Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

Ciesz się, że nie wszedłeś w Audio Note.

To jest dopiero kraina wiecznych apgrejdów.

Co najgorsze, w odróżnieniu od Naima, AN nie przewiduje punktu gdzie to wszystko się kończy.

Można więc rozbudowywać i ulepszać system bez końca.

 

Zaczynasz od DAC-a w kicie za 1000 USD a dochodzisz do piątki signature za 100 000 USD. Zapewne zanim dojdziesz do tego poziomu, AN wypuści szóstkę signature LE za pół miliona. I tak dalej i tak dalej.

Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28

Kurczę ile to trzeba zakupić tych "hikapów flatkapów superkapów napsckapów" w wersji DR lub bez DR by zagrała muzyka....

Slaaawek i co zakupiłeś ? Muzyka zagrała ?

Oświeć nas bo pamietam 3-4 lata temu pisałeś(piałeś) iż zestaw 5si to najlepszy zestaw jaki istnieje a wszyscy co kupili wyższe modele naima a już dzielone to bezrozumne snoby.

Slaaawek czy ty miałeś w domu jakikolwiek dzielony zestaw naim i porównałeś z jakimkolwiek innym systemem(innych marek) w porównywalnej cenie?

Przepraszam,ja nie chcę obrażać ale nie możesz mieszać w głowach tym którzy poszukują i ferować wyroków jak nie słyszałeś "dowodów" nie mówią o tym że obok "sali sądowej "nawet nie przechodziłeś.

pozdrawiam i czekam na oświecenie

sheykk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porzucilem Naima (naim 5si+cd5si) nie dlatego ze mialem takie widzimisie. Z poczatku jak zwykle czlowiek jest zachwycony. Z czasem jednak następuje proces osluchania sie z dźwiękiem. No co będę Ci tłumaczył. Sam na pewno to przechodziles. Zaglądając tu do szanownego klubu Naima dowiaduję się że aby "zagralo" koniecznie trzeba wejść w zestawy dzielone zasilacze itp. I ja w to wierzę. Natomiast swym ostrym i bezpośrednim wpisem dałem do zrozumienia że to nie dla mnie... bo bawić się w tą układanke nie mam zamiaru. Ma grać zestaw od początku...na dlugi czas. Nawet po okresie początkowego zachwytu. A w moim przypadku powyższego zestawu tak po prostu nie było. Dlatego taka decyzja i przestroga dla innych zarazem. Prosto, na temat i bez czarowania. Hej:)

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od początku...na dlugi czas

Slaaawek,

jeżeli znalazłeś to gratuluję,napisz co to za zestaw (dasz innym inspirację),ja również znalazłem to naim i dzielony ,5 lat temu uzupełniłem zestaw o gramofon bo jestem starej daty a czym człek starszy to bardziej sentymentalny i wzrok okładki z winyla lepiej widzi i coś da się odczytać.

sheykk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem zestawu naim : CDX2 i Supernait . Ciągle nie mogę zdecydować się na zestaw głośnikowy. Pokój odsłuchowy to 18,5 metra , raczej mało mebelków. Muzyka raczej rockowa, zdarza się dżezik, klasyka, coś akustycznego. Lubię dźwięk dosadny ale bez przerysowań. Jakieś sugestie, pomoc?: Dynaudio- focus 160, 220, Audiovector, ATC, Proac, AP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem zestawu naim : CDX2 i Supernait . Ciągle nie mogę zdecydować się na zestaw głośnikowy. Pokój odsłuchowy to 18,5 metra , raczej mało mebelków. Muzyka raczej rockowa, zdarza się dżezik, klasyka, coś akustycznego. Lubię dźwięk dosadny ale bez przerysowań. Jakieś sugestie, pomoc?: Dynaudio- focus 160, 220, Audiovector, ATC, Proac, AP ?

 

W takim zestawie powinny sprawdzić się kolumny Kudos.

Posłuchaj np. tego modelu;

 

http://www.audiosystem.com.pl/produkt/1595/cardea-c20

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar wymienić mój cd na Naim cd5x (plus w dalszej kolejności jeżeli poczuję potrzebę ulepszenia jakiś zasilacz) lub CDX2 i tu pojawia się moje pytanie szanownego grona. Czy mając za wzmacniacz Jolidę 502BRC i AP Classic 20 jest sens dokładać do CDX2? Czy należy posiadać wzmacniacza Naima aby to wszystko się uzupełniało? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę ile to trzeba zakupić tych "hikapów flatkapów superkapów napsckapów" w wersji DR lub bez DR by zagrała muzyka.... I dlatego porzucilem Naima

 

a wyszedles poza serie 5i zeby to stwierdzic?

