Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobre,moim zdaniem gra to lepiej niż SN1

 

Żartujesz? Prawda?

 

Ma ktoś doświadczenie jak spisuje się XS z Hicap-em DR czy to dobre połączenie?

 

Hicap jest dedykowany do serii classic. Do XSów są flatcapy. Sam swego czasu grałem na XSie z Hicapem. Docelowo jednak nie jest to dobre połączenie. Trochę za mocno napompowany dźwięk. Coś jak CD5XS z Hicapem. Sorry ale XS jest najbardziej bezzębnym i nijakim wzmacniaczem od Naima. Sprzedaj go i to co masz na Hicapa dołóź do Supernaita/Supernaita2 lub 202/200.

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Żartujesz? Prawda?

 

 

 

Hicap jest dedykowany do serii classic. Do XSów są flatcapy. Sam swego czasu grałem na XSie z Hicapem. Docelowo jednak nie jest to dobre połączenie. Trochę za mocno napompowany dźwięk. Coś jak CD5XS z Hicapem. Sorry ale XS jest najbardziej bezzębnym i nijakim wzmacniaczem od Naima. Sprzedaj go i to co masz na Hicapa dołóź do Supernaita/Supernaita2 lub 202/200.

 

Nie,dlaczego?

Miałem to wszystko w domu i dowolnie tym żonglowałem. Pozostaję przy swoim,ba!twierdzę nawet,że mając XS2,czy to z Hicapem,czy też z Flatcapem,w ogóle nie warto sobie zawracać głowy SN1,no chyba że ktoś bardzo pragnie mieć dac od Naima a nie ma miejsca na kolejny klocek i zasilacz,to wtedy a i owszem. Realny upgrade z XS,to zakup SN2 DR,lub skok w dzielonki,oczywiście też z DR :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz? Prawda?

.....

Nie,dlaczego?

Sorry ale XS jest najbardziej bezzębnym i nijakim wzmacniaczem od Naima

 

Przychylę się do zdania "jamówię"

Nie miałem 5si, ale - byłem w podobnej sytuacji i porównywałem sobie SN2 z XS2; wybrałem świadomie ten drugi. I całe dnie spędzam na "temperowaniu mu zębów" ;-)

Chyba że kardas mówi o poprzedniej wersji, XS; tego nie miałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xs jest ubogi na basie i trzeba "walczyć z kablami" aby to poprawić. Z SN1 jest odwrotnie ale utemperowanie basu jest znacznie łatwiejsze - łatwiej uniknąć efektów ubocznych = zepsucia innych częstotliwości w dźwięku. Poza tym bas w SN1 jest naprawdę super, zwłaszcza jak ktoś dużo słucha rocka. Wygląd SN też budzi szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaję swój set naim: SuperUniti DAB/FM + CD5xs

Superuniti - Stan jak nowy, akcesoria i pudło fabryczne, po gwarancji.

CD5xs - Stan jak nowy, akcesoria i pudło fabryczne, wciąż na gwarancji (karta gwar. w komplecie)

Całość w nieprzyzwoicie niskiej cenie, chętnie komplet, opcjonalnie oddzielnie. Zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaję swój set naim: SuperUniti DAB/FM + CD5xs

Superuniti - Stan jak nowy, akcesoria i pudło fabryczne, po gwarancji.

CD5xs - Stan jak nowy, akcesoria i pudło fabryczne, wciąż na gwarancji (karta gwar. w komplecie)

Całość w nieprzyzwoicie niskiej cenie, chętnie komplet, opcjonalnie oddzielnie. Zapraszam.

Jakie masz oczekiwania pieniężne?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, mam podchwytliwe pytanie: dlaczego jest różnica w zawartości danych dot. np. nowych, sugerowanych albumów w aplikacji Tidal vs Tidal w aplikacji Naim (na iOS). To znaczy w apce naimowskiej nie mam nowości, które są nowościami w apce samego Tidal'a? Jak spowodować aktualizowanie zawartości apki naima? Prosty przykład z dzisiaj w apce Tidal widnieje nowa płyta Dead Can Dance a w naimowskiej najnowsza płyta to Basta Nosowskiej? (płytę Dead Can Dance trzeba wyszukać ręcznie).....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie połączenia sprzętu Naim.

