Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, init0 napisał:

Bzdura i tyle. Nie rozumiesz lub w ogóle nie znasz protokołu TCP/IP. Dodatkowo poczytaj czym jest i jak działa buforowanie. W uproszczeniu plik przed odtwarzaniem trafia do pamięci, skąd dopiero jest odtwarzany. Jeśli jest jakiś problem z przepustowością sieci wifi/eth to odtwarzanie jest zatrzymywane i streamer czeka na wypełnienie bufora. O poprawność przesyłu dba właśnie protokół tcp. 

Wbudowany zasilacz czy metalowa obudowa switcha ma poprawić dzwięk? :DD. CAT8 z cisco 2960 :)) Człowieku co ty bierzesz???

Głosisz te bzdety jak jakieś prawdy objawione. Powiem wprost, przestań pisać o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia.

 

Jakich miłych, sympatycznych, uprzejmych i dobrze wychowanych ludzi można spotkać w klubie naim! Z wrodzonym altruizmem i egoistyczną przyjemnością wpisuję Cię na listę znajomych, z tak wyrafinowanym podejściem do ludzi pewnie nie masz ich zbyt wielu.

Natomiast pozostałych zainteresowanych zachęcam do sprawdzania bzdur, bzdetów i prawd objawionych. To działa, ma sens i prawie nic nie kosztuje. 

Dobrego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, macktheknife napisał:

Jakich miłych, sympatycznych, uprzejmych i dobrze wychowanych ludzi można spotkać w klubie naim! Z wrodzonym altruizmem i egoistyczną przyjemnością wpisuję Cię na listę znajomych, z tak wyrafinowanym podejściem do ludzi pewnie nie masz ich zbyt wielu.

Natomiast pozostałych zainteresowanych zachęcam do sprawdzania bzdur, bzdetów i prawd objawionych. To działa, ma sens i prawie nic nie kosztuje. 

Dobrego dnia

Człowieku jak czytam takie farmazony to wymiękam, szczególnie w tym klubie. Piszę ostro bo nie ma co owijać w bawełnę. Mam w tej dziedzinie magistra i ok 20 lat pracy w zawodzie. Jeśli masz zamiar opowiadać "To działa, ma sens" to poczytaj trochę o tej technologii, pewnie z 30 min wystarczy, to nic nie kosztuje ? Czegoś się nauczysz i nie będziesz już głosił bredni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.08.2019 o 18:43, Kacper525 napisał:

Zawsze mnie nurtował Naim dac choć muszę przyznać ze nie miałem jeszcze okazji posłuchać.

Próbowałeś podłączyć do Dac któryś z dedykowanych zasilaczy?

Jeszcze nie. Forumowicz, od którego kupiłem NDX i DAC zdecydowanie preferował XPS DR podłączonego do DAC.

Jak wszystko dobrze pójdzie, to tego XPS DR kupię w przyszłym roku.  

W dniu 22.08.2019 o 16:34, macktheknife napisał:

Ma sens i zmieni. Załóżmy, że najprostszym / podstawowym rozwiązaniem jest wszystko (serwer plików + streamer) wpięte do routera z wyjściem na świat, zwykłą skrętką (CAT5/6), zapomnijmy o wifi. Pierwszą (i słyszalną) poprawę można uzyskać dokładając oddzielny switch czyli do switcha wpinasz router, serwer i streamer. U mnie router oddalony jest od switcha ok. 4m, zasilane z innych obwodów. Kolejny progres to wybór switcha - każdy do zastosowań smb/pro (choćby dlink czy cisco 2960 często rekomendowany na forum naim-a), z wbudowanym zasilaczem, metalową obudową, przyzwoitymi ekranowanymi gniazdami wewnątrz będzie lepszy od "czegokolwiek". Koszt ~100 zł za sh czyli żaden. Nie musi być Gbit - naim i tak nie obsługuje tej technologii :))) I kolejny progres to wymiana zwykłych drutów CAT5/6 na przyzwoite (ale nie "audiofilskie" za bardzo dużo zł) podwójnie ekranowane CAT8, koszt kilkadziesiąt zł za szt. +/- w zależności od długości. Wszystko to składa się na poprawę jakości, słyszalną. Powodzenia.

Mam bardzo zbieżne doświadczenia. Zgadzam się z Tobą w 100 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mrrod napisał:

Jeszcze nie. Forumowicz, od którego kupiłem NDX i DAC zdecydowanie preferował XPS DR podłączonego do DAC.

