Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Atikas napisał:

Padł mi wzmacniacz Nait XS-2, a konkretnie jeden kanał. Jaki serwis polecacie? Kto zajmuje się profesjonalnie naprawą?

Mialem ten sam/podobny problem  w moim poprzednim wzmacniaczu XS 2, który na forum kiedyś opisałem.  W moim przypadku wzmacniacz trafił do Salisbury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam monitorów lub niewielkich podłogówek do SN3 z HC DR. Pożyczam, słucham, oddaje. Większość w nas to przechodzi co jakiś czas. W tym miesiącu najbardziej zdziwiła mnie synergia z Naimem małych monitorów producenta, który zaczynał jeszcze w latach 90-tych. Jak będziecie mieć okazje to weźcie je do siebie i posłuchajcie. Jestem pod dużym wrażeniem.

Moje szukanie będzie trwało do czasu, kiedy nie posłucham Kudosów, o których wielokrotnie wspominał Piotr. Zdrowia Panom życzę na nadchodzący weekend ? 

Audiowave.jpg

Audiowave2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mrrod napisał:

W tym miesiącu najbardziej zdziwiła mnie synergia z Naimem małych monitorów producenta, który zaczynał jeszcze w latach 90-tych. Jak będziecie mieć okazje to weźcie je do siebie i posłuchajcie. Jestem pod dużym wrażeniem.

Audiowave.jpg

 

Reaktywowali się czy ktoś używa marki? Nie znam współczesnych ale kiedyś to były przyzwoicie grające pudełka. Wyglądają podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mrrod napisał:

Wczoraj rozmawiałem z konstruktorem. Z tego co wiem Audiowave prowadzi działalność cały czas. Po prostu się nigdzie nie reklamuje.

Świetne,świetne głośniki. Kiedyś miałem i zawsze żałowałem,że się pozbyłem. Jeżeli nie boisz się „staroci” to do SN3 posłuchaj koniecznie B&W Matrix 805,z SN2 grały nieprawdopodobnie pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2020 o 17:09, mrrod napisał:

Panowie, szukam monitorów lub niewielkich podłogówek do SN3 z HC DR. Pożyczam, słucham, oddaje. Większość w nas to przechodzi co jakiś czas. W tym miesiącu najbardziej zdziwiła mnie synergia z Naimem małych monitorów producenta, który zaczynał jeszcze w latach 90-tych. Jak będziecie mieć okazje to weźcie je do siebie i posłuchajcie. Jestem pod dużym wrażeniem.

Moje szukanie będzie trwało do czasu, kiedy nie posłucham Kudosów, o których wielokrotnie wspominał Piotr. Zdrowia Panom życzę na nadchodzący weekend ? 

Audiowave.jpg

Audiowave2.jpg

Nie wiem czy miałeś okazję słuchać Naim Ariva, nie jest je łatwo znaleźć w PL. Podłączyłem je pod Naim Uniti i jestem pod absolutnym wrażeniem co te niepozorne skrzynki potrafią. Powiem że absolutnie zmiotły z powierzchni ziemi Monitor Audio Silver 300. Myślę że to kwestia synergii. Sam polowałem na Kudosy, ale nie szukam dalej. Może nie są nadmiernie urodziwe (choć to kwestia gustu) ale naprawdę grają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2020 o 09:28, Margol napisał:

Świetne,świetne głośniki. Kiedyś miałem i zawsze żałowałem,że się pozbyłem. Jeżeli nie boisz się „staroci” to do SN3 posłuchaj koniecznie B&W Matrix 805,z SN2 grały nieprawdopodobnie pięknie.

 

20 godzin temu, Marcin16 napisał:

Nie wiem czy miałeś okazję słuchać Naim Ariva, nie jest je łatwo znaleźć w PL. Podłączyłem je pod Naim Uniti i jestem pod absolutnym wrażeniem co te niepozorne skrzynki potrafią. Powiem że absolutnie zmiotły z powierzchni ziemi Monitor Audio Silver 300. Myślę że to kwestia synergii. Sam polowałem na Kudosy, ale nie szukam dalej. Może nie są nadmiernie urodziwe (choć to kwestia gustu) ale naprawdę grają. 

Dziękuję Panowie za propozycje. Jak tylko uda się wypożyczyć to z przyjemnością posłucham.

Miły człowiek, od którego kupiłem XPS DR, kupił jakiś czas temu PMC Twenty5.26. Podkreślał, że właśnie z nimi odnalazł PRAT w Naimie.

Sami wiecie, że znalezienie kogoś, kto pożyczy do odsłuchu kolumny to trudny temat. 

Szukaliśmy z Puszkinem kabli NACA5 po posłuchania. Nie udało się pożyczyć... Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

Teraz Puszkin ma 2 x 5m a ja tylko 2 x 4,5mNACA5  ;)

Inne.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znajdzie się jakiś posiadacz TeddyCapa (z DIN 4pin) w Łodzi, który byłby skłonny pożyczyć go na kilka godzin? Jestem ciekaw ile dobrego wniosłoby to do mojego systemu, a nie chcę kupować w ciemno. W zamian oferuję butelkę dobrego trunku ? 

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety TeddyCapa już sprzedałem ale pozostał  mi din 4 pin więc jak by co to zapraszam na pv.