Mam Unitiqute 2 (bez B) i dostałem

Naim Stageline

 

Co muszę kupić żeby to zagrało? Gramofon tez mam :)

Czy muszę kupić zasilacz i wzmacniacz dodatkowo? Zależy mi na tym żeby były to wersje obudów takie jak Unitiquote.

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tutaj, ale może ktoś będzie zainteresowany - Naim Unitiqute 2b w stanie 10/10 - http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/sprzedam/wzmacniacze-stereo/naim-unitiqute-2b-os122390.html

Pozdrawiam, Tomek.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie. Odkleił mi się metal od części plastikowej w dociskaczu płyty w cdxs. Czym to można skutecznie przykleić, ew. gdzie można kupić nowy? Próbowałem kilkoma klejami ale z kiepskim efektem...

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety serwis nie podaje swojego numeru w Polsce, tylko mail w UK. A telefonów w focal- naim nikt nie odbiera. Czyżby nowa era w naimie?

Zadzwoń do dystrybutora, nowy docisk kosztuje ok. 40 PLN z tego co pamietam,

Sam kupowałem ze dwa lata temu ....

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TomTom audio nie wysyłają do Polski, w cymbiosis też nie, ale napisałem do nich, może zrobią wyjątek...

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam jestem zaskoczony!

mam XS (60W/8Ohm) i spendor 3/1r2 (88dB/8Ohm). zasadniczo jest pięknie, ale gdy chcę trochę głośniej posłuchać, to kolumny dostają lekkiej zadyszki. można z tym żyć, ale zawsze może być lepiej. SN2 wprowadził kontrolę totalną nad głośnikiem. pojawiło się bardzo dużo detali, wybrzmień, średnica była dociążona, nasycona, dźwięk szybki, bas jakby w tle, wycofany. słychać go, ale drive robiła średnica, a nie bas. bas był w pełni kontrolowany, też bogaty w faktury, ale był jakby w pełni obecny. na niektórych numerach, z dobrym basem, to nawet udawało się to zamaskować, ale ogólnie wzmacniacz jakby prosił, daj głośniej. jak poszła gałka pod 9, to już był koncert i nie dawało się rozmawiać. SN2 wysuwa dźwięk przed kolumny. Ogólnie czuć hi-end, ale chyba z moimi kolumnami coś nie podeszło do końca. mój XS gra taką kulką, niewiadomo kiedy kończy się średnica a gra góra, bas też raczej zgrany ze średnicą. i jest misio, słucha się muzyki. myślałem, że SN2 poprawię sobie wszystkie aspekty, a okazał się bardziej techniczny. było wrażenie wow, ale po dłuższym odsłuchu, coś męczyło. może za dużo wrażeń?

pozostaję przy XS a spróbuję spendor A7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sieciówki standardowe, ic AR Sound Skylink. zasilacz mam tylko do ND5XS. głośnikowe Naca

z SN2 bassreflex mniej dmuchał, wystarczyło dłoń przystawić. dziwna sytuacja. a super był, bo w ogóle nie buczało trafo.

 

post-22608-0-80437500-1542508061_thumb.jpg

Edytowane przez de_moon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XS gra taką kulką, niewiadomo kiedy kończy się średnica a gra góra, bas też raczej zgrany ze średnicą. i jest misio, słucha się muzyki. myślałem, że SN2 poprawię sobie wszystkie aspekty, a okazał się bardziej techniczny. było wrażenie wow, ale po dłuższym odsłuchu, coś męczyło.

 

Nie potrafiłbym tego lepiej opisać - trafiłeś w punkt :) i słusznie zrobiłeś zostawiając XS-a i muzykę.

 

Ps. Z wielką ulgą wypieprzyłem te cholerne kable głośnikowe Naima. One są kompletnie irracjonalne. Z serią "oliwkową" i starszymi miało to jakieś uzasadnienie, w "czarnej" to jest po prostu wąskie gardło, które ruinuje cały wysiłek emocjonalny i finansowy poniesiony na w końcu nie najtańszy sprzęt.

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Których kabli głośnikowych używasz zamiast naca?

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.