Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też gra lepiej. Dodatkowo od wczoraj mam znów słuchawki w domu. Tym razem po latach myślenia o nich w końcu kupiłem akg k712. Bardzo mi się podobają. O dziwo myślałem, że będą bardziej techniczne i wyżej strojone. A to przemiłe granie. Tylko trzeba głośność odkręcić bardziej.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, użyłem skrótu myślowego - mam tak ustawiony sprzęt, że, niestety, w celu dokonania aktualizacji muszę powypinać i poprzekładać wszystkie kable.

 

Powiem tak - nie wierzę własnym uszom: nowy soft wpłynął na zwiększenie rozdzielczości starego dobrego UnitiLite...

Jest to możliwe?

 

EDIT: czy to autosugestia ...

 

 

 

Tak, ale nie są tolerancyjne "bezgranicznie". Stosowanie rozwiązań pokroju głośnikowców MITa (puszki i inne patenty po drodze) często niekorzystnie wpływa dźwięk

 

oczywiście "dziwne patenty" nie wchodzą w gre, moje pytanie tyczyło się Chord Epic Twin 2x2m - nie bylem pewien czy dl. przewodów bedzie "akceptowalna" przez wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku lata słuchania lamp zrobiło swoje i nie mogę się przekonać do dźwięku naima także mój zestaw nap 200/nac202 oraz hicap dr są do sprzedania. Ewentualnych zainteresowanych zapraszam na PW.

 

Gdzie lampa a gdzie jeden z „najostrzej” grających wzmacniaczy naima i to jeszcze z hicapem dr. Krew z uszu. Z jakim źródłem to grało? Nie zniechęcaj się. Chcesz bliżej do lampy to popróbuj:

1. Zamiast Hicapa DR spróbuj hicapa 2.

2. Może źródło jest problemem?

3. Wymień tę słabą końcówkę na 250

4. Można spróbować też Supernaita + Hicap

Wszystko powyższe ociepli dźwięk, będzie łagodniej i przyjemniej.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źrodłem jest Lumin T1 a kolumny to ART Deco 20 Signature. Także myślę, że tu problemu nie ma. Lumin gra analogowo a Arty to bardzo równo i muzykalnie grające kolumny. Ja słuchałem długo dużych triod 211 więc to całkowicie co innego. Naima kupiłem, żeby sprawdzić tą firmę po dużych namowach kolegi "naimowca" (mieszka poza Polska więc możliwości odsłuchów nie było). Brałem pod uwagę, że może mi się nie spodobać, ale chciałem spróbować. Myślę, że tu nawet nie naim jest problemem tylko tranzystor sam w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa, z tranzystora nigdy nie zrobimy lampy i na odwrót. Mimo wszystko jako fan lampowego brzmienia źle trafiłeś. Kupiłeś chyba najbardziej „tranzystorowego” naima z istniejących. Posłuchałbyś 282/250 lub swojego pre 202 z końcówką 250 czy nawet supernaita to pewnie trochę zmieniłbyś zdanie.

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując hicapa dr usłyszałem, że ma wypchnąć średnicę (której mi brakowało) i załagodzić granie skrajami pasma. Zasilacz raczej nie zrobił tego efektu, jest może łagodniej natomiast basu na pewno nie jest mniej, ale... taki efekt zakupów bez odsłuchów. Chciałem spróbować i spróbowałem. Domyślam się że zestawienie 282/250 to zupełnie co innego ale szczególnie 282 to już inny pułap cenowy a ja naima traktowałem jako ciekawostkę i etap przejściowy bo docelowo ma być lampa albo monobloki lampowe. Absolutnie nie neguję naima, pewnie to moje zestawienie, być może mało udane znalazło by wielu zwolenników, jednak nie jest to moje granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hicap DR miał załagodzić granie skrajami pasm i wypchnąć średnicę? Kto Ci takie rzeczy naopowiadał? :) Przecież w tym przypadku będzie dokładnie odwrotnie. Trzeba było poszukać raczej Hicapa 2 który gra inaczej od wersji DR. Hicap DR jak najbardzie gra skrajami pasm, wypycha górę i podbija niższy bas. Hicap 2 gra głównie wyższym basem, ma łagodniejszą górę. Nie twierdzę że Hicap DR źle gra, ale IMO do 202/200 średnio się nadaje. 282/250 to już zupełnie inny pułap cenowy to fakt. W Twoim zestawieniu jednak o ile Nac202 to całkiem udana konstrukcja to przede wszystkim końcówka Nap200 psuje całą robotę. Zamiana jej na Nap250 zmieniłaby dużo. Rozumiem jednak że lampa to Twój system docelowy :) Powodzenia zatem w szukaniu swojego ulubionego brzmienia :)

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Cześć, goły SN1 z minasami (ze standardowym morelm) zagra dokładnie tak jak napisałeś. Będzie obfity, nie do końca różnobarwny bas (celowo nie piszę monotonny) dominująca średnica i zgaszona góra, granie efektowne na 10min - na dłuższą metę nudne - to jest moja opina. Do takiego zestawienia trzeba zasilacza teddycap (izraelski zamiennik hicap'a) po zastosowaniu którego dzwięk nabierze szybkości, zwinności, kontrola basu ulegnie znaczącej poprawie, środek się cofnie (i dobrze) i dojdzie rodzielczość, przestrzeń i blask na górze. Podobny choć wg mnie o klasę lepszy efekt osiągniesz na dzielonce 202/200 z Hicapem. <br />Potwierdzam to co pisał Tomek (tb82) - do tego zestawu koniecznie musi być HICAP. <br />PS. z cayina (z całym szacunkiem dla tych wzmacniaczy, znam i cenie) nie uzyskasz takiego basu i drajwu jak z naima. <br />

 

Potwierdzam to w 100%

 

 

<br />Kupując hicapa dr usłyszałem, że ma wypchnąć średnicę (której mi brakowało) i załagodzić granie skrajami pasma. Zasilacz raczej nie zrobił tego efektu, jest może łagodniej natomiast basu na pewno nie jest mnie<br />

także to potwierdzam jest delikatnie łagodniej z dr a dokładnie to uspokaja brzmienie i wprowadza lepszą separację i więcej czarnego tła

 

<br />Zamiana jej na Nap250 zmieniłaby dużo<br />

 

także to potwierdzam że wtedy będzie zupełnie inaczej niż z 200

ale na pewno został bym z 202 i hicap dr plus właśnie nap 250 a nie w stronę supernait bo będzie to krok w tył

 

<br />dybym jeszcze raz mial budowac system Naima, wybralbym Nait 5i, pozniej 202 / Hicap DR / 250.2 <br />

 

warto też zwrócić uwagę co pisze Człowiek co Naim zna jak mało kto z nas ale ja też posiadałem supernait nac 202, 282 nap 200, 250 hicap 2 i dr i zgadzam się z tym co napisał twinslaver

Edytowane przez krzysiekol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniti ma cd niezłego. Jak masz kolekcję płyt to masz argument. Ja miałem 5si z auralic aries mini plus chord mojo. Bardzo polecam. Moim zdaniem z czasem możesz zamienić wzm na np. supernait a Uniti choć fajne pewnie nie będzie miało znaczących update ów softu. Itepe

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, proszę o pomoc, podpowiedź na rozwiązanie problemu. Otóż mój cdx2 wczytuje płyty, pokazuje ilość utworów, jednak po poleceniu odtwarzania wyświetlacz pokazuje tylko zadany utwór, jednak nie dzieje się nic..., czy to mechanika padła, czy może coś z elektroniką jest nie tak, i jak to sprawdzić? Będę wdzięczny za informację. Pozdrawiam. Robert

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to do sprzedania jest mój 112x + 150x. Dodatkowo SMSL M8 z Tomankiem. Szczegóły na priv.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Home: Naim 112x + 150x + SMSL M8 (Tomanek) - Chord Cobra + Focal Aria 926 - Jantzen 13AWG 5N aka Supra; LG 65SJ800V + Xbox One;

Office: Musical Fidelity V-DAC II - Chord Crimson + Musical Fidelity V-CAN II + Grado SR80e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Koledzy pomocy ;))

 

Czy jest jakaś możliwość ręcznego dodania alternatywnych streamów w UnitiQute 2?

Pytam głównie z powodu programu 3 Polskiego Radia, którego słucham od lat (nadal mimo wszystkich "dobrych zmian"), niestety oficjalny stream "Trójki" jest takiej jakości, że na trzeźwo nie sposób tego słuchać, a nie mam ochoty znieczulać się tak często ;)))

Niestety nie mam również dostępu do przyzwoitej jakości sygnału FM tam gdzie mieszkam i zastanawiam się jak rozwiązać problem???

Jest taki stream dużo lepszy niż oficjalny http://w.dktr.pl:8000/trojka3.ogg

ale nie potrafię go dodać, vTuner nie chce współpracować...

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz bez problemu dodać dowolny strumień. Metodę opisałem wcześniej na tym forum.

Jednak stacja musi takowy strumień wysyłać.

W ubiegłym roku, po powrocie z portugalii chcieliśmy mieć stację Smooth FM, której tam słuchaliśmy. Niestety nie było jej w vtuner. Napisałem do ich supportu po dwóch miesiącach została dodana

Edytowane przez robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz bez problemu dodać dowolny strumień. Metodę opisałem wcześniej na tym forum.

Jednak stacja musi takowy strumień wysyłać.

W ubiegłym roku, po powrocie z portugalii chcieliśmy mieć stację Smooth FM, której tam słuchaliśmy. Niestety nie było jej w vtuner. Napisałem do ich supportu po dwóch miesiącach została dodana .

„Trujka” raczej nie ma lepszego strumienia, może i lepiej.

 

Taaaa, słuchaczy też najwyraźniej mają w głębokim poważaniu, bo na kilkanaście maili wysłanych właśnie w tej sprawie na przestrzeni ostatnich 2 lat nie dostałem nawet potwierdzenia przeczytania ;)

W zasadzie to chodzi mi jedynie o listę, której lubię w piątkowe wieczory posłuchać w towarzystwie żony i butelki czerwonego wina ;)

Może spróbuję jeszcze tego alternatywnego streama przesłać z telefonu po BT, jak myślisz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuję jeszcze tego alternatywnego streama przesłać z telefonu po BT, jak myślisz???

 

 

I tak właśnie uczyniłem ;)) DZIAŁA

Jakość może nadal d...y nie urywa ale jest akceptowalna, a uczciwie trza przyznać, że jest o niebo lepiej niż oficjalny "TRUJkowy" stream.

Może komuś jeszcze ta wiedza się przyda...

 

Pozdrawiam

S

Edytowane przez stach_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak właśnie uczyniłem ;)) DZIAŁA

Jakość może nadal d...y nie urywa ale jest akceptowalna, a uczciwie trza przyznać, że jest o niebo lepiej niż oficjalny "TRUJkowy" stream.

Może komuś jeszcze ta wiedza się przyda...

 

Pozdrawiam

S

Spróbuję wieczorem pobawić się ze strumieniem z "3". Obawiam się, że po BT sporo tracisz.

To była kiedyś moja ulubiona stacja. Faktycznie wieczorem nadal można znaleźć ciekawe audycje muzyczne. :)

Edytowane przez robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się przy okazji przypomnę ... do sprzedania 112x + 150x, więcej info na priv

Home: Naim 112x + 150x + SMSL M8 (Tomanek) - Chord Cobra + Focal Aria 926 - Jantzen 13AWG 5N aka Supra; LG 65SJ800V + Xbox One;

Office: Musical Fidelity V-DAC II - Chord Crimson + Musical Fidelity V-CAN II + Grado SR80e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.