Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam supernaita także pytaj.

1. Ja zawsze włączam tylko mute na pilocie i tyle, nic więcej. Z tyłu supernaita się nie wyłącza. Chyba że na dłużej to tak.

2. Czego nie rozumiesz na pilocie? On jest prosty jak budowa cepa.

3. Kable naca5 to zawsze dobry wybór do naima

 

Dzięki za szybką odpowiedz:)

Korzystam tylko z rca wejść (nie posiadam kolejnych elementów naima) i reszta przycisków tych din na wzmacniaczu też powinna się świecić?

Jeżeli chcę przechodzić powiedzmy między cd a tuner to strzałkami w bok jak pilot jest w pre?

Z tyłu są wejścia 4x digital, czy to jest dac? Jak tak to chciałbym cd (maranz) połączyć kablem coaxial i jak mam to na pilocie przełączyć?

Jak źle kombinuję to proszę pisać prosto:)

 

A wyłączanie z tyłu na dłużej to znaczy na noc?

Edytowane przez nieolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzięki za szybką odpowiedz:)

Korzystam tylko z rca wejść (nie posiadam kolejnych elementów naima) i reszta przycisków tych din na wzmacniaczu też powinna się świecić?

Jeżeli chcę przechodzić powiedzmy między cd a tuner to strzałkami w bok jak pilot jest w pre?

Z tyłu są wejścia 4x digital, czy to jest dac? Jak tak to chciałbym cd (maranz) połączyć kablem coaxial i jak mam to na pilocie przełączyć?

Jak źle kombinuję to proszę pisać prosto:)

 

A wyłączanie z tyłu na dłużej to znaczy na noc?

 

Jak to reszta przycisków się świeci? Na pilocie wybierasz pre i lecisz po kolei wejścia we wzmacniaczu, na przykład strzałkami. Gra Ci w ogóle ten supernait? Czytałeś instrukcję supernaita? Tam masz wszystkie wejścia dokładnie opisane. Tak supernait ma daca i oczywiście podłączysz cd po coaxialu. Ja korzystam z optycznego toslinka i według instrukcji po jego podłączeniu mam ustawić aux1. W Twoim przypadku musisz podłączyć coaxiala pod wejście numer 1 (jedno z czwórki cyfrowych) czyli to wejście coax bliżej środka supernaita i wybrać na wzmacniaczu wejście "tape". Powinno grać. Jeśli nie gra to zrób reset supernaita czyli naciśnij i przytrzymaj na pilocie "prog" i jak diody zaczną migać to wciśnij "disp".

 

Wyłączenie na dłużej to znaczy na wyjazd wakacyjny. Na noc wciskasz tylko mute.

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o przyciski na wzmacniaczu, ale już chyba wszystko w necie wyczytałem. Instrukcji nie mam, ma mi przysłać poprzedni właściciel bo się gdzieś niby zagubiła z wtykami do kabli. Wszystko już "uruchomiłem" - reset pomógł. Dziękuję za wyczerpującą odpowiedz:)

 

Chciałbym jeszcze zapytać o Hicap, czy na prawdę dużo wnosi do wzmacniacza bo cena jest nie mała? Oraz kable naca5 widzę w dwóch kolorach czarne i białe. Czy to to samo? Jak będę kupował to używane więc nie chciałbym jakieś podróbki trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja do supernaita:

https://www.naimaudio.com/sites/default/files/products/downloads/files/amplifiers_reference-manual_english_issue5.pdf

 

Tak Hicap to dla supernaita bardzo istotny upgrade. Poszukaj na forum było już setki razy o tym. Ja bym zaczął jednak na początek od źródła. Może cd5xs? Naca5 są w dwóch kolorach. Ja akurat mam białe. Zdaje się że kiedyś były białe, teraz są sprzedawane czarne. Poza kolorem nie różnią się niczym.

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za instrukcję.

Co do źródła to u mnie głownie radio leci albo z netu przez usb z rdaca. Cd chciałem podłączyć by ominąć rdaca, słucham płyt bardzo rzadko.

Czy 100euro za 8,4 białego kabla to dobra cena?

Patrząc na twój system to korzystasz z Hicap 2, czy tego właśnie powinienem ewentualnie szukać?

 

Źródło ważna sprawa, możesz spróbować takze ze streamerem nd5xs lub z „naturalnym” partnerem Supernait - NDX :-)

 

Kurcze te streamery są 2 lub 3 razy droższe od supernait. Nie w moim zasięgu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8,4m? Tak to dobra cena za kabel. Tak korzystam z hicapa2. To bardzo dobry upgrade do supernaita. Jest jeszcze hicap DR, TeddyCap. Poszukaj na forum, było już o tym parę razy.

