Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

RLS Callisto IV miałem u siebie ponad 2 lata, grały z Nait XS 2. Harbeth P3ESR były u mnie tylko 3 dni ale porównywałem je bezpośrednio. W mojej ocenie wszystko zależy od tego jakiej muzy słuchasz. Callisto IV to świetne głośniczki, są bardziej uniwersalne od P3ESR. Muzyka Pop czy Rock lepiej brzmiała na małych RLS-ach. Było więcej basu i muza była przez to jakby "gęściejsza" był lepszy wykop, bardziej cieszyła. Nie napiszę jakiej częstotliwości było więcej, bo tego nie wiem ale tak to czułem.

Natomiast Harbeth P3 miały troche lepszą górę, dźwięk był klarowniejszy, przejrzysty przez co bardzo ładnie grały na nich instrumenty akustyczne. Trzeba zwrócić uwagę jeszcze na to, że P3 są dużo droższe od Callisto IV, przez co te drugie są dobrą ofertą dla tych, którzy poszukuję uniwersalnych, małych, dobrze grających głośniczków.

W klubie Harbeth P3 mają bardzo dużo zwolenników, niektórzy nawet twierdzą, że to najlepsze głośniki Harbetha, oczywiście w pewnych aspektach brzmienia.

Powyższa opinia jest moim subiektywnym odczuciem i nie każdy musi się z tym zgadzać. Żeby była jasność, nie jestem sprzedawcą RLS-a i nie jest moją intencją promowanie tutaj czegokolwiek.

Dodam tylko, że zmieniłem Callisto IV na Harbeth ale M30.1

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

VAM 1202 - to totalny "szajs".

 

 

CDS 3 po zmianie lasera z VAM 1250 na VAM 1202 gra jeszcze lepiej.

Generalnie można powiedzieć, że każdy VAM to szajs a to, że twój CDS2 cały czas działa poprawnie to po prostu szczęście.

Dobre lasery Philips’a skończyły się wraz z zakończeniem produkcji modeli; CDM1,CDM4 czy CDM9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr111111 - przykro mi czytać, to co napisałeś.

Cd5i, Cd5x, Cd5xs, CDX2 (po wymianie), CDS3 (po wymianie) - wszystkie się wyłożyły na 1202.

Łamiące się żeberka, problemy z odczytem oryginalnych płyt, głośny odgłos pracy.

CDX i CDS2 - ZERO problemów.

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asmon,

Poszukaj w sieci zdjęć laserów o których pisałem i porównaj ze swoim faworytem.

Znam wiele przypadków gdzie VAM 1205 dokonał żywota i potem są już same problemy.

Obecne zamienniki wytrzymują zazwyczaj ok. 6 - 12 miesięcy i potem musisz znowu wymienić ...

Życzę ci szczerze, żeby oryginalny laser w Twoim CDS2 pracował jak najdłużej.

pozdr.

 

ps.

z mojego doświadczenia VAM 1202 w CD5X, CDX2 i CDS3 jest bezgłośny a jego średnia żywotność to ok. 6-7 lat (przy częstym użytkowaniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr111111 - nigdzie tutaj nie pisałem o "faworytach" napędowych a jedynie o lichości ogólnie dostępnego 1202, którego obecnie można kupić za ok. 100 zł w detalu.

To, że Naim wymieniał w cdx2 i cds3 1205 na 1202 (i przy okazji soft) wynika przecież jedynie z tego faktu (dostępności i ceny).

Z mojego i nie tylko doświadczenia wynika, że wystarczy płyta o minimalnie mniejszej średnicy otworu (a są to przecież wielkości rzędu ułamków milimetra) i zdarzają się nawet wśród produktów wytwórni "Naim Label" a żeberka wokół osi 1202 pękają jak wysuszone krakersy - w 1205 nie ma o tym mowy, bo plastik wokół osi jest dużo mocniejszy i grubszy.

