Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

Cała branża, nie tylko naim oszalała i nie od dziś. Jakże nie szaleć gdy szaleni recenzenci piszą szalone recenzje dajmy na to kolumn kosztujących 30 000 zł, że to okazja cenowa, więcej, piszą dalej że nawet gdyby kosztowały dwa razy więcej (czyli 60 000 zł dla liczących powoli ale dokładnie), to wciąż okazja. Wyjątkowo okazyjna okazja. Może nawet okazja jeszcze większa od okazyjnej okazji ponieważ droższa. Niestety nie najdroższa...zawsze znajdzie się ktoś bardziej ambitny. Ale przecież można kupić dwie pary w celach inwestycyjnych. To wersja limitowana,  niechybnie za kilka lat będą kosztować krocie i inwestor zarobi. A sprzedawcy salonowi zwykle bez mrugnięcia okiem sprzedają te polislokaty i okazyjnie oprocentowane chwilówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, macktheknife napisał:

Cała branża, nie tylko naim oszalała i nie od dziś. Jakże nie szaleć gdy szaleni recenzenci piszą szalone recenzje dajmy na to kolumn kosztujących 30 000 zł, że to okazja cenowa, więcej, piszą dalej że nawet gdyby kosztowały dwa razy więcej (czyli 60 000 zł dla liczących powoli ale dokładnie), to wciąż okazja. Wyjątkowo okazyjna okazja. Może nawet okazja jeszcze większa od okazyjnej okazji ponieważ droższa. Niestety nie najdroższa...zawsze znajdzie się ktoś bardziej ambitny. Ale przecież można kupić dwie pary w celach inwestycyjnych. To wersja limitowana,  niechybnie za kilka lat będą kosztować krocie i inwestor zarobi. A sprzedawcy salonowi zwykle bez mrugnięcia okiem sprzedają te polislokaty i okazyjnie oprocentowane chwilówki. 

Wiem o tym :) dlatego tak ciężko coś kupić w dzisiejszych czasach. Wywalić kase jest bardzo łatwo. Ale Naima musze sprawdzić wtedy będę spokojniejszy, nowe doświadczenie. Może będzie oki do moich kolumn. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajcie tylko jak Wielka Brytania opuści UE. Jeśli zrobi to w sposób niekontrolowany to do cen obecnych dorzucą jeszcze cło i vat. Wtedy będą ciekawe cenniki :)

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tylko cło + koszty obsługi celnej, vat płacisz obecnie. Zobaczymy, dziś realnie nikt nie wie jakie będą efekty. Prognozy to tylko prognozy. Może po wyjściu kurs GBP poleci na łeb i będziesz kupował taniej, a nie drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kardas napisał:

Poczekajcie tylko jak Wielka Brytania opuści UE. Jeśli zrobi to w sposób niekontrolowany to do cen obecnych dorzucą jeszcze cło i vat. Wtedy będą ciekawe cenniki :)

Vat płacimy tam gdzie kupujemy przedmiot. Cło może być ale nie koniecznie. Ze Szwajcarii kupowałem lampę do domu i nic nie było oclone. (Lampę do salonu. Nie „lampę” wzmacniacz)

Naim to firma należąca do francuskiego Focala, w Salisbury jest tylko fabryka, wciąż jest „made in England”  Stąd wiele zestawień z Focalami widzę. Kiedyś wszędzie było tylko z ProAc :) Lubię to wzornictwo surowe i podświetlenie na zielony kolor. Przypominają mi się lata 80’s. Zapomnieliśmy już o takich rzeczach.

53 minuty temu, pharel1 napisał:

Planuje zakup  odtwarzacza CDX2. Proszę o pomoc zorientowanych - na co zwrócić uwagę, czy były jakieś zmiany w odtwarzaczu z biegiem czasu? Czytałem coś o lejącym logo i plamach na wyświetlaczu, czy na coś jeszcze zwrócić uwagę?

Jak to..... z tego podświetlanego logo coś leje? O co z tym chodzi?

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bylo sporo takich przypadków w sumie to nie świadczy dobrze o jakości nowych klocków Naima. 

Ostatnio sobie sprawilem uzywanego uniti z 2011r.prod. Jak na razie nic nie jest rozlane ekran oled też ok. 

Edytowane przez mario_64

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle sie czyta takie rzeczy. Wiele razy słyszałem o usterkach sprzętu klasy premium różnych producentów. Sam na własnej skórze sie przekonałem jak miałem MF. Tam był problem funkcją „stand by”. Serwis załatwił sprawnie i szybko usterke lecz pojawił się następny, zjadło płytę i nie oddało:) I znowu serwis.

Czytałem dużo (nawet tutaj w klubie) odnośnie przebarwień na obudowach anodowanego aluminium, słyszałem o schodzącej farbie we wzmacniaczu lampowym za dobre parę zł. gdzie taka sytuacja nie powinna występować absolutnie, burczące trafa itd. Ile człowiek miał w dawnych latach taniej elektroniki  w domu masowych firm (wieże, mini wieże, magnetowidy itp.) gdzie nic z podobnych rzeczy sie nie działo:) A tu im większy wkład finansowy tym większy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o CDX2 można mówić o dwóch zmianach: napędu Philipsa z VAM 1250 na 1202 i dodaniu wyjścia cyfrowego w tych nowszych (zmiany czysto użytkowe i wg mnie, bez wpływu na dźwięk).

Co do zacieków na logo, to nie wiem jakiej prawidłowości się doszukiwać - starsze egzemplarze ich nie miały, w "średnich" się pojawiały, te nowsze ich nie mają, ale to tylko moje obserwacje na przykładzie własnych urządzeń posiadanych kiedyś i na chwilę obecną.

I dziwnym trafem zacieki u mnie występowały tylko na sprzętach pochodzących z krajowej dystrybucji, te kupione "za granicą" ich nie miały.  Ale to pewnie przypadek...   

A same zacieki to tylko kosmetyka, ale faktycznie irytująca delikatnie mówiąc.

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój flatcap xs miał „lejące logo”, nr seryjny zaczyna się od 28... , sprzęt kupiłem w Holandii natomiast na moje oko pierwotnie został sprowadzony z UK. Logo wymieniłem, 75 eurasow zapłaciłem i wyglada jak nowy :-D

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, macktheknife napisał:

Raczej tylko cło + koszty obsługi celnej, vat płacisz obecnie. Zobaczymy, dziś realnie nikt nie wie jakie będą efekty. Prognozy to tylko prognozy. Może po wyjściu kurs GBP poleci na łeb i będziesz kupował taniej, a nie drożej.

 

Godzinę temu, Marek K. napisał:

Vat płacimy tam gdzie kupujemy przedmiot. Cło może być ale nie koniecznie. Ze Szwajcarii kupowałem lampę do domu i nic nie było oclone. (Lampę do salonu. Nie „lampę” wzmacniacz)

 

Nie do końca. Vat będzie wyliczany od kwoty netto plus cło. Vat będzie zatem wyższy bo będzie liczony od kwoty powiększonej o cło. Co do Szwajcarii to istnieją pewne wyłączenia, tam jest chyba limit że można bez cła zamówić towary do łącznej wartości do 300 franków. W przypadku Wielkiej Brytanii jeśli wyjście z UE będzie na podstawie umowy z pozostałymi krajami członkowskimi też mogą być pewne wyłączenia i limity. Jeśli wyjście będzie na dziko i w sposób niekontrolowany to mamy pewne cło i przez to wyższy vat na elktronikę z UK.  

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Asmon napisał:

Jeśli chodzi o CDX2 można mówić o dwóch zmianach: napędu Philipsa z VAM 1250 na 1202 i dodaniu wyjścia cyfrowego w tych nowszych (zmiany czysto użytkowe i wg mnie, bez wpływu na dźwięk).

Stare CDX2, te bez spdif były cieplejsze w odbiorze, te nowsze są bardziej detaliczne. Cdx2 z xpsem to jedno z najlepszych źrodeł jakie słyszałem, bez zasilacza jest natomiast zaskakująco słabo. 

 

54 minuty temu, Asmon napisał:

Co do zacieków na logo, to nie wiem jakiej prawidłowości się doszukiwać - starsze egzemplarze ich nie miały, w "średnich" się pojawiały, te nowsze ich nie mają, ale to tylko moje obserwacje na przykładzie własnych urządzeń posiadanych kiedyś i na chwilę obecną.

I dziwnym trafem zacieki u mnie występowały tylko na sprzętach pochodzących z krajowej dystrybucji, te kupione "za granicą" ich nie miały.  Ale to pewnie przypadek...   

Moje klocki wszystkie miały zacieki. Są z lat 2011-2013 zarówno z polskiej dystrybucji jak i z UK i wszystkie loga były uszkodzone. Oprócz loga cd5xs i tunera nat05xs miały też zacieki na wyświetlaczach. Swego czasu wymieniłem loga i wyświetlacze u polskiego dystrybutora w Krakowie w czterech elementach ale teraz chyba znowu się zmienił dystrybutor. Zapłaciłem wtedy tylko koszty kuriera do Krakowa. Mam jeszcze hicapa z uszkodzonym logiem ale to już wymienie sam bo tak się składa że mam dwa nowe loga. 

