Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, wombat193 napisał:

No jako średniotonowce i nisko to widziałem, ale jako kopolek papierowych to nie widziałem, ale nie mówię, że widziałem już wszystko ?

 W starych podłogowych Jamo ,chyba model 190 i podstawkowy Pylon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się!

Przed pandemią sporo słuchałem "sprzętu", zwiększyłem budżet i zamówiłem nowy "komplet". Doszedłem do wniosku, że jak już wydaję tyle pieniędzy to chcę kupić sprzęt "docelowy", nie stać mnie na zmiany za "jakiś czas".

Od wczoraj gra u mnie Naim Unity Nova + Audiovector R3. W salonie audio było bardzo dobrze, ale to co pokazuje ten zestaw u mnie w domu sprawia, że nie jestem w stanie wstać z fotela i po prostu wyłączyć muzyki. 

Jestem mega zadowolony, każdy aspekt brzemienia według mnie jest świetny, nie będę się rozpisywał na ten temat ale przestrzeń, bas, muzykalność, detal stoją na bardzo wysokim poziomie. Dodatkowo Nova jest świetna jeżeli chodzi o funkcjonalność, jeden pilot, wszystko pod ręką, muzyka w ciągu kilku sekund, bez zbędnych konfiguracji. Kolumny już wygrzane ponieważ grały trochę w salonie, natomiast wzmacniacz Nova "świeży" prost z pudełka. 

Zdecydowanie polecam posłuchać tego zestawu

20200403_150640a.jpg

20200403_153230a.jpg

20200404_182618a.jpg

20200404_182725a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie słucham Tidal HiFi, głównie "master" i jest świetnie, jak czas pozwoli to sprawdzę jak spisują się inne opcje, ale z racji tego, że jestem na "pierwszej linii frontu" to czasu za wiele nie mam ?

Ciekawe jak SN3 zgra się z SR3. Na chwilę obecną jestem zachwycony tym co prezentuje Unity Nova.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, izapat napisał:

Koledzy.Podłączaliście kiedyś Naima cd5si pod dwa wzmacniacze ? jeden przez RCAa drugi przez DIN

nie jestem pewien,czy nic się nie stanie.Mam ochote na test dwóch wzmacniaczy a nie chce mi się co chwile przełączać kabli.

Śmiało, miej jednak świadomość, że odtwarzacz nie pokaże pełni możliwości wysyłając dźwięk równolegle po Din i rca...

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, twinslaver napisał:

Śmiało, miej jednak świadomość, że odtwarzacz nie pokaże pełni możliwości wysyłając dźwięk równolegle po Din i rca...

Dzięki.Tak,wiem,to będzie tylko chwilowe i na zmianę,żeby porównać dwa wzmacniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały off-top.

Sprzedam

1. Naim Nait XS - stan bdb (serial 32...) - 2 małe ryski na froncie - 3500

2. Naim FlatCap XS - stan idealny (serial 32...)  - 2400 + 300 za Snaic 4

2. Naim Unitiqute 1 - stan bdb ( serial 31...), wyblakły wyświetlacz - 2000

Wiecej info na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czerech dniach obcowania z SN3 ( już wygrzanym )  mogę podzielić się moimi spostrzeżeniami a mianowicie różnicami względem SN2. Porównania dokonywałem na Audiovector SR3 signature.

SN3 to moim zdaniem niewielki, ale jednak krok do przodu względem SN2. Różnice znacznie subtelniejsze niż porównując SN1 do SN2 ( miałem SN1 kilka lat ). Uważam, że zyskały przede wszystkim dolne rejestry. Może nie na ilości, ale na ich precyzji, kontroli i sile ( jest szybszy ). SN3 ma również bardziej nasyconą i szczegółową górę pasma co w zasadzie przełożyło się także na przestrzeń. W średnicy nie zauważyłem żadnego progresu czyli jest super jak w SN2 ?

Najwięcej uśmiechu pojawiło się, gdy do wzmacniaczy podpinałem Hicap dr. Mimo, że  "gołe" SN-y grają świetnie, to po podpięciu do nich zasilacza... Dla mnie tylko na +

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, próbuje do Nac n272 zainstalować najnowszą wersję Wersję oprogramowania 4.7 ale są problemy ponieważ z tego co wskazują komendy potrzebne są specjalne sterowniki CP 2102 USB to UART Bridge Controller Te które znajduje nie dają sie wgrać/ściągnąć...

Czy ktoś przerabiał temat i może podlinkować ww sterownik ?

spacer.pngspacer.png

DF1E9778-E1FE-4A31-9679-C5DD9A30A44A.jpeg

C5972B87-0460-4FC9-A1C5-29773F20D215.jpeg

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby ktoś chciał zrobić upgrade kabla pomiędzy preampem a końcówka Naima NAP 250.2 czy DR zapraszam na priv. Mam kabel AR Sound Lunar Equilateral. Zmiany są takie jak zamiana szaraka na AR Sound Lunar..

