Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż - nie popisałem się.

Byłem rozdrażniony, rzuciłem szybko okiem na wpis, złe oko zobaczyło coś co wydało mi się bezosobowym równoważnikiem zdania a że jestem cholerykiem, wyszło jak wyszło...

 

Jedyne co mogę powiedzieć to: przepraszam - szczególnie Kolegę "muaddib_dw"

 

A co do cd5x - tam jest ogólnie dostępny VAM 1202.

W Krakowie jest serwis MBM Electronics (wszelkie namiary dostępne w internecie), kompleksowa wymiana całego mechanizmu (zakup + robocizna) to koszt 300 zł.

Prosta i szybka usługa, kumpel wymieniał w cd5i - mogę ten serwis z czystym sumieniem polecić.

 

Ronaldo9 - miałem zestawienie kilku setów Naima z Proakami Studio 100 i uważam, że było to bardzo udane połączenie.

Setki są dość wyjątkowe na tle oferty Proaka, bo ultra neutralne, więc np NAP 200 nie sprawdził się w tym układzie, ale generalnie Naim + Proac = Muzyka

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - nie popisałem się.

Byłem rozdrażniony, rzuciłem szybko okiem na wpis, złe oko zobaczyło coś co wydało mi się bezosobowym równoważnikiem zdania a że jestem cholerykiem, wyszło jak wyszło...

 

Jedyne co mogę powiedzieć to: przepraszam - szczególnie Kolegę "muaddib_dw"

 

A co do cd5x - tam jest ogólnie dostępny VAM 1202.

W Krakowie jest serwis MBM Electronics (wszelkie namiary dostępne w internecie), kompleksowa wymiana całego mechanizmu (zakup + robocizna) to koszt 300 zł.

Prosta i szybka usługa, kumpel wymieniał w cd5i - mogę ten serwis z czystym sumieniem polecić.

 

Ronaldo9 - miałem zestawienie kilku setów Naima z Proakami Studio 100 i uważam, że było to bardzo udane połączenie.

Setki są dość wyjątkowe na tle oferty Proaka, bo ultra neutralne, więc np NAP 200 nie sprawdził się w tym układzie, ale generalnie Naim + Proac = Muzyka

dzi3ki za odpowiedz.ja szukqm czegos do d18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chcialem zapytac czy ktos z was podiad zestawiene naima z glosnikami proac???.podobno to dobre połączenie ale wole uslyszec co nieco od wlascicieli takiego połączenia.dzieki

 

ja mam studio 148 z nait 5si - bardzo mi się podoba. Jak jesteś z Dolnego Śląska to możesz wpaść do Wrocławia.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

mam trochę nietypowe pytanie. dopadła mnie dość nietypowa sytuacja. od 40 lat jestem winylowcem, od 15 lat naimowcem, lecz w trakcie przeprowadzki do mniejszego domku okazało się, że 3000+ winyli, 2000+ CD oraz kilka klocków sprzętu to jest jednak bardzo duży bagaż.

no i pomyślałem o plikach, jednak jako tradycjonalista nie mam do nich kompletnie przekonania. i tu mam do was kilka pytań:

 

-czy pliki wysokiej jakości mogą się równać z winylem na b.dobrej jakości sprzęcie?

-jaka jest dostępność do nagrań?

- jaki zestaw sprzętu byłby niezbędny do optymalnego używania plików?

 

z góry dzięki, jestem kompletnie zielony w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie pliki wysokiej rozdzielczości grają lepiej niż winyl,

najlepszymi plikami jakie słyszałem były AIFF 192 kHz i taki plik spokojnie przebija winyl,

daje znacznie więcej informacji, ma lepszą selektywność, słychać na nim znacznie lepszą kontrolę basu itd.

na początku ciężko się do tego przyzwyczaić bo zamiast słuchać muzyki wsłuchujemy się w nowe detale,

często osoby które słyszą pierwszy raz taki plik bądź słuchały tego typu prezentacji zdecydowanie za krótko żeby zdążyć się przyzwyczaić, twierdzą, że wolą winyl ale ...

wg mnie wynika to właśnie z tego, że na początku może być za dużo tego dobrego i uciekamy od słuchania a koncentrujemy się na nowych informacjach ....

gdy te wszystkie dodatkowe atrakcje staną się dla nas codziennością dochodzimy do wniosku, że jednak pliki ...

