Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich odwiedzających ten wątek,

 

Noszę się ostatnio z zamiarem powrotu do częstszego słuchania muzyki, a po namyśle stwierdziłem, że stawiam na odtwarzacz sieciowy. Pierwszym kandydatem jest Naim ND5 XS. Będzie on podłączony do wzmaka słuchawkowego OTL, tzw Kamyk produkcji Pana Marka Bożka, czyli w grę wchodzą słuchawki. Ale chciałem spytać o coś innego, a mianowicie o wejście USB na froncie. W opisach tego odtwarzacz w sklepach można czasem przeczytać "Wejście USB na frontowym panelu dla odtwarzania plików MP3 z przenośnego odtwarzacza lub iPoda." Czy to oznacza, że są jakieś ograniczenia i przez to USB nie będzie można słuchać gęstych formatów? Jednym z moich głównych wymagań jest właśnie możliwość podpięcia do takiego USB pena albo dysku i posłuchania jakiś FLAC'ów.

 

Ps. Powiedzcie jeszcze, czy 7 tys. za mało używany, pełen zestaw z pudłem, stan idealny, z połowy 2014 roku to w miarę ok cena za ten model?

 

z instrukcji wynika, że będziesz mógł odtwarzać pliki 24 Bit/96 kHz, natomiast nie odtworzysz 24 Bit/192 kHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Zauważyłem, że od czasu do czasu głośno pracuje mi trafo. Problem polega na tym, że w jednym momencie głośniej

zaczynają pracować wszystkie 3 urządzenia (cd,fc,sn). W trakcie tego zjawiska wyłączyłem z prądu wszystkie inny domowe urządzenia np tv, lodówkę itp

Brumienie nie ustało. Mija kilka minut i samo wszystko wraca do normy ( jest cisza).

Czy to jakieś skoki napięcia, czy jakiś sąsiad wyżej lub niżej ma urządzenie, które to wywołuje.

Czy można temu jakoś zapobiec? Jakaś listwa filtrująca? Podpowiedzcie coś proszę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz mieszkanie w bloku, to w całej sieci elektrycznej "pływa" sobie morze śmieci, generowane przez setki przeróżnych urządzeń. W porach szczególnej ich aktywności może występować wzbudzanie się transformatorów, o którym piszesz.

U mnie z powodzeniem sprawdził się DC-Blocker DCB1 firmy Tomanek - wszystkie urządzenia milczą jak grób, nie ma mowy o żadnym brumieniu, buczeniu, wzbudzaniu się rdzenia itp.

Warto w tym przypadku zadbać również o prawidłową polaryzację.

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brumienie Naima to normalka. Kwestia przyzwyczajenia, ja tam już nawet nie zwracam na to uwagi. Mam nową instalację elektryczną, osobnego eSa na system audio a mimo to czasem coś tam sobie pobrumi.

 

Wszystkiego dobrego w nowym roku. Spełnienia marzeń, nie tylko tych naimowskich :)

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nait 5si coś sobie tam brumi, ale muszę ucho przyłożyć ok 5 cm do niego aby to usłyszeć. W głośnikach delikatne szumiki też są.

I jak widać wróciłem do Naim'a ;)

I to na sam dół. Ale od dawna nie miałem takiej radości. Zrealizowałem niemal w 100% wizję UK systemu. Tylko kable mam częściowo amerykańskie i japońskie.

Rega/Naim/ProAc!

Szczęśliwego Nowego Roku!

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem Supernait 1 za ok 5k pln. Warto w tej cenie, czy mozna cos lepiej, czy po prostu inaczej? Opinie są rozne a posłuchać tego konkretnego przed zakupem nie da rady.

Moze ktos cos więcej o SN napisać? (Nie SN2).

 

Z konkurencji to Hegel h200, h100, aRoksan Capsian M2, Musical Fidelity M6i, Rega elicit r i Krell s300i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem Supernait 1 za ok 5k pln. Warto w tej cenie, czy mozna cos lepiej, czy po prostu inaczej? Opinie są rozne a posłuchać tego konkretnego przed zakupem nie da rady.

Moze ktos cos więcej o SN napisać? (Nie SN2).

 

Z konkurencji to Hegel h200, h100, aRoksan Capsian M2, Musical Fidelity M6i, Rega elicit r i Krell s300i.

 

 

SN1 za 5 tys to wezmę ze 3 sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam okazję tak kupić. Nie interesowałem się Naimem nigdy wcześniej. Supernait 1 jest odsprzedawalny w razie czego? Zachęcacie do kupna.

 

Jak go nie kupisz to daj znać chętnie go kupie za 5 tys o ile jest sprawny nie przerabiany i nie zniszczony zewnętrznie

 

Ostatnio jakie widziałem to w granicach 6-7tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.