Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie spróbowałeś jednak podłączyć go do XS'a?

 

Ktoś się może orientuje czy sam streamer w N172 jest lepszy czy gorszy niż w Nd5xs?

Streamer (a w zasadzie implementacja DACa i zasilania) jest nowocześniejszy i bardziej zaawansowany w ND5xs, ale co kto lubi i woli - albo łagodniejsze/płynniejsze brzmienie n172, albo bardziej detaliczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden Hicap dr i używam to do XS i to jest calkiem fajne granie

 

 

 

Nie spróbowałeś jednak podłączyć go do XS'a?

 

 

 

Streamer (a w zasadzie implementacja DACa i zasilania) jest nowocześniejszy i bardziej zaawansowany w ND5xs, ale co kto lubi i woli - albo łagodniejsze/płynniejsze brzmienie n172, albo bardziej detaliczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu będzie Naim Statement na Audio Video Show.

 

Tym razem z najnowszymi Focalami Stella Utopia Evo.

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym uzyskać informacje nt. najlepszej opcji naprawy cd5x naima? Macie jakieś doświadczenia? Raczej wymiana napędu z laserem.

 

Najlepiej to przez polskiego dystrybutora i wysyłka do Anglii. Zapłacisz jednak sporo, nawet kilka tysięcy. Najtaniej to kupujesz napęd i wymieniasz sam. Zanieś do jakiegoś elektronika i powinien Ci wymienić bez problemu. Ja bym tak zrobił. Za sam laser zapłacisz max do 200zł. Szukaj philipsa vam1201.

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak brzmi, ani nawet jak wygląda Statement na żywo, jak również którakolwiek z nowych Utopii.

 

Ale wiem, że w warunkach domowych można wydobyć magię z połączenia różnych kombinacji elementów Naima z Utopiami, nawet z tymi starymi i małymi.

 

Krzysztoff - może podzieliłbyś się swoimi doświadczeniami, ale nie z "prospektów" wystawowych, tylko ze swojego zestawienia?

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do zmiany odtwarzacza CD i zastanawiam się nad Naimem CD5x i CD5si. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć mniej więcej jakie różnice są między nimi? Naim Cd5i raczej wykluczyłem z powodu braku możliwości ewentualnego upgraejdu ;). Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam cd5x, ale miałem cd5 i teraz mam cd5si. Stary cd5 grał bardzo ładnym (magicznym) dźwiękiem. Cd5si to taki bardziej porywczy egzemplarz. Niestety u mnie w systemie całkowicie jest poniżany przez dźwięk z plików auralic/chord mojo. Inna klasa po prostu. Bardzo lubię odtwarzacze i płyty cd, ale jestem nieco rozczarowany i mam wrażenie, że świat DACów odjechał Naimowi :) W każdym razie chord.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

Wiem, że wiele razy o tym była mowa ale nie mogę znaleźć tego postu.. : dzisiaj miałem przerwę w dostawie prądu (wywaliło korki) i po restarcie system mam podświetlony klawisz w DAC. Jak gasimy podświetlenie w NAIM DAC?

Edytowane przez supmario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sajmon77 dzięki - mam wrażenie, że po raz kolejny ułatwiasz mi życie odpowiedzią ta to pytanie :) Swoją drogą dlaczego nie piszą o tym w instrukcji?

 

Chyba piszą ;)

 

Dzięki za podpowiedzi ale byłbym bardziej wdzięczny jeśli ktoś kto miał okazję słuchać obu zestawów napisałby jakie są różnice między nimi (oprócz tego, że CDsi nie da się ulepszyć). Pozdrawiam.

 

Różnica jest taka, że słuchając starego cd5i (protoplasta 5si) zaatanawiasz się, skąd bierze się cena tego odtwarzacza, bo gra to na poziomie płyty włożonej w pierwszy lepszy laptop. CD5x natomiast zwłaszcza z flatcapem to ciepłe, przyjemne granie, którego można słuchać godzinami dające namiastkę Hi-endu (artyści obecni w pokoju - iluzja prawdziwej muzyki a nie sprzęt hifi). Na dzień dzisiejszy można kupic odtwarzacz z zasilaczem poniżej ceny nowego 5si, takze wybór pozostawiam Tobie ;)

 

 

Edytowane przez twinslaver

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze dwa zdania w temacie ndac'a i sterowanie tymże z pilota.

