Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, macktheknife napisał:

Masz audiofilski świecznik i świeczkę poprawiające brzmienie systemu? Wygląda na nigdy nieodpalaną, tylko w ten sposób działa? ?No i taki mezalians... PMC na podstawkach z logo AP... ?

Niepokorny, to taki żart, ale chyba nie trafiłem w Twoje poczucie humoru. Bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2020 o 20:16, sheyyk2 napisał:

może troszkę góra lekko "sycząca" ale w uszy nie kolą.

Jeśli dobrze widzę to używasz kabli Nordost w których stosuje się też srebro lubiące dodać troche od siebie..

Same kolumny serii Twenty 5 są że tak powiem cywilną wersją PMC - Profesjonalnych Monitorów Studyjnych które wykorzystuje się w studiach nagrań (korzystają Adelle, Prince, Jonas Blue..) i przy produkcji filmów miedzy innymi: Titanic, Mission Impossible, Kapitan Phillips, Pearl Harbor, Game of Thrones – TV, Iron Man 1& 2, Skyfall, Spiderman 1,2,3 czy Piraci z Karaibów itp

Więc ich tweetery stworzono by wyłapywać szczegóły i detale.. a jeśli dodamy do nich np jaśniejsze kebelki na srebrze to może sie okazać jak w cytacie. 

Użyjesz zwykłych Nac A5 to zmienisz zdanie, one dociążą przekaz i nie przejaskrawią góry..

Bardzo fajne głośniki, masa szczegółów a jednocześnie sporo przyjemności ze słuchania, muzykalne z bardzo dobrą podstawą basową..

Niestety nieprzyzwoicie drogie.. PMC twenty5.26 przed nowym rokiem wyjściowo 34 tysie a od stycznia 2020 już 45 tysi.. szkoda bo popularności to im nie poprawi.. a kolumny godne polecenia  

Średniotonowa kopułka jest od ATC, ponoć właściciele obu firm razem zaczynali.. 

Promuje sie połączenie PMC z Brystonem (obie firmy dają 20 lat Gwarancji ??) ale dyrektorzy PMC prywatnie łączą je właśnie z Naimem..?

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Niepokorny napisał:

Jest Ok..?

Cholera.., czemu te zasilacze takie drogie..???‍♂️

Zasilacze Droższe od sprzętów do których są dedykowane..

Naim zasilaczami Stoi

Zgadzam się, niektóre ceny zasilaczy przyprawiają o zawrót głowy natomiast mój ndx w połączeniu z xps dr gra o niebo lepiej aniżeli sam ndx 2. Jeśli jest możliwość kupna takowego zasilacza w okazyjnej cenie to myśle ze warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy zasilacz XPS DR wyceniany jest drożej niż Streamer Nac N272 i w cenie zbliżonej do legendarnej końcówki Nap 250 Dr przy czym stopień skomplikowania konstrukcji, technologicznego zaawansowania i użytych komponentów w Zasilaczu XPS Dr vs Nac 272 czy Nap 250 jest jak..:

śrubokręt vs laserowa frezarka CNC lub bardziej obrazowo:

hulajnoga vs prom kosmiczny..??‍♂️ 

Mało tego.. zasilacze lepiej trzymają cenę niż ustroje do których są dedykowane. 

Przepraszam ale jakiś marudny dziś jestem.. albo nie kumaty..??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepokorny  -  góra się uspokoiła i głośniki się wygrzały ,jest to naprawdę dobre granie .Kilka lat temu miałem przez 2-3 tyg.OB 1i i one nie zrobiły na mnie wrażenia ,coś nie pasowało ale zbyt dużo czasu minęło abym teraz podał konkrety.

Natomiast 5.22 nie wyłożyły się na niczym (nie słuchałem jeszcze klasyki) są spójne ,przestrzenne ,scena w kilku wymiarach (na dobrze zrealizowanych nagraniach mam wrażenie trzech płaszczyzn - rzędów) i szerokość sceny jest duża .Stereofonia super ,znikają ale to monitory i naprawdę nie są wrażliwe na ustawienie.Bas - w pierwszym momencie wydawało się iż jest go zbyt dużo ale absolutnie nie.Jest naprawdę dobry ,szybki ,punktowy  ,narasta, gaśnie ,tworzy dobrą podstawę.

Zasilacze - poszedłem w Izrael  Teddy Pardo .W momencie wyboru miałem możliwość porównania hi capa i teddy capa,naim dawał większe wypełnienie ale był wolniejszy ,Pardo już od ponad 12 lat zwoje zasilacze budował na dr,naim zaczął znacznie póżniej  -- no i cena 40% ceny naima ( a ja potrzebowałem 2x hicap i xps).