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co bo nie rozumiem do końca? Logo lejące jest lub było wadliwe? Jak się mają nowo wymienione loga, czy już tej przypadłości nie ma czy będzie tak samo ponownie?

Producent powinien na własny koszt teraz wymieniać wszystkim. Wymieniać na takie oczywiście, które nie będą już „lały”.

Ciwkaw jestem tylko w jaki sposób się tłumaczą.

Nie wiedziałem o tym, że tak jest w Naimie. Jedyną rzeczą jaką pamiętam to to, że w XS2 jakiś error był (mrugały wszystkie przyciski i nic nie działało z pilota)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kardas napisał:

Stare CDX2, te bez spdif były cieplejsze w odbiorze, te nowsze są bardziej detaliczne. Cdx2 z xpsem to jedno z najlepszych źrodeł jakie słyszałem, bez zasilacza jest natomiast zaskakująco słabo. 

bez xps slabo? wszedzie w reckach hi-end, zródło za ponad 15tys

To co sugerujesz? nie pchać sie w cdx2 bez xps? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pharel1 napisał:

bez xps slabo? wszedzie w reckach hi-end, zródło za ponad 15tys

To co sugerujesz? nie pchać sie w cdx2 bez xps? 

Ja np. Nait XS bez Flatcapa bym nie kupi. Odlaczalem wiele razy i dzwiek zawsze siadal. Niestety,  te drogie dla nas zasilacze to wg mnie polowa urzadzenia. Jest to tez sprytny marketing.

A tak na marginesie : dla anglikow taki Flatcap to dobra tygodniowka. Mieszkalem pol zycia i za zwykla miesieczna pensje moglem kupic nowego XS-a, ktory pogra 15 -20 lat. Lub caly uzywany bazowy system  z glosnikami. Bardziej kwestia zarobkow oraz inflacji niz samej ceny. 

 

7 godzin temu, Marek K. napisał:

Czyli co bo nie rozumiem do końca? Logo lejące jest lub było wadliwe? Jak się mają nowo wymienione loga, czy już tej przypadłości nie ma czy będzie tak samo ponownie?

Producent powinien na własny koszt teraz wymieniać wszystkim. Wymieniać na takie oczywiście, które nie będą już „lały”.

Ciwkaw jestem tylko w jaki sposób się tłumaczą.

Nie wiedziałem o tym, że tak jest w Naimie. Jedyną rzeczą jaką pamiętam to to, że w XS2 jakiś error był (mrugały wszystkie przyciski i nic nie działało z pilota)

 

U mnie 3 urzadzenia z 2013 i w kazdym logo inaczej swieci, jedno w 70 procenach, drugie bez gornej ramki, trzecie wylane. Nie chcialo mi sie tego wysylac , placic i czekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marek K. napisał:

Czyli co bo nie rozumiem do końca? Logo lejące jest lub było wadliwe? Jak się mają nowo wymienione loga, czy już tej przypadłości nie ma czy będzie tak samo ponownie?

Producent powinien na własny koszt teraz wymieniać wszystkim. Wymieniać na takie oczywiście, które nie będą już „lały”.

Ciwkaw jestem tylko w jaki sposób się tłumaczą.

Nie wiedziałem o tym, że tak jest w Naimie. Jedyną rzeczą jaką pamiętam to to, że w XS2 jakiś error był (mrugały wszystkie przyciski i nic nie działało z pilota)

 

Swego czasu kiedy ja wymieniałem swoje loga to dystrybutor w Polsce wymieniał je za darmo. Płaciłem tylko za kurierów. Po kilku latach od wymiany loga świecą idealnie. 

7 godzin temu, pharel1 napisał:

bez xps slabo? wszedzie w reckach hi-end, zródło za ponad 15tys

To co sugerujesz? nie pchać sie w cdx2 bez xps? 

Posłuchaj. Cdx2 jest mocno detaliczny i gra czasem wręcz za ostro, bez xpsa brakuje mu trochę podstawy w dolnych rejestrach. Moim zdaniem nie do każdej muzyki i nie do każdego zestawu. Z xpsem to jednak zupełnie inne źródło, jeśli masz w przyszłości możliwość rozbudowy o zasilacz lub jeszcze lepiej o ndaca to brałbym bez dwóch zdań. W innym przypadku rozważyłbym cd5xs plus flatcap. Sprawdź, posłuchaj. 

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już rozmawiacie o zasilaczach to mam pytanie. Jaki zasilacz warto dodać do Supernait2 + CD5X? Kasa ma znaczenie. Czy tańsze zailacze obsłużą te dwa urządzenia jednocześnie, ze słyszalną poprawą dźwięku?

Edytowane przez KotD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Na te wszystkie pytania nie ma chyba jedynie słusznych odpowiedzi, to są mocno indywidualne kwestie.

