Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Andiorek napisał:

Witam Panowie,

szukam serwisu, który zrobi recap + DR mojego NAP 250.2 oraz NAC 282. Czy w autoryzowanym serwisie w W-wie są w stanie to zrobić, czy wysyłają do Salisbury?

Wiecie może o jakich pieniądzach tu mówimy?

 

Pozdro

 

Raczej mało opłacalne. Tylko Anglia. Sam upgrade do DR plus recaping końcówki to około 8-9tys zł. Serwisu przedwzmacniacza raczej bym nie robił. Chyba że są jakieś problemy. 

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kardas napisał:

Raczej mało opłacalne. Tylko Anglia. Sam upgrade do DR plus recaping końcówki to około 8-9tys zł. Serwisu przedwzmacniacza raczej bym nie robił. Chyba że są jakieś problemy. 

@kardas dzięki za informację. Orientujesz się może, czy mogę wysłać bezpośrednio do Naima UK, czy muszę to zrobić przez FNCE? Taka jest info na stronie naimaudio.com

Edytowane przez Andiorek
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Andiorek napisał:

@kardas dzięki za informację. Orientujesz się może, czy mogę wysłać bezpośrednio do Naima UK, czy muszę to zrobić przez FNCE? Taka jest info na stronie naimaudio.com

Poprzez polskiego dystrybutora. Z tym nowym dystrybutorem nie miałem jeszcze do czynienia ale zawsze kiedy mój sprzęt miał iść do Anglii to odbywało się to za pomocą polskiego dystrybutora, wcześniej poprzez Decibel czy później poprzez Audio Center z Krakowa. Teraz nie sądzę aby coś się w tym temacie miało zmienić. 

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik wymieniony na C16, jak narazie wszystko dziala poprawnie i jak należy.

Natomiast elektryk, który wymieniał owy bezpiecznik najpierw wspominał ze możliwe iż trzeba bedzie wymienić różnicówkę.

Później jednak odstąpił od tego działania, grupę 1 rozdzielił na grupę 2 (do 1 byly podłączone dwie grupy ?), dolozyl C16 jako grupe 3.

Poniżej przesyłam zdjęcie rozdzielni pokazujące dzielo pracy pana elektryka ?.

IMG_0397.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2019 o 16:55, dekoracja napisał:

musisz wiedzieć, że Star konwertuje sygnał z wejść analogowych na cyfrę (bo inaczej nie mógłby serwować z tych wejsć na multirooma) - podobno, tak pisali na forum w UK. Ja mam podłączony gramofon i działa bardzo dobrze, ale szczerze mówiąc pliki i tak lepiej grają/

Właśnie dlatego grają u Ciebie lepiej; wejście analogowe w Star konwertuje dźwięk. Gdyby tego nie robił, byłoby równie fajnie. Większość tego typu urządzeń degraduje w ten sposób dźwięk po wejściu analogowym.

Dlatego polecam rozejrzeć się za jakimś preampem gramofonowym (np. PS Audio, Pro-Ject takie robią), który ma przetwornik ADC

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Kacper525 napisał:

Bezpiecznik wymieniony na C16, jak narazie wszystko dziala poprawnie i jak należy.

Natomiast elektryk, który wymieniał owy bezpiecznik najpierw wspominał ze możliwe iż trzeba bedzie wymienić różnicówkę.

Później jednak odstąpił od tego działania, grupę 1 rozdzielił na grupę 2 (do 1 byly podłączone dwie grupy ?), dolozyl C16 jako grupe 3.

Poniżej przesyłam zdjęcie rozdzielni pokazujące dzielo pracy pana elektryka ?.

IMG_0397.jpeg

Jakaś taka... mało audiofilska ta rozdzielnia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sa i takie? :-) .. w takim razie poproszę o sugestie

Rozdzielnia jest od czasu od kiedy sie wprowadziliśmy do owego mieszkania, kilka rzeczy udało mi sie poprawić - począwszy od "pociągnięcia" uziemienia dla gniazda, pod ktore podłączony jest Naim ( w Holenderskich mieszkaniach przewody znajdują sie w tulejach, ktore umieszczone sa w sufitach, specjalnymi spiralami mozna kable przeciągać) po ostanie wymieniony C16. 

Godzinę temu, macktheknife napisał:

Jakaś taka... mało audiofilska ta rozdzielnia ?