Być może już to wiecie, istnieje możliwość przełączania ścieżek z utworami na bazie wpiętego pendrive'a (w instrukcji tego nie doczytałem)

tak wiec - przyciski 7-forward, 8 -back, 9-stop, 10-play/pouse. (mamy wiec namiastkę stremer'a ;-))

 

U mnie od kilku miesięcy pendrive w dac'u robi za źródło plikowe i powiem Wam, że dźwiękowo nie jest to słabe rozwiązanie - bez problemu konkuruje z tanim transportem cd po coaxialu.

 

aaa i jeszcze jedno różnice we wgranym sofcie w daczku są bardzo odczuwalne... wiec jak ktoś testował np 3-4 lata temu i czegoś brakowało to powinien wrócić do przetestowanie dac'a z obecną wersją softu.

Edytowane przez Sajmon77

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj co Ci lepiej pasuje. W teorii powinno być lepsze pre z 172. Możesz wykorzystać w XSie końcówkę mocy. Z tego co pamiętam tam z tyłu masz przełącznik „bypass”. Przestaw go na „on”. Podłącz pre pod „av in” w Naicie XS i masz końcówkę.

Co do hicapa to nawet w trybie końcówki z tego co wiem pozostałe wejścia (oprócz AV) w Naicie działają normalnie z przedwzmacniaczem. Moźesz zatem dodatkowo podłączyć CD do Naita i skorzystasz w ten sposób z upgradu poprzez dodatkowy zasilacz.

 

 

Żeby N172 chodził jako pre to w jakie wejścia trzeba wpiąć IC w N172?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Żeby N172 chodził jako pre to w jakie wejścia trzeba wpiąć IC w N172?

 

Masz w n172 preamp output? Pewnie jest 4Pinowe? Jeśli tak to potrzebujesz kabel 4Pin - 5Pin aby podłączyć końcówkę z naita poprzez av in i opcję bypass.

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy

Chciałem poradzić się w temacie zasilacza do CD5XS i Nait XS2. Do CD polecany jest Flatcap.

1. Czy Flatcapa można podłączyć do CD i Naita jednocześnie, czy tylko do CD ? Czy jest to dobre rozwiązanie ?

2. Czy może lepiej kupić Hi-cap i czy można podłączyć Hi-capa do obydwu urządzeń na raz ? Czy jest to lepsze rozwiązanie ?

3. Czy może kupić DualTeddyCap i podłączyć do obu urządzeń. Czy to jest najlepsze rozwiązanie ?

Rozumiem, że TeddyCap, to nie Naim, (nie wiem czy jest lepszy czy gorszy jeżeli chodzi o poprawę brzmienia zestawu ? ) ale cena jest zachęcająca.

Może ktoś zna temat i coś podpowie.

Pozdrawiam Wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy

Chciałem poradzić się w temacie zasilacza do CD5XS i Nait XS2. Do CD polecany jest Flatcap.

1. Czy Flatcapa można podłączyć do CD i Naita jednocześnie, czy tylko do CD ? Czy jest to dobre rozwiązanie ?

2. Czy może lepiej kupić Hi-cap i czy można podłączyć Hi-capa do obydwu urządzeń na raz ? Czy jest to lepsze rozwiązanie ?

3. Czy może kupić DualTeddyCap i podłączyć do obu urządzeń. Czy to jest najlepsze rozwiązanie ?

Rozumiem, że TeddyCap, to nie Naim, (nie wiem czy jest lepszy czy gorszy jeżeli chodzi o poprawę brzmienia zestawu ? ) ale cena jest zachęcająca.

Może ktoś zna temat i coś podpowie.

Pozdrawiam Wszystkich.

1. Tak to dobre rozwiązanie. Można do cd i naita jednocześnie.

2. Hicap tylko do jednego urządzenia. Do CD to kiepski pomysł. Do Naita to super upgrade.

3. Dual TeddyCap może zasilić Naita i CD jednocześnie. Czy to dobry pomysł? Moim zdaniem nie. Ja jednak nie jestem fanem teddego i moja opinia może być mało obiektywna.

 

Kup na początek flatcapa. To relatywnie najtańszy upgrade. Zobaczysz co potrafi CD5XS. Z zasilaczem CD5XS to już nie to samo źródło :) Akurat CD5XS bez zasilacza jest po prostu słaby. Zyskasz gładszy, gęstszy, obszerniejszy z większą ilością basu dźwięk. Na Naita flatcap ma marginalny wpływ. Kiedyś dokupisz hicapa do naita lub zmienisz na supernaita :)

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.