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar wymienić mój cd na Naim cd5x (plus w dalszej kolejności jeżeli poczuję potrzebę ulepszenia jakiś zasilacz) lub CDX2 i tu pojawia się moje pytanie szanownego grona. Czy mając za wzmacniacz Jolidę 502BRC i AP Classic 20 jest sens dokładać do CDX2? Czy należy posiadać wzmacniacza Naima aby to wszystko się uzupełniało? Pozdrawiam.

 

Oczywista oczywistość że czym lepsze źródło tym lepszy dźwięk i to nie zależnie czy jest wzmacniacz Naim czy inny

 

Masz dość rozdzielcze kolumny i wzmacniacz to uważam że analogowo brzmiące źródło Naim powinno się wpasować w Twój system

 

Edytowane przez krzysiekol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Kolega slaaawek ma tendencję do popadania w skrajności: od egzaltacji po oziębłość.

 

Z tego co pamiętam zakładał już między innymi: Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC, ale później doszedł do wniosku, że te ATC to jednak takie fajne nie są.

 

Nie było również przez jakiś czas nic lepszego niż zestaw: "Naim cd 5si + Naim Naist 5si + kolumny Kudos X2".

 

Może jednak lepiej powstrzymać się od zbyt częstego ferowania kategorycznych stwierdzeń, bo traci się wiarygodność.

 

Niemniej pozdrawiam i życzę odnalezienia tej "jedynej słusznej konfiguracji" :)

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Kolega slaaawek ma tendencję do popadania w skrajności: od egzaltacji po oziębłość.

 

Z tego co pamiętam zakładał już między innymi: Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC, ale później doszedł do wniosku, że te ATC to jednak takie fajne nie są.

 

Nie było również przez jakiś czas nic lepszego niż zestaw: "Naim cd 5si + Naim Naist 5si + kolumny Kudos X2".

 

Może jednak lepiej powstrzymać się od zbyt częstego ferowania kategorycznych stwierdzeń, bo traci się wiarygodność.

 

Niemniej pozdrawiam i życzę odnalezienia tej "jedynej słusznej konfiguracji" :)

 

Nie będę się koledze tłumaczył i proszę nie pouczać mnie czy mam pisać o swoich wrażeniach brzmieniowych poszczególnych zestawów, czy też nie... Jest to forum użytkowników systemów audio i celem jego jest jak rozumiem dzielenie się wrażeniami, opiniami...

Z czasem jak wszyscy wiedzą brzmienie się kształtuje, wyciąga się wnioski w porównaniu z innymi systemami i to, że raz pochwali się konkretną markę nie oznacza, że tak być musi zawsze. Zmieniają się warunki odsłuchów, jest coraz większy wybór sprzętu więc proszę nie dziwić się rewizjom wcześniej wydanych opinii. Przecież to takie naturalne i zrozumiałe, zwłaszcza że brnie się w coraz to lepsze udoskonalanie systemu odsłuchowego.... Taki doświadczony kolega Asmon a takich "oczywistych oczywistości" nie rozumie... aż przykre:)

 

Pozdrawiam i dziękuję za życzenia... wzajemnie tegoż samego:)

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - nieprzyswajanie "oczywistych oczywistości" w takich okolicznościach, nie powoduje jakoś u mnie poczucia wstydu.

 

Bardziej martwi mnie w dzisiejszych czasach kompletne niezrozumienie "subtelnych delikatności"...

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj chociaż przeczytać ponownie wszystkie swoje własne wpisy i przeanalizować ich chwiejność emocjonalną...

 

Ps. Również myślę, że warto zakończyć tę wątpliwej jakości wymianę... nie wiem czego.

