Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z Was miał okazje porównać zasilacz XP5Xs i XPS DR w konfiguracji z NDX lub innym streamerem?

od pewnego czasu cieszę się seria Classic i jedyne co mi zostało z serii XS to zasilacz, którego w przyszłości planuje wymienić na wyżej wspomniany XPS DR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych klubowiczów,  jakie kolumny polecilibyscie do naim nait 5si żeby zagrało jak najbardziej uniwersalnie i przyjemnie do 8m2.

Wstępnie brałem pod uwagę spendora1, atc scm7 i amphion hellium 510 albo argon1.. szukałem również proac tablette10 ale to już niestety powyżej budżetu. 

Czy ktoś ma doświadczenia z ww kolumnami?  Posłuchałbym ich wszystkich ale bardzo ciężko z dostępnością w okolicy. Będę wdzięczny za wszelką pomoc. 

Pozdrawiam, 

Sławek

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytania takie..:

Posiadam Naim Nac-N 172 Xs czy jego wyższym odpowiednikiem jest Nac-N 272, czy coś jest pomiędzy tymi 2 modelami ?

czy do Nac 272 przewidziano dodatkowy zasilacz ?

zależy mi na przedwzmacniaczu z możliwością odtwarzania Spotify. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Radoslaw Zydyk napisał:

A może kolega chce sprzedać nac-n 172xs- ja aktualnie poszukuję takowego??

 

Masz refleks chłopaku ??

No właśnie mam 172 - zajefajne urządzenie.. kupiłem od kulegi z tego forum ?

rozglądam się za opcją w górę więc nieodzownym krokiem będzie  sprzedaż 172...

 

Edytowane przez cronus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cronus napisał:

 

 

Godzinę temu, cronus napisał:

Masz refleks chłopaku ??

No właśnie mam 172 - zajefajne urządzenie.. kupiłem od kulegi z tego forum ?

rozglądam się za opcją w górę więc nieodzownym krokiem będzie  sprzedaż 172...

 

No to może na priv.

Naim Unitiqute 2+Naim Nap 100 Studio 16 Hertz Minas Anor III 2.5r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2019 o 17:40, cronus napisał:

Panowie, pytania takie..:

Posiadam Naim Nac-N 172 Xs czy jego wyższym odpowiednikiem jest Nac-N 272, czy coś jest pomiędzy tymi 2 modelami ?

czy do Nac 272 przewidziano dodatkowy zasilacz ?

zależy mi na przedwzmacniaczu z możliwością odtwarzania Spotify. 

Tak, następny jest nac-n 272, nic pomiędzy. Tak, do 272 możesz podłączyć np. XPS. Opcjonalny zasilacz wnosi znaczną poprawę zarówno w części dac jak i pre. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze poradzic czy jest sens zmieniac Unitiqute na ND5XS jako transport?

Obecnie uzywam UQ + Chord 2Qute (z zasilaczem liniowym) + Nait Xs + Flatcap XS. Oba zasilacze wnoszą sporo, z Flatcap  poprawa ogromna. Zastanawiam sie co wniesie Nd5XS. Oczywiscie oznacza to po sprzedaniu UQ wydatek ok 3tys, dla mnie to sporo. Jakies sugestie?  Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, dekoracja napisał:

Ja miałem kilka lat temu n272/nap200dr. Dokupiłem xps dr za straszne pieniądze i jakoś nie za wiele mi się poprawiło ? także radziłbym posłuchać najpierw.

Na początku chwilę też grałem na nap200 i było słabo. Dopiero w połączeniu z 250DR 272 zagrało interesująco i pojawiło się życie. XPS dodał kontroli w dolnym paśmie i usunął krzykliwość, zrobiło się bardzo "muzykalnie". Poprawa najbardziej widoczna jak po pewnym czasie odłączyłem zasilacz. Szybko został ponownie podłączony  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2019 o 22:30, dekoracja napisał:

Ja miałem kilka lat temu n272/nap200dr. Dokupiłem xps dr za straszne pieniądze i jakoś nie za wiele mi się poprawiło ? także radziłbym posłuchać najpierw.

Jak fundusze pozwolą spróbuje XPS DR, koszt dość spory bo nowy niespełna €5k także  spora inwestycja.... na razie NDX zasilam XP5XS. 

