Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.03.2020 o 06:47, de_moon napisał:

sam nie wiem ? myslałem o Lumin/Auralic (pod Tidal) i może Sugden/Leben. najgorsze, że właśnie cofamy się w czasie.... waluty szaleją, PKB czuje, że z -5% a bezrobocie będzie kilkanaście %

 Ja zatoczyłem koło..

Zacząłem od Naima Xs2 potem Supernait 2 i zachciało mi się „życia pokosztować” więc poszurałem się Świecie Audio z Devialetem, Lema Tucana, Musical Fidelity M6si, Arcamem jakimś Serbem i 4 Heglami (160, 200A, 300, 360) by po kilku latach tułaczki z podkulonym ogonem do Naima wrócić..? 

ale już z Nowymi kolumnami pod Naima 

więc chyba brytole racje mają chwaląc się że Naim to firma z największym % powracających klientów. 

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Niepokorny napisał:

 Ja zatoczyłem koło..

Zacząłem od Naima Xs2 potem Supernait 2 i zachciało mi się „życia pokosztować” więc poszurałem się Świecie Audio z Devialetem, Lema Tucana, Musical Fidelity M6si, Arcamem jakimś Serbem i 4 Heglami (160, 200A, 300, 360) by po kilku latach tułaczki z podkulonym ogonem do Naima wrócić..? 

ale już z Nowymi kolumnami pod Naima 

więc chyba brytole racje mają chwaląc się że Naim to firma z największym % powracających klientów. 

U mnie teraz gra musical m6si ,ale mam też Naima xs2 ,którego nie mam zamiaru sprzedać.

Z jakimi kolumnami masz zamiar sparować Naima? Wiem że już wiele było pisane o zestawieniu Naima z harbeth ,kudos , ale może jakieś inne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wszystko jeszcze zależy od pomieszczenia - od akustyki i metrażu.  KEFy R300 mają wręcz potężną podstawę basową. Znajomy je ma i używa w połączeniu z Atomem i NAP200DR. Już przy samym Atomie generowały bardzo dużo basu. Salon ma nieduży (mieszka w bloku) i moim zdaniem basu jest zdecydowanie za dużo, choć jemu się to bardzo podoba ? No i tak dochodzimy do kolejnej składowej - gustu i ucha słuchacza ? Nie mniej jednak faktycznie KEFy też warto sprawdzić. Ponoć seria Rx od Rxxx niewiele się różni brzmieniowo (w przeciwieństwie do ceny), chyba można jeszcze upolować nowe kolumny z serii Rxxx (R300, R500, R700 itd).

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R300 miałem,teraz mam r3 i to nie jest najlepsze połączenie z naimem (dla mnie),oczywiście nie ma tragedii,ale można lepiej .

r3 od r300 bardzo się różnią na plus r3 .R3 są delikatniejsze mniej basu,ale lepszej jakości.Można by napisać ,że są bardziej kulturalne.Chociaż rockowych kawałków słuchało się lepiej na r300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, izapat napisał:

r3 od r300 bardzo się różnią na plus r3 .R3 są delikatniejsze mniej basu,ale lepszej jakości.Można by napisać ,że są bardziej kulturalne.Chociaż rockowych kawałków słuchało się lepiej na r300.

Dlatego właśnie napisałem, że ponoć brzmieniowo się nie różnią, bo sam nie słuchałem, a powołałem się na opinię kilku osób które miały styczność z oboma modelami. Nie chciałem wprowadzić w błąd ? 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jackobtone napisał:

Dlatego właśnie napisałem, że ponoć brzmieniowo się nie różnią, bo sam nie słuchałem, a powołałem się na opinię kilku osób które miały styczność z oboma modelami. Nie chciałem wprowadzić w błąd ? 

Wiadomo,każdy ma swój wymarzony dźwięk i do niego dąży.A opinii, tyle ile słuchaczy.Mi średnio odpowiada to połączenie ,dla kogoś innego może to być ,to czego szukał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, puszkin napisał:

A słuchałeś LS50 o których wspominałem? Ja porównywałem je bezpośrednio z R 300 na XS2 i to właśnie LS50 wygrały i cieszyły moje ucho przez 4 lata. Od 1.5 roku mam audiovector SR3 sig i też pewnie pograją kilka lat ?

jakoś nigdy nie mogłem się przemóc na ls50 ,czas chyba wypróbować,drogie nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2020 o 22:09, jackobtone napisał:

Poza Harbeth i Kudos jest jeszcze ProAc, Neat, PMC. Ale myślę że warto posprawdzać tez innych producentów ?

Rozejrzyj się co mają członkowie Naim Audio Facebook i brytyjskim Naim Forum. 
grałem Audio Physic Tempo 25 który z Naimem synergii nie miał.. dużo lepiej grały z wysokimi Heglami. 
Proponuję kolumny duńskie, brytyjskie i Focale

 

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupujesz to co mają inni, to tylko kupujesz to co mają inni. Nie rozglądaj się tylko posłuchaj. Synergia to wyłącznie to co Tobie będzie się podobać, a nie innym... Chyba, że ma wyglądać. To kup co "wygląda". Każdy napisze coś innego. Wg mnie na ten przykład "duńskie" kolumny z naim to pomyłka. I co z tego? Wśród brytyjskich naim-owców wielu kupuje brytyjskie kolumny. I co z tego? Myślisz, że sam ten fakt świadczy o tym, że to najlepsze rozwiązanie?

IMHO nadużywany i w istocie niedefiniowalny parametr "synergia" dla większości ludzi podejmujących decyzję o zakupie "tego" z "tamtym" zajmuje dalekie miejsce w hierarchii kryteriów wyboru... Ot taki paradoks.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, macktheknife napisał:

Jeżeli kupujesz to co mają inni, to tylko kupujesz to co mają inni. Nie rozglądaj się tylko posłuchaj. Synergia to wyłącznie to co Tobie będzie się podobać, a nie innym... Chyba, że ma wyglądać. To kup co "wygląda". Każdy napisze coś innego. Wg mnie na ten przykład "duńskie" kolumny z naim to pomyłka. I co z tego? Wśród brytyjskich naim-owców wielu kupuje brytyjskie kolumny. I co z tego? Myślisz, że sam ten fakt świadczy o tym, że to najlepsze rozwiązanie?

IMHO nadużywany i w istocie niedefiniowalny parametr "synergia" dla większości ludzi podejmujących decyzję o zakupie "tego" z "tamtym" zajmuje dalekie miejsce w hierarchii kryteriów wyboru... Ot taki paradoks.

Powodzenia

Masz rację.Ja już zdecydowałem się na Proac albo D2,albo D2R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, macktheknife napisał:

Jeżeli kupujesz to co mają inni, to tylko kupujesz to co mają inni. Nie rozglądaj się tylko posłuchaj. Synergia to wyłącznie to co Tobie będzie się podobać, a nie innym... Chyba, że ma wyglądać. To kup co "wygląda". Każdy napisze coś innego. Wg mnie na ten przykład "duńskie" kolumny z naim to pomyłka. I co z tego? Wśród brytyjskich naim-owców wielu kupuje brytyjskie kolumny. I co z tego? Myślisz, że sam ten fakt świadczy o tym, że to najlepsze rozwiązanie?

IMHO nadużywany i w istocie niedefiniowalny parametr "synergia" dla większości ludzi podejmujących decyzję o zakupie "tego" z "tamtym" zajmuje dalekie miejsce w hierarchii kryteriów wyboru... Ot taki paradoks.

Powodzenia

Pierdzielicie Hipolicie.. bezsensowny wywód

Czegokolwiek byś nie kupił to przecież już majà to inni..

Jeśli tobie duńczyki nie pasują a większości pasują to świadczy to o słuszności kierunku i wypada go sprawdzić a właśnie o takie „kierunki” pytał kolega.

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Niepokorny napisał:

Pierdzielicie Hipolicie.. bezsensowny wywód

Czegokolwiek byś nie kupił to przecież już majà to inni..

Jeśli tobie duńczyki nie pasują a większości pasują to świadczy to o słuszności kierunku i wypada go sprawdzić a właśnie o takie „kierunki” pytał kolega.

No tak. To sobie porozmawialiśmy. 

Jak napisał kiedyś Waldemar Łysiak: "Jeśli większość ma rację – jedzmy gówno… – Miliony much nie mogą się mylić."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wombat193 napisał:

Witajcie, a ja mam z moim xs-2 mam mocno zmodyfikowane B&W CDM1 i każdy kto tego słucha jest zachwycony :), a mimo wszystko po paru latach takiego zestawienia poszukuję dalej. 

 

No właśnie.Zmodyfikowane,pod naima ,wtedy ma to prawo zagrać,ponieważ dostrojona została zwrotnica( o ile dobrze rozumiem Twoją modyfikacje)Z drugiej strony ,osłuchujemy się ze sprzętem i szukamy czegoś nowego,chociaż poprzedni dżwięk nam się podobał.I oto właśnie chodzi ,chociaż nie jest to tanie hobby,ale jest zabawa,czasem frustrująca,to fakt.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2020 o 16:29, Niepokorny napisał:

NDS vs NDX 2

Czy ktoś miał możliwość porównania..jakie różnice ?

NDS katalogowo stoi wyżej ale jak On ma się do najnowszej edycji NDX 2 ?

NDS to już krocie ???

Hej, może jak ten wirus trochę przyciśnie tych Angoli to bedzie w stanie wyrwac NDX2 za te 2000 funciaków ?

Zwykłego NDX za te 1300 już kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, izapat napisał:

No właśnie.Zmodyfikowane,pod naima ,wtedy ma to prawo zagrać,ponieważ dostrojona została zwrotnica( o ile dobrze rozumiem Twoją modyfikacje)Z drugiej strony ,osłuchujemy się ze sprzętem i szukamy czegoś nowego,chociaż poprzedni dżwięk nam się podobał.I oto właśnie chodzi ,chociaż nie jest to tanie hobby,ale jest zabawa,czasem frustrująca,to fakt.?

Zmodyfikowana zwrotnica, przewody i zmieniona kopułka z Aluminium na papierową.

I tyle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, izapat napisał:

Tak też myślałem,chociaż są ,w nie których kolumnach głośniki papierowe wykorzystywane jako wysoko tonowe.

No jako średniotonowce i nisko to widziałem, ale jako kopolek papierowych to nie widziałem, ale nie mówię, że widziałem już wszystko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.