 

żeby przebić twoje obecne źródła powinieneś zainwestować w ND5XS plus jakiś dobry przetwornik np. Chord Hugo2 ....

 

ps.

oczywiście mając do dyspozycji wkładkę MC za np. 100.000 PLN plus PRE za drugie tyle sytuacja może wyglądać inaczej ....

ale tego ja już nie wiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

mam trochę nietypowe pytanie. dopadła mnie dość nietypowa sytuacja. od 40 lat jestem winylowcem, od 15 lat naimowcem, lecz w trakcie przeprowadzki do mniejszego domku okazało się, że 3000+ winyli, 2000+ CD oraz kilka klocków sprzętu to jest jednak bardzo duży bagaż.

no i pomyślałem o plikach, jednak jako tradycjonalista nie mam do nich kompletnie przekonania. i tu mam do was kilka pytań:

 

-czy pliki wysokiej jakości mogą się równać z winylem na b.dobrej jakości sprzęcie?

-jaka jest dostępność do nagrań?

- jaki zestaw sprzętu byłby niezbędny do optymalnego używania plików?

 

z góry dzięki, jestem kompletnie zielony w tym temacie

 

Myślę że nie obejdzie się bez porównań we własnym systemie....kolega Piotr111111 radzi ND5XS...nie wiem jaką masz wkładkę ale setup AS/dp6/sensor2 to już nie przelewki, ja ND5XS porównywałem u siebie z kilkoma zestawami drapaków z półki niższej niż Twój obecny i niestety Naim nie dawał rady....myślę, że powinieneś spróbować u siebie jakiś topowy streamer Naima i porównać z obecnym źródłem analogowym... jaki tutaj się już nie wypowiem bo jeżeli chodzi o pliki poszedłem w inny brand (z odtwarzaczy sieciowych Naima miałem do czynienia tylko z ND5XS), ale koledzy z klubu na pewno doradzą. Moim zdaniem jeżeli głęboko wszedłeś w winyl nie zastąpisz go plikami 1:1, niektóre z dobrych wydań na winylu po prostu nie mają swoich równie dobrych odpowiedników w wersji cyfrowej....Za to winyl i pliki świetnie się uzupełniają ;) ogólnie temat rzeka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega Piotr111111 radzi ND5XS

 

chyba nie doczytałeś do końca mojej wypowiedzi dlatego jeszcze raz przyponę;

 

żeby przebić twoje obecne źródła powinieneś zainwestować w ND5XS plus jakiś dobry przetwornik np. Chord Hugo2 ....

 

sugerowałem zastosowanie zewnętrznego przetwornika (DAC) dlatego, że "goły" ND5XS nie da rady dobremu gramofonowi,

oczywiście Chord Hugo 2 to tylko jedna z propozycji i jeśli budżet pozwala to można w kwestii wyboru DAC mocno poszaleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie doczytałeś do końca mojej wypowiedzi dlatego jeszcze raz przyponę;

 

żeby przebić twoje obecne źródła powinieneś zainwestować w ND5XS plus jakiś dobry przetwornik np. Chord Hugo2 ....

 

sugerowałem zastosowanie zewnętrznego przetwornika (DAC) dlatego, że "goły" ND5XS nie da rady dobremu gramofonowi,

oczywiście Chord Hugo 2 to tylko jedna z propozycji i jeśli budżet pozwala to można w kwestii wyboru DAC mocno poszaleć

 

Zdaje sobie z tego sprawę.... u mnie ND5XS był podłączony z nDac+XPS2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tb82,

w pierwszym poście piszesz o słabości ND5XS w następnym dodajesz, że twój wpis dotyczył zestawu ND5XS + nDAC + XPS2 (trzykrotność ceny samego ND5XS), w kolejnym wyciągasz wniosek, że to ND5XS był odpowiedzialny za słaby dźwięk, zastanawia mnie dlaczego nie napisałeś tego wszystkiego od razu tylko po kolejnych moich wpisach???

z pewnością twoja fantazja jest na znacznie wyższym poziomie niż moja,

nie piszę tego, żeby cię urazić ale z mojej perspektywy tak to właśnie wygląda ...