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kacper525 napisał:

Jak fundusze pozwolą spróbuje XPS DR, koszt dość spory bo nowy niespełna €5k także  spora inwestycja.... na razie NDX zasilam XP5XS. 

Kacper, a jak to wygląda u Ciebie, czy zasilacz wnosi poprawę w połączeniu z NDXem? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, init0 napisał:

Kacper, a jak to wygląda u Ciebie, czy zasilacz wnosi poprawę w połączeniu z NDXem? ?

Tak, zdecydowanie NDX brzmi bardziej „muzykalnie” wraz z XP5XS aniżeli bez. Ciekaw jestem jak zmiany wniesie (jeśli) XPS DR, który jest dwa razy droższy ?.

Z moich doświadczeń i eksperymentów z PSU wnioskuje iż Zasilacze dla odtwarzaczy sieciowych wnoszą więcej słyszalnych zmian aniżeli zasilacze dla wzmacniaczy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z Klubowiczów napędza Naimem Harbethy i mógłby napisać kilka słów o takim połączeniu? Jaka jest reszta toru (dac) i czy Naim dobrze gra po cichu z takimi kolumnami - dość nieskutecznymi. Zastanawiam się nad lampą do Harbeth 30.1, ale ostatnio zainteresował mnie też Naim, stąd pytanie. Z góry dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kacper525 napisał:

Tak, zdecydowanie NDX brzmi bardziej „muzykalnie” wraz z XP5XS aniżeli bez. Ciekaw jestem jak zmiany wniesie (jeśli) XPS DR, który jest dwa razy droższy ?.

Z moich doświadczeń i eksperymentów z PSU wnioskuje iż Zasilacze dla odtwarzaczy sieciowych wnoszą więcej słyszalnych zmian aniżeli zasilacze dla wzmacniaczy. 

 

Mam podobnie. Miałem SN1 + TC/HiCap i poprawa była na plus ale bez szału. Później SN2 w którym zasilacz raczej  przeszkadzał i wolałem bez. W 282 różnica między jednym TC a DTC subtelna. Za to XPS w nDac to była ogromna zmiana, w 272 też sporo wnosi. Zawsze warto sprawdzić przed zakupem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, init0 napisał:

Mam podobnie. Miałem SN1 + TC/HiCap i poprawa była na plus ale bez szału. Później SN2 w którym zasilacz raczej  przeszkadzał i wolałem bez. W 282 różnica między jednym TC a DTC subtelna. Za to XPS w nDac to była ogromna zmiana, w 272 też sporo wnosi. Zawsze warto sprawdzić przed zakupem ?

Jeszcze do niedawna miałem nait xs2 wraz z flatcap xs- jako zasilacz wnosił bardzo subtelne zmiany. Teraz SN2, dla którego udało mi się super-okazyjnie zdobyć HiCap Dr - musze przyznać iż poprawa jest zdecydowanie bardziej słyszalna aniżeli we wcześniejszym zestawieniu (zasilacz + wzmacniacz) serii xs. Reasumując u mnie hi cap na plus, natomiast z tego co czytam na forach (tutaj oraz Naim) wynika ze nie wszystkim PSU przypadają do gustu. 

Przed wymiana nd5xs na NDX myślałem o tym aby pozbyć się również - XP5XS, na szczęście tego nie zrobiłem?. W przyszłości postaram się „upolować” jakiś demo model XPS DR, którego cena będzie przynajmniej o 1/4 niższa od sklepowej?.

Jeśli mogę zapytać, jakiego interkonektu i kabli głośnikowych używasz. Jak wyglada u Ciebie połączenie 272 z siecią/internet?

282 i 272 to całkiem przyzwoici „gracze” ?

 

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, hasos napisał:

Czy któryś z Klubowiczów napędza Naimem Harbethy i mógłby napisać kilka słów o takim połączeniu? Jaka jest reszta toru (dac) i czy Naim dobrze gra po cichu z takimi kolumnami - dość nieskutecznymi. Zastanawiam się nad lampą do Harbeth 30.1, ale ostatnio zainteresował mnie też Naim, stąd pytanie. Z góry dziękuję. 

Naim i Harbeth to podobno świetnie zestawienie (osobiście kiedyś brałem pod uwagę) dlatego warto posłuchać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kacper525 napisał:

Jeśli mogę zapytać, jakiego interkonektu i kabli głośnikowych używasz. Jak wyglada u Ciebie połączenie 272 z siecią/internet?

