Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie, szukam czegos co nie bedzie krok w bok,ale do przodu. 

jesli chodzi o barwe,to najlepiej zeby srednie tony byly neutralne dobrze napowietrzone,ale nie wychodzily  do przodu,wysokie delikatne,rozdzielcze.bas zwarty,niskoschodzacy.

oczywiscie prosze tylko o jakies pomysly,bo i tak ostatecznie bedą odsluchy,

ale wiadomo juz bedzie co wypozyczyc.

z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mrb napisał:

... A wystarczyło poczytać wcześniejsze wpisy ? 

... Wystarczyło użyć wyszukiwarki 

Myślę, że nie masz powodu do używania uogólnień " Może Naim do Europy eksportuje gorszy sort?"

Taką spiskową teorię można przypiąć prawie każdemu producentowi...

..a konkretnie do Europy Środkowo Wschodniej co nie jest Spiskową Teorią i wystarczyło poszperać użyć Wyszukiwarki bo było już o tym i na forum Naima ?

Dzieje się tak w przypadku chociażby Chemii Gospodarczej co zostało w UE udowodnione a Polska i kraje ościenne chyba juz ze 2 lata temu wnioskowały w Brukseli o ujednolicenie pewnych standardów w zakresie jakości produktów Żywieniowych i Chemii.

Przecież brak instytucji/organów które pilnują by niemieckie proszki do prania i pasty były dla Francji i Polski tej samej jakości.

Skoro już wiemy że tak się dzieje w ww przypadkach to niby dlaczego miało by być inaczej w produktach AGD, elektroniki, audio itp..? 

I nie stwierdzam a pytam siebie tak na marginesie w Off Top..

Etyka i Morale to dla niektórych Księgowych farmazony.. ?

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Supernait 2 ma dokładnie taka samą przypadłość- podczas ściszania do min. lewy kanal nadal gra podczas gdy prawy jest już "głuchy" (słabość potencjometrów Alps). Kupiłem SN2 w Niderlandach także owa w/w teoria spiskowa ma się raczej nijak w przypadku el. Naim. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój xs2 tez tak ma.moze dlatego ze naimy mają trzy tryby podgłaśniania.pierwszy krokowy,drugi normalny a póżniej przyśpiesza.w innych wzmacniaczach,które mialem tego nie zauważyłem.

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, izapat napisał:

no wlasnie, szukam czegos co nie bedzie krok w bok,ale do przodu. 

jesli chodzi o barwe,to najlepiej zeby srednie tony byly neutralne dobrze napowietrzone,ale nie wychodzily  do przodu,wysokie delikatne,rozdzielcze.bas zwarty,niskoschodzacy.

oczywiscie prosze tylko o jakies pomysly,bo i tak ostatecznie bedą odsluchy,

ale wiadomo juz bedzie co wypozyczyc.

z góry dziekuje.

Ciekawe kolumny to Opera Callas. Łatwo je wysterować, muzykalna, dynamiczna i do tego świetnie wygląda. Ewentualnie spróbowałbym też czegoś wysoko skutecznego, z większą membraną celulozową, a nie plastikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś z brytyjskiej manufaktury Neat Acoustics? Motive SX2, SX3 lub Iota Alpha. 
Moim zdaniem bardzo muzykalne konstrukcje

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Niepokorny napisał:

Czy ktokolwiek używał głośnikowych Naim Super Lumina ? 

Czy warte tych pieniędzy ?

myślę, że to zależy od systemu, mogą się podobać ale z niektórymi kolumnami może brakować np. wypełnienia ...

bardzo fajnie kontrolują bas i są znacznie bardziej otwarte niż NACA ale różnica w cenie jest spora ....

u mnie zdecydowanie lepiej sprawdził się IC SuperLumina ..... tego wg mnie można brać w ciemno ...

ale co system/ słuchacz to pewnie inne wnioski ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google translator ;-(  i wałek w powietrzu 

W dniu 26.01.2020 o 22:17, Niepokorny napisał:

Dzieje się tak w przypadku chociażby Chemii Gospodarczej co zostało w UE udowodnione a Polska i kraje ościenne chyba juz ze 2 lata temu wnioskowały w Brukseli o ujednolicenie pewnych standardów w zakresie jakości produktów Żywieniowych i Chemii.

Przecież brak instytucji/organów które pilnują by niemieckie proszki do prania i pasty były dla Francji i Polski tej samej jakości.

Skoro już wiemy że tak s

Trochę grubo nad-interpretujesz..