 

ps.

odsłuchiwałeś ten set (ND5/DAC/XPS) na modyfikowanych (okablowanych srebrem) wzmacniaczach o których kiedyś rozmawialiśmy?

czy na ''koszernych" Naim'ach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydawało ze gramofon to jednak zawsze inne brzmienie od cyfry ale cóż ....

Mogę sie mylić ...

 

 

A poza tym co z tyma 3000 vinylami ? Ja bym nie rezygnował no chyba tylko ze zwęgleniu na komfort :)

Edytowane przez Sebmon666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a propos winyli - zerknijcie na to, dla kogoś kto chce na szybko wskoczyć w temat, kolekcja robi wrażenie ;-)

http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/sprzedam/inne/kolekcja-plyt-winylowych-1800-os119339.html

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee u moich dwóch znajomych jest jeszcze po dwa razy więcej , zrobię kiedyś zdjęcia .

Sam jeszcze mam kolekcje z przed 30 laty,jak słuchałem bo cyfry nie było ale od 25 lat nie mam juz gramofonu :))

I nie słucham vinyli .

I tak sie zastanawiam czy nie wrucic bo nakład jest ale czy warto ?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

mam trochę nietypowe pytanie. dopadła mnie dość nietypowa sytuacja. od 40 lat jestem winylowcem, od 15 lat naimowcem, lecz w trakcie przeprowadzki do mniejszego domku okazało się, że 3000+ winyli, 2000+ CD oraz kilka klocków sprzętu to jest jednak bardzo duży bagaż.

no i pomyślałem o plikach, jednak jako tradycjonalista nie mam do nich kompletnie przekonania. i tu mam do was kilka pytań:

 

-czy pliki wysokiej jakości mogą się równać z winylem na b.dobrej jakości sprzęcie?

-jaka jest dostępność do nagrań?

- jaki zestaw sprzętu byłby niezbędny do optymalnego używania plików?

 

 

z góry dzięki, jestem kompletnie zielony w tym temacie

tak jak koledzy radzą, warto spróbować z ND5XS natomiast w pierwszej kolejności z zasilaczem ( moja sugestia aby zewnętrzny DAC podłączyć w drugiej kolejności) - takie zestawienie można porównać z NDX (streamer z serii classic nieco droższy). Jeśli lubisz jazz w wydaniu np. Bill Evans, Billie Holiday to wypróbuj DSD format, jeśli chodzi o np. rock to myśle ze lepiej wypadnie format Wav lub Aiff (high res). Pamiętaj proszę ze streamer to nie wszystko; potrzebny Ci będzie także serwer (Synology i Qnap są liderami... lub wyższa półka - Melco) , przyzwoity router i oczywiście wszystko podłączamy przewodem ethernet - najbardziej stabilne połączenie, Wifi czasem płata figle. Plików muzycznych jest pod dostatkiem, niestety nie są tanie - warto sprawdzić HDtracks.com, hdtracks.de lub nieco tańszy francuski Qobuz.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie (co wszędzie chętnie powtarzam) lepiej brzmi prosty auralic aries mini z zasilaczem tomanka plus chord mojo od cd 5si. Jest pod każdym względem lepiej - więcej informacji w całym paśmie, lepsza mikrodynamika, bogatsza przestrzeń. Dlatego uważam, że nie trzeba się bać plików. Bardzo dobre jest już brzmienie z tidala.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nDac+XPS2 i sensownie skonfigurowany notebook po coaxie daje dźwięk wysokiej próby a i wygoda jest na topowym poziomie (całą biblioteką mam na qnapie steruję z iphone'a via jriver+mokeymote) Temat źródła mam generalnie zagospodarowany ;-) ...(no może kiedyś lapka zamienie na jakiegoś gotowego plikowca)

 

cały czas kusi mnie jednak porównanie wzmacniacza (mam 202/HC/200) z oliwką np. 82/hc/250 albo 72/hc/135 może jest ktoś w okolicy co by zrobić przcinkę? :)

 

pzdr

S.