A sa i takie? :-) .. w takim razie poproszę o sugestie

Rozdzielnia jest od czasu od kiedy sie wprowadziliśmy do owego mieszkania, kilka rzeczy udało mi sie poprawić - począwszy od "pociągnięcia" uziemienia dla gniazda, pod ktore podłączony jest Naim ( w Holenderskich mieszkaniach przewody znajdują sie w tulejach, ktore umieszczone sa w sufitach, specjalnymi spiralami mozna kable przeciągać) po ostanie wymieniony C16. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy miał ktoś okazję porównać Uniti Atom z naim 5si? Rozważam Atoma lub 5si + streamer sieciowy. Czy integra oprócz większej mocy zaserwuje lepszy dźwięk? Czy będzie to granie na podobnym poziomie? Korzystam głównie ze Spotify/Tidal/radia internetowego, w przyszłości może jakiś serwer muzyczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, peter250 napisał:

Panowie czy miał ktoś okazję porównać Uniti Atom z naim 5si? Rozważam Atoma lub 5si + streamer sieciowy. Czy integra oprócz większej mocy zaserwuje lepszy dźwięk? Czy będzie to granie na podobnym poziomie? Korzystam głównie ze Spotify/Tidal/radia internetowego, w przyszłości może jakiś serwer muzyczny. 

Mysle ze warto rozejrzeć sie za demo/ używanym  nd5xs lub nowy nd5xs2 do tego np demo/ używany Nait xs2 - napewno bedzie to lepsze granie aniżeli atom 

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przyszły teść ma Atoma. Ostatnio poczynił zmiany w postaci dokupienia do niego końcówki NAP200dr. Fajnie to gra ale wolę mimo wszystko swojego Naima XS2. W sieci pojawiają się oferty używanych egzemplarzy XS2 na gwarancji w cenie niewiele większej od nowego Naita 5si. Warto się rozejrzeć ? 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. 
Naima XS-2 mam w sypialni i poza muzyką służy mi także do oglądania filmów. Po włączeniu TV oled trafo w Naimie zaczyna brumić (gdy jest wyłączony pracuje bezgłośnie). Brzmienie nie jest głośne, ale słyszalne gdy oglądam cicho. Mam problem z pętlą mas, dlatego „wyłączyłem” uziemienie (Naim jest wpięty w listwę przez przejściówkę z usuniętym uziemieniem). Listwa to Oehlbach Powersocket 907. Sprawdzałem też z Gigawatt PF-2 MK2 i jest to samo. Jakieś pomysły jak można by to rozwiązać? ? 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja obserwacja, z czasów gdy grałem z Naima, jest taka, że Naim nie toleruje w swoim otoczeniu żadnego zasilacza impulsowego.

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, rochu napisał:

Moja obserwacja, z czasów gdy grałem z Naima, jest taka, że Naim nie toleruje w swoim otoczeniu żadnego zasilacza impulsowego.

Zdążyłem zauważyć ? Tak samo mialem z zasilaniem do streamera, dlatego zmieniłem na liniowe. No nic, to nic poważnego i specjalnie przeszkadzającego, przeżyję z tym brumieniem

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, jackobtone said:

Mam takie pytanie. 
Naima XS-2 mam w sypialni i poza muzyką służy mi także do oglądania filmów. Po włączeniu TV oled trafo w Naimie zaczyna brumić (gdy jest wyłączony pracuje bezgłośnie). Brzmienie nie jest głośne, ale słyszalne gdy oglądam cicho. Mam problem z pętlą mas, dlatego „wyłączyłem” uziemienie (Naim jest wpięty w listwę przez przejściówkę z usuniętym uziemieniem). Listwa to Oehlbach Powersocket 907. Sprawdzałem też z Gigawatt PF-2 MK2 i jest to samo. Jakieś pomysły jak można by to rozwiązać? ? 

Moze pan sprobowac pozyczyc trafo izolujace do telewizora  (220V:220V) obrocic wtyczke sieciowa TV (jestem pewien ze pan to juz probowal ) wpiac w tor wyjscia audio telewizora transformator audio (1:1) lub taniej zalozy trafo izolujace na kabel antenowy gdyz kabel antenowy i jego uziemienie jest najczesciej przyczyna petli mas. 

https://www.amazon.com/Ancable-Isolation-Transformer-Eliminator-Applications/dp/B074KD8X6S/ref=pd_sbs_23_t_0/141-1682184-1813507?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B074KD8X6S&pd_rd_r=54a9175b-16e0-4697-be48-4614ba61be29&pd_rd_w=eMMf4&pd_rd_wg=7YiBk&pf_rd_p=5cfcfe89-300f-47d2-b1ad-a4e27203a02a&pf_rd_r=M6WFXDXWYE6VSRZSKDR6&psc=1&refRID=M6WFXDXWYE6VSRZSKDR6

Czytalem tez ze prowadzenie przewodu masy z anteny do masy wzmacniacza (ma pan tam chyba gniazdo masy )czasem piomaga.