Jak wszystko dobrze pójdzie, to tego XPS DR kupię w przyszłym roku.  

Mam bardzo zbieżne doświadczenia. Zgadzam się z Tobą w 100 %.

Tez się przymierzam do XPS DR w przyszłości, póki co zasilam XP5XS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.08.2019 o 21:34, init0 napisał:

 Mam w tej dziedzinie magistra i ok 20 lat pracy w zawodzie.

Gratuluję, szacunek.

Ale daruj już sobie mentorski i obraźliwy ton. Wykształceniem i doświadczeniem nie skompensujesz braku szacunku do ludzi.

Z kontekstu wypowiedzi wnioskuję, że wpływu przewodów wszelakiej proweniencji na jakość odtwarzania muzyki również nie słyszysz i w niego nie wierzysz zatem automatycznie kontynuowanie tej przemiłej konwersacji traci sens. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.08.2019 o 16:53, macktheknife napisał:

Gratuluję, szacunek.

Ale daruj już sobie mentorski i obraźliwy ton. Wykształceniem i doświadczeniem nie skompensujesz braku szacunku do ludzi.

Z kontekstu wypowiedzi wnioskuję, że wpływu przewodów wszelakiej proweniencji na jakość odtwarzania muzyki również nie słyszysz i w niego nie wierzysz zatem automatycznie kontynuowanie tej przemiłej konwersacji traci sens. 

Z mentorskim tonem to Ty wyskoczyłeś w pierwszym komentarzu do mojego posta. Obrażasz sam siebie szerząc banialuki, ja tylko wytknąłem Ci że nie masz pojęcia o temacie w którym się wypowiadasz. Dalej nie sprawdziłeś choćby buforowania w streamingu, tcp/ip (transmisja danych), cat8 itd. Ignorancja na poziomie płaskoziemcy (oni też się upierają, że ziemia jest płaska ale żaden nie wyruszy na "koniec świata" :))) Szacunek do ludzi, zawsze. Ignorowanie nauki, szerzenie mitów i legend w dziedzinie w której szybko można rozwiać wątpliwości poświęcając trochę czasu na zgłębienie tematu? Tego nie szanuje.

Wnioski z kontekstu też błędne więc daruj już sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów. Dołączam z nowo nabytym Naimem XS-2. Szukam do niego kolumn i wiem, że gra świetnie z Harbeth, Kudos, PMC, Neat, Dynaudio, Proac, ale czy jest coś jeszcze co warto połączyć i sprawdzić z tą integrą (może trochę tańszego ?) ? Nie wiem, na przykład Dali, Audio Academy, Pylon, KEF. Jako że mam dosyć mocno ograniczony budżet (około 5k zł) pocelowałbym też w rynek wtórny. Pokój w którym ma grać system ma około 20m2 powierzchni. W przyszłości planuję rozbudować system o ND5 XS i zasilacz do obu klocków. 

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto spojrzeć pod te dwa adresy:

https://community.naimaudio.com/

https://forums.naimaudio.com/forums.php

Zwłaszcza do wątków o tytułach "System Pics 2019", "System Pics 2018", "System Pics 2017" itd.

 

Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rochu napisał:

Właśnie jestem w trakcie przeglądania ?

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, jackobtone napisał:

Witam klubowiczów. Dołączam z nowo nabytym Naimem XS-2. Szukam do niego kolumn i wiem, że gra świetnie z Harbeth, Kudos, PMC, Neat, Dynaudio, Proac, ale czy jest coś jeszcze co warto połączyć i sprawdzić z tą integrą (może trochę tańszego ?) ? Nie wiem, na przykład Dali, Audio Academy, Pylon, KEF. Jako że mam dosyć mocno ograniczony budżet (około 5k zł) pocelowałbym też w rynek wtórny. Pokój w którym ma grać system ma około 20m2 powierzchni. W przyszłości planuję rozbudować system o ND5 XS i zasilacz do obu klocków. 

ND5XS plus zasilacz XP5XS- super sprawa?, za jakiś czas bede owego XP5XS zapewne sprzedawał z racji tego iż zastąpię go XPS DR.

