Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

Taka polityka firmy, za drugim razem dostałem wzmacniacz zastępczy - Firma stanęła na wysokości zadania i wymienili płytę główną - co myślę nie było konieczne. Cały Naim jest inny niż inni :-) fabryka nie ma magazynów do składowania swoich produktów - linia produkcyjna idzie na bierząco, gniazda głośnikowe są zamontowane we wzmacniaczach na odwrót,,, przykładów na ich inność mógłbym przytoczyć znacznie więcej ale na wszystkie te i inne wątpliwości związane z Naim istnieją racjonalne odpowiedzi. Z tego co zaobserwowałem można Naim kochać lub nienawidzieć ;-)

 

Wątek jest wspaniały, kolo Naim nie mozna przejść obojetnie i to czyni markę Naim czymś wyjatkowym. ! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..., nie wiem co może być racjonalnego w nieintuicyjnej dla użytkownika zamianie kanałów gniazd głośnikowych ;)

Edytowane przez skyrobin

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..., nie wiem co może być racjonalnego w nieintuicyjnej dla użytkownika zamianie kanałów gniazd głośnikowych ;)

 

Ma sens gdy sprzęt stawiasz nie pomiędzy kolumnami ale np z drugiej strony pokoju gdzie np masz miejsce do odsłuchu. A tak zaleca właśnie producent aby elektronika nie stała pomiędzy kolumnami.

A że Naim zaleca długie i bardzo długie kable jest to całkiem niezła koncepcja aby tak umiejscowić gniazda głośnikowe.

 

Na marginesie.

Czy ktoś z Was stosuje/stosował wtyki bananowe Deltron 550?

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak, jestem pracownikiem konkurencji i mam interes w tym żeby pognębić Naima, jego dystrybutora i wszystkich naiwnych klientów. Poza tym jestem zakompleksionym trolem, gnębię wszystkich... Skorzystaj z pogody, jest chłodno, można się trochę przewietrzyć i ochłonąć.

 

Gdyby wszyscy mieli takie podejście jak Ty do dziś tkwilibyśmy w zapyziałym komuniźmie lub innym średniowieczu. Komuna jest do dupy ale "Świata nie naprawisz. Tak jest i trzeba to przyjąć do wiadomości.".... szkoda gadać

Bardzo miło, że się przyznałeś. Szacunek dla Ciebie. ;)

Pozwól innym wybrać to co chcą. To jest zaprzeczene komunizmu, na który tak się powołujesz. Szanuj demokrację i wybory innych.

Edytowane przez KotD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno nowe wzmacniacze Naim akceptują przewody głośnikowe krótsze niz 3,5m/szt.

 

Nie spotkałem się z sytuacją aby Naimy (czy to stare czy nowe) jakoś wybrzydzały co do długości podpiętych przewodów, sam stosowałem odcinki różnych producentów o długościach od 1,5m do 4,5m, nigdy nie było problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś w jednym śląskim salonie audio sprzedawca powiedział mi, że przeprowadzali test i inaczej zagrał system z kablami naca5 o długości 2,5m a inaczej z 5 m. Może coś w tym jest. Mnie osobiście to jednak średnio interesuje. Mam kable 2x3m innego producenta i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wcześniej Naca5 w odcinkach 2 x 2,5m w kolorze czarnym. Teraz mam białe Naca5 dwa razy dłuższe 2 x 5m. Też dostrzegam minimalne zmiany, jest delikatnie gładszy przekaz. Kolor podobno nie ma znaczenia to te same naca5, przy dłuższych odcinkach zmiany mogą być jednak zauważalne.

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

panowie stałem się posiadaczem Naima CDX2 i chciałbym zapytać jaki polecacie kabel RCA do podpięcia do wzmacniacz (Jolida 502BRC). Dzięki z góry za wszelkie sugestie.

 

Może taki?

http://www.ar-sound.com/Lunar_page.html

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Lunar jest bardzo dobrym kablem w tej cenie, przejrzystym, neutralnym, z mocnym i kontrolowanym basem. Do tego stopnia, że zamówiłem go sobie na RCA do innego sprzętu.