 

 

Jaka jest jakosc sekcji przedwzmacniacza w modelu Supernait 2 w odniesieniu do hierarchii  przedwzmacniaczy tej firmy. Jesli ktos ma doswiadczenie z modelem Supernait1 to tez chetnie sie dowiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, zmieniłem Dynaudio na PMC. Chciałbym zmienić firmowe blaszane zworki pmc na zworki z nac a5. Jeżeli miałby ktoś z was do sprzedania gotowe zworki lub niepotrzebny odcinek naca5 to proszę o informację na priv. A może z doświadczenia macie jakieś inne propozycje na zworki niż z nac a5. Jeśli chodzi o kable naima to moim zdaniem, to ile szaraka można zmienić tak głośnikowego jeszcze żaden inny kabel głośnikowy nie pobił, oczywiście w kryteriach ogólnych a nie w jakimś aspekcie.

Edytowane przez flood2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2019 o 21:38, jackobtone napisał:

Gdyby udało się sprawdzić daj znać, też się nad nim zastanawiałem jakiś czas temu

Bez odchyleń , równy , dobra dynamika, precyzja , rozdzielczość , neutralny. Świetny i uczciwie wyceniony tak jak i głośnikowe Clearway .

Mój mam do sprzedania , pobawiłem się obecnym źródłem i czas na kolejne a że raczej nie będzie to NAIM z DIN to mi się nie przyda . Stan jak nowy , kupiłem nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Zapisuję się do klubu z 172XS i NAP100. 

Zmieniłem ostatnio kolumny z JM LAB Cobalt 806 na Vandersteen 2 Ce Sig II i trochę brakuje prądu. 

Proszę o sugestię mocniejszego NAPa (150, 200,  250 czy warto dopłacać do wersji DR?).

Słucham z Spotify (172 XS) w salonie otwartym na kuchnie razem ok. 40m2. Nie musi być głośno, zależy mi na pełnej kontroli niskich tonów i raczej neutralnej/ciepłej reszcie ?

 

Jestem otwarty na zakup używek jeżeli ma ktoś coś do zaproponowania (PRV). Nowego sprzętu nie chcę chyba, że w okolicach 50% wartości detalicznej (ex-demo, zwrot etc.)

Pozdrawiam

MW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2019 o 21:34, Maciek Wu napisał:

Cześć!

Zapisuję się do klubu z 172XS i NAP100. 

Zmieniłem ostatnio kolumny z JM LAB Cobalt 806 na Vandersteen 2 Ce Sig II i trochę brakuje prądu. 

Proszę o sugestię mocniejszego NAPa (150, 200,  250 czy warto dopłacać do wersji DR?).

Słucham z Spotify (172 XS) w salonie otwartym na kuchnie razem ok. 40m2. Nie musi być głośno, zależy mi na pełnej kontroli niskich tonów i raczej neutralnej/ciepłej reszcie ?

 

Jestem otwarty na zakup używek jeżeli ma ktoś coś do zaproponowania (PRV). Nowego sprzętu nie chcę chyba, że w okolicach 50% wartości detalicznej (ex-demo, zwrot etc.)

Pozdrawiam

MW

Witaj,

uważam że warto dołożyć do wersji DR, proponuje również spróbować z TIDAL zamiast Spotify.
 

Kacper 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ?

Chciałem się przywitać z Wami w naszym klubie tak jak wypada - Witam z Mu-so Qb i Uniti Star na pokładzie. ?

Do tej pory "grałem" na Onkyo A-5vl + C-S5vl oraz kolumnach KEF XQ30. Grało to przyznam całkiem nieźle. Ale marka Naim zawsze gdzieś tam była w mojej świadomości. Przymierzałem się już od dawna do zakupów... Pierw 2 lata temu pojawił się Qb jako podręczny grajek, a teraz, tydzień temu Star we własnej osobie. Kolumny zostały te same - KEF XQ30. Wszystko "spięte" Kimber Kable 8PR. Razem zagrały bajecznie! Zakochałem się! ?

Mam do Was pytanie - Zauważyłem, że mimo, że Star jest w "stand by" szczególnie po lewej stronie obudowa na górze jest "ciepła". Ani nie gorąca ani nie letnia - jest ciepła. Rozumiem, że to normalny objaw ale proszę Was, o potwierdzenie.

Pozdrawiam. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalny partner do 172xs to nap 155xs. Wtedy będzie zachowany balans tonalny. Można próbować z nap200 ale to raczej nieudana końcówka i nie zapewni poszukiwanego ciepła, tym bardziej wersja DR. Nap200 raczej podbije wysokie tony, doda szczegółu ale zabierze ciepło i wypełnienie dolnych rejestrów. 250/250DR to za dużo do 172xs. Spróbowałbym 172/155XS. Jeśli mają być pliki to wyżej 272/250. Bez plików 282/250, 202/250, supernait w którejś z dostępnych wersji. Supernait 1 ma Daca (Coś tam z plikami można już kombinować). 

Tidal faktycznie ma formaty bezstratne ale też wymaga dużych ilości danych. Ja jestem cały czas pod wrażeniem kompresji plików w apple music. Naprawdę dużo lepiej to brzmi niż w spotify. 

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2019 o 21:34, Maciek Wu napisał:

Proszę o sugestię mocniejszego NAPa (150, 200,  250 czy warto dopłacać do wersji DR?).

Miałem 250.2 i teraz mam 250DR, różnica ogromna. Jeżeli chcesz 250kę to koniecznie z DR. Zmiany są spore, poza regulatorami końcówka jest na nowych tranzystorach 009.

Do 172 naturalnym partnerem jest 155xs, ale myślę że z 200 może być lepiej. Kupując nap200DR do zestawienia z 172 nie użyjesz regulatorów (DR), są one zastosowane tylko do zasilania przedwzmacniacza reszta to ten sam stary nap200. Czyli nap200 z DR lub bez w połączeniu do 172 nic nie wniesie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli  w przyszłości będziesz chciał się „przesiąść”na coś lepszego aniżeli 172xs - DR jak znalazł ?, natomiast jeśli nie w głowie Ci upgrade to faktycznie może lepiej pozostać przy naturalnym partnerze jakim jest 155xs. TIDAL jest znakomitym rozwiązaniem ponieważ można owa platformę kontrolować z poziomu aplikacji naim. Myśle ze jakością jaka oferuje TIDAL (Hifi)   będziesz mile zaskoczony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2008 o 01:54, kaem napisał:

-> pomodorowa

jeśli jesteś z Gdańska lub chciałoby Ci się tu przyjechać to zapraszam, pod warunkiem że uda się zgrać jakiś termin:). Tyle że u mnie gra M12.2. Jakby co to pisz na PW.

U mnie z basem też był problem, i dopiero naim 5i sobie z nimi poradził. M15.2 ma basu pewnie więcej bo to podłogówki, ale podobno jest on lepiej kontrolowany. Więc w 14m2 to może faktycznie być go za dużo...

A co do wygrzania, to niestety (dla Ciebie), eposy muszą sie trochę podocierać i już. Pamiętam że przez pierwsze 3 tygodnie druga para (miałem problem z okleiną, wymieniałem prawie po roku) grała tak że podejrzewałem iż są uszkodzone. Aż mi się wierzyć nie chciało że to tylko niewygrzanie. Ale wytrwałem i... na razie nie zamierzam ich wymieniać:).

Widzę, że Naim 5i dobrze wysterował na basie M15.2, a co z resztą zakresu? Jak to zagrało? Szukam różnych opisów wzmacniaczy w połączeniu z Epos M15.2. Dlatego pytam. Z góry dziękuję za każdą podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Najlepszego w Nowym Roku?

Chciałem się Was doradzić...

Mam kilka lat zestaw 5si (wzmak.+cd) od niedawna również  RLS Nereida II...(+ szarak+naca5)

Gra to naprawdę przyjemnie, mam jednak świadomość i odczucia, że "potrzebują" one mocniejszego wzmacniacza (mam tutaj głównie na myśli glośniejsze poziomy odsłuchu, bo wtedy tak naprawdę czuć trochę niedostatek mocy). Czy wg Was przeskok na supernait 3 przy zachowaniu obecnego  źródła (cd5si) to niezbyt duży mezalians (patrz bardzo niewykorzystany potencjał, a nawet "pogorszenie" dźwięku/wrażeń z odsłuchu  w odniesieniu do obecnej konfiguracji?

Dziękuję Wam za wszystkie sugestie...

 

Pozdrawiam 

Krzysiek 

 

 

Edytowane przez diodek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.