Na Twoim miejscu (za nim kupisz ND5XS wraz zasilaczem) posłuchałbym ND5XS 2, który co prawda nie ma możliwości rozbudowy o dodatkowy zasilacz ale podobno brzmi świetnie. Reasumując; jeśli ND5XS 2 gra nie gorzej aniżeli ND5XS+XP5XS to myśle że cenowo wyjdzie korzystniej "2" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, jackobtone napisał:

Oczywiście to był sarkazm ?

Jeżeli ten ktoś przeskoczył z niczego na "cokolwiek" izolującego i nie jest głuchy to z dużym prawdopodobieństwem jakieś różnice usłyszał. Natomiast projekt naim fraim swoje lata już ma (premiera 2002), szczytem technologii w tej dziedzinie nie jest, tani nie jest, a podobać się może ale nie musi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, macktheknife napisał:

Jeżeli ten ktoś przeskoczył z niczego na "cokolwiek" izolującego i nie jest głuchy to z dużym prawdopodobieństwem jakieś różnice usłyszał. 

 

Taaaa, jasne ?

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku Naima, duzo daje unikanie stawiania urządzeń na sobie, a w przypadku zestawów dzielonych, jeden rack z urządzeniami bez trafo, drugi z trafo. Fraim działa, ale niestety słono kosztuje...

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pewnie było to wałkowane z 10tys razy, ale czy zakup Flatcapa do XS-2 ma sens? Może lepiej celować w Teddycap zamiast Flata? Albo w ogóle odpuścić sobie zewnętrzne zasilanie? Zmiany w brzmieniu są na granicy percepcji, czy rzeczywiście są słyszalne? 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, jackobtone napisał:

Panowie, pewnie było to wałkowane z 10tys razy, ale czy zakup Flatcapa do XS-2 ma sens? Może lepiej celować w Teddycap zamiast Flata? Albo w ogóle odpuścić sobie zewnętrzne zasilanie? Zmiany w brzmieniu są na granicy percepcji, czy rzeczywiście są słyszalne? 

Na wlasnym przykładzie... zalecam posłuchać i ocenić ?

53 minuty temu, twinslaver napisał:

w przypadku Naima, duzo daje unikanie stawiania urządzeń na sobie, a w przypadku zestawów dzielonych, jeden rack z urządzeniami bez trafo, drugi z trafo. Fraim działa, ale niestety słono kosztuje...

Póki co korzystam z francuskiego Norstone, który był relatywnie tańszy i jednocześnie spełnia swoje zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, jackobtone napisał:

Panowie, pewnie było to wałkowane z 10tys razy, ale czy zakup Flatcapa do XS-2 ma sens? Może lepiej celować w Teddycap zamiast Flata? Albo w ogóle odpuścić sobie zewnętrzne zasilanie? Zmiany w brzmieniu są na granicy percepcji, czy rzeczywiście są słyszalne? 

U mnie dodanie Flatcapa XS przyniosło ogromne zmiany na plus. Dociązenie, bas, rozdzielczość, muzykalnośc, 3D, analogowy klimat. 

Napewno nie są subtelne (z tanimi głośnikami i źródłem takie bedą).  

Oczywiscie najlepiej samemu posłuchac. Wg mnie XS z Flatcapem to o wiele lepszy wzmacniacz. 

Pamietam jak po odebraniu od kuriera w ciagu 15min podłączyłem i od razu było  słychac o co chodzi. Zadnego wygrzewania ani wsłuchiwania sie w zmiany. Wszystko słyszalne "jak na dłoni". Muzyka zaczęła życ i pulsowac.

Jest troche negatywnych opinii na temat Flatcapa. Jego wpływ jest pewnie zalezny od źródła i głośników. Polecam wypozyczyc i posłuchac. Powinienes od razu usłyszec jego wpływ. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.03.2018 o 13:45, puszkin napisał:

Panowie,

Zaniepokojony faktem, że Naim w spoczynku może pobierać dużo prądu postanowiłem zakupić watomierz.

Pomiary przeprowadzone ?

Supernait - 14W ( Sajmon, u Ciebie wyszło 30 ? Na pewno to był sam SN ?

CD5x - 10W

FC2x - 3,5W

Teddy - 3,5W

No i jak by kogoś interesowało to przemierzyłam jeszcze REL T5 - 14W

Podczas umiarkowanego grania około 60W poboru ( bez T5)

Wynik akceptowalny. Można dokładać kolejne klcki ?

