Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ma być. U mnie w każdym segmencie jest delikatny luz. W flatcapie to nawet jest luz na gniazdach snaic, mam wrażenie że cała płyta w środku jest luźna. Nie zdziwiłbym się jakby to miało związek z absorpcją drgań, coś jak w hi-linie z pierścieniami. Magia i audiofilskie opowieści to jest to co najbardziej działa na wyobraźnię ?

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tu proszę email w odpowiedzi na pytanie odnośnie kiwających się gniazd :

Hi, thank you for your e-mail. The IEC mains input socket on Naim products is not rigidly mounted to the chassis is does move. Looking at the picture your sent in. Your unit is normal. There is quite a large amount of movement of this socket." ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym momencie nabrałem wątpliwości co do idei luźnych ścianek i gniazd w Naimie.

Bo dlaczego w tych "wyższych" wszystkie są osadzone na sztywno. I to bardzo. A tanie rca są zastąpione "teflonowymi"  (czy jak to się nazywa) - dużo solidniejszymi ,  mocno zamontowanymi na wkrętach.

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Zapisuje się do klubu. Aktualnie UQ2+NAP100 i T+A Criterion TAL 130.
I od razu pytanie czy warto przesiąść się na Nap200??
W zasadzie decyzja juz zapadła ale chce poznać Wasze zdanie na ten temat.


 

Naim Unitiqute 2+Naim Nap 100 Studio 16 Hertz Minas Anor III 2.5r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Unitiqute 1 i uzywałem jako źródło z Nait XS jako koncówka i przez wejscie CD ( tu duzoo lepiej - 3d, lepsza kontrola, szybkosc).  UQ jest super ale dac i pre  bankowo beda ograniczeniami z Nap 200 

Mocniejsza koncówka jak pewnie słyszysz dodaje kontroli basu, ożywia brzmienie itd. Masz swietnie wyglądający, funkcjonalny i chwalony przez uzytkowników zestaw.

Ja zrobiłem tak: kupilłem do Unitiqute  dac Chord 2Qute i to jest swietna inwestycja!. Daje bardzo duzy skok jakosciowy. U mnie duzo wiekszy niz XS jako koncówka. Chord jest drogi ale z drugiej ręki ponizej 3tys. Niestety po jego podłączeniu nie ma powrotu do UQ jako źródła, bo jest naprawde spora różnica w kazdym aspekcie.

Na forum Naima jest wielu uzytkowników którzy uzywaja 2Qute lub Hugo aby  upgradować ND5XS, Cd5xs itd. A sygnatura ramie w ramie z Naim. 

Takze z mojej strony polecam Dac do Unitiqute zamiast mocniejszej koncówki. W kazdym razie jesli jednak wolisz Nap200 to prosze daj znac jak bedziesz sprzedawał Nap100 ?

Ps: nie wiem czy próbowałes ale u mnie bi-amping super sie sprawdza. UQ do tweeterów (funcja small speakers) i Xs do wooferów. Wszystko sie poprawia. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UQ2 i Nap200 to trochę przerost formy nad treścią. Coś jak podłączanie mocniejszych końcówek do wzmacniaczy zintegrowanych czy hicapa do źródeł. Zawsze pozostaną ograniczenia. 

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysz napisał:

 

Takze z mojej strony polecam Dac do Unitiqute zamiast mocniejszej koncówki. W kazdym razie jesli jednak wolisz Nap200 to prosze daj znac jak bedziesz sprzedawał Nap100 ?

Ps: nie wiem czy próbowałes ale u mnie bi-amping super sie sprawdza. UQ do tweeterów (funcja small speakers) i Xs do wooferów. Wszystko sie poprawia. 

 

 

Podłączyłem bi-amp ale w ustawiniach dałem large speakers. Czy to błąd?? Aktualnie jestem w delegacji i nie moge sprawdzić.

Naim Unitiqute 2+Naim Nap 100 Studio 16 Hertz Minas Anor III 2.5r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwijajac temat. Ja z UQ + Nait Xs jako koncówka (czyli cos pomiedzy Nap 100 i 200) uzyskałem brzmienie lepiej kontrolowane, zywsze, szybsze i pełniejsze. Z Chord 2Qute ( i tu pewnie w zaleznosci od kolumn) wyraźnie lepsze rozciągniecie pasma, super czytelna i szybką linie basu, rozdzielczość, wyrazniejsza i czystrza góre pasma, bogatsza srednice. Najwyraźniejszej poprawie uległa stereofonia, przestrzen i głębia. Wydatek bolał ale o pieniadzach sie zapomina a jakośc zostaje. Jesli mieszkasz gdzies blisko (Puławy) to zapraszam. 

(Jesli masz Maca Mini czy inny komp, laptop i nie usmiecha sie kolejny wydatek na audioto ostatecznie mozesz sprzedac UQ i jeszcze zarobic na wymianie ? Uzywasz wtedy Daca bezposrednio z koncówka  a wszystkim sterujesz apka- pilotem z telefonu. )

2 minuty temu, Radoslaw Zydyk napisał:

Podłączyłem bi-amp ale w ustawiniach dałem large speakers. Czy to błąd?? Aktualnie jestem w delegacji i nie moge sprawdzić.

Nie, różnicy nie słyszałem ale chyba lepiej odciac pasma od 200hz w dół, bo i tak to wzmocnienie nie uzywane. Tak czy owak różnicy nie usłyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, walnałem chyba gafe  polecając tego Dac-a Chord, bo przecierz Nap 100 to koncówka mocy, więc po wpieciu miedzy UQ a NAP Daca nie mamy sterowania głośnościa (?) ?

Nap 200 warto pewnie kupic ale nie opłaca się do UQ, chyba ze w przyszłości zmiana UQ na lepszy streamer z pre ,bo ograniczenia UQ w tej sekci są wyraźne w porównaniu do Chord 2Qute. Bardzo wyraźne.

