Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

XS nabiera gładkości i masy z Hicapem. Cała seria XS bez zasilaczy gra trochę jasno i sucho, trochę bez wigoru. Moim zdaniem SN jest w każdym aspekcie lepszy od Naita XS. SN nie jest tak uzależniony od Hicapa jak Nait XS. SN krzykliwy? Piszesz o jedynce? Z hicapem 2? No cóź, ja mam zupełnie inne zdanie w tym temacie. Każdy jednak słyszy inaczej :)

Krzykliwy w zakresie wysokich, może to wynika z sieciówki-muszę sprawdzić. Jak dotąd w pełni potwierdzało mi się to, co Ty słyszałeś, więc może to wina electry.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzykliwy w zakresie wysokich, może to wynika z sieciówki-muszę sprawdzić. Jak dotąd w pełni potwierdzało mi się to, co Ty słyszałeś, więc może to wina electry.

 

Tak, Electra trochę rozjaśnia. Jeśli jest za jasno spróbuj Aurorę lub Stratusa.

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szaraka warto próbować?

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szaraka warto próbować?

 

Co do szara to ja osobiście nie uważam że jest to na tyle słaby przewód że trzebaby go na siłę zamieniać czymś innym. Kabel przede wszystkim nie psuje naimowskiego charakteru. Grałem sporo czasu na szaraku i nie miałem powodów do narzekania. Przerobiłem wiele kabli i uważam że Hiline i szarak to najlepsze przewody do Naima. To moja opinia.

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofam to co powiedziałem o Elektrze. Po podłączeniu do SN szaraka zrobiło się jakoś szarzej i bliżej xsa. Co prawda z elektrą czasem wysokie brzmią trochę zbyt krzykliwie (konkretnie:Lara Fabian "Adagio"), jednak bas jest o wiele mocniejszy, bardziej zróżnicowany i schodzi znacznie niżej, No i dynamika przekazu wyraźnie większa. Dziwne, bo to tylko 1 kabel sieciowy.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o jatki w innych tematach. Faktycznie kultura słaba. Ludzie uciekają na jakieś inne fora, miałem chyba ze 3 propozycje "przejścia" w nowe miejsca. Nie bardzo mi się chce choć czasem mam też już dosyć ewangelizatorów od ślepych testów i "kable nie grajo".

Tu na Naim'ie zawsze było miło. Wprawdzie nie mam już nic Naim, ale zaglądam :)

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatni rok niewiele czytam w wątku naim a jeszcze mniej piszę ale wpisy Asmona i Kvista nie są zrozumiałe .

Harpia,Studio 16 hz,Audio ,przedszkole - proszę jaśniej bo nie rozumiem.Może jestem tępy.

sheykk

 

Przepraszam Kolegów za niezrozumiały wpis - faktycznie tu w klubie to offtop.

Kolega Asmon zwrócił uwagę na wpisy w klubach kolumn polskich producentów, gdzie ostatnio dość często pojawiają się beznadziejne "wojenki" i ludzie "hejtują" wzajemnie siebie i konkurencyjne produkty.

Stąd moja opinia o tym co się tam dzieje.

Na szczęście tu się to nie zdarza.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funt już 4,87zl. Coraz bardziej opłacalne staje się kupno Naima w UK. Nasi dystrybutorzy szybko reagowali na zwyżki funta, na obniżki nie za bardzo reagują. Od Brexitu funt spadł dobre 20%.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem coś nowego na horyzoncie...

Czym Waszym zdaniem Naim nas teraz uraczy?

https://www.youtube.com/watch?v=SuaPfvl9syQ&feature=youtu.be

 

możliwe że będzie to rozwinięcie jakościowe i funkcjonalne z muso, czyli podpinasz swoje kolumny.

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdka? Napisz coś wiecej.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne ale... troszkę szkoda, że zrezygnowali z zielonego logo. Brakuje mi w pokazanych fotkach tego klimatu a Wam? Pewnie kłóciło się to z kolorowym ekranem ale czy na pewno taki ekran jest tu potrzebny?

 

Dla mnie osobiście ten nowy styl to porażka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słyszał o takim przypadku i faktycznie może potwierdzić iż u producenta zamawia się takie usługi kupując nowy sprzęt?

 

NAIM NAC 202!

Sprzedawany egzemplarz ze specjalnie dobranym potencjometrem wzmocnienia – na życzenie,

w fabryce Naima - zapewniającym idealnie równomierne wzmocnienie między kanałami na minimalnych

poziomach głośności. Mało kto zwraca na to uwagę, ale nie wszystkie potencjomentry u Naima bywają

idealnie „równe” nawet w wyższych modelach jak 282, dlatego warto przy zamówieniu o to zadbać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem - raczej mało prawdopodobne, w końcu wszystko w Naimie z założenia jest: "the finest component" :)

 

Co nie zmienia faktu, że zdarzyły mi się "nierówne starty" potencjometrów w kilku modelach.

 

Chociaż akurat w obydwóch egzemplarzach NAC-a 202, które miałem, działały równomiernie od początku skali, a nie było żadnych wzmianek o specjalnych zamówieniach u producenta (jeden nowy, drugi "second hand" dosłownie, bo od pierwszego właściciela) - może akurat miałem szczęście.

Edytowane przez Asmon

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.