Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Pytasz o sprzedawcę czy produkt? Sprzedawcy nie znam ale komponenty do tych chińskich replik Eames-a są tłuczone w jednej, może dwóch fabrykach, akcesoria to masówka, a reszta to konfekcja i marketing. W PL jak dobrze trafisz to komplet kupisz
Ma to jakąś trwałość? Bo niby dają 10 lat gwarancji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Sine Metu napisał:
8 godzin temu, macktheknife napisał:
Pytasz o sprzedawcę czy produkt? Sprzedawcy nie znam ale komponenty do tych chińskich replik Eames-a są tłuczone w jednej, może dwóch fabrykach, akcesoria to masówka, a reszta to konfekcja i marketing. W PL jak dobrze trafisz to komplet kupisz

Ma to jakąś trwałość? Bo niby dają 10 lat gwarancji.

  Z tego samego powodu dla jakiego zadajesz powyższe pytanie osobiście online bym tego nie kupił ?, ale jak to mówią "świat do odważnych należy" ?

Może warto najpierw poszukać/popytać w klepach stacjonarnych.?

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Sine Metu napisał:
W dniu 16.04.2020 o 09:00, macktheknife napisał:
 

Ma to jakąś trwałość? Bo niby dają 10 lat gwarancji.

Nie wiem, nie używam (nie jestem fanem mebli skórzanych i skóropodobnych) i nie znam osobiście nikogo kto kupił taką/podobną replikę. Przypuszczam, że zestarzeje się jak przeciętny przyzwoicie wykonany mebel i czy oraz jak będzie się o niego dbać. Raczej nie mają kółek, dzieci jeździć nie będą ? ale zawsze można spróbować coś połamać podczas dzikiego seksu ? A jeżeli tylko w celach odsłuchowych to raczej szybciej się znudzi niż zniszczy (chyba, że komuś w przypływie audiofilskiej ekstazy nie trzymają zwieracze i pęcherz...).

Wzorniczo ponadczasowy i może się podobać jednak mało uniwersalny. Ale w tym kraju o gustach podobno się nie dyskutuje. Niestety.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Niepokorny napisał:

Nap 300 Dr vs Nap 250 Dr

Ktoś miał przyjemność porównać ?

Porównać nie, ale 250 dr słuchałem a 300 dr mam. Co byś chciał wiedzieć ?

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, macktheknife napisał:

Ekstremiści twierdzą, że dopiero 300DR „gra”. Coś w tym jest.

Jeszcze inni twierdzą, że dopiero 500DR "gra" itd. ;)

 

Edytowane przez init0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, init0 napisał:

Jeszcze inni twierdzą, że dopiero 500DR "gra" itd. ;)

 

Oooo to to właśnie! Niechybnie są i tacy, którzy twierdzą, że naim w ogóle nie gra. 

Tak więc Niepokorny, zamiast teoretyzować i się krzywić - posłuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że sie tu chłopie męczysz..

Humor i twoje porady to jakieś opowieści dziwnej treści..

Niemniej nie mam wpływu gdzie smarujesz ale mogę cię przynajmniej poprosić byś nie odpowiadał na moje komentarze ? - mam nadzieję że dotrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Niepokorny napisał:

Mam wrażenie że sie tu chłopie męczysz..

Humor i twoje porady to jakieś opowieści dziwnej treści..

Niemniej nie mam wpływu gdzie smarujesz ale mogę cię przynajmniej poprosić byś nie odpowiadał na moje komentarze ? - mam nadzieję że dotrze.

Nawet nie wiesz jak bardzo. ? Ale i tak nie zrozumiesz...

Komentujesz, jesteś komentowany. To forum dyskusyjne, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa.. czułem że nie dotrze. 

W dniu 20.04.2020 o 21:37, macktheknife napisał:

Ekstremiści twierdzą, że dopiero 300DR „gra”. Coś w tym jest.

?Tym wpisem udowodniłeś żeś w życiu 300 Dr nawet na oczy nie widział. 
W stylu „nie znam sie ale sie k.. wypowiem”

3 godziny temu, macktheknife napisał:

To forum dyskusyjne, 

„weź posłuchaj” - to komentarz gościa który rości sobie prawo do...”dyskusji” 

Słabe to oj słabe.  

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Niepokorny napisał:

Taa.. czułem że nie dotrze. 

?Tym wpisem udowodniłeś żeś w życiu 300 Dr nawet na oczy nie widział. 
W stylu „nie znam sie ale sie k.. wypowiem”

„weź posłuchaj” - to komentarz gościa który rości sobie prawo do...”dyskusji” 

Słabe to oj słabe.  

O jak fajnie czyta się te polokowe forum dyskusyjne! Nic tylko awantury i skakanie do gardła ! 

Ok, zmykam na Audiogon a wy się tu "żołądkujcie" hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nac72,Nap140 plus HiCap(olive) to wg mnie jeden z najlepszych zestawów Naim'a (i jeden z moich ulubionych) ...

oczywiście w stosunku cena/ jakość dźwięku,

nie wiem jak to porównać do obecnych rzeczy ale mi 72/140/HC podoba się zdecydowanie bardziej niż np. Supernait 2 czy 202/200 ...

tam jest właśnie to coś za co starsi użytkownicy kochają/ kochali Naim'a czyli drive (po trzykroć), super wokale, piękna średnica, otwartość i realizm ...

gorzej z głębokością sceny ale to akurat była bolączka większości Naim'ów,

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nieco inne pytanie. Czy próbował ktoś z tu obecnych połączenia Naima z nienaimowskimi końcówkami mocy? Chciałbym sprawdzić jak zagrałby mój Nait XS2 z większym zapasem mocy  bez wyrządzenia spustoszenia na koncie ? 

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr111111 napisał:

nie mam pojęcia ...

taki zestaw może mieć 20 albo nawet 30 lat, może być po serwisie albo nie ... co powinno mieć wpływ na cenę ...

zobacz na ceny aukcji zakończonych na ebay.co.uk 

Tak oglądałem. Jest taki zestaw w dobrym stanie,HiCap po recap w Naim w 2014 roku,reszta pewnie bez serwisu,bo coś by o tym wspominał na aukcji. Cena takiego combo to ok 1300€ moim zdaniem dużo,ale ja się na vintage Naim nie znam,dlatego pytam mądrzejszych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na sprzedanie trochę gratów naima.      
1.Stolik Fraim 4 półki.                                            
2.hiline.                                                                    
3. naca5 2 x 5.5 metra ( obustronna konfekcja we wtyki naim ).                                
4 . Hicap dr.                                                           
5. Flatcsp xs.                                                              
wszelkie info na priv 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marco1972 napisał:

Mam na sprzedanie trochę gratów naima.      
1.Stolik Fraim 4 półki.                                            
2.hiline.                                                                    
3. naca5 2 x 5.5 metra ( obustronna konfekcja we wtyki naim ).                                
4 . Hicap dr.                                                           
5. Flatcsp xs.                                                              
wszelkie info na priv 

Został tylko fraim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.