Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, macktheknife napisał:

XS2 z contour 30 to pomyłka. Z SN 2/3 pewnie lepiej, nie jestem przekonany czy bardzo dobrze. Lepiej będzie jak tego posłuchasz przed zakupem chyba, że masz w zwyczaju wydawać 20-25k zł na losy na loterii ? W mojej ocenie naim z c30/60 to średnie połączenie w ogóle bo i c30/60 to specyficzne granie i - co już wyraziłem na as w innym wątku - absolutnie nie warte tych pieniędzy. Rozumiem jednakże, że wszechogarniający i biznesowo pokręcany hype może wywoływać pragnienie posiadania jednej z dyżurnych gwiazd recenzentów. Posłuchaj w systemie docelowym lub kup los ?  

Los na loterii ? Nie warte pieniędzy ? Hmmmm............za niedługo pewnie dowiem się że Dynaudio Contour 30 to "takie głośniczki do plumkania" a "Jamo czy Polk Audio z Denonem" lepsze. No nic, dzięki za opinie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Art45 napisał:

Los na loterii ? Nie warte pieniędzy ? Hmmmm............za niedługo pewnie dowiem się że Dynaudio Contour 30 to "takie głośniczki do plumkania" a "Jamo czy Polk Audio z Denonem" lepsze. No nic, dzięki za opinie!

Możliwe, że tego też się dowiesz, a zrobisz z tą wiedzą i niewiedzą co zechcesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, macktheknife napisał:

XS2 z contour 30 to pomyłka. Z SN 2/3 pewnie lepiej, nie jestem przekonany czy bardzo dobrze. Lepiej będzie jak tego posłuchasz przed zakupem chyba, że masz w zwyczaju wydawać 20-25k zł na losy na loterii ? W mojej ocenie naim z c30/60 to średnie połączenie w ogóle bo i c30/60 to specyficzne granie i - co już wyraziłem na as w innym wątku - absolutnie nie warte tych pieniędzy. Rozumiem jednakże, że wszechogarniający i biznesowo pokręcany hype może wywoływać pragnienie posiadania jednej z dyżurnych gwiazd recenzentów. Posłuchaj w systemie docelowym lub kup los ?  

Tak. Naima xs2 słuchałem z dynaudio focus 160 . Naim robił co mógł z basem,ale góra już była zamazana kleista , nie wiem jak to jeszcze nazwać.Na pewno są tacy słuchacze co takie granie lubią.Ale uważam że dynaudio potrzebuje bardziej przejrzystego wzmacniacza.Może Primare?Miałem primare 21 z chario delphinus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Art45 napisał:

Los na loterii ? Nie warte pieniędzy ? Hmmmm............za niedługo pewnie dowiem się że Dynaudio Contour 30 to "takie głośniczki do plumkania" a "Jamo czy Polk Audio z Denonem" lepsze. No nic, dzięki za opinie!

Reasumując - bo widzę że krążysz po różnych wątkach tego forum odpytując o sens połączenia SN2/3 z C30 - sugerowałbym abyś mimo wszystko spróbował najpierw podjąć decyzję wokół czego chcesz budować system - czy bazą mają być C30 (choć z wypowiedzi wnioskuję, że decyzję o zakupie już podjąłeś), czy bazą ma być SN2/3. Można razem tylko efekt może być niezgodny z oczekiwaniami.

Ale oczywiście tylko sugeruję. A jeśli tak realnie nie interesują Cię opinie to nie trać czasu na dyskusje z "wariatami" tylko jedź do salonu albo jeszcze lepiej niech salon przyjedzie do Ciebie z pełną konfiguracją SN2/3+C30, posłuchaj kilka dni i zdecyduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie lepiej odsłuchać u siebie niż w salonie. Z Dynaudio i Naimem jestem już od ponad 15tu lat i nie zamienię na nic. Dynaudio w połączeniu z Naimem to wybitnie zgrane i neutralne granie. Mnie bardzo odpowiada. Jestem zatem zdania  ze SN2/3 + Dyn. C30 + NDX2 powinno zgrać się w sam raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu próbach pisania na forum i pytań czy to jest dobre ,czy z tym gra ,czy nie gra.Jestem tego przykładem,ponieważ sam posiłkowałem się radami forumowiczów.Teraz wiem.Każdy napisze ,to co usłyszy i mu się podoba.Z jednej strony pytania na forach można zadawać i dowiedzieć się dużo , albo nic.Nie którzy piszą.. "kupuj a będziesz zadowolony"tyle że nie on musi wydać ,nie rzadko spore sumy.Wiem..Odsłuch i jeszcze raz odsłuch,najlepiej u siebie w domu,ale nie zawsze jest to możliwe.Proponuje aby koledzy pisali o własnych doświadczeniach z konkretnymi systemami a nie ,że "słuchałem u kolegi i było ok.", lub "mam ten wzmacniacz,ale słuchałem z innymi kolumnami..."?Bez sensu..Takie tylko przykłady,ale są o wiele gorsze porady.?