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2020 o 21:59, Niepokorny napisał:

Panowie, próbuje do Nac n272 zainstalować najnowszą wersję Wersję oprogramowania 4.7 ale są problemy ponieważ z tego co wskazują komendy potrzebne są specjalne sterowniki CP 2102 USB to UART Bridge Controller Te które znajduje nie dają sie wgrać/ściągnąć...

Czy ktoś przerabiał temat i może podlinkować ww sterownik ?

spacer.pngspacer.png

DF1E9778-E1FE-4A31-9679-C5DD9A30A44A.jpeg

C5972B87-0460-4FC9-A1C5-29773F20D215.jpeg

Robiłem ten upgrade po pojawieniu się 4.7 w moim 272 i link do tego sterownika był w pdf z instrukcją. Wszystko poszło gładko i bez problemów. Jak nie znajdziesz to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, init0 napisał:

Robiłem ten upgrade po pojawieniu się 4.7 w moim 272 i link do tego sterownika był w pdf z instrukcją. Wszystko poszło gładko i bez problemów. Jak nie znajdziesz to pisz.

Będę wdzięczny za ten pdf lub link do niego..

Czy nowy program poprawia tylko funkcjonalności czy wnosi też coś do brzmienia..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2020 o 21:59, Niepokorny napisał:

Panowie, próbuje do Nac n272 zainstalować najnowszą wersję Wersję oprogramowania 4.7 ale są problemy ponieważ z tego co wskazują komendy potrzebne są specjalne sterowniki CP 2102 USB to UART Bridge Controller Te które znajduje nie dają sie wgrać/ściągnąć...

Czy ktoś przerabiał temat i może podlinkować ww sterownik ?

Sterowniki pobierałem stąd (w lutym 2019):

https://www.silabs.com/products/development-tools/software/usb-to-uart-bridge-vcp-drivers

A dokumentację i software masz tu (jest w spakowanym pliku dla sekcji 272):

https://www.naimaudio.com/pl/updates

Upgrade robiłem w ciągu kilku lat wielokrotnie od wersji 3.X wzwyż w moich Unitilite i Uniti2.

Prawie za każdym razem były jakieś jaja z widocznością urządzeń pod USB w laptopie.

Edytowane przez robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta trzecia noga służy odseparowaniu kabli sygnałowych od zasilających. Tak to jest pomyślane.

A co do wygody w "dotarciu do gniazd" ja nie widzę problemu.

Inna sprawa, że w sprzęcie NAIM-a przy DIN-ach odpada kretyńska zabawa w przepinanie kabli. Podłączysz i jest na lata.

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robi napisał:

Sterowniki pobierałem stąd (w lutym 2019):

https://www.silabs.com/products/development-tools/software/usb-to-uart-bridge-vcp-drivers

A dokumentację i software masz tu (jest w spakowanym pliku dla sekcji 272):

https://www.naimaudio.com/pl/updates

Upgrade robiłem w ciągu kilku lat wielokrotnie od wersji 3.X wzwyż w moich Unitilite i Uniti2.

Prawie za każdym razem były jakieś jaja z widocznością urządzeń pod USB w laptopie.

Pełen sukces

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ceomatworld napisał:

Czy wymiana zasilacza XP5XS na zasilacz XPSDR do Nac 272 jest zasadne?

Proszę o komentarz :)

Pozdrawiam

Mat

Nie miałem nigdy okazji posłuchać 272 natomiast na przykładzie NDX zdecydowanie tak, polecam! Xps5xs to znakomity zasilacz natomiast xpsdr to już wyższa półka. Jeśli preferujesz wszelkie zmiany jakie wnoszą zasilacze w Twoim zestawie to po podłączeniu xpsdr nie powinieneś być zawiedziony;-)

Tak na marginesie, sekcja zasilania  która znajduje się w 272 myśle ze jest na podobnym poziomie tej, która znajduje się w xp5xs. 
 

Ps: w xp5xs brak discrete regulator (DR) 

W dniu 4.04.2020 o 18:47, kil napisał:

Stało się!

Przed pandemią sporo słuchałem "sprzętu", zwiększyłem budżet i zamówiłem nowy "komplet". Doszedłem do wniosku, że jak już wydaję tyle pieniędzy to chcę kupić sprzęt "docelowy", nie stać mnie na zmiany za "jakiś czas".

Od wczoraj gra u mnie Naim Unity Nova + Audiovector R3. W salonie audio było bardzo dobrze, ale to co pokazuje ten zestaw u mnie w domu sprawia, że nie jestem w stanie wstać z fotela i po prostu wyłączyć muzyki. 