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za instrukcję.

Co do źródła to u mnie głownie radio leci albo z netu przez usb z rdaca. Cd chciałem podłączyć by ominąć rdaca, słucham płyt bardzo rzadko.

Czy 100euro za 8,4 białego kabla to dobra cena?

Patrząc na twój system to korzystasz z Hicap 2, czy tego właśnie powinienem ewentualnie szukać?

 

 

 

Kurcze te streamery są 2 lub 3 razy droższe od supernait. Nie w moim zasięgu:(

poszukaj używanego, osobiście nie pakował bym się już w odtwarzacz CD (oczywiście każdy ma swoje preferencje) - myśle ze warto poczekać dłużej, odłożyć trochę kasy i wtedy kupić. Będziesz mógł słuchać swoich płyt (w formie zripowanej), plików high res. Radia internetowego (cały świat), TIDAL i / lub spotify. Możliwości jest naprawdę wiele, ale tez ważne jest aby zainwestować w miarę przyzwoity serwer (np Synology lub QNAP ) oraz wydajny router i to co ja uważam za priorytet - połączenie kablem a nie bezprzewodowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8,4m? Tak to dobra cena za kabel. Tak korzystam z hicapa2. To bardzo dobry upgrade do supernaita. Jest jeszcze hicap DR, TeddyCap. Poszukaj na forum, było już o tym parę razy.

 

Ok, jak będę kupował to Hicap 2. Obecnie za 560 euro, poczekam może coś taniej się upoluje. Tak 8,4m i ten sam gość ma jeszcze 9,3m za 120 euro, z jednej strony po wtyczne naima.

 

poszukaj używanego, osobiście nie pakował bym się już w odtwarzacz CD (oczywiście każdy ma swoje preferencje) - myśle ze warto poczekać dłużej, odłożyć trochę kasy i wtedy kupić. Będziesz mógł słuchać swoich płyt (w formie zripowanej), plików high res. Radia internetowego (cały świat), TIDAL i / lub spotify. Możliwości jest naprawdę wiele, ale tez ważne jest aby zainwestować w miarę przyzwoity serwer (np Synology lub QNAP ) oraz wydajny router i to co ja uważam za priorytet - połączenie kablem a nie bezprzewodowo.

 

Tak, nie będę się w żadne cd pakował. Korzystam też ze Spotyfi z kompa. lecz te streamery to kosmos cenowy (mam na myśli używane). Zostaje narazie przy rdacu.

 

Na supernait przesiadłem się przez przypadek (wczoraj zalicytowałem na ebay od tak sobie bo blisko mnie było i kupiłem w dobrej cenie - tak mi się wydaje).

Edytowane przez nieolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ok, jak będę kupował to Hicap 2. Obecnie za 560 euro, poczekam może coś taniej się upoluje. Tak 8,4m i ten sam gość ma jeszcze 9,3m za 120 euro, z jednej strony po wtyczne naima.

 

 

 

Tak, nie będę się w żadne cd pakował. Korzystam też ze Spotyfi z kompa. lecz te streamery to kosmos cenowy (mam na myśli używane). Zostaje narazie przy rdacu.

 

Na supernait przesiadłem się przez przypadek (wczoraj zalicytowałem na ebay od tak sobie bo blisko mnie było i kupiłem w dobrej cenie - tak mi się wydaje).

platforma TIDAL umożliwia słuchanie muzyki w jakości CD (spotify mp3) :-). Uważaj na stare modele NDX ponieważ nie wszystkie obsługują formaty 24bit 192khz,,, max 96khz. Ceny za te urządzenia są wysokie to prawda, sam zbierałem / czaiłam się przeszło rok ale warto było ;-) Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

....Wracając do początku. Jesli byłby chętny kupić cd5xs( roczny) , a ktoś inny sprzedać cdx2 lub inny wyższy to jestem zainteresowany....

