Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni, W sprawie DAC. Juz kiedyś pisałem, że zakup DAC do mojego zestawu to był najfajniejszy upgrade. "Dopalam" go zasilaczem XP5XS. Wniósł wiele w tor CD ale porównanie grania z CD poprzez DAC z graniem plików poprzez sam NDX u mnie nie było łatwe. Różnica jest tak mała, że do samego NDX nie kupowałbym DAC + zasilacz. Taka jest moja opinia :)

Edytowane przez supmario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację odnośnie połączenia 282/250dr/HiCapdr oraz NAPSC. Czy wyłączając wszystkie urządzenia konieczne jest wyłączanie NAPSC? On nie ma wyłącznika a wyłączanie z gniazda sieciowego to brak komfortu w użytkowaniu. Gdy pozostanie tylko NAPSC pod napięciem a wszystkie pozostałe urządzenia będą wyłączone to jak zachowuje się dioda na panelu NAPSC? Jak przeskoczyć kłopot? Dziękuję z góry za wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy pozostanie tylko NAPSC pod napięciem a wszystkie pozostałe urządzenia będą wyłączone to jak zachowuje się dioda na panelu NAPSC?

To kolega nie sprawdził jeszcze? Skoro brak wyłącznika, to najlepiej nie kombinować i zostawić pod napięciem - Naim tak lubi. Jeśli wyłączyć na dłużej, to wyjąć z gniazdka i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzyskałem już wiedze w temacie podłączania NAPSC, która również przyda się koledze wit64.

Cytuję :

 

,,Wprzypadku HiCapa wystarczy

wcisnac przycisk, natomiast NAPSC wymaga

włozenia kabla pradowego. Niewłaczenie

HiCapa przy pozostawionym właczonym

zasilaczu NAPSC powoduje, ze na czołówce

NAC-amigaja diody, co na dłuzsza mete moze

irytowac. A zeby wyłaczyc NAPSC, trzeba,

niestety, wyciagnac zniego kabel pradowy.

Troche to wszystko niewygodne".

 

Dobrze przed uruchomieniem wszystkiego zdobyć wiedzę aby nie po pełnić błędu lub w trakcie nie być zaskoczonym niezrozumianym działaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzisiaj zakupiłem listwę zasilająca Atlas do mojego zestawu Naim'a wcześniej porównujac z isotek evo sirius wypadła bezkompromisowo! Myśle ze potwierdza się teoria producenta wspaniałego sprzętu jakim jest Naim : wszelkie fitry i dziwadła w listwach itp degradują dźwięk! Pozdrawiam :-) i każdemu kto szuka listwy zasilającej polecam wypróbować Atlas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile to cudo kosztuje i gdzie go kupiłeś?

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem w Holandii i jako ze to ex demo model z 4 gniazdami (nowa wersja ma 6 gniazd) placilem 390euro. W Polsce jest dystrybutor Atlasa takze mysle ze nie powinno byc problemu ze znaleziemniem tego produktu. Moja wersja ma dwa gniazda nie filtrowane, ktore uzylem dla wzmacniacza i flatcap i dwa gniazda filtrowane, ktore uzywam dla strumieniowca i tv. Wczesniej zastanawialem sie nad isotek ale po informacji jakie uzyskalem od polskiego i holenderskiego dystrybutora Naim, o tym iz ta marka nie uznaje filtrow sieciowych zaczalem sie zastanawiac nad innym rozwiazaniem. Porownanie tych dwoch produktow (atlas vs Isotek) nie pozostawilo cienia watpliwosci ze wszelkiego rodzaju "cuda na kiju"- filtry i uzdrawiacze pradu moga tylko "popsuc" Naima. Atlas daje mozliwosc wyboru - zadne gniazdo nie filtrowane lub np. dwa filtrowane, 4 nie filtrowane, itd. Co jest mila zaleta!- im mniej gniazd nie filtrowanych tym listwa jest tansza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy Panowie zwracają uwagę na kierunkowość DIN 4 i Din 5 łącząc swe zasilacze ze wzmakami ?

Wyznaczają je tulejki na przewodach..

post-44014-0-94693400-1495620541_thumb.png

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Lepiej nie prowokować dyskusji;

- co sie poprawia a co degraduje przy omyłkowym połączeniu.. ;-)

 

Choć z jakiegoś powodu producent wskazał właściwy kierunek.

 

Wiosna przyszła i od razu mniej ludzi na forum..