Oryginalnie tłoczone płyty, których 1202 nie raczy rozpoznać, na 1205 grają bez problemu (już nawet nie mówię o cdr, chociaż nie wiem kto tego jeszcze używa).

Przysłuchaj się procesowi ładowania płyty i zmiany/przewijania utworów - 1205 robi to jak masło a 1202 jak traktor.

A przecież 1205/1250 to żaden cud, tylko kiedyś były jednak inne standardy.

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CDX2 i CDS3 na początku były montowane lasery VAM1250 które potem zostały zmienione na VAM1202.

Obecne ceny laserów są niskie gdyż nie są to oryginalne produkty a jedynie chińskie zamienniki.

VAM1250 tez można kupić za grosze tyle ze pogra bardzo krótko ....

Być może VAM1205 jest trochę lepszy od VAM1202 ale jak dla mnie oba to plastikowy szajs ....

Używam obecnie cd player’a z laserem 1202, przesłuchałem na nim ponad 2000 różnych płyt i nigdy nie zdarzyło mi się by czegoś nie rozpoznał.

Wymieniałem napęd (VAM1250 na VAM1202) w serwisie Naim’a w Salisbury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ponownie mam pytanie do specjalistów - jestem obecnie na etapie kupna nowych kolumn ( B&W 802 Diamond ) i chciałbym je napędzić naimem - lecz nie wiem czy jakaś końcówka (lub końcówki ) podoła tym kolumnom.

 

bede wdzięczny za wasze opinie co musiałbym kupić zeby to zagrało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich kolumn, Nap 300 to raczej absolutne minimum a i to raczej nie do wyczynowego grania.

 

U pewnego przesympatycznego Pana, na dużych B&W serii 800 wyłożyły się monobloki Mcintosha (po pewnym czasie włączało się zabezpieczenie).

Fakt, że w dużym i nieprzyjaznym akustycznie pomieszczeniu, ale jednak świadczy to o ich zapotrzebowaniu na "prąd"(monobloki Manleya dawały sobie z nimi radę co ciekawe).

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

CD5XS odmówił współpracy. Zasilanie jest, sterowanie też (choć z klawiatury urządzenia nie działa pauza...), napęd pracuje.

Brak sygnału zarówno z DIN jak i RCA.

Macie pomysł w czym problem?

Może znacie kogoś sprawdzonego, zaufanego, znającego się na Naim, z Warszawy / okolic kto naprawi CD po gwarancji?

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

CD5XS odmówił współpracy. Zasilanie jest, sterowanie też (choć z klawiatury urządzenia nie działa pauza...), napęd pracuje.

Brak sygnału zarówno z DIN jak i RCA.

Macie pomysł w czym problem?

Może znacie kogoś sprawdzonego, zaufanego, znającego się na Naim, z Warszawy / okolic kto naprawi CD po gwarancji?

 

dzięki

proponuje skontaktować się z dystrybutorem, może bedą mogli na miejscu naprawić, w przeciwnym razie odtwarzacz bedzie musial jechać do fabryki w celu usunięcia usterki.

 

Zdrowych Spokojnych Świąt :-)

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję wymianę stereo. Myślę nad Naimem. Budżet i zdrowy rozsądek nie pozwala na komplet integra+ CD w wersji XS. Priorytet to wzmacniacz XS2 i wtedy starczy tylko na CD5si. I tu pytanie do znawców, czy to nie będzie mezalians? Nie chcę integry 5si z uwagi na małą moc i małą ilość wejść RCA. Muszę podłączyć: CD, TT, streamer, magnetofon i TV.

