Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I tak właśnie uczyniłem ;)) DZIAŁA

Jakość może nadal d...y nie urywa ale jest akceptowalna, a uczciwie trza przyznać, że jest o niebo lepiej niż oficjalny "TRUJkowy" stream.

Może komuś jeszcze ta wiedza się przyda..

Udało mi się dodać "3" wg poniższych ustawień:

 

Enter the information for the station you would like to add.

The station will be immediately added as one of your favourites.

 

Station Name: Trójka

Desc: Radio

Station URL: http://w.dktr.pl:8000/trojka3.ogg

Location: Poland

Genre: Radio

Type: OGG

Bitrate: 256

 

Działa, więc nie trzeba używać BT :)

Nie umiem dodać zdjęcia, ale Naim wyświetla parametry OGG:48KHz, Strumień 224kb/s

Edytowane przez robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dodać "3" wg poniższych ustawień:

 

Enter the information for the station you would like to add.

The station will be immediately added as one of your favourites.

 

Station Name: Trójka

Desc: Radio

Station URL: http://w.dktr.pl:8000/trojka3.ogg

Location: Poland

Genre: Radio

Type: OGG

Bitrate: 256

 

Działa, więc nie trzeba używać BT :)

Nie umiem dodać zdjęcia, ale Naim wyświetla parametry OGG:48KHz, Strumień 224kb/s

 

Super, jak tylko wrócę do domu to przetestuję.

A w ogóle jak to zrobiłeś?

Na razie w pracy włączyłem vtunera, ale on tego "nie widzi", dlaczego??

Wybacz głupie pytania, ale jestem zupełnym ignorantem w tym temacie ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, jak tylko wrócę do domu to przetestuję.

A w ogóle jak to zrobiłeś?

Na razie w pracy włączyłem vtunera, ale on tego "nie widzi", dlaczego??

Wybacz głupie pytania, ale jestem zupełnym ignorantem w tym temacie ;))

Lubię post

 

Stację dodajesz tu:

http://myradio.naimaudio.com/setupapp/naim/asp/AuthLogin/SignIn.asp

Musisz się zalogować do konta, które wcześniej tworzyłeś dodając urządzenie (zakładam, że konto już masz).

Możesz również dodać więcej urządzeń i dodawać własne strumienie do każdego z nich inaczej (wówczas konieczny jest MAC adres każdego z nich).

Później jak już stacja będzie widoczna na powyższym linku, trzeba wyszukać w aplikacji smartfona Added Stations, uruchomić strumień i zapisać pod wybranych numerem, żeby był zawsze dostępny.

 

Procedura dodawania urządzenia do konta i kolejne kroki opisane są w instrukcji (mam wersję Uniti Series Ref Manual Eng Rev 2D) strona 27:

7.4 Adding iRadio Stations

The Naim Radio Guide web site enables iRadio stations not included in the standard list to be added for download to your Uniti Series product. To access the web site and add stations follow the steps below.

• With a computer connected to the same network as Uniti Series product, browse to http://naim.vtuner.com

• Enter the identification (ID) of your Uniti Series product on the web page. The ID is the unit’s MAC address. This can be found via the following menus: Setup > Factory Settings > System Status > MAC.

Note: You can register a username and password so that the MAC address is not required on any subsequent visit.

• To add stations follow the My Added Stations link and provide the information required. Click on the arrow to complete the procedure.

• The added station will then be visible on the Naim Radio Guide home page.

• To access the stations on your Uniti Series product, select the iRadio input then select Added Stations.

 

Mam to zrobione dla 5 stacji i działa bez problemu.

Edytowane przez robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak

post-1391-0-20739800-1527292424_thumb.png

 

Niestety w aplikacji Naim radio nie jest widoczne.

 

Udalo sie, musialem jednak odszukac Trojki w dodanych na ekranie Nac-172XS.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Chciałbym do preampu Naima (112, 152 lub 202 - jeszcze nie kupiłem) podłączyć aktywne głośniki Dynaudio BM6 mkiii.

O ile dobrze doczytałem, wyjście audio z tych preampów połączone jest z zasilaniem dla nich.

Dlatego konieczny będzie zakup zasilacza do preampu.

Czy macie koże jakieś doświadczenia w tej materii?

Przewidujecie jakies komplikacje?

Edytowane przez mrrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, preamp jest zasilany z końcówki mocy. Pewnie musiałbyś dokupić Flatcapa i kombinować dalej jak wyjść z samym dźwiękiem.

 

Chciałbym do preampu Naima (112, 152 lub 202 - jeszcze nie kupiłem) podłączyć aktywne głośniki Dynaudio BM6 mkiii.

O ile dobrze doczytałem, wyjście audio z tych preampów połączone jest z zasilaniem dla nich.

Dlatego konieczny będzie zakup zasilacza do preampu.