Co do nordosta heimdal to mam te kable ponad 10 lat (zarówno głośnikowe jak i IC którym łączę pre gramofonowe ,do cd mam hi-line}w tym czasie przewaliłem sporo głośników i nie zauważyłem odchudzenia ,ostrości itp.Miałem przez ten czas z ciekawości wiele kabli i pewnie może lepiej by się spasowało ale wydatek ok. 15-20 tys. to już grzech (oczywiście dla mnie) wolałem przeznaczyć środki na pre gramofonowe,wkładkę,ustrój akustyczny to wnosiło nie porównywalnie więcej.Naca 5 bardzo poprawny,neutralny kabel do tego stopnia że Audio Physic testuje na nim swoje kolumny(notabene to niemiecki kabel już dokładnie nie pamiętam jakiej firmy ale zawsze mogę sprawdzić i pewnie z metra 4 x tańszy).

Nasz kolega z forum jak przeczytał że mam do po testowania  5.22 a jest posiadaczem Dynaudio Special 25 zapragnął porównań więc w czwartek zabawa (zobaczę czy będzie chciał Modwrighta targać a bydlę trochę waży ale czego nie robi audiofil chcą posiąść wiedzę)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Niepokorny napisał:

Porównywałeś może inne zasilcze do swojego NDX..?

xps dr jest optymalny..?

Ja Muszę zasilić Nac N272 

Tak, wcześniej miałem podłączony xp5xs i muszę przyznać iż różnica jest kolosalna między obiema jednostkami (xp5xs vs xps dr). Myśle ze kluczowa role odgrywa przeogromny transformator w xps dr oraz discrete regulator, którego nie posiada wycofany już zreszta z producji xp5xs.

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2020 o 09:13, mrb napisał:

a jaki jest twój "bazowy" wzmacniacz?

Cayin A70mk2.

W dniu 17.02.2020 o 09:37, macktheknife napisał:

I  w jakiej konfiguracji (kolumny, źródło, etc.)?

Jeszcze nie zdecydowaliśmy, jak będziemy porównywać SN2 z SN3.

Pewnie na Audiovectorach, wraz z CD5X z flatcapem, może pomocniczo NDX z DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2020 o 19:08, sheyyk2 napisał:
Nasz kolega z forum jak przeczytał że mam do po testowania  5.22 a jest posiadaczem Dynaudio Special 25 zapragnął porównań więc w czwartek zabawa (zobaczę czy będzie chciał Modwrighta targać a bydlę trochę waży ale czego nie robi audiofil chcą posiąść wiedzę)

Tak, jak napisał Grzegorz, wczoraj była zabawa

Dzięki gościnności Grzegorza była możliwość porównania kolumn PMC twenty 5.22 i Dynaudio Special 25, a także elektroniki Naima z integrą Modwright.

Jeśli chodzi o kolumny jest to dźwięk zasadniczo różny, czasami w domu słuchając moich S25 mam wrażenie, że nie jest wystarczająco ciepło i łagodnie albo podobne bzdury Dlatego fajnie jest spotkać się i dokonać takiego porównania. PMC grają ciekawie, ale moja opinia nie będzie zbyt obiektywna, gdyż poniekąd jestem fanbojem Dynaudio. Poza tym ja lubię konkretną podstawę basową Dynaudio, którą Grzegorz odbierał jako ciut za dużo, choć zauważył, że mógłby spokojnie wprowadzić drobne zmiany do akustyki pomieszczenia, by było tak, jak lubi. PMC odbierałem jako kolumny grające dla mnie nieco zbyt agresywną górą, z krótkim, dość punktowym basem. Grały ładną szeroką sceną, dużo detali, plany, tego typu sprawy. Nie umiem w audiofilską poezję, więc krótko podsumuję, że lubię moje Dynaudio i przy nich zostanę. Dynaudio jak dla mnie grały bardziej muzykalnie, łagodnie i przyjemnie.

Naim to jest, jak już gdzieś czytałem, PRAT. Modwright zagrał z bardziej mięsistym dołem. Jak to Grzegorz stwierdził, z jednym i drugim wzmocnieniem można zbudować dobry system, przy czym Modwright, jakby nie było, wychodzi nieco taniej. Oba wzmacniacze są bardzo dobre, kwestia gustu.

Kolega @Titanic, który również był na spotkaniu był zachwycony torem analogowym - potwierdzam, gramofon Avid z ramieniem SME, wkładką Sensitive Sound i preampem Husariaa grał naprawdę świetnie.

 

fb72d35d7727ebcd0edc91f534de9f4d.jpg

 

e30211fc3de728e3286d2c068f45671e.jpg

 

0a40bc1ab46074222fc39c90ab86c0fa.jpg

Edytowane przez krzysiek

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Zwracam się do osób bardziej doświadczonych o poradę.  

Jak duże jest różnica w dźwięku pomiędzy odtwarzaczami 5si a  5xs.

Słucham spokojnej muzyki, blues, klasyczna. Kolumny Harbeth 30.1 i wzmak Obelisk. Nie przepadam za wyolbrzymionym basem. 

Będę wdzięczny za porady. 

Edytowane przez Andy09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Andy09 napisał:

Dzień dobry

Zwracam się do osób bardziej doświadczonych o poradę.  

Jak duże jest różnica w dźwięku pomiędzy odtwarzaczami 5si a  5xs.

Słucham spokojnej muzyki, blues, klasyczna. Kolumny Harbeth 30.1 i wzmak Obelisk. Nie przepadam za wyolbrzymionym basem. 

Będę wdzięczny za porady. 

Różnica jest duża + opcja zasilacz zewnętrzny

Scena, rozdzielczość, swoboda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, trochę z innej beczki: Ponieważ kompletnie zmieniam sprzęt będę miał za chwilę na sprzedaż mój zestaw Naim (w bardzo dobrym stanie z oryginalnymi opk.):

1. NAP 250-nr. ser. 356...
2. NAC 282-nr. ser. 301...
3. NDX-nr. ser. 419...
4. CDX2-nr. ser. 234...

5. Dual Teddy Cap

Interkonekty AR Sound 2 x Lunar (DIN-DIN) oraz 1 x Lunar  4 Equilateral (DIN-DIN) oraz standardowe okablowanie Naim. Chciałbym najchętniej sprzedać wszystko w komplecie. Więcej info + zdjęcia na priv.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2020 o 15:48, Andy09 napisał:

Dzień dobry

Zwracam się do osób bardziej doświadczonych o poradę.  

Jak duże jest różnica w dźwięku pomiędzy odtwarzaczami 5si a  5xs.

Słucham spokojnej muzyki, blues, klasyczna. Kolumny Harbeth 30.1 i wzmak Obelisk. Nie przepadam za wyolbrzymionym basem. 

Będę wdzięczny za porady. 

Kosmiczna jest to różnica. Oprócz możliwości rozbudowy o Flatcap,lub HiCap,to XS ma na pokładzie doskonały przetwornik i to robi robotę,zasadniczo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam pytanie dla bardziej doświadczonych forumowiczow od niedawna jestem posiadaczem  zestawu nap200/202/hicap wraz z zestawem   zakupilem n-dac    do ubieglego tygodnia graly  z dynkami x32   teraz z poruszonumi  wyzej w temacie PMC tyle ze wersja podlogowa twenty5.24    jako zródlo uzywam oppo 103d   głownie pliki i tidal czy  zastapienie  oppo  streamerem   bedzie duzym progresem ?  i jak sie maja poprzednie wersje  do tych swiezych?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od streamera..

też mam oppo model 103 eu i Tidala gra to bardzo fajnie ale Naima streamery zwłaszcza z zewnętrznym zasilaniem jak Nd 5xs + zasilacz czy Nac n 272 z Xps to już trochę inna liga.. kilka lat grałem też na streamerze z przedwzmacniaczem Nac 172xs  mimo że bez zasilacza to i z mocną lampą dawał bardzo dobre brzmienie.

ale myślę ze należy tu wspomnieć o funkcji MQA której Naim nie ma a w oppo ma go chyba tylko najwyższy model 205 też już nie produkowany..

Ponoć MQA z Tidala Master wyciąga wszystko co sie da.. ponoć bo różnie ludzie piszą.. że MQA to tylko marketingowa ściema itp.. nie wiem nie sprawdzałem. 

Przyzwoity Nowy streamer to Tidala z MQA można już kupić za ponad 4k od Pioneera

 

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  jak masz oppo podlaczone??/  u mnie  jest to  cyfrowym coax do n-dac  i z n-daca idzie 2 x rca do przedwzmacniacza i sa to zwykle kabelki cyfrowy prolinka  i  2x rca w wirewold oasis7   naim  poleca te swoje kabelki typu hiline  brundy czy cyfrowy dc 1 miales z nimi doswiadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to troche inaczej wygląda bo oppo mam podłączone rca do Lampy nie do naima

nac n272 do nap 250 dr naimowskim kablem a do lampy nac n272 przez rca tak jak oppo

naimem za ponad 40k gram na codzień a od święta lampą za 7k ?

kolumny to PMC 25.26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2020 o 18:13, Niepokorny napisał:

Ponoć MQA z Tidala Master wyciąga wszystko co sie da.. ponoć bo różnie ludzie piszą.. że MQA to tylko marketingowa ściema itp.. nie wiem nie sprawdzałem. 

Imo  MQA to marketingowa ściema. Pliki stratne w celu upłynnienia streamu...

Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sam nie wiem ? myslałem o Lumin/Auralic (pod Tidal) i może Sugden/Leben. najgorsze, że właśnie cofamy się w czasie.... waluty szaleją, PKB czuje, że z -5% a bezrobocie będzie kilkanaście %

Edytowane przez de_moon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.