Edytowane przez birgman

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość pantagruel

(Konto usunięte)

Dzień dobry,

czy ktoś z Was ma wiedzę jak przy pomocy nac n272 strumieniować z Tidala MQA (master) za pośrednictwem laptopa? Na razie jest tylko z tym kodekiem aplikacja na komputery. Ściągnąłem na laptopa i próbowałem kablem usb podłączyć - urządzenia nie widzą się. Jestem zupełnie zielony w tych sprawach, w instrukcji też nic na ten temat, więc proszę o pomoc - w jaki sposób można z laptopa wyprowadzić sygnał cyfrowy z tidala do n 272?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

czy ktoś z Was ma wiedzę jak przy pomocy nac n272 strumieniować z Tidala MQA (master) za pośrednictwem laptopa? Na razie jest tylko z tym kodekiem aplikacja na komputery. Ściągnąłem na laptopa i próbowałem kablem usb podłączyć - urządzenia nie widzą się. Jestem zupełnie zielony w tych sprawach, w instrukcji też nic na ten temat, więc proszę o pomoc - w jaki sposób można z laptopa wyprowadzić sygnał cyfrowy z tidala do n 272?

Przez usb nie da rady.Sprawdź czy masz w laptopie wyjście optyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu całkowitej zmiany koncepcji systemu mam na zbyciu fajny zestaw Naim (nac202/napsc/hicap2/2xnap135/hiline) dla klubowiczów specjalna cena za całość ;) info na pw.

 

a jaka teraz koncepcja jeśli możesz napisać?

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka teraz koncepcja jeśli możesz napisać?

 

Grałem na zestawie Esoteric p70 > Naim nDAC + XPS2 > Hiline > NAC202 + HICAP + NAPSC > 2x NAP 135 > Dali Helicon 300

Teraz tor się trochę uprościł... nowy DAC, kolumny, transportcd, no i pojawiła się lampka SE ;) wygląda to tak:

Esoteric p03 > dCS Debussy > Amplifon SET42 SE > s16hz Ethos Ultimo, wszystko spięte wysokimi Transparentami.

Edytowane przez tb82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po głowie mi chodzi myśl odsłuchu Naim cd5si + Naim Nait 5si i Tannoy Precision 6.4 Czy ktoś słuchał? Czy to może być dobra droga o muzyki klasycznej?

 

Moze ktos z Was posiada taki zestaw i opisze swoje doznania. W brzmieniu szukam pieknej srednicy i wokali, co jest atutem Tannoy, bo posiadam Tannoy Revolution dc6t, ktory gra z Marantz. W tym zestawieniu brakuje mi najbardziej wiekszej dynamiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po głowie mi chodzi myśl odsłuchu Naim cd5si + Naim Nait 5si i Tannoy Precision 6.4 Czy ktoś słuchał? Czy to może być dobra droga o muzyki klasycznej?

 

Moze ktos z Was posiada taki zestaw i opisze swoje doznania. W brzmieniu szukam pieknej srednicy i wokali, co jest atutem Tannoy, bo posiadam Tannoy Revolution dc6t, ktory gra z Marantz. W tym zestawieniu brakuje mi najbardziej wiekszej dynamiki.

 

mysle ze warto spróbować z seria xs; zamiast cd pomyśl nad odtwarzaczem sieciowym. Osobiście cd pozbyłem się rok temu i absolutnie za nim nie tęsknie, wole zainwestować w zewnętrzny zasilacz do mojego ND5XS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym zapytać czy ktoś w was miał bezpośrednie porównanie głośników Naim SBL i Naim Ariva.

Pytam bo sam kiedyś posiadałem SBL w wersji mk1 wszystko było super tylko brakowało mi w nich basu.Ciekaw jestem czy Ariva prezentuję podobna szkołę grania jak Sbl co do basu to o Arivy raczej nie trzeba by się obawiać.Albo może poszukać SBL tylko w wersji MK2?

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym zapytać czy ktoś w was miał bezpośrednie porównanie głośników Naim SBL i Naim Ariva.

Pytam bo sam kiedyś posiadałem SBL w wersji mk1 wszystko było super tylko brakowało mi w nich basu.Ciekaw jestem czy Ariva prezentuję podobna szkołę grania jak Sbl co do basu to o Arivy raczej nie trzeba by się obawiać.Albo może poszukać SBL tylko w wersji MK2?

Proszę o pomoc.

 

Ariva są przede wszystkim ciemniejsze od SBL, mają też "więcej" basu ale jeśli możesz kupić SBL mkII i masz nie za duży pokój to z pewnością będzie to lepszy wybór.

Ariva zagrają z każdym wzmacniaczem (od Nait 3 po współczesne konstrukcje), SBL mk II zagrają najlepiej z NAP 250 (dopiero wtedy jest bas ...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.