...o ile chemia  i tym podobne rzeczy sprzedają się w milionowych nakładach i jest jak najbardziej "ekonomicznie usprawiedliwione"  dawać gorszy towar do nas (są jeszcze inne - socjologiczne/psychologiczne aspekty) , o tyle przenoszenie tego na poletko audio byłoby po prostu wysoce nieopłacalne (wprowadzanie "tańszej" linii produkcyjnej w Salisbury  byłoby   ciosem ekonomicznym  ?  ). Sprzęt Naima ma być drogi i elitarny - bez tanich chwytów, rodem z Biedronki. 

Koniec OFF Topa. ? 

W dniu 2.02.2020 o 11:32, mrrod napisał:

Panowie, co sądzicie o tym ogłoszeniu? Dziwny adres, dziwna domena.

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/05/357628.php

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga/gorsza linia produkcyjna jest nie opłacalna przy tak małym nakładzie jak Naim to fakt. Nie miałem namyśli jej w Naimie choć faktycznie mój przykład z chemią mógł to zasugerować..   

Bardziej chodzi mi wady/niedoskonałości estetyczne, np na samych obudowach: delikatne uszkodzenia, gorsze spasowanie elementów itp. 

Mój bardzo dobry znajomy pracuje w dziale kontroli LG, osobiście robi ostatni sort Pralkom.. opowiada jak to sie odbywa. Mówi że przy mniejszym nakładzie jak np w Audio to jest to dziecinnie proste do zorganizowania. 

Oczywiście że jest naim dla Bentleja ale jest i na Europe East..

Rozpakowujesz NOWY wzmak z pudła i widzisz że był składany przez amatora bo uszkodzenia wynikają z niedelikatnego składania.. a na NOWYM kartonie jakieś ołówkiem „east”.. i wyobraźnia już działa..? 

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się np. w naimie cd5si.Otrzymałem nówkę cd ,szpary były bardzo nie równe i szuflada też była krzywa.W sklepie twierdzili że nawet go nie rozpakowali,kiedy sprzęt przyszedł od dystrybutora.Oczywiście wymienili mi odtwarzacz i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, izapat napisał:

Zgadzam się np. w naimie cd5si.Otrzymałem nówkę cd ,szpary były bardzo nie równe i szuflada też była krzywa.W sklepie twierdzili że nawet go nie rozpakowali,kiedy sprzęt przyszedł od dystrybutora.Oczywiście wymienili mi odtwarzacz i jest ok.

Nie po to płacicie tyle pieniędzy za zabawki naim żeby było równo, idealnie spasowane, bez szpar etc. Ma być nierówno. Chcecie równo - kupcie sobie pionocraft-a czy innego denon-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kacper525 napisał:

Czy ktoś z Was miał okazje porównywać Headline vs. SN2 lub 3 -wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym ?  Ostatnio u siebie testowałem Sennheiser hd800s wraz HL i SN2 i szczerze powiem Headline absolutnie mnie nie „porwał”.

 

A jakie w ogóle słuchawki polecacie do SN2 ? Myślę nad zakupem używek czy też nowych tak do 500 zł. Da się coś ciekawego w tej kwocie kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam xs2 ten sam wzm. słuch. co sn2 .Miałem beyerdynamic dt880 i było za jasno.

Moim zdaniem raczej bardziej dociążone powinny być(zależy kto co lubi) z denonami 7200 było już znacznie lepiej,ale tu cena już wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, puszkin napisał:

A jakie w ogóle słuchawki polecacie do SN2 ? Myślę nad zakupem używek czy też nowych tak do 500 zł. Da się coś ciekawego w tej kwocie kupić ?

W SN2 znajduje się przyzwoity wzmacniacz słuchawkowy dlatego tez uważam ze można (jeśli budżet pozwala) zainwestować troszkę więcej w słuchawki aniżeli 500pln. Wcześniej korzystałem z Audioquest Nighthawk i bylem zadowolony. z czystym sumieniem mogę polecić natomiast cena troszkę wyższa. 

Tak na marginesie, moge odsprzedać Nighthawk'ki :-)

1 godzinę temu, izapat napisał:

Mam xs2 ten sam wzm. słuch. co sn2 .Miałem beyerdynamic dt880 i było za jasno.

Moim zdaniem raczej bardziej dociążone powinny być(zależy kto co lubi) z denonami 7200 było już znacznie lepiej,ale tu cena już wysoka.

Faktycznie gra jasno, natomiast przestrzeń i stereofonia jest przednia. Ciekaw jestem co z tymi słuchawki może zrobić dedykowany wzmacniacz słuchawkowy?. W przyszłości myślę ze zmienię przewód na shawcan Chord'a, powinien lekko (jak to chord) "dociążyć" owe słuchawki.

