Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, goły SN1 z minasami (ze standardowym morelm) zagra dokładnie tak jak napisałeś. Będzie obfity, nie do końca różnobarwny bas (celowo nie piszę monotonny) dominująca średnica i zgaszona góra, granie efektowne na 10min - na dłuższą metę nudne - to jest moja opina. Do takiego zestawienia trzeba zasilacza teddycap (izraelski zamiennik hicap'a) po zastosowaniu którego dzwięk nabierze szybkości, zwinności, kontrola basu ulegnie znaczącej poprawie, środek się cofnie (i dobrze) i dojdzie rodzielczość, przestrzeń i blask na górze. Podobny choć wg mnie o klasę lepszy efekt osiągniesz na dzielonce 202/200 z Hicapem.

Potwierdzam to co pisał Tomek (tb82) - do tego zestawu koniecznie musi być HICAP.

PS. z cayina (z całym szacunkiem dla tych wzmacniaczy, znam i cenie) nie uzyskasz takiego basu i drajwu jak z naima.

 

pzdr

S.

Mam od pewngo czasu teddycap podpiętego do SN i faktycznie, ma znaczący wpływ na dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich.

 

Od niedawna mam zestawik Naim 5si + Naim Cd 5si + Dynaudio Emit M20 i muszę powiedzieć, że jak dla mnie świetnie to brzmi.

 

Ale mam kilka pytań bardziej technicznych.

 

1. Czy to normalne , że podczas włączania i wyłączania wzmacniacza słychać puknięcia w kolumnach, czy może to uszkodzić głosniki w kolumnach?

 

2. Brak funkcji Stand-by sugeruje, że sprzęt powinien być raczej cały czas włączony, tytaj pytanie do Was, czy można go wyłączać na noc a w dzień włączać, czy raczej tego sie nie zaleca?

 

3. Tutaj najważniejsze. W mojej kochanej "wiosce" Elektrownia która dostarcza prąd czasem lubi sobie "poszaleć" i bez zapowiedzi - tak raz na miesiąc, czasem raz na dwa miesiące potrafi w ciągu dnia wyłączyć i włączyć prąd. Czy jeżeli taka sytuacja się zdarzy podczas gdy Naim oczywiście będzie podpięty do prądu i włączony to czy może to coś uszkodzić? Wcześniej miałem wzmaki tylko z funkcją Standby i takie wybryki dostawcy prądu nie robiły na sprzęcie żadnych wrażen.

 

Pozdrawia serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam poczytać sobie klub naima (tak około od 100. strony). Dość dobrze się to czyta i jest to kompendium wiedzy na temat urządzeń tej firmy. Odpowiedzi na twoje 1 i 2 pytanie występują tam wielokrotnie (zresztą chyba ostatnio ktoś znowu o to pytał), instrukcję też można poczytać. Jeżeli chodzi o 3 pytanie to w sumie nic się nie powinno stać - będąc poza domem sami nie wiemy ile razy ktoś nam odłączy na chwilę prąd - jak na razie wszystko jest sprawne a z naimem jestem od 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich.

 

Od niedawna mam zestawik Naim 5si + Naim Cd 5si + Dynaudio Emit M20 i muszę powiedzieć, że jak dla mnie świetnie to brzmi.

 

Ale mam kilka pytań bardziej technicznych.

 

1. Czy to normalne , że podczas włączania i wyłączania wzmacniacza słychać puknięcia w kolumnach, czy może to uszkodzić głosniki w kolumnach?

 

2. Brak funkcji Stand-by sugeruje, że sprzęt powinien być raczej cały czas włączony, tytaj pytanie do Was, czy można go wyłączać na noc a w dzień włączać, czy raczej tego sie nie zaleca?

 

3. Tutaj najważniejsze. W mojej kochanej "wiosce" Elektrownia która dostarcza prąd czasem lubi sobie "poszaleć" i bez zapowiedzi - tak raz na miesiąc, czasem raz na dwa miesiące potrafi w ciągu dnia wyłączyć i włączyć prąd. Czy jeżeli taka sytuacja się zdarzy podczas gdy Naim oczywiście będzie podpięty do prądu i włączony to czy może to coś uszkodzić? Wcześniej miałem wzmaki tylko z funkcją Standby i takie wybryki dostawcy prądu nie robiły na sprzęcie żadnych wrażen.

 

Pozdrawia serdecznie.

 

Witaj,

 

1. Tak, pod warunkiem ze jest to w granicach normy. U mnie okazało sie iż wzmacniacz jest uszkodzony gdy podczas wl, wyl oraz podczas przełączania zródeł "stukniecie" w lewym głośniku było zdecydowanie głośniejsze aniżeli w prawym.

 

2. Zaleca sie aby sprzęt pozostal przez caly czas wlaczony, natomiast wyl podczas dluzszej nieobecności w domu. Jesli sluchasz muzyki okazjonalnie (raz lub dwa w tyg) to mozesz go wyl, w przeciwnym razie raczej pozostawiłbym wl. Mozesz tez w czasie gdy nie słuchasz muzyki wl przycisk mute - (na wlasnym przykladzie :-) )

 

3. Jesli nie towarzyszą temu zjawisku przepiecia, skoki napiecia itp. to nie powinno sie nic stać

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma pomyśleć człowiek, który nie ma śmiałości pisać na forum - opiera się w dużej mierze na tym co tutaj przeczyta.

 

Pewien "autorytet" chcąc sprzedać poobijany, kilkunastoletni szrot, pomalowany w "warsztacie" - nie ma żadnych obiekcji, żeby wcisnąć złom łatwowiernemu, uczciwemu pasjonatowi, kłamiąc jak z nut - WSTYD i KOMPROMITACJA.

 

Napisano 13.03.2018 - 09:07

 

282

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma pomyśleć człowiek, który nie ma śmiałości pisać na forum - opiera się w dużej mierze na tym co tutaj przeczyta.

 

Pewien "autorytet" chcąc sprzedać poobijany, kilkunastoletni szrot, pomalowany w "warsztacie" - nie ma żadnych obiekcji, żeby wcisnąć złom łatwowiernemu, uczciwemu pasjonatowi, kłamiąc jak z nut - WSTYD i KOMPROMITACJA.

 

Kolejny prostacki i chamski wpis z twojej strony ...

Sprzęt o którym piszesz nie jest moją własnością a twój kolega zaproponował zbyt niską cenę na którą nie zgodził się właściciel.

Nikomu nic nie wciskam i sam przedstawiłem wszystkie mankamenty zainteresowanemu.

Odpowiedziałem na wszystkie pytanie zadane przez zainteresowanego (na niektóre po kilka razy).

282 nie jest w idealnym stanie ale wg mnie cena to rekompensuje.

Nigdy nie było ingerencji wewnątrz a jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości zawsze może sprawdzić to w serwisie Naim'a ...

Poprosiłbym cię o wyjaśnienie stwierdzenia "kłamiąc jak z nut" bo nie za bardzo rozumiem o co chodzi a pisząc w ten sposób na forum publicznym po prostu mnie zniesławiasz. Jeśli masz odwagę napisz a ja bądź mój pełnomocnik się tego ustosunkujemy ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak cena rekompensuje wszystko.

Wliczając obrażanie człowieka przez pośrednie lub bezpośrednie określanie go głuchym, ze źle skonfigurowanym systemem (nie wiedząc nawet jaki ten sprzęt ktoś posiada) i że "ogólnie się nie zna" (znajomość języka angielskiego jak i dostęp do internetu w dzisiejszych czasach nie są niczym nadzwyczajnym).

Nie wiedziałem, że brak recapingu w piętnastoletnim urządzeniu jest zaletą - raczej coś innego można wywnioskować z wpisów co lepiej obeznanych.

Może jestem chamem i prostakiem, ale widocznie sugestia zamiany obudów z "brzydkiej na ładną" przy ewentualnej odsprzedaży, jak widać nie tylko mnie wydaje się nieetyczna i oznacza ingerencję w nienaruszalność urządzenia.

Ja akurat mam od kilku lat konto na ebay-u, na którym często coś kupuję a czasem też sprzedaję i prowizja pobierana przez ebay nie przekroczyła nigdy 0,5% jeśli chodzi o sprzęt audio.

Prowizja paypal jest większa, to około 4% wartości transakcji, niemniej jednak daje to w sumie ok 4,5% - a to zdecydowanie nie jest 13 %.

Nie słyszałem bezpośrednio rozmowy, opieram się na tym co powtórzył Kolega, ale nie mam podstaw, żeby mu nie wierzyć i cieszę się, że odradziłem mu zakup.

To tyle z mojej strony w tej kwestii.

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak cena rekompensuje wszystko.

Wliczając obrażanie człowieka przez pośrednie lub bezpośrednie określanie go głuchym, ze źle skonfigurowanym systemem (nie wiedząc nawet jaki ten sprzęt ktoś posiada) i że "ogólnie się nie zna" (znajomość języka angielskiego jak i dostęp do internetu w dzisiejszych czasach nie są niczym nadzwyczajnym).

Nie wiedziałem, że brak recapingu w piętnastoletnim urządzeniu jest zaletą - raczej coś innego można wywnioskować z wpisów co lepiej obeznanych.

Może jestem chamem i prostakiem, ale widocznie sugestia zamiany obudów z "brzydkiej na ładną" przy ewentualnej odsprzedaży, jak widać nie tylko mnie wydaje się nieetyczna i oznacza ingerencję w nienaruszalność urządzenia.

Ja akurat mam od kilku lat konto na ebay-u, na którym często coś kupuję a czasem też sprzedaję i prowizja pobierana przez ebay nie przekroczyła nigdy 0,5% jeśli chodzi o sprzęt audio.

Prowizja paypal jest większa, to około 4% wartości transakcji, niemniej jednak daje to w sumie ok 4,5% - a to zdecydowanie nie jest 13 %.

Nie słyszałem bezpośrednio rozmowy, opieram się na tym co powtórzył Kolega, ale nie mam podstaw, żeby mu nie wierzyć i cieszę się, że odradziłem mu zakup.

To tyle z mojej strony w tej kwestii.

 

przepraszam wszystkich za zaśmiecanie wątku,

Asmon,

to co piszesz nie jest prawdą.

pisz na priw jak masz coś do mnie bo nie wszyscy tutaj są zainteresowani twoją krucjatą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatwianie prywatnych spraw na forum to już jest poniżej krytyki. Kiedyś było miło poczytać ten wątek. W temacie handlu sprzętem. Zrobiłem ostatnio 400km aby obejrzeć i kupić kolumny. Kolumny wedle zapewnień „igła”. Nie będę pisał jakie i kto sprzedawał bo nie w tym rzecz. Na miejscu się okazało że były w takim stanie jakby żona tego człowieka co tydzień w niedzielę tłukła na nich kotlety. Typowo polskie. 400km i cały dzień w trasie poszły na marne. Niestety zbyt często to w tym kraju się zdarza.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ich na swoim zestawie. Dla mnie świetne kolumny do naima. Kiedyś przymierzałem się do szóstek ale coś mi nie pasowało. W Tempo 25 już jest inaczej, przede wszystkim łagdniej i precyzyjniej. Już dawno myślałem o nich ale nie dysponowałem odpowiednim metrażem. Teraz była szansa je kupić, ale z wiadomych przyczyn do transakcji nie doszło. Nie ma jednak pośpiechu, nie narzekam na Spendory. Zawsze jednak człowieka kuszą zmiany :)

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ap tempo 6 - bardzo efektowne grania, robi efekt wow na początek, na dłuższą metę cienka sprawa (dużo ofert sh się pojawia (w polsce, niemczech), co można by uznać za potwierdzenie tego co napisałem). Wersja 25 tak jak piszę kolega Kardas jest gładsza przez inny tweeter (opinie o wyższości 25ek nad wersją standard są jednak mieszane).

Ja natomiast miałem starszy model ze stajni ap czyli virgo2 i te kolumny uważane są za taki sweet point z całej produkcji tego vendora. Mogę je do naima polecić tylko trzeba im zrobić trochę placu po bokach i z tyłu ( u mnie zaczynały grać jak im dałem po 1m od boków i tyle samo od tylnej ściany)... ale wiadomo jak to w naszym hobby, jednym się podoba jedno innym drugie - trza słuchać ;-) (najlepiej w swoich ścianach)

 

pozdro

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu tego samego dnia i w tym samym miejscu słuchałem SN1 z AP i Harbeth. Zdecydowanie wybrałem Harbeth. Z AP było łagodnie, ale brakowało kolorów, naturalności, realizmu, takie dość nijakie granie. Scena była imponująca z AP i o mały włos dałbym się na to złapać.

Edytowane przez skyrobin

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle mnie zrozumiałeś :) nie twierdze że tempo6 to złe kolumny (dużo osób je ma i chwali, ale chyba nie w systemach Naima) Ja wolę jednak bardziej wrafinowane (mniej efektowne granie) modelu virgo2 (którego już nie mam jakieś 2 lata ;-)) wiec nie zachwalam swojego ;-) ... teraz mam lepsze :-)

Edytowane przez Sajmon77

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo wiem co CI mam napisać, zdanie mamy takie samo - tempo6 nie zagrało z naimami u Ciebie, sam to wyżej napisałeś. Uważam podobnie.

virgo2 miałem wpięte w 202/200 i grało, jak zmieniłem lokal na mniejszy już nie grało bo miały za mało placu po bokach i generalnie inna akustyka.

do fanów tempo6 nie należę i nie będę zachwalał czegoś co się mi osobiście nie podoba, co nie oznacza, że nie może się podobać Tobie. dla mnie eot, każdy i tak kupuje ten dźwięk który się mu podoba. aaaa i jeszcze jedno, co do spadku cen naima to chyba wszyscy się tutaj zgadzamy z realną wartości tych klocków, obecne ceny katalogowe są mega przesadzone...

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej że ty nie wiesz co 2 posty wcześniej napisałeś

 

Oskar wyluzuj :) Mam podobne odczucia do Sajmona zarówno w stosunku do Tempo 25 jak i Tempo VI. Oczywiście że obie kolumny to udane konstrukcje tylko trochę o innym charakterze grania. Są zwolennicy jednych jak i drugich. Po prostu Tempo 25 to cieplejsze i trochę bardziej zrównoważone granie. Szóstki są bardziej obfite na górze. Na dłuższą metę dla mnie takie granie szóstek wydawało się trochę zbyt męczące.

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Tempo 25 orzech (w stanie bez skazy oczywiście ;-))

Mają troche wycofaną górę..

Z Sn2 i Xs2 grałem nimi trochę ale synergi to tu nie będzie..

Krzysiekol je miał też chyba.. i szybko pgonił

Wymagające prądowo kolumny sam po czasie to stwierdzisz i będziesz rozkminiał co wymienić.. kolumny czy Naima

 

A dlaczego nie Amphion lub Kusdosy do Naima..

Audio Physic to do lampy albo mocnego tranzystora np Hegla

 

Ja miałem AP Tempo 6 ale wolałem słuchać na Harbeth 7es3

Niby w AP lepsza przestrzeń separacja bas ale z Harbeth nie ważne były poszczególne zakresy ale całokształt muzyki jak dla mnie był lepszy w odbiorze

Edytowane przez krzysiekol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie

Prośba o pomoc! Może ktoś z Was miał podobną sytuację i może coś podpowiedzieć. Otóż w moim Naim Nait 5si nie działa gniazdo słuchawkowe, a wcześniej działało... Co prawda nie używałem go zbyt często, prawie wcale, ale ostatnio chciałem (w trosce o pozostałych domowników) posłuchać na słuchawkach i cisza.

Czy to możliwe że "coś" niechcący wyłączyłem czy to raczej usterka. Po przywróceniu ustawień fabrycznych bez zmian. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.