Czy macie koże jakieś doświadczenia w tej materii?

Przewidujecie jakies komplikacje?

Home: Naim 112x + 150x + SMSL M8 (Tomanek) - Chord Cobra + Focal Aria 926 - Jantzen 13AWG 5N aka Supra; LG 65SJ800V + Xbox One;

Office: Musical Fidelity V-DAC II - Chord Crimson + Musical Fidelity V-CAN II + Grado SR80e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Bo Naim to bardzo przyjemny sprzęt jest, fajnie to gra, nieźle wygląda, bardzo funkcjonalny.

Minusem dla co niektórych może być to że mało Wattów mają bo są kolumny jednak lubiące prąd.. no ale i rachunki za to przyzwoite z Taurona.

 

No i niestety (choć niektórzy sie cieszą) to Naim bardzo słabo trzyma cenę.

Nieprzyzwoicie drogi w detalu.

 

Aż strach kupować bo potem żal oddawać za Free..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu mam dziwną sytuację z radiem DAB w moim unitiqute 2.

Podczas skanowania pokazuje (na wyświetlaczu UQ2), że znalazł 9 stacji ale po zakończeniu skanowania dostępne są tylko 4.

Teraz odbieram: Czwórkę, Dwójkę, Jedynkę, Radio Dzieciom, a kilka miesięcy temu odbierałem 9 stacji DAB.

Nie ma znaczenia czy skanowanie wzbudzam przez smartfona czy przez pilota od UQ2.

Czy ktoś miał podobną sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

wszystkim Naimowcom proponuje sprobowanie kabli glosnikowych firmy Harmonix. Miazdza NACA5. Ja zakupilem model cs120, to najtansza ich propozycja.Znacznie wiecej detali, glebsza scena to niektore cechy dzwieku po wpieciu kabli w system.

 

pozdr

 

Jak sobie poradziłeś zpodpięciem do wzmaka ?

Harmonix ma tylko widły a Naim przyjmuje tylko banany..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł tak z ciekawości spytam, na co teraz się będziesz w takim razie przesiadał?

Home: Naim 112x + 150x + SMSL M8 (Tomanek) - Chord Cobra + Focal Aria 926 - Jantzen 13AWG 5N aka Supra; LG 65SJ800V + Xbox One;

Office: Musical Fidelity V-DAC II - Chord Crimson + Musical Fidelity V-CAN II + Grado SR80e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem w dwóch sklepach audio w dwóch różnych miastach aby posłuchać sobie muzyki na innym sprzęcie niż naim - człowiek się przyzwyczaja nie ma obiektywnej oceny czy można dostać lepszy dźwięk za podobne pieniądze. W obu przypadkach podłączony był sprzęt droższy od mojego ale powiem wam, że żaden mi nie podszedł - oba grały jakoś sucho i płasko i mniej dynamicznie w porównaniu do naima. W rozmowie ze sprzedawcami pytałem o opinię o naimie - obydwaj podobnie, z szacunkiem oznajmili, że jest to dźwięk "z klasą" i naprawdę warto zostać przy tej marce żeby po jakimś czasie nie żałować. W pytaniu o sprzęt Hegla obydwaj uważają go jako mocno przereklamowany i męczący na dłuższą metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie proszę o pomoc w wyborze kolumn do Naim 5i-2.

Przyznam, że napaliłem się trochę na zestaw Naim Atom + Focal Aria 926. Doszedłem jednak do wniosku, że nie jestem pewien czy Atom zagra lepiej niż 5i-2 z DACiem (np Hegel HD2, którego obecnie posiadam). Nie zależy mi na funkcjach sieciowych ponieważ wszystko jest odtwarzane z HTPC, dalej na DAC.

 

Co myślicie o zestawieniu Naim 5i-2 + Aria 926 - do tego kupiłbym dobrego DAC (może Naim'a lub Hegel HD20)?

Może macie jakieś doświadczenia z 5i-2. Chciałbym wycisnąć jak najwięcej z posiadanego wzmacniacza, chyba, że rzeczywiście nie da się to go sprzedam. Dodam, że wcześniej grał z Dali Ikon mk2 i bardzo fajnie się tego słuchało.

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Posiadałem kiedyś Naim-a 5i i miałem do nich podłączone Ikony II mk2. Było to fajne połączenie ale znacznie lepiej zagrały Kef LS50, + Rel t5. Ty widzę szukasz podłogówek więc można spróbować posłuchać jeszcze KEF r500.

Ja obecnie mam na testach Minas Anor III premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie od kilku dni mam problem z moim Naimem, a mianowicie sytuacja wyglada tak, ze co chwila nastepuje zatrzymanie przy odtwarzaniu muzyki z serwera (Synology). Niezaleznie od tego czy uzywam aplikacji Naim czy DS Audio rozlaczenie nastepuje. Czasami uda sie odsluchac caly album innym razem 1- 3 utworow, a jeszcze innym zatrzymanie nastepuje po kilku sekundach. Wczesniej nie bylo takich niespodzianek. Nadmienie, ze NAC jest polaczony po kablu. Czy zaobserwowal ktos podobne objawy u siebie?

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie od kilku dni mam problem z moim Naimem, a mianowicie sytuacja wyglada tak, ze co chwila nastepuje zatrzymanie przy odtwarzaniu muzyki z serwera (Synology). Niezaleznie od tego czy uzywam aplikacji Naim czy DS Audio rozlaczenie nastepuje. Czasami uda sie odsluchac caly album innym razem 1- 3 utworow, a jeszcze innym zatrzymanie nastepuje po kilku sekundach. Wczesniej nie bylo takich niespodzianek. Nadmienie, ze NAC jest polaczony po kablu. Czy zaobserwowal ktos podobne objawy u siebie?

Witaj,

miałem dokładnie ten sam problem, zatrzymywanie było na Unitilite i Uniti2b. Próbowałem zmieniać konfigurację Serwera Multimediów w Synology (między innymi interwał anonsowania), mnóstwo poszukiwań w sieci + nawet pisałem do suportu Naim'a z pretensjami.

Zatrzymywanie odbywało się losowo, bez żadnej logiki.

Okazało się, że winę ponosił Apple Airport Extreme, którego podejrzewałem najmniej, a który pełnił rolę access pointa dla domowej sieci wifi AC (świetni zasięg i szybkość) oraz switcha dla połączeń kablowych.

Żeby było jasne, moje Naim'y są połączone wyłącznie kablowo, więc wifi nie miało tu nic do rzeczy.

 

Od czasu usunięcia Apple (blisko rok temu) zatrzymanie nie zdarzyło się już nigdy!!!

Obecnie mam dwa switche: Cisco 8 portowy, w salonie dodatkowo Linksys 5 portowy + Orange Livebox 2.0.

Nie wiem jakie komponenty masz w sieci, ale spróbuj działać metodą eliminacji jej ogniw i sprawdzania czy to pomoże. Sprawdź też wtyki kabli sieciowych.

Edytowane przez robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Potrzebuję rady.

Coś mnie podkusiło aby zaktualizować świetnie działającą aplikację do obsługi mojego Unitiqute2.... i nowa wersja nie widzi mojego sprzętu ;(

Przy próbie dodawania/rozpoznawania pomieszczenia zawiesza się, aa przy próbie dodania ręcznego nowego produktu, mam tylko nowe urządzenia jak np. atom, star, nova, core, czy mu-so.

HELP!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

miałem dokładnie ten sam problem, zatrzymywanie było na Unitilite i Uniti2b. Próbowałem zmieniać konfigurację Serwera Multimediów w Synology (między innymi interwał anonsowania), mnóstwo poszukiwań w sieci + nawet pisałem do suportu Naim'a z pretensjami.

Zatrzymywanie odbywało się losowo, bez żadnej logiki.

Okazało się, że winę ponosił Apple Airport Extreme, którego podejrzewałem najmniej, a który pełnił rolę access pointa dla domowej sieci wifi AC (świetni zasięg i szybkość) oraz switcha dla połączeń kablowych.

Żeby było jasne, moje Naim'y są połączone wyłącznie kablowo, więc wifi nie miało tu nic do rzeczy.

 

Od czasu usunięcia Apple (blisko rok temu) zatrzymanie nie zdarzyło się już nigdy!!!

Obecnie mam dwa switche: Cisco 8 portowy, w salonie dodatkowo Linksys 5 portowy + Orange Livebox 2.0.

Nie wiem jakie komponenty masz w sieci, ale spróbuj działać metodą eliminacji jej ogniw i sprawdzania czy to pomoże. Sprawdź też wtyki kabli sieciowych.

 

Dzieki robi. U mnie urzadzenia polaczone sa po sieci elektrycznej przez TP-Link AV500 Powerline Adapter. I tak jak sugerowales metoda prob i bledow doszedlem do rozwiazania. Winowajca okazal sie Chromebox podlaczony do tego samego gniazda Powerline.

Jeszcze raz dziekuje.

Pozdrawiam.

 

Cześć,

Potrzebuję rady.

Coś mnie podkusiło aby zaktualizować świetnie działającą aplikację do obsługi mojego Unitiqute2.... i nowa wersja nie widzi mojego sprzętu ;(

Przy próbie dodawania/rozpoznawania pomieszczenia zawiesza się, aa przy próbie dodania ręcznego nowego produktu, mam tylko nowe urządzenia jak np. atom, star, nova, core, czy mu-so.

HELP!!!

 

Wylacz i wlacze Uniti przyciskiem z tylu urzadzenia.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.