Dzisiaj znalazłem czas na pomiary poboru "prundu" przez moje sprzęty.

Z Naima w teście brali udział:

CD5X - 10W;

NDX - 20 W;

FCXS - 3W;

NAT05XS - 5W;

DAC - 1W;

Całość bezczynna (cd stop, ndx stop, dac z synchronizacją z NDX - znaczy się "standby" wg Naima) - 41 W.

NDX z DAC bezczynne, CD włączone - 42 W.

CD włączone, NDX odtwarza stację na iTunes - 47 - 49 W.

Oprócz mojego ulubionego Naima mam wzmacniacz lampowy, który bierze 140 W (ale pobiera tylko wtedy kiedy gra a Naim na okrągło).

Cały system pobiera ok. 180 W.

Tutaj mam dylemat. Nie lubię lamp ale nie znalazłem Naima, który przy cichym słuchaniu (mikrodynamika) gra lepiej.

Jak sprzedawałem Supernaita 1 to podłączyliśmy go u kolegi, który zajął się sprzedażą. Szczęka mi opadła jak Supernait 1 potrafi zagrać. U siebie nigdy tak go nie słyszałem.

Ale to inna kubatura. I sporo głośniej.

Cały czas szukam Naima, który zagra lepiej od mojej lampy.

Naim.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw ND555 + NAC552 + NAP500dr (bądź Statement) pewnie przy cichym słuchaniu wypadłby lepiej pod względem mikrodynamiki ? 

A teraz tak na poważnie. Może końcówka mocy by tutaj pomogła? Oczywiście gdybyś nie sprzedał Supernaita można by to było sprawdzić.

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja tez mam pytanie:
Wcześniej miałem Nap100 który cały czas był włączony- teraz mam nap200 który posiada włącznik na froncie. Czy nap200 może pozostawać włączony tak jak to było przy nap100?? W roli preama mam nac n-172.

Naim Unitiqute 2+Naim Nap 100 Studio 16 Hertz Minas Anor III 2.5r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mrrod napisał:

Tutaj mam dylemat. Nie lubię lamp ale nie znalazłem Naima, który przy cichym słuchaniu (mikrodynamika) gra lepiej.(...)

Cały czas szukam Naima, który zagra lepiej od mojej lampy.

 

IMO, to czy zagra dobrze przy cichym słuchaniu zależy w dużym stopniu od kolumn a nie od wzmacniacza.

Gdy kolumny są na ciężkich, mało efektywnych głośnikach (np współczesne scan speak) trudno je rozruszać małą ilością prądu przy cichym słuchaniu.

 

 

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, rochu napisał:

IMO, to czy zagra dobrze przy cichym słuchaniu zależy w dużym stopniu od kolumn a nie od wzmacniacza.

Gdy kolumny są na ciężkich, mało efektywnych głośnikach (np współczesne scan speak) trudno je rozruszać małą ilością prądu przy cichym słuchaniu.

 

 

Moje kolumny z lampą świetnie brzmią przy cichym słuchaniu. W tym cały ambaras. Niestety, nie mam od kogo pożyczyć 282/250DR, żeby sprawdzić jak to u mnie zagra. Osoba, od której mam NDX, korzysta z 252/300DR, to już zdecydowanie ponad budżet.

Edytowane przez mrrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że twoje kolumny nigdy z amplifikacją Naima nie zagrają.

Wiem, bo na przestrzeni kilku lat miałem 4 różne zestawy kolumn S16Hz, gdy używałem wyłącznie elektroniki Naima.

Nawet NAC282/NAP250, których o mały figiel nie kupiłem, nie dogadały się.

Nie ma zgodności dźwiękowej pomiędzy tymi kolumnami i elektroniką, więc żadnej chemii nie będzie.

Zero kołysania, Boogie Factor = O.

Tak jak Ty, także próbowałem się ratować lampą.

Ale to ślepa uliczka.

Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pewnie masz rację. 

Nie chcę rezygnować z tych kolumn, bardzo mi się to brzmienie podoba, nie chcę też rezygnować z Naima. Co ciekawe, źródła Naima świetnie się w moim systemie spisują. Nawet Grzegorz zmienił zdanie, jak usłyszał u mnie CD5X.

Poszukam preampu Naima i podłączę do niego aktywne Dynaudio BM6 mkIII. Może to zagra.

W jakim kierunku poszedłeś?

Edytowane przez mrrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.