 

A na "rozluźnienie" proponuję:

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ta rozmowa raczej nic do wątku nie wnosi. Słaaawek pouczasz ludzi w tym wątku a nie wyszedłeś poza system 5i. Asmona zawsze fajnie poczytać, nie jeden sprzęt już przewalił, ma duże doświadczenie jeśli chodzi o Naima, zatem pisanie że nie rozumie „oczywistych oczywistości” jest nie na miejscu. Słaaawek może zacznij pisać w innym klubie, w tym w którym akurat masz coś ciekawego do powiedzenia i posiadasz zestaw tej marki. Twoje wpisy są już trochę irytujące, sorry ...

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy... każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie

 

P.s. tu nie chodzi o przewalenie ilosci sprzetu a proste czytanie ze zrozumieniem

Definitywny EOT z mojej strony.

Przepraszam jeśli kogoś urazilem

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy odtwarzaczy CD 5si. W moim nowym egzemplarzu bardzo głośno pracuje napęd w momencie wczytywania płyty. Po włożeniu płyty, dociśnięciu krążkiem i zamknięciu następuje seria 3,4 głośnych nieprzyjemnych odgłosów, chrobotań. Płyta się wczytuje i dalej odtwarzanie przebiega już typowo. To samo dzieje się kiedy kończąc odtwarzanie zamykam szufladę tylko z krążkiem dociskowym. Napęd 4,5 razy zaskrzeczy, zachrobocze zanim się zatrzyma. Zauważyłem również że po podczas zamykania szuflady z płytą i krążkiem odległość od górnej krawędzi otworu w którym znika szuflada jest tak minimalna że dochodzi do lekkiego kontaktu, otarcia o krążek dociskowy.

Czy to są normalne objawy w tych odtwarzaczach czy reklamować ? Będę wdzięczny za Wasze opinie i spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamować ten bubel oczywiście.

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy odtwarzaczy CD 5si. W moim nowym egzemplarzu bardzo głośno pracuje napęd w momencie wczytywania płyty. Po włożeniu płyty, dociśnięciu krążkiem i zamknięciu następuje seria 3,4 głośnych nieprzyjemnych odgłosów, chrobotań. Płyta się wczytuje i dalej odtwarzanie przebiega już typowo. To samo dzieje się kiedy kończąc odtwarzanie zamykam szufladę tylko z krążkiem dociskowym. Napęd 4,5 razy zaskrzeczy, zachrobocze zanim się zatrzyma. Zauważyłem również że po podczas zamykania szuflady z płytą i krążkiem odległość od górnej krawędzi otworu w którym znika szuflada jest tak minimalna że dochodzi do lekkiego kontaktu, otarcia o krążek dociskowy.

Czy to są normalne objawy w tych odtwarzaczach czy reklamować ? Będę wdzięczny za Wasze opinie i spostrzeżenia.

 

Hei,

Ja mam 5si od nowości juz chyba z 5 lat ,kupiłem go jak sie pojawił na rynku .Po tygodniu u mnie sie zepsuł i była naprawa na gwarancji w Niemczech - wymiana softu i napędu .Po tym do teraz jest spoko.

U mnie działa to tak ze po zamknięciu szuflady z płytą jest słyszalne wczytywanie płyty i głośniejsze jej wyhamowanie (napęd przestaje sie kręcić ) .Ten sam dźwięk jest na końcu odtwarzanej płyty czyli jak napęd przestaje sie kręcić.

Od krążka do górnej krawędzi jest jeszcze minimalny prześwit u mnie.

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Sebmon666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hei,

Ja mam 5si od nowości juz chyba z 5 lat ,kupiłem go jak sie pojawił na rynku .Po tygodniu u mnie sie zepsuł i była naprawa na gwarancji w Niemczech - wymiana softu i napędu .Po tym do teraz jest spoko.

U mnie działa to tak ze po zamknięciu szuflady z płytą jest słyszalne wczytywanie płyty i głośniejsze jej wyhamowanie (napęd przestaje sie kręcić ) .Ten sam dźwięk jest na końcu odtwarzanej płyty czyli jak napęd przestaje sie kręcić.

Od krążka do górnej krawędzi jest jeszcze minimalny prześwit u mnie.

 

 

Pozdrawiam.

To w moim jest zdecydowanie coś nie tak. Bo odgłos wczytywania płyty jest zupełnie inny niż te dźwięki u mnie.

Po prostu jakby element o element się ocierał a odtwarzacz miał kłopot z ustawieniem płyty w odpowiedniej pozycji.

No nic, będę go musiał zwrócić :-(

Edytowane przez Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.