Teddy to fajna sprawa ale nie zawsze się sprawdza. Z SN1 był to w moim przypadku strzał w 10, natomiast z SN2 nie mogłem tego słuchać. Teddy rozjaśnia przekaz ( jest bardziej szczegółowo ) i dodaje prędkości i sprężystości na basie ale jest mniej masy.

Teddycapa kupiła ode mnie osoba posiadająca XS2 i była zadowolona.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2020 o 18:12, mrrod napisał:

Miły człowiek, od którego kupiłem XPS DR, kupił jakiś czas temu PMC Twenty5.26. Podkreślał, że właśnie z nimi odnalazł PRAT w Naimie.

PMC Twenty5.26 to bardzo ciekawe kolumny i jednocześnie niełatwe do wysterowania. Ale warto się pomęczyć i postarać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, Czy Supernait 1 lub 2 nadaje się do każdej muzyki i do rocka i do spokojnie snujacego się jazzu? Czy jest raczej ( chodzi raczej o 2jke) precyzyjny, szczegółowy i chłodny porównując do np nait 5si, czy zawsze pędzi do przodu? Szukam czegoś na czym będzie się dało przyjemnie i na spokojnie posłuchać spokojnej muzyki oraz rytmicznie ale nie agresywnie czegoś bardziej skocznego np popu, lub mocnego rocka... wreszcie czy ten wzmacniacz ma przyjemny klimat? Szukam czegoś co nie męczy przy długim słuchaniu. Pozdrawiam i dzięki za wszelkie uwagi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Svawo napisał:

Dzień dobry, Czy Supernait 1 lub 2 nadaje się do każdej muzyki i do rocka i do spokojnie snujacego się jazzu? Czy jest raczej ( chodzi raczej o 2jke) precyzyjny, szczegółowy i chłodny porównując do np nait 5si, czy zawsze pędzi do przodu? Szukam czegoś na czym będzie się dało przyjemnie i na spokojnie posłuchać spokojnej muzyki oraz rytmicznie ale nie agresywnie czegoś bardziej skocznego np popu, lub mocnego rocka... wreszcie czy ten wzmacniacz ma przyjemny klimat? Szukam czegoś co nie męczy przy długim słuchaniu. Pozdrawiam i dzięki za wszelkie uwagi..

Mam xs2 i do rocka i do jazzu się nadaje.Miałem 5i ,taki sobie,moim zdaniem  nie warto.Super nait ,bardziej rozdzielczy i może być czasem agresywny,zależy też od głośników,wiadomo.

xs2 jest najbardziej uniwersalny, no i cena teraz jest bardzo dobra.Przy umiarkowanych odsłuchach  Musical M6si ,wysiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, izapat napisał:

Mam xs2 i do rocka i do jazzu się nadaje.Miałem 5i ,taki sobie,moim zdaniem  nie warto.Super nait ,bardziej rozdzielczy i może być czasem agresywny,zależy też od głośników,wiadomo.

xs2 jest najbardziej uniwersalny, no i cena teraz jest bardzo dobra.Przy umiarkowanych odsłuchach  Musical M6si ,wysiada.

dzięki za komentarz, może żeby mieć punkt odniesienie to powiem że mam w domu 2 wzmacniacze nait 5si w sypialni, lubie szczególnie jak prezentuje wokale - słychać każdą zmianę i każdy akcent, jednak do głownego systemu w salonie się nie obroni przed caspianem m2, który jest bardziej precyzyjny, ma większą w zasadzie optymalną moc,dużo lepszą kontrolę, ale jednak nawet przy łagodnych kolumnach (dynaudio evoke20) i szybszej muzyce lubi dać po uszach, szczególnie cykanie i uderzenia perkusji potrafią zmęczyć, a ja lubię się delektować muzyką za to cenie naita 5si, choć mam wrażenie że nie potrafi choćby na chwile zwolnić.... supernait 2 jest w bardziej okazyjnych cenach niż xs2, ale hm... muszę któregoś odsłuchać, myślisz że xs2 da radę?

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Svawo napisał:

dzięki za komentarz, może żeby mieć punkt odniesienie to powiem że mam w domu 2 wzmacniacze nait 5si w sypialni, lubie szczególnie jak prezentuje wokale - słychać każdą zmianę i każdy akcent, jednak do głownego systemu w salonie się nie obroni przed caspianem m2, który jest bardziej precyzyjny, ma większą w zasadzie optymalną moc,dużo lepszą kontrolę, ale jednak nawet przy łagodnych kolumnach (dynaudio evoke20) i szybszej muzyce lubi dać po uszach, szczególnie cykanie i uderzenia perkusji potrafią zmęczyć, a ja lubię się delektować muzyką za to cenie naita 5si, choć mam wrażenie że nie potrafi choćby na chwile zwolnić.... supernait 2 jest w bardziej okazyjnych cenach niż xs2, ale hm... muszę któregoś odsłuchać, myślisz że xs2 da radę?

Mam xs2 i zawsze jak przełącze z Musicala m6si na Naima ,zaczyna się rytm,drive,jest po prostu ciekawiej,mimo lekkiego osuszenia.Wiadomo,że gdy robi się głośniej ,to Naim się kończy a zaczyna grać M6si.W Naimie nie przekraczam godz. 11 na potencjometrze i jest super. nawet z głośnikami o skuteczności 83db.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Svawo napisał:

dzięki za komentarz, może żeby mieć punkt odniesienie to powiem że mam w domu 2 wzmacniacze nait 5si w sypialni, lubie szