chodzi o fuzje z focalem

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

 

Póki co przedwczoraj kupiłem Naim Aro, które będzie czekać sobie na jedyny słuszny napęd.

 

 

 

Piękne ramię,unipivot więc niełatwe w aplikacji a w wersji hardcore jest bez windy :)

Naim zaprojektował je dla lp 12. Można w gabinetowym stanie kupić np Thorensa 160/160mkII i cieszyć się pięknym graniem reszte zostawiając na płyty,które oszalały z cenami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.