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tb82,

w pierwszym poście piszesz o słabości ND5XS w następnym dodajesz, że twój wpis dotyczył zestawu ND5XS + nDAC + XPS2 (trzykrotność ceny samego ND5XS), w kolejnym wyciągasz wniosek, że to ND5XS był odpowiedzialny za słaby dźwięk, zastanawia mnie dlaczego nie napisałeś tego wszystkiego od razu tylko po kolejnych moich wpisach???

z pewnością twoja fantazja jest na znacznie wyższym poziomie niż moja,

nie piszę tego, żeby cię urazić ale z mojej perspektywy tak to właśnie wygląda ...

 

ps.

odsłuchiwałeś ten set (ND5/DAC/XPS) na modyfikowanych (okablowanych srebrem) wzmacniaczach o których kiedyś rozmawialiśmy?

czy na ''koszernych" Naim'ach?

 

Od początku próbowałem się odnieść do ND5SX, jako źródła, które może nie sprostać wymaganiom kolegi kostron, testowane na nap200/hicap/napsc/nac202 i na modyfikowanych nap135, nDac i XPS2 jest teraz w posiadaniu Sajmona77, resztę sprzętu (prócz ND5XS, którego oddałem) mam po dziś dzień jeżeli tak bardzo nie ufasz moim intencjom, zrobię zdjęcie by rozwiać Twoje wątpliwości ;)

Edytowane przez tb82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku próbowałem się odnieść do ND5SX, jako źródła, które może nie sprostać wymaganiom kolegi kostron, testowane na nap200/hicap/napsc/nac202 i na modyfikowanych nap135, nDac i XPS2 jest teraz w posiadaniu Sajmona77, resztę sprzętu (prócz ND5XS, którego oddałem) mam po dziś dzień jeżeli tak bardzo nie ufasz moim intencjom, zrobię zdjęcie by rozwiać Twoje wątpliwości ;)

 

nie rób żadnych zdjęć mi one do niczego nie potrzebne ...

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan kostron jeszcze sie niewypowiedzal ale gdybym miał transrotor dark star shadow line to raczej bym przy nim został.

 

Dźwięk, gramofon , cyfra ? Hm płyty CD można sobie zgrać ale winyl ? Haha myśle ze to cały kunszt tej gumy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim.

co oczywiste ani trochę nie rozwiało to moich rozterek.

głownym problemem, który spowodował zainteresowanie plikami jest brak miejsca na FIZYCZNE nośniki i sprzęt.

ale chyba jednak zdecyduję się mieć stertę płyt w kartonach w garażu.

mój zestaw winylowy gra całkiem dobrze (główna zasługa to ramię Morch, ale przede wszystkim pre.

ale w studio gdzie brałem powyższe elementy (mega kontakt i obsługa) miałem też okazję odsłuchać winyle ze sprzętu, na który na 100% NIGDY nie będzie mnie stać.no i te odsłuchy po prostu POWALAŁY. po prostu siedziałem w sali, gdzie po zamknięciu oczu miałem żywych wykonawców.

nie wierzę, że to wrażenie może dać plik, choćby w mega najlepszej konfiguracji - winyl nie ma tej STERYLNOŚCI, która zawsze odpychała mnie od cyfrowych żródeł.

ale to i tak nie zmienia tej zagwozdki - gdzie to pomieścić.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można świetnie zagospodarować przestrzenie mieszkalne. Ciekawie zaprojektowane półki szafki mogą być ozdobą. A pliki? Wyobrażasz sobie potężną robotę z ripowaniem tak bogatej kolekcji? I jeszcze nie ma gwarancji poprawności tego procesu...

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.