IMG_0464.thumb.jpeg.b36000eb52706607e0b6f7cc5e6c9a76.jpeg prezentują sie również zacnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper, może i przyzwoity ale z moimi wysokoomowymi Bayerdynamic DT 770 PRO było cieniutko. Za to mój wzmacniacz słuchawkowy na lampach napędza wszystko. Tak, że to zależy od potrzeb i dopasowania.

Co do ogłoszenia, to dostałem taką odpowiedź: "Thanks for your interest. The item is located in Germany, and it could be seen/tested and picked-up anytime by appointment, at our location from Reutlingen. Alternatively, insured shipping is available within EU.
We accept various payment methods, such as Bank Transfer, Credit/Debit Cards, Cash on Delivery, etc.Looking forward to hearing from you."

Mieliście racje :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią w kwestii słuchawek i dedykowanych im wzmacniaczy, „sky is the limit” . Napewno nie omieszkam spróbować czegoś lepszego w przyszłości.

Dodatkowo , sekcje przedwzmacniacza w SN2 zasila HICap Dr, który ma diametralny wpływ na efekt końcowy - nawet w przypadku słuchawek.

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Posiadam obecnie zestaw Naim Nait XS2 , streamer Nd5xs, kolumny Dynaudio Focus 220 mk2.
Jako że obecne kolumny są najsłabszym ogniwem, planuje wymienić je na Dynaudio Contour 30.

Czy wymiana elektroniki na Supernait 2/3 + streamer NDX 2 będzie dużą poprawą  w porównaniu z powyższym ?

Na chwilę obecną nie planuję pakować się w jakieś drogie zasilacze czy dzielone klocki.
Dziękuję za wsparcie i rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam xs2 z kefami r3 , wcześniej z harbeth 30,1 i cały czas się zastanawiam czy dokupić flatcapa ,czy iść w jakieś wyższe wzmacniacze.Naim xs2 ,to bardzo dobry wzmacniacz,ale z różnymi kolumnami brakowało(a raczej było za dużo) mi czegoś w wyższej średnicy.Czas odsłuchać kilka innych,ale i tak naim zostanie w zanadrzu.

naim sn2 gra bardziej żywiołowo więc może być lepiej ze spokojnymi dynaudio

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Art45 napisał:

SaWitam.
Posiadam obecnie zestaw Naim Nait XS2 , streamer Nd5xs, kolumny Dynaudio Focus 220 mk2.
Jako że obecne kolumny są najsłabszym ogniwem, planuje wymienić je na Dynaudio Contour 30.

Czy wymiana elektroniki na Supernait 2/3 + streamer NDX 2 będzie dużą poprawą  w porównaniu z powyższym ?

Na chwilę obecną nie planuję pakować się w jakieś drogie zasilacze czy dzielone klocki.
Dziękuję za wsparcie i rady.

 

„Czy wymiana elektroniki na Supernait 2/3 + streamer NDX 2 będzie dużą poprawą  w porównaniu z powyższym ?”  - bez cienia wątpliwości!

 

„Na chwilę obecną nie planuję pakować się w jakieś drogie zasilacze czy dzielone klocki.” -  zasilacze warto wypróbować, mi osobiście przypadły do gustu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Art45 napisał:

Witam.
Posiadam obecnie zestaw Naim Nait XS2 , streamer Nd5xs, kolumny Dynaudio Focus 220 mk2.
Jako że obecne kolumny są najsłabszym ogniwem, planuje wymienić je na Dynaudio Contour 30.

Czy wymiana elektroniki na Supernait 2/3 + streamer NDX 2 będzie dużą poprawą  w porównaniu z powyższym ?

Na chwilę obecną nie planuję pakować się w jakieś drogie zasilacze czy dzielone klocki.
Dziękuję za wsparcie i rady.

XS2 z contour 30 to pomyłka. Z SN 2/3 pewnie lepiej, nie jestem przekonany czy bardzo dobrze. Lepiej będzie jak tego posłuchasz przed zakupem chyba, że masz w zwyczaju wydawać 20-25k zł na losy na loterii ? W mojej ocenie naim z c30/60 to średnie połączenie w ogóle bo i c30/60 to specyficzne granie i - co już wyraziłem na as w innym wątku - absolutnie nie warte tych pieniędzy. Rozumiem jednakże, że wszechogarniający i biznesowo pokręcany hype może wywoływać pragnienie posiadania jednej z dyżurnych gwiazd recenzentów. Posłuchaj w systemie docelowym lub kup los ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.