Tomek

 

 

Jestem zainteresowany cd5xs tyle tylko, że nie odpisujesz na wiadomości prywatne... Nieaktualne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

platforma TIDAL umożliwia słuchanie muzyki w jakości CD (spotify mp3) :-). Uważaj na stare modele NDX ponieważ nie wszystkie obsługują formaty 24bit 192khz,,, max 96khz. Ceny za te urządzenia są wysokie to prawda, sam zbierałem / czaiłam się przeszło rok ale warto było ;-)

 

Dzięki za info o NDX lecz na dzień dzisiejszy nie kupię. Zastanawiałem się rok temu czy coś innego niż spotify. Jednak patrząc jak wiele płyt cd jest słabo nagrane wybrałem spotify.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odpowiedzi kardasa i flood2 wiem, że do CD5XS tylko Flatcap. Natomiast ile wnosi Hi-Cap podpięty do Naita XS2. Domyślam się, że mniej niż Flatcap z CD. Czy warto inwestować w Hi-Capa do Naita ? Wielu pewnie ma taki zasilalacz z Naitem.

Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było tutaj już o tym parę razy. Hicap do Naita XS to bardzo duży upgrade. Nie mniejszy niż flatcap do cd5xs. Cała seria XS w ogóle bez zasilaczy gra jakoś tak sucho, bez umocji. Z zasilaczami to już inne granie. Warto, kupuj, hicap to o tyle uniwersalne urządzenie że w razie ewentualnej zmiany na supernaita czy dzielony zawsze będzie w przyszłości realnym dopaleniem posiadanego systemu.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez się nad tym zastanawiałem przed zakupem zasilacza do Nait XS2, lokalny dystrybutor doradził mi Flatcap xs jako ze to naturalny partner dla serii xs, tak tez zrobiłem... co prawda z Hi-CAP nie testowałem, rozczarowania z powodu wyboru nie czuje ;-) Jak przyjdzie czas na zmiany, będę tez zasilacz wymieniał :-P

Jeśli chodzi o zasilacze to największe zmiany wg mnie wniósł Xp5xs po podłączeniu do nd5xs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba z przyzwyczajenia ... No może trochę z szacunku dla głośników - dac im trochę odsapnąć :-P

 

A wtedy HiCap pozostaje włączony? Bo domyslam sie że skoro HiCap ma włącznik na froncie to nalezy (trzeba) go wyłączać I Co wtedy przy włączaniu Supernaita, ponoć włączamy najpierw zasilacz a potem wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wtedy HiCap pozostaje włączony? Bo domyslam sie że skoro HiCap ma włącznik na froncie to nalezy (trzeba) go wyłączać I Co wtedy przy włączaniu Supernaita, ponoć włączamy najpierw zasilacz a potem wzmacniacz?

nie posiadam HICAP tak ze nie wiem, posiadam natomiast FlatcapXS, ktory nie ma wl./wyl. na przednim panelu - jak reszta pozostaje wl. caly czas.

Tak, jesli chodzi o przelacznik na tylnym panelu kolejnosc jest taka jak wspomniales,,,, najpierw zasilacz a po nim wzmacniacz (wlaczanie), lub wzmacniacz a nastepnie zasilacz (wylaczanie)

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię teddy xps lub naim xp5xs

https://www.lathamaudio.nl/second-life/ - Holederski dystrybutor ma na sprzedaz xp5xs za 1500e (model z 2013). Osobiscie znam ludzi, ktorzy tam pracuja - godni zaufania. Co prawda nie wiem ile moze kosztowac przesylka do Polski ale mozlie ze sa sklonni negocjowac cene. Jest tez jeden model na marktplaats (holenderski odpowiednik polskiego allegro) za 1190e ale to juz prywatny sprzedawca: https://www.marktpla...previousPage=lr Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.lathamaudio.nl/second-life/ - Holederski dystrybutor ma na sprzedaz xp5xs za 1500e (model z 2013). Osobiscie znam ludzi, ktorzy tam pracuja - godni zaufania. Co prawda nie wiem ile moze kosztowac przesylka do Polski ale mozlie ze sa sklonni negocjowac cene. Jest tez jeden model na marktplaats (holenderski odpowiednik polskiego allegro) za 1190e ale to juz prywatny sprzedawca: https://www.marktpla...previousPage=lr

Dzięki za pomoc ale bardziej wolę kupić teddy xps chyba że nie będzie z drugiej ręki to wtedy kupię naim xp5xs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za pomoc ale bardziej wolę kupić teddy xps chyba że nie będzie z drugiej ręki to wtedy kupię naim xp5xs

w moim przypadku xp5xs wspiera nd5xs - przede wszystkim poprawa w zakresie dynamiki - świetny zasilacz, jedyny jego minus to niestety cena oraz fakt iż został wycofany z produkcji i zastąpiony innymi zasilaczami, które są jeszcze droższe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.