Mozna kupic Nap 200 a potem Nac N-272 do niego. Wtedy to ma sens, jesli mamy wolne 15tys na uzywki. Jesli połowę tej kwoty to Nait XS + Nd5XS - i jak bym tak zrobił ale ze juz miałem UQ to dokupiłem Dac. Więc w sumie mam ten quasi zestaw XS+Nd5 i jesli chodzi o porównanie do UQ + koncówką to jest bardzo duzy progres wg mnie, wart wydanych pieniedzy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Krzysz napisał:

Przepraszam, walnałem chyba gafe  polecając tego Dac-a Chord, bo przecierz Nap 100 to koncówka mocy, więc po wpieciu miedzy UQ a NAP Daca nie mamy sterowania głośnościa (?) ?

Nap 200 warto pewnie kupic ale nie opłaca się do UQ, chyba ze w przyszłości zmiana UQ na lepszy streamer z pre ,bo ograniczenia UQ w tej sekci są wyraźne w porównaniu do Chord 2Qute. Bardzo wyraźne.

Mozna kupic Nap 200 a potem Nac N-272 do niego. Wtedy to ma sens, jesli mamy wolne 15tys na uzywki. Jesli połowę tej kwoty to Nait XS + Nd5XS - i jak bym tak zrobił ale ze juz miałem UQ to dokupiłem Dac. Więc w sumie mam ten quasi zestaw XS+Nd5 i jesli chodzi o porównanie do UQ + koncówką to jest bardzo duzy progres wg mnie, wart wydanych pieniedzy.  

No to mnie zmartwiłeś....

Naim Unitiqute 2+Naim Nap 100 Studio 16 Hertz Minas Anor III 2.5r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie 

Może to głupie pytanie ale do tej pory miałem odseperowane cd od wzmacniacza 5si (osobne półki w szafce).

Czy można (zaleca się) stawiać na sobie bezpośrednio poszczególne klocki, a jeśli tak, to lepiej  wzmak na górze?

Z góry dzięki za informację ?

 

Pozdrawiam 

 

Krzysiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, nieolo napisał:

Naim Unitiqute 1 - 24bit/192khz ma spotify? Myślę czy kupić sobie takie coś do pracy. 

Zalezy która wersja, moj jest  z 2011 roku i nie ma ale model 24/192 powinien miec. 

Jesli z tyłu urządzenia jest wejscie mini usb po prawej stronie to na 99% ma spotify.

Super urzadzenie, które mozna u nas dostac za niewielkie pieniadze, ale z drogimi głośnikami nie ma co szalec. Do 4-5 tys za nówki to max wg mnie.  U mnie z kilku testowanych, najlepiej sprawdziły sie z Dali Opticon i PSB Imagine -  nie ma najmniejszego problemu z napedzeniem\wysterowaniem. Przy 4ohm chyba mocniej sie grzeje z tego co zauwazyłem. Głośność u mnie to max 35-40%. Ja uzywam teraz jako transport i chwale sobie. Jedynym problemem jest wyswietlacz, ktory w większości modeli blaknie po kilku latach. 

PS: Mam nadzieje, ze pomogłem.

Edytowane przez Krzysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, Krzysz napisał:

Zalezy która wersja, moj jest  z 2011 roku i nie ma ale model 24/192 powinien miec. 

Jesli z tyłu urządzenia jest wejscie mini usb po prawej stronie to na 99% ma spotify.

Super urzadzenie, które mozna u nas dostac za niewielkie pieniadze, ale z drogimi głośnikami nie ma co szalec. Do 4-5 tys za nówki to max wg mnie.  U mnie z kilku testowanych, najlepiej sprawdziły sie z Dali Opticon i PSB Imagine -  nie ma najmniejszego problemu z napedzeniem\wysterowaniem. Przy 4ohm chyba mocniej sie grzeje z tego co zauwazyłem. Głośność u mnie to max 35-40%. Ja uzywam teraz jako transport i chwale sobie. Jedynym problemem jest wyswietlacz, ktory w większości modeli blaknie po kilku latach. 

PS: Mam nadzieje, ze pomogłem.

Ten jest z 2010r. i nie ma wejścia mini usb a szkoda.

Dzięki za odpowiedz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Joy_2004 napisał:

Witam,

mam pytanie do użytkowników Supernait-a 1, czy w waszych egzemplarzach zaślepione są wejście Digital Inputs: 2 Toslink czy normalnie można coś podłączyć po optyku?

Miałem SN1 i nic nie było zaślepione. Standardowe gniazda toslink z zapadką, wtykasz kabel i działa. (jeśli gniazdo jest przypisane do odpowiedniego źródła). Wyślij fotkę gniazd jak masz wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, init0 napisał:

Miałem SN1 i nic nie było zaślepione. Standardowe gniazda toslink z zapadką, wtykasz kabel i działa. (jeśli gniazdo jest przypisane do odpowiedniego źródła). Wyślij fotkę gniazd jak masz wątpliwości.

Dziękuję, rzeczywiście zapatka, zastanawiam się jak podłączyć tuner nc+ pod wzmacniacz po toslinku czy ewentualnie z projektora wyjście audio 2xrca o długości 10m. Może ktoś już testował takie połączenie, które się lepiej sprawdzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2019 o 07:38, Joy_2004 napisał:

Dziękuję, rzeczywiście zapatka, zastanawiam się jak podłączyć tuner nc+ pod wzmacniacz po toslinku czy ewentualnie z projektora wyjście audio 2xrca o długości 10m. Może ktoś już testował takie połączenie, które się lepiej sprawdzi? 

Po toslinku będzie znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 29

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.