Do cd5x na pewno warto dodać flatcapa. Jeżeli będzie to 2x lub xs można go wykorzystać równocześnie z SN2. A czy będzie lepiej - sam zdecydujesz, bo na forum jeden powie, że nie warto a drugi, że jak najbardziej.

A co do CDX-a2, to przyznam szczerze, że nie jestem w stanie odróżnić go od cd5x. Być może wynika to z tego, że wiem, że układy elektroniczne są... identyczne. Płytki zawierające układy sterowania i zasilacz w cd5x są oznaczone napisami CDX2... Różnią je (kiedyś oprócz czytnika), poprowadzenie kabli do zewnętrznego, opcjonalnego zasilacza.

W przypadku cd5x i flatcapa zasilanie jest dzielone pomiędzy wbudowany i dodany, a w cdx-ie po dodaniu xps-a, wbudowany jest całkiem odłączony a całość zasilania przejmuje xps. I to już robi różnicę w brzmieniu. 

 

 

 

  

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KotD napisał:

Jeżeli już rozmawiacie o zasilaczach to mam pytanie. Jaki zasilacz warto dodać do Supernait2 + CD5X? Kasa ma znaczenie. Czy tańsze zailacze obsłużą te dwa urządzenia jednocześnie, ze słyszalną poprawą dźwięku?

Prawda jest taka że cd5xs bez zasilacza to 50% jego możliwości. Flatcap biorąc pod uwagę cenę to najlepszy upgrade jaki można sobie wyobrazić do naima. Do Supernaita tylko hicap, dodjąc flatcapa różnice będą na granicy percepcji. Moim zdaniem flatcap z supernaitem powoduje lekkie rozluźnienie na basie ale bardzo minimalne są to zmiany. Jeśli miałbym ograniczony budżet to zacząłbym od flatcapa do cd5xs, później dokupiłby hicapa do supernaita. Supernait bez zasilacza to wciąź cholernie dobra integra, cd5xs bez zasilacza traci zbyt wiele. 

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Marek K. napisał:

Źle sie czyta takie rzeczy. Wiele razy słyszałem o usterkach sprzętu klasy premium różnych producentów..... A tu im większy wkład finansowy tym większy problem.

 

Królowie są nadzy tylko część poddanych wciąż oślepiona blaskiem majestatów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kardas napisał:

W przypadku Wielkiej Brytanii jeśli wyjście z UE będzie na podstawie umowy z pozostałymi krajami członkowskimi też mogą być pewne wyłączenia i limity. Jeśli wyjście będzie na dziko i w sposób niekontrolowany to mamy pewne cło i przez to wyższy vat na elktronikę z UK.  

 

Niezależnie od limitów cło równie dobrze może być zerowe. Przede wszystkim jednak jeżeli będzie "na dziko" to przez bliżej nieokreślony czas cały ruch handlowy w obie strony może być zamrożony w ogóle. Czyli nie będzie problemu cła i kosztów odpraw celnych ponieważ nie będzie co odprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, macktheknife napisał:

 

Niezależnie od limitów cło równie dobrze może być zerowe. Przede wszystkim jednak jeżeli będzie "na dziko" to przez bliżej nieokreślony czas cały ruch handlowy w obie strony może być zamrożony w ogóle. Czyli nie będzie problemu cła i kosztów odpraw celnych ponieważ nie będzie co odprawiać.

 

Szwajcarzy mają cło od określonej sumy, podobnie pewnie będzie z UK. Dlaczego ruch miałby być zamrożony? Jeśli ktoś ma gotówkę i akceptuje cło to dlaczego miałby nie kupić? 

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w ramach relaksu po pracy, w celu zaspokojenia ciekawości, oceny stanu elementów elektronicznych i plytek drukowanych, rozkręciłem kilka śrub mocujących i wyciągnąłem wnętrze mojego uniti. Widok jaki mi się ukazał ucieszył oko. Nie stwiedziłem żadnych niepokojących sygnałów, nic nie wyglądało na odbarwione, przegrzane, kondensatory nie popuchnięte, nic nie wylane. Zero kurzu, praktycznie jak z fabryki. Jedynie co zwróciło uwagę i to w zasadzie jak pakowalem tę elektronikę do obudowy z aluminium, zauwarzyłem poruszający się transformator. Była poluzowa śruba mocująca go do podstawy. Oczywiście dokręciłem tak ok. 1/2 obrotu było luzu. Z tego wynika, że od czasu do czasu warto to sprawdzić. Taki luz z pewnością można wyczuć energicznie ruszając w poziomie sprzętem. Możliwe, że do tego defektu przyczyniła się firma przewozowa, której nazwy nie będę wymieniał bo po co reklamować.

Edytowane przez mario_64

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.