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Lunar jest bardzo dobrym kablem w tej cenie, przejrzystym, neutralnym, z mocnym i kontrolowanym basem. Do tego stopnia, że zamówiłem go sobie na RCA do innego sprzętu.

 

Nie jestem zwolennikiem nienaimowskich przewodów, to chyba wiadomo :) Jednak jakbym miał komuś coś polecić z poza naima i jeszcze tym bardziej jeśli ktoś szuka RCA to właśnie poleciłbym Lunara lub jeszcze Skylinka, też tego samego producenta z Izraela. Oba miałem. Tak jak piszesz Lunar ma mocny dół ale ma też trochę więcej góry. Czy jest neutralny? Chyba bardziej neutralny jest skylink. Nie ma takiego wykopu, gra głównie środkiem.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy naciśnięciu mute czy unmute (powtórne naciśniecie mute) jest pyknięcie od kilku lat i nic się nie dzieje

delikatne jak najbardziej, u mnie tak samo.

 

Nie spotkałem się z sytuacją aby Naimy (czy to stare czy nowe) jakoś wybrzydzały co do długości podpiętych przewodów, sam stosowałem odcinki różnych producentów o długościach od 1,5m do 4,5m, nigdy nie było problemów.

Jest o tym duzo na brytyjskim forum- przyklad; http://forums.naimaudio.com/topic/speaker-cable-length-naca5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest o tym duzo na brytyjskim forum- przyklad; http://forums.naimaudio.com/topic/speaker-cable-length-naca5

 

Z wieloma tezami głoszonymi na forum Naima się nie zgadzam, informacje tam zawarte są dla mnie jedynie wskazówką, której wartość poznaje gdy empirycznie ją potwierdzę bądź nie, piszę tylko i wyłącznie o swoich doświadczeniach.

 

Ja miałem wcześniej Naca5 w odcinkach 2 x 2,5m w kolorze czarnym. Teraz mam białe Naca5 dwa razy dłuższe 2 x 5m. Też dostrzegam minimalne zmiany, jest delikatnie gładszy przekaz. Kolor podobno nie ma znaczenia to te same naca5, przy dłuższych odcinkach zmiany mogą być jednak zauważalne.

 

Ja miałem wersje czarną odcinki 3,5m i chyba 2m i różnic większych nie wyłapałem, tak samo w przypadku innych producentów z jednym wyjątkiem a mianowicie VDH Revelation...tutaj ewidentnie lepiej zagrał kabel krótszy :) i bądź tu panie mądry :)

Edytowane przez tb82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wieloma tezami głoszonymi na forum Naima się nie zgadzam, informacje tam zawarte są dla mnie jedynie wskazówką, której wartość poznaje gdy empirycznie ją potwierdzę bądź nie, piszę tylko i wyłącznie o swoich doświadczeniach.

 

Jak kazde forum, należy traktować jedynie jako wskazówkę. Natomiast jeśli chodzi o dlugosc przewodów w starszych wzmacniaczach - Naim (Phil Harris i inni) zalacano uzywanie kabli NACA-5 nie krótszych niz 3,5m/szt. Osobiście mialem okazje zapytac producenta czy w kwestii mojego wzmacniacza (XS-2) przewód chord 2x2m nie jest za krótki, odpowiedziano mi ze w przypadku nowych wzmacniaczy dlugosc kabli nie ma juz większego znaczenia. Niestety nie odpowiem w szczegolach dlaczego takie zalecenia producenta mialy miejsce natomiast możesz sam napisac do nich maila i mysle ze bez problemu uzyskasz odpowiedz, ktora z punktu technicznego powinna racjonalnie wyjasnic ową wątpliwość. Znalazłem tez co nieco (moze wiecej szczegółów na ten temat) na forum what hifi : https://www.whathifi.com/forum/hi-fi/why-does-naim-suggest-35-meter-length-speaker-cable-their-amps