szanujmy się, i polecajmy lub nie , z głową sprzęt audio ,który tak przecież kochamy.?

Pozdrawiam wszystkie fora o tematyce AUDIO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.02.2020 o 18:11, Art45 napisał:

Jako że obecne kolumny są najsłabszym ogniwem, planuje wymienić je na Dynaudio Contour 30

W Katowicach mają C60 w ładnej okleinie w cenie C30..: 

https://www.sklep.megahz.com.pl/dynaudio-contour-60-autoryzowany-dealer-wyprzedaz-modelu-ex-demo.html

W grudniu kończąc przygodę z Audio Physic bardzo poważnie myślałem właśnie o Dynaudio. Słuchałem: Special 40, Contour 20 Contour 30 oraz Aktywnych Focus 30 XD.

Najlepiej wypadły te ostatnie, jako że nie wyobrażam sobie życia bez zmiany od czasu do czasu choćby kabelka.. ?‍♂️? to Ich nie wybrałem..

Ostatecznie kupiłem inne kolumny.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.02.2020 o 12:46, gabler napisał:

Taa..

p Recenzent pisze że Supernait 2 miał DAC.. ?‍♂️?‍♂️

Supernait 2 i 3 zostały właśnie o DAC - Zdegradowane.

Tylko wersja pierwsza miała DAC.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Niepokorny napisał:

W Katowicach mają C60 w ładnej okleinie w cenie C30..: 

https://www.sklep.megahz.com.pl/dynaudio-contour-60-autoryzowany-dealer-wyprzedaz-modelu-ex-demo.html

W grudniu kończąc przygodę z Audio Physic bardzo poważnie myślałem właśnie o Dynaudio. Słuchałem: Special 40, Contour 20 Contour 30 oraz Aktywnych Focus 30 XD.

Najlepiej wypadły te ostatnie, jako że nie wyobrażam sobie życia bez zmiany od czasu do czasu choćby kabelka.. ?‍♂️? to Ich nie wybrałem..

Ostatecznie kupiłem inne kolumny.  

30 tyś to już nie na mój budżet choć cena okazyjna za te C60 ! 
Jak dopadne gdzieś jakieś demo czy używane  C30 poniżej 20tyś to biore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przez przypadek dostałem do testowania PMC twenty 5.22 ,po kilku płytach wrażenia na tak .Dzwięk "obfity"wszystko jest klarowne ,namacalne ,plany ,może troszkę góra lekko "sycząca" ale w uszy nie kolą.Jedno pewne nie są czułe na ustawienie.Grają w głąb i budują szerokie plany.Za kilka dni jak się osłucham na piszę więcej.

Resized_20200216_194558.jpeg

Resized_20200216_194722.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supernait 3 rozgrzewa się ósmy dzień. Codziennie ewoluuje.

Na razie mój bazowy wzmacniacz bardziej mi się podoba.

Jednak preferencje żony są dla mnie bardzo ważne. Tym bardziej, że ma świetny słuch.

Poczekam jeszcze kilka dni. Damy znać z puszkinem co i jak.

Edytowane przez mrrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Niepokorny napisał:

Bo PMC lubią się z Naimem.. w końcu oba mają brytyjskie rodowody..

 

334E5CFA-6B1B-4B92-9FC7-CC0A845AC239.jpeg

Masz audiofilski świecznik i świeczkę poprawiające brzmienie systemu? Wygląda na nigdy nieodpalaną, tylko w ten sposób działa? ?No i taki mezalians... PMC na podstawkach z logo AP... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.