 

Kolumny to MA RS6, pokój 40m2

Edytowane przez tomba7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czegoś trzeba zacząć. Mimo wszystko jednak kupiłbym na początek cd5xs i naita 5si a nie naita xs i cd5si. Z drugiej strony masz duże pomieszczenie nie wiem czy niskie naimy podołają takiemu metrażowi. Co do naita 5si to ma on 4 wejścia, nie jest to znowu jakoś tragicznie mało. Monitor audio powinny fajnie zagrać z naimem. Do 40m2 to zamiast szóstek szukałbym ósemek. Szóstki będą potrzebować sporo prądu aby podołać takiemu metrażowi.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono klubowiczów Naima. W sumie mocno się zastanawiam na zmianą swojego systemu stereo choć w sumie gra całkiem dobrze, wiadomo, z prostego powodu dźwięk jak chleb z czasem staje się nudny. Potrzebuje jakiejś bliżej nieokreślonej zmiany :) . Pomyślałem, ze może Naim. Nawet ponegocjowalem z właścicielami sprzedawanych na portalach aukcyjnych sprzętów.

Poczytałem trochę Waszych fascynacji Naimem ale też i problemów. Wiadomo, nie ma ideałów.

Ale jednak sporo tych awarii i te prozaiczne buczenie trafa w sprzęcie za kupę funtów troche mnie odciąga od Naima.

To taka refleksja mnie dopadła. Jutro mam odsłuch innych klocków. Zobaczę co z tego wyjdzie.

Pozdrawiam

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś okazję posłuchać MA RX6 z 5i. Barwa fajna ale wzmacniacz absolutnie nie dał im rady. Podejrzewam, że 5si też słabo wysteruje RS6 i do tego 40m2.

Osobiście celowałbym na początek w lepszy wzmacniacz jak Supernait czy dzielonka 202/200. Przed świętami na ol.... była taka dzielonka wystawiona za 5999 komplet tak więc okazje się trafiają.

Cd bym kupił na początku "zastępcze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Do tej pory obserwowałem klub i dyskusje, ale przyszedł czas na mała prośbę. W systemie Naim'a siedzę od kilku lat, co jakiś czas zmieniając swoje klocki. W chwili obecnej moja konfiguracja wygląda nastepująco:

NAC152 XS - NAP155 XS - FLATCAP XS - ND5 XS - DAC - ALLAE

Wszystko spięte oryginalnymi interkonektami, do kolumn idą NAC A5.

W czym problem? Czegoś zaczęło mi brakować. Pomijam oczywistą kwestię nagrań, ale chciałbym jeszcze więcej dynamiki i tego je..nięcia z którego Naim jest znany. Może interkonekty inne? Może dołożenia XPS, HiCapa? Poradźcie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi proszę jak wzmacniacz 60W nie daje rady głośnikom o skuteczności 91dB. U mnie w ponad 30m2 5si targa jak szalony na głośnikach o dosyć podobnych paramtetrach. Powyżej 9 praktycznie nie da się słuchać :) ciśnienie basowe miota drzwiami od szafy.

 

A koledze pewnie xs2 z cd5si będzie fajnie działał. Skoro 5si ma za mało wejść to nic na to nie poradzimy. Sam myślę o zmianie 5si na xs-2. Nie martwię się przy tym m, że zostanie mi 'słabszy' odtwarzacz na początek. Nie słucham aż tylu płyt cd aby się zamęczać tym. I pliki grają lepiej więc wzmacniacz lepszy mam nadzieję tylko to wyniesie wyżej :)

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Do tej pory obserwowałem klub i dyskusje, ale przyszedł czas na mała prośbę. W systemie Naim'a siedzę od kilku lat, co jakiś czas zmieniając swoje klocki. W chwili obecnej moja konfiguracja wygląda nastepująco:

NAC152 XS - NAP155 XS - FLATCAP XS - ND5 XS - DAC - ALLAE

Wszystko spięte oryginalnymi interkonektami, do kolumn idą NAC A5.

W czym problem? Czegoś zaczęło mi brakować. Pomijam oczywistą kwestię nagrań, ale chciałbym jeszcze więcej dynamiki i tego je..nięcia z którego Naim jest znany. Może interkonekty inne? Może dołożenia XPS, HiCapa? Poradźcie.