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo tego ze bylemem tym faktem również sfrustrowany to nie do końca się z Tobą zgodzę, pozwól wyjaśnić. Sprzęt Naim w przypadku większości usterek musi trafić do Salsbury na stół naprawczy, tylko fabryka posiada oryginalne części i wiedzę potrzebna do tego aby wykonywać naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne. Proszę sobie wyobrazić jeśli właściciel naima mieszkający w Australii ma problem ze swoim np wzmacniaczem, który w celu naprawy musi lecieć / płynąc do UK :-D - tez będzie czekał hehe. W mojej sytuacji awaria miała miejsce w okresie wakacyjnym stąd dłuższy niż zwykle czas oczekiwania na wzmacniacz. Czasami widzę na forum pytania typu „czy ktoś zna kogoś kto umie naprawiać sprzęt naima - szukam serwisanta” otóż moi państwo odpowiednio przeszkolony personel serwisowy jest tylko w Salsbury, niewielkie usterki może naprawić dystrybutor. Osobiście nigdy w życiu nie dałbym żadnemu „Januszowi” grzebać w moim wzamcniaczu czy innym komponencie Naim ... wole poczekać 2 miesiące i być spokojnym ze zostanie naprawiony tak jak powinien.

 

tak, dopóki jest to pyknięcie a nie walnięcie ze prawie głośnik wysokotonowy wysadza. W moim przypadku był to lewy kanał. Sklep jak im o tym mówiłem przez telefon to odpowiedział ze to normalne. Skontaktowałem się z fabryka, zaleci mi odesłać wzmacniacz do sklepu gdzie kupiłem lub do dystrybutora - wybrałem 2 opcje, okazało się ze wzmacniacz jest uszkodzony naprawić na miejscu nie mogą i z racji tego musi jechać do UK.

 

Firma naim chwali się "Dział serwisu, mający swoją siedzibę w głównym budynku Naima w Salisbury, jest w stanie naprawić każdy produkt, jaki ta firma wyprodukowała w swojej 40­letniej historii. W magazynach Naima znajdują się wystarczające ilości części zamiennych. Niektóre elementy, jak napędy CD, od dawna zostały wycofane z produkcji i nie da się ich kupić. Dzięki zapobiegliwości Naima jest on w stanie naprawić dowolny odtwarzacz CD tej firmy, nawet pierwszy jej odtwarzacz, którego mechanizm właśnie obchodził swoje 16. urodziny!" I tu moje pytanie, czy któryś z szanownych użytkowników wysyłał sprzęt do serwisowania bezpośrednio do producenta? Mam na myśli sprzęt po gwarancji. Sam posiadam odtwarzacz CD już wycofany z produkcji tj. model CD5X i zastanawiam się co to będzie jak mi padnie. Serwisowanie u producenta wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Ma ktoś doświadczenie w tej materii?

Edytowane przez muaddib_dw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby Naim miał w magazynie lasery do swoich odwarzaczy z połowy lat 90tych.

CD5x wykorzystuje VAM 1202 i z serwisem nie będzie najmniejszego problemu.

Sam kiedyś wysłałem swój CD na Sailsbury i zastąpili nieprodukowany już napęd zupełnie innym, zmienili sterowniki i gra do dzisiaj ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Firma naim chwali się "Dział serwisu, mający swoją siedzibę w głównym budynku Naima w Salisbury, jest w stanie naprawić każdy produkt, jaki ta firma wyprodukowała w swojej 40­letniej historii. W magazynach Naima znajdują się wystarczające ilości części zamiennych. Niektóre elementy, jak napędy CD, od dawna zostały wycofane z produkcji i nie da się ich kupić. Dzięki zapobiegliwości Naima jest on w stanie naprawić dowolny odtwarzacz CD tej firmy, nawet pierwszy jej odtwarzacz, którego mechanizm właśnie obchodził swoje 16. urodziny!" I tu moje pytanie, czy któryś z szanownych użytkowników wysyłał sprzęt do serwisowania bezpośrednio do producenta? Mam na myśli sprzęt po gwarancji. Sam posiadam odtwarzacz CD już wycofany z produkcji tj. model CD5X i zastanawiam się co to będzie jak mi padnie. Serwisowanie u producenta wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Ma ktoś doświadczenie w tej materii?