Jasne, głośnikowe nac A5. Połączenie pre power standardowym kablem naima, ale kusi mnie by zamówić coś z AR-Sound. Miałem wcześniej kable łączące źródło z pre od AR-Sound i efekt był bardzo dobry. 272 do switcha po kablu, wifi nie dawało rady przy gęstych plikach (przerwy na buforowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mniwe 

Godzinę temu, init0 napisał:

Jasne, głośnikowe nac A5. Połączenie pre power standardowym kablem naima, ale kusi mnie by zamówić coś z AR-Sound. Miałem wcześniej kable łączące źródło z pre od AR-Sound i efekt był bardzo dobry. 272 do switcha po kablu, wifi nie dawało rady przy gęstych plikach (przerwy na buforowanie).

U mnie tez wifi odpada, warto sprobować z Cisco 2960, który na rynku wtórnym kosztuje  ok 40-60 euro. Jest również Aqvox,  mozna go przez miesiąc potestować i oddac bez zadnych problemów natomiast cena jest powalająca ?

Jesli chodzi o interconnect oraz przewody glosnikowe, Chord przypadł mi do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Kacper525 napisał:

U mnie tez wifi odpada, warto sprobować z Cisco 2960, który na rynku wtórnym kosztuje  ok 40-60 euro. Jest również Aqvox,  mozna go przez miesiąc potestować i oddac bez zadnych problemów natomiast cena jest powalająca ?

Jesli chodzi o interconnect oraz przewody glosnikowe, Chord przypadł mi do gustu.

Super drogi i/lub pro switch nic nie zmieni, nie ma sensu. Wystarczy odpowiednia przepustowość (czyli taka by streamer nadążał wypełniać bufor przy gęstych plikach), a TCP/IP zapewni resztę. Nawet 100Mb/s po kablu w zupełności wystarczy.

Miałem IC Chord Crimson ale w porównaniu do szaraka nic nie wnosił. Które Chordy polecasz? Ciekawi mnie Super Lumina ale cena taka, że lepiej wydać na upgrade sprzętu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, init0 napisał:

Super drogi i/lub pro switch nic nie zmieni, nie ma sensu. Wystarczy odpowiednia przepustowość (czyli taka by streamer nadążał wypełniać bufor przy gęstych plikach), a TCP/IP zapewni resztę. Nawet 100Mb/s po kablu w zupełności wystarczy.

Miałem IC Chord Crimson ale w porównaniu do szaraka nic nie wnosił. Które Chordy polecasz? Ciekawi mnie Super Lumina ale cena taka, że lepiej wydać na upgrade sprzętu ?

Wydaje mi sie ze Chord shawline bedzie juz lepszy niz "szaraczek', natomiast jeśli chodzi Ci po głowie Super Lumina to myśle że powinieneś sprobować z Chord signature - jak dla mnie faworyt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2019 o 18:10, init0 napisał:

Super drogi i/lub pro switch nic nie zmieni, nie ma sensu. Wystarczy odpowiednia przepustowość (czyli taka by streamer nadążał wypełniać bufor przy gęstych plikach), a TCP/IP zapewni resztę. Nawet 100Mb/s po kablu w zupełności wystarczy.

Ma sens i zmieni. Załóżmy, że najprostszym / podstawowym rozwiązaniem jest wszystko (serwer plików + streamer) wpięte do routera z wyjściem na świat, zwykłą skrętką (CAT5/6), zapomnijmy o wifi. Pierwszą (i słyszalną) poprawę można uzyskać dokładając oddzielny switch czyli do switcha wpinasz router, serwer i streamer. U mnie router oddalony jest od switcha ok. 4m, zasilane z innych obwodów. Kolejny progres to wybór switcha - każdy do zastosowań smb/pro (choćby dlink czy cisco 2960 często rekomendowany na forum naim-a), z wbudowanym zasilaczem, metalową obudową, przyzwoitymi ekranowanymi gniazdami wewnątrz będzie lepszy od "czegokolwiek". Koszt ~100 zł za sh czyli żaden. Nie musi być Gbit - naim i tak nie obsługuje tej technologii :))) I kolejny progres to wymiana zwykłych drutów CAT5/6 na przyzwoite (ale nie "audiofilskie" za bardzo dużo zł) podwójnie ekranowane CAT8, koszt kilkadziesiąt zł za szt. +/- w zależności od długości. Wszystko to składa się na poprawę jakości, słyszalną. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, macktheknife napisał:

Ma sens i zmieni. Załóżmy, że najprostszym / podstawowym rozwiązaniem jest wszystko (serwer plików + streamer) wpięte do routera z wyjściem na świat, zwykłą skrętką (CAT5/6), zapomnijmy o wifi. Pierwszą (i słyszalną) poprawę można uzyskać dokładając oddzielny switch czyli do switcha wpinasz router, serwer i streamer. U mnie router oddalony jest od switcha ok. 4m, zasilane z innych obwodów. Kolejny progres to wybór switcha - każdy do zastosowań smb/pro (choćby dlink czy cisco 2960 często rekomendowany na forum naim-a), z wbudowanym zasilaczem, metalową obudową, przyzwoitymi ekranowanymi gniazdami wewnątrz będzie lepszy od "czegokolwiek". Koszt ~100 zł za sh czyli żaden. Nie musi być Gbit - naim i tak nie obsługuje tej technologii :))) I kolejny progres to wymiana zwykłych drutów CAT5/6 na przyzwoite (ale nie "audiofilskie" za bardzo dużo zł) podwójnie ekranowane CAT8, koszt kilkadziesiąt zł za szt. +/- w zależności od długości. Wszystko to składa się na poprawę jakości, słyszalną. Powodzenia.

Testowałem z Aqvox i nie chciałbym się zbytnio w tym temacie wypowiadać/rozwijać  aby nie narazić siebie na konfrontacje i polemiki ? natomiast uważam ze warto spróbować,,, czy to z Cisco czy tez z np Aqvox, którego można przez miesiąc za darmo próbować. 

11 godzin temu, mrrod napisał:

U mnie NDX podłączony jest kablem DC1 do Naim DAC. Dla mnie to dużo lepsze połączenie niż sam NDX.

Zawsze mnie nurtował Naim dac choć muszę przyznać ze nie miałem jeszcze okazji posłuchać.

Próbowałeś podłączyć do Dac któryś z dedykowanych zasilaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, macktheknife napisał:

Ma sens i zmieni. Załóżmy, że najprostszym / podstawowym rozwiązaniem jest wszystko (serwer plików + streamer) wpięte do routera z wyjściem na świat, zwykłą skrętką (CAT5/6), zapomnijmy o wifi. Pierwszą (i słyszalną) poprawę można uzyskać dokładając oddzielny switch czyli do switcha wpinasz router, serwer i streamer. U mnie router oddalony jest od switcha ok. 4m, zasilane z innych obwodów. Kolejny progres to wybór switcha - każdy do zastosowań smb/pro (choćby dlink czy cisco 2960 często rekomendowany na forum naim-a), z wbudowanym zasilaczem, metalową obudową, przyzwoitymi ekranowanymi gniazdami wewnątrz będzie lepszy od "czegokolwiek". Koszt ~100 zł za sh czyli żaden. Nie musi być Gbit - naim i tak nie obsługuje tej technologii :))) I kolejny progres to wymiana zwykłych drutów CAT5/6 na przyzwoite (ale nie "audiofilskie" za bardzo dużo zł) podwójnie ekranowane CAT8, koszt kilkadziesiąt zł za szt. +/- w zależności od długości. Wszystko to składa się na poprawę jakości, słyszalną. Powodzenia.

Bzdura i tyle. Nie rozumiesz lub w ogóle nie znasz protokołu TCP/IP. Dodatkowo poczytaj czym jest i jak działa buforowanie. W uproszczeniu plik przed odtwarzaniem trafia do pamięci, skąd dopiero jest odtwarzany. Jeśli jest jakiś problem z przepustowością sieci wifi/eth to odtwarzanie jest zatrzymywane i streamer czeka na wypełnienie bufora. O poprawność przesyłu dba właśnie protokół tcp. 

Wbudowany zasilacz czy metalowa obudowa switcha ma poprawić dzwięk? :DD. CAT8 z cisco 2960 :)) Człowieku co ty bierzesz???

Głosisz te bzdety jak jakieś prawdy objawione. Powiem wprost, przestań pisać o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.