 

pozdrawiam

 

 

Może hiline na początek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Do tej pory obserwowałem klub i dyskusje, ale przyszedł czas na mała prośbę. W systemie Naim'a siedzę od kilku lat, co jakiś czas zmieniając swoje klocki. W chwili obecnej moja konfiguracja wygląda nastepująco:

NAC152 XS - NAP155 XS - FLATCAP XS - ND5 XS - DAC - ALLAE

Wszystko spięte oryginalnymi interkonektami, do kolumn idą NAC A5.

W czym problem? Czegoś zaczęło mi brakować. Pomijam oczywistą kwestię nagrań, ale chciałbym jeszcze więcej dynamiki i tego je..nięcia z którego Naim jest znany. Może interkonekty inne? Może dołożenia XPS, HiCapa? Poradźcie.

 

pozdrawiam

 

Masz bardzo fajny system - jeżeli w takim układzie brakuje Ci, jak to nazwałeś je...nięcia, to nie wygłupiaj si się zabawą z "drucikami" - 202/200 - i wg mnie po problemie.

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo fajny system - jeżeli w takim układzie brakuje Ci, jak to nazwałeś je...nięcia, to nie wygłupiaj si się zabawą z "drucikami" - 202/200 - i wg mnie po problemie.

 

Dzięki ale 200/202 to prawie to samo, tyle że w nieco większej obudowie. Myślałem o NAP 250, ale w sumie mam niezbyt duże pomieszczenie - 6,5x3,5 metra - słucham po krótszym boku. Allae grają genialnie, ale biję się z myślami na temat NEAT MOTIVE SX1. Lubię granie kolumn Naima, jest w nich wszystko...bas, średnica, powietrze... dodatkowo mam egzemplarz w wykończeniu ROSEWOOD, co już jest dość unikalne. Nie wiem gdzie jest problem. Czegoś mi brakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz. ND5 XS z DAC-em mam spięte kablem koaksalnym firmy Melodika. Uznałem że transfer informacji cyfrowej przez dowolny (w miarę dobrej jakości) kabel nie ma znaczenia (nie wierze w audiofilskie kable cyfrowe). Interkonekty inna rzecz, ale zwyczajnie czegoś zaczęło mi brakować... Chyba że kwestia pomieszczenia, wytłumienia i innego rodzaju voodoo. NIe wiem gdzie jest problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała errata - w zasadzie wystarczy zamienić NAP 155 XS na NAP 200.

Lubię te cienkie naleśniki, jeśli bym zmieniał to na NAC 282/ NAP 250, ale to już ciężko z typowym charakterem Naima. Niby jest je...nięcie, ale mniej już tej spontaniczności. Nie chcę "analitycznego grania"... chcę dźwięku jakbym stał metr przed sceną koncertu metalowego... choć słucham wszystkiego... Nie wiem jak to mam lepiej opisać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Do tej pory obserwowałem klub i dyskusje, ale przyszedł czas na mała prośbę. W systemie Naim'a siedzę od kilku lat, co jakiś czas zmieniając swoje klocki. W chwili obecnej moja konfiguracja wygląda nastepująco:

NAC152 XS - NAP155 XS - FLATCAP XS - ND5 XS - DAC - ALLAE

Wszystko spięte oryginalnymi interkonektami, do kolumn idą NAC A5.

W czym problem? Czegoś zaczęło mi brakować. Pomijam oczywistą kwestię nagrań, ale chciałbym jeszcze więcej dynamiki i tego je..nięcia z którego Naim jest znany. Może interkonekty inne? Może dołożenia XPS, HiCapa? Poradźcie.

 

pozdrawiam

 

Na teraz dokupiłbym zasilacze. Najpierw xpsa a później hicapa. W przyszłości zmiana wzmacniacza na Supernaita lub 202/200

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.