 

Po pierwsze, to czytam ostatnie wpisy i wiele osób chyba trochę przesadza. Naim to jedna z tych firm która produkuje bezawaryjny sprzęt. Oczywiście to jest elektronika i zawsze mogą wystąpić problemy ale są one naprawdę sporadyczne i często powstają też przez samych użytkowników. Znam ludzi którzy używają do tej pory 20 i 30letnie egzemplarze i nic się nie dzieje.

 

Co do kosztów serwisu to są one bardzo duże. Często wręcz nieopłacalne jest naprawianie sprzętu w UK. Wiele drobnych napraw wykonuje dystrybutor Naima w Polsce. Koszty wtedy nie są tak duże. Miałem kiedyś przypadek ze wzmacniaczem. Poszedł do dystrybutora w Polsce na wymianę wylanego logo. Logo Panowie wymienili i postanowili zrobić aktualizację softu we wzmacniaczu. Coś im nie poszło i aktualizacja się w połowie zatrzymała. Sprzęt poszedł do UK. Przysłali sprzęt z powrotem po dwóch miesiącach z fakturą 2700zł. W specyfikacji napisali że wymienili chyba jakiś mały kondensator. Myślę że jego wartość to nie więcej jak 2zł. Skąd zatem takie koszty? Naim z tego co mi wiadomo 1000zł bierze za samo wzięcie na warsztat i rozkręcenie sprzętu, druga taka sama kwota to znalezienie usterki i diagnostyka całego wzmacniacza. Dochodzą do tego koszty wysyłki itp. Koszty te oczywiście pokrył dystrybutor bo to była ich wina.

 

Co do tego konkretnego modelu o który pytasz to w odtwarzaczach cd5x/xs naprawdę nie ma co się psuć. Oczywiście oprócz lasera. Do tego modelu laser kosztuje jednak maks 200zł. Wymieni Ci go każdy średnio rozgarnięty elektronik. Zresztą dlaczego ten laser ma paść? Używaj normalnie, bez stresu. Ja mam CD5XS chyba już z 6 lat i czyta wszystko, nic nie przeskakuje. Nie było jeszcze takiego krążka CD którego by ten odtwarzacz nie przeczytał. Absolutnie zero problemów.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów,

 

jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem NAP 250.2 + NAC 284 + CDX2, DualTeddyCap. Podłączenia wszystkie na DIN. Mam taki problem: jak wyłączam sprzęt (musiałem teraz parę razy wypiąć całkowicie z sieci) to nie chce gra tzn. po ponownym włączeniu kolumny są głuche. Próbowałem przełączyć na CDX2 na DIN, ponieważ słyszałem że po wyłączeniu nieraz przechodzą automatycznie na RCA. Może macie jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim CDS II - nie psuje się.

Po pełnym przeglądzie i wymianie naturalnie zużywających się "części" - zadziwia jakością dźwięku.

 

post-2252-0-54602100-1516483819_thumb.jpgpost-2252-0-03357000-1516483802_thumb.jpg

 

250 - pełny, firmowy recap (2010) - zero problemów.

post-2252-0-33133300-1516485563_thumb.jpg

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim CDS II - nie psuje się.

Po pełnym przeglądzie i wymianie naturalnie zużywających się "części" - zadziwia jakością dźwięku.

 

post-2252-0-54602100-1516483819_thumb.jpgpost-2252-0-03357000-1516483802_thumb.jpg

 

250 - pełny, firmowy recap (2010) - zero problemów.

 

Jaki był koszt serwisu, jaką firmą wysyłałeś do UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki był koszt serwisu, jaką firmą wysyłałeś do UK.

Zapytaj najlepiej dystrybutora, myślę że będzie najbezpieczniej jeśli oni (dystrybutor) wyślą Twój cd do UK i stamtąd go odbiorą. Ja tak u siebie (w NL) sprawę załatwiłem, osobiście dystrybutorowi zawiozłem, mila niespodzianka mnie spotkała po przyjeździe do Latham Audio - dali mi zastępczy wzmak na czas naprawy. Niestety kosztów nie znam - usługa została wykonana na gwarancji. Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.