Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko, jak tam hi-line;)?

 

Pozdr

Tomek

 

Dbam o niego więc trzyma się dobrze :) ale tak szczerze, to do dzisiaj nie mogę zrozumieć jak taka firma jak Naim mogła wypuścić kabel z tak słabymi jakościowo wtykami...modlę się przy każdym wpięciu/wypięciu by pozostał w całości :D

 

Pozdrawiam, Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona 232, odpowiedź Twinslaver'a na Twoje pytanie ;)

witam

dzięki , za dużo szukania .

odnośnie cdx2 z doświadczenia , mogę napisać , a nawet zaapelować do posiadaczy tego cd aby nie myśleli o jego sprzedaży , jeśli nie posłuchali go z xps 2 . Xps wznosi go na wyżyny ,z dobrego cd robi wybitne żródło.

obecnie posiadam oba te cd tj. cdx2 i cds3 , i na obecną chwilę w systemie lampowym lepiej sprawdza się cdx2 z xps2 . ale licze że cds3 jeszcze czymś zaskoczy .p

Edytowane przez roberto20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie cdx2 z doświadczenia , mogę napisać , a nawet zaapelować do posiadaczy tego cd aby nie myśleli o jego sprzedaży , jeśli nie posłuchali go z xps 2

 

W tym kontekście właśnie interesuję się CDX2 ewentualnie CDS3, mam już XPS'a i chciałbym go połączyć z którymś z ww cd. W jakich aspektach w Twoim systemie lepiej spisuje się CDX2+XPS? Jaka jest reszta toru jeżeli można zapytać?

 

Pozdrawiam, Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

witam

dzięki , za dużo szukania .

odnośnie cdx2 z doświadczenia , mogę napisać , a nawet zaapelować do posiadaczy tego cd aby nie myśleli o jego sprzedaży , jeśli nie posłuchali go z xps 2 . Xps wznosi go na wyżyny ,z dobrego cd robi wybitne żródło.

obecnie posiadam oba te cd tj. cdx2 i cds3 , i na obecną chwilę w systemie lampowym lepiej sprawdza się cdx2 z xps2 . ale licze że cds3 jeszcze czymś zaskoczy .p

 

Mozliwe, cdx jest bardziej dynamiczny, ostrzejszy i subiektywnie szybszy, wiec jesli masz lampe ktora potrzebuje takiego zrodla zeby skontrowac jej charakter, to cdx moze byc strzalem w 10. Kluczem jest synergia :)

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

witam

dzięki , za dużo szukania .

odnośnie cdx2 z doświadczenia , mogę napisać , a nawet zaapelować do posiadaczy tego cd aby nie myśleli o jego sprzedaży , jeśli nie posłuchali go z xps 2 . Xps wznosi go na wyżyny ,z dobrego cd robi wybitne żródło.

obecnie posiadam oba te cd tj. cdx2 i cds3 , i na obecną chwilę w systemie lampowym lepiej sprawdza się cdx2 z xps2 . ale licze że cds3 jeszcze czymś zaskoczy .p

 

 

wszystko się zgadza ale cdx2 i xps nowe to 48000 pln a używane min 18 tyś - to chyba w takim wypadku nic dziwnego iż powinno być to bdb. źródło jak i wiele innych w tej cenie, swoją drogą cena nowych to jakaś paranoja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe, cdx jest bardziej dynamiczny, ostrzejszy i subiektywnie szybszy, wiec jesli masz lampe ktora potrzebuje takiego zrodla zeby skontrowac jej charakter, to cdx moze byc strzalem w 10. Kluczem jest synergia :)

 

dokładnie , cdx2 wpisuje się lepiej bo reszta toru jest analogowa końcówki na el34 i pre na 300b i tu zapewne potrzeba jego pazura .

nawet nie lepiej , tylko ; wg moich preferencji , oba są świetnymi żródłami , i grającymi na tym samym poziomie , nie lepszy i gorszy tylko , trochę inny . Testuję je bezpośrednio wybierająć żródło na pre , więc zmiana nastepuje w ułamku sekundy , i na obecną chwile ,słyszę ,że różnią się niuansami , cds3 jest spokojniejszy i bardziej aksamitny , a cdx2 szybszy i bardziej temperamentny .

obecnie u mnie wyższość cdx2 polega na tym , że ma lepsze czarne tło , jest więcej czystrzego powietrza pomiędzy instrumentami , oraz wokale są bardziej obecne , podyktowane to zapewne jest tym ,że ma mocniej zarysowane krawędzie dżwięków i w połaczeniu z ciemniejszym tłem , wydaje się bardziej wyrażny , przy nim cds3 jest bardziej delikatny , aksamitny , dżwieki są płynniejsze , zwiewniejsze , ale nie tak obecne .

oba są świetne i i wg mnie zawsze wpiszą się w system, testowałem cdx2 z kilkoma wzmacniaczami , i zawsze byłem zadowolony ze żródła , choć nie zawsze ze wzmacniacza .

dla osób posiadających temperamentny wzmak , cds3 może być lepszym wyjściem , choć jeśli ktoś lubi obecność i żywość przekazu ,to nawet z temperamentnym wzmakiem cdx2 przysporzy niezapomnianych wrażeń.

Mój cds3 jest nowy i nie wiem , czy w cd zachodzi proces wygrzania , jeśli tak to wszystko może się zmienić .

 

wszystko się zgadza ale cdx2 i xps nowe to 48000 pln a używane min 18 tyś - to chyba w takim wypadku nic dziwnego iż powinno być to bdb. źródło jak i wiele innych w tej cenie, swoją drogą cena nowych to jakaś paranoja

 

jesli chodzi o zakup z rynku wtórnego to zbyt wysokie ceny . cdx2 w dobrym stanie kupisz za 5,5 -6 tyś , nawet na allegro ,a xps2 wiele razy widziełem na ebay poniżej 1000 funtów ,jak poczekasz i masz przygotowaną kasę , to myśle że max 10 tyś za zestaw, a klasę którą prezentują , trudno znależć za takie pieniadze .Swoją drogą dziwię się, że cdx2 ma obecnie tak słabą passę . Zestaw i tak nie jest tani , ale wykładając takie pieniądze , można zapomnieć , o zmianie żródła na lata .

Edytowane przez roberto20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dokładnie , cdx2 wpisuje się lepiej bo reszta toru jest analogowa końcówki na el34 i pre na 300b i tu zapewne potrzeba jego pazura .

nawet nie lepiej , tylko ; wg moich preferencji , oba są świetnymi żródłami , i grającymi na tym samym poziomie , nie lepszy i gorszy tylko , trochę inny . Testuję je bezpośrednio wybierająć żródło na pre , więc zmiana nastepuje w ułamku sekundy , i na obecną chwile ,słyszę ,że różnią się niuansami , cds3 jest spokojniejszy i bardziej aksamitny , a cdx2 szybszy i bardziej temperamentny .

obecnie u mnie wyższość cdx2 polega na tym , że ma lepsze czarne tło , jest więcej czystrzego powietrza pomiędzy instrumentami , oraz wokale są bardziej obecne , podyktowane to zapewne jest tym ,że ma mocniej zarysowane krawędzie dżwięków i w połaczeniu z ciemniejszym tłem , wydaje się bardziej wyrażny , przy nim cds3 jest bardziej delikatny , aksamitny , dżwieki są płynniejsze , zwiewniejsze , ale nie tak obecne .

oba są świetne i i wg mnie zawsze wpiszą się w system, testowałem cdx2 z kilkoma wzmacniaczami , i zawsze byłem zadowolony ze żródła , choć nie zawsze ze wzmacniacza .

dla osób posiadających temperamentny wzmak , cds3 może być lepszym wyjściem , choć jeśli ktoś lubi obecność i żywość przekazu ,to nawet z temperamentnym wzmakiem cdx2 przysporzy niezapomnianych wrażeń.

Mój cds3 jest nowy i nie wiem , czy w cd zachodzi proces wygrzania , jeśli tak to wszystko może się zmienić .

 

 

jesli chodzi o zakup z rynku wtórnego to zbyt wysokie ceny . cdx2 w dobrym stanie kupisz za 5,5 -6 tyś , nawet na allegro ,a xps2 wiele razy widziełem na ebay poniżej 1000 funtów ,jak poczekasz i masz przygotowaną kasę , to myśle że max 10 tyś za zestaw, a klasę którą prezentują , trudno znależć za takie pieniadze .Swoją drogą dziwię się, że cdx2 ma obecnie tak słabą passę . Zestaw i tak nie jest tani , ale wykładając takie pieniądze , można zapomnieć , o zmianie żródła na lata .

.

 

 

Nowy CDS3? To zrodlo przestali produkowac w 2011, czyzbys zdobyl "lezakowanego"?;)

 

 

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy CDS3? To zrodlo przestali produkowac w 2011, czyzbys zdobyl "lezakowanego"?;)

nie dam sobie ręki uciąć za sprzedawcę ( zakup w salonie audio), ale twierdził, że to demo dealerskie , które nawet nie było prezentowane . wiele na to wskazuje zestaw w idealnym stanie bez najmniejszej ryski , wszystkie śruby transportowe na miejscu ,podobno zestaw przeleżał spokojnie kilka lat w magazynie .p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sam zestaw co kolega mikson chce sprzedac gra u mnie od kilku miesiecy (ND5XS od 3 tyg). Wczesniej mialem streamer cambridge audio SM6, przepasc jest tak ogromna jak miedzy oplem a mercedesem ( na korzysc Naim oczywiscie :-) ).

 

Czy kolega mikson w swoim ND5XS wykorzystal darmowa usluge Tidal 90 dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mając integre naim nait xs 2 i chcąc rozbudowywać się wyżej na naim 202/200 lub 282/250 napotykam na wejścia w dzielonkach tylko DIN a CD mam tylko z wyprowadzeniem RCA. Przejścia na naim nie ma mowy bo korzystam z płyt SACD. Kable interkonekt jak i głośnikowe mam Siltecha i nie ma ten producent interkonektu RCA/DIN. Nie chce zmieniac i mieszać kabli bo sa sprawdzone w systemie naim integra. Jak rozwiązać problem pozostając przy obecnym okablowaniu i o zastosowaniu CD z wyprowadzeniami tylko RCA.? Czy sa HI-END przejściówki/adaptery - jaki producent i gdzie kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mając integre naim nait xs 2 i chcąc rozbudowywać się wyżej na naim 202/200 lub 282/250 napotykam na wejścia w dzielonkach tylko DIN a CD mam tylko z wyprowadzeniem RCA. Przejścia na naim nie ma mowy bo korzystam z płyt SACD. Kable interkonekt jak i głośnikowe mam Siltecha i nie ma ten producent interkonektu RCA/DIN. Nie chce zmieniac i mieszać kabli bo sa sprawdzone w systemie naim integra. Jak rozwiązać problem pozostając przy obecnym okablowaniu i o zastosowaniu CD z wyprowadzeniami tylko RCA.? Czy sa HI-END przejściówki/adaptery - jaki producent i gdzie kupić?

dzielonki tez maja rca

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów

Jestem nowy na forum a tak naprawdę dopiero będę w klubie naim ,gdyż zamierzam kupić coś z klocków naim.

Jestem szczęśliwym posiadaczem kolumny sonus faber (venere 2.5)

Ostatnio słuchałem dwóch zestawów

- nait xs2

- nac202/nap200

Po odsłuchu sam jestem w kropce gdyż chyba bardziej podobał mi się xs2 ale dzielony 202/200 ma większy potencjał.

Czy ktoś miałby jakieś sugestie co do tych wzmacniaczy, wiem że to tak naprawdę zależy ode mnie ale nigdy nie miałem styczności z naimem i innymi klockami tego producenta.

Dziękuję za wszelkie propozycje ,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję twinslaver !!

Faktycznie CD jest z wspólnie z phono. Nie przyszło mi do głowy aby w tamtym miejscu skupić wzrok. No to fajnie bo nie mam problemu. A przy okazji małe pytanie - czy zakup 202 + 200 + hicap DR( którego mam) to dobry pomysł w rozwoju w zamian za nait xs 2 +hicap DR?

Z góry dziękuje za wiadomość :-)

 

Dodam do poprzedniej wiadomości że nat xs 2 + hicap DR sprawdza się wspaniale - to jest moje brzmienie. Ale chcę jeszcze więcej uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji małe pytanie - czy zakup 202 + 200 + hicap DR( którego mam) to dobry pomysł w rozwoju w zamian za nait xs 2 +hicap DR?

Z góry dziękuje za wiadomość :-)

Dodam do poprzedniej wiadomości że nat xs 2 + hicap DR sprawdza się wspaniale - to jest moje brzmienie. Ale chcę jeszcze więcej uzyskać.

 

Dobry pomysł. Niewątpliwie duży krok na przód. Na ten temat napisano juz tutaj chyba wszystko. Trochę inny charakter ma ta dzielonka. Posłuchaj a sam ocenisz. No chyba że chcesz kupić wzmacniacz za 25tys na podstawie tego co ktoś tutaj wyskrobie.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.