Jestem mega zadowolony, każdy aspekt brzemienia według mnie jest świetny, nie będę się rozpisywał na ten temat ale przestrzeń, bas, muzykalność, detal stoją na bardzo wysokim poziomie. Dodatkowo Nova jest świetna jeżeli chodzi o funkcjonalność, jeden pilot, wszystko pod ręką, muzyka w ciągu kilku sekund, bez zbędnych konfiguracji. Kolumny już wygrzane ponieważ grały trochę w salonie, natomiast wzmacniacz Nova "świeży" prost z pudełka. 

Zdecydowanie polecam posłuchać tego zestawu

20200403_150640a.jpg

20200403_153230a.jpg

20200404_182618a.jpg

20200404_182725a.jpg

Witam serdecznie,

Na wstępie chciałbym Ci pogratulować świetnego wyboru, Naim i Audiovector to znakomita para! ?
 

mam do Ciebie pytanie; Czy na zdjęciu, które umieściłeś na fb  (Audiovector Owner Group) znajduje się oryginalny eames lounge chair wraz z  ottoman ? ? 

 

Kacper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kacper525 napisał:

mam do Ciebie pytanie; Czy na zdjęciu, które umieściłeś na fb  (Audiovector Owner Group) znajduje się oryginalny eames lounge chair wraz z  ottoman ? ?

Kacper

A który normalny Audio Fan wydaje na kawałek rozkraczonego choćby i włoskiego taboreta ponad 30 000 zł ??? 
a na kolumny „zaledwie” naście tysięcy..?

Tu nie forum meblarskie a pasjonatów dobrego brzmienia.. więc proporcje rozkładamy odwrotnie.. choć Nadal nie koniecznie rozsądnie.. ?

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Niepokorny napisał:

A który normalny Audio Fan wydaje na kawałek rozkraczonego choćby i włoskiego taboreta ponad 30 000 zł ??? 
a na kolumny „zaledwie” naście tysięcy..?

Tu nie forum meblarskie a pasjonatów dobrego brzmienia.. więc proporcje rozkładamy odwrotnie.. choć Nadal nie koniecznie rozsądnie.. ?

no tak ale tej pewności nie mamy  dopóki kil nie odpisze prawda? Uważam ze meble mogą być rownież ekscytujące jak audio,,, wręcz "iść w parze" ze sobą ! Moje Audiovector'y kolorystycznie świetnie komponują sie z wiszącym na ścianie obrazem mojej żony-uwielbiam!?

A tak na marginesie... nawet repliki owych foteli nie należą do tanich, każde z nich- czy to oryginał czy replika-są wygodnymi "taboretami" odsłuchowymi  ?

 

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek.. oryginał czy replika (2-4 tys zł) to do pokoju odsłuchowego nadają się FENOMENALNIE.

Są Arcy Wygodne i nawet kolorami dobierzemy taki fotel pod audio szafkę Naim Fraim 
 

410C490A-1A56-46E2-B9E0-85C6C5595AAE.jpeg

FB7FC3D6-ADD2-4F46-8435-295D89A932B3.jpeg

EC8E1514-F69E-41F1-9D8C-5DF677DE5F25.jpeg

EA341AC0-F187-4B5A-8713-E32ABF368AE3.jpeg

F1B3AF96-9E3F-4005-86DC-5E30D1E804A5.jpeg

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ghotti napisał:

w domu obowiązkowo ? od dawna na niego choruje ? strasznie drogi nie jest jak wyżej 2-4 tysie kwestia materiału.

Tak, €500-€1000 to ceny za repliki, które zapewne są znakomicie również wykonane. Oryginał ok €7000-€8000, jakiś czas temu w jednym ze sklepów w Amsterdamie widziałem/ siedziałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)

https://bykallevig.com/en/product/the-lounge-chair/

 

Zna ktoś tę firmę? Bo niby wyprzedaż wiosenna jest.

 

Na Trustpilot szału nie ma, ale narzekają raczej na terminy a nie na jakość.

 

https://uk.trustpilot.com/review/bykallevig.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Sine Metu napisał:

https://bykallevig.com/en/product/the-lounge-chair/

 

Zna ktoś tę firmę? Bo niby wyprzedaż wiosenna jest.

 

Na Trustpilot szału nie ma, ale narzekają raczej na terminy a nie na jakość.

 

https://uk.trustpilot.com/review/bykallevig.com

Pytasz o sprzedawcę czy produkt? Sprzedawcy nie znam ale komponenty do tych chińskich replik Eames-a są tłuczone w jednej, może dwóch fabrykach, akcesoria to masówka, a reszta to konfekcja i marketing. W PL jak dobrze trafisz to komplet kupisz <2000 zł.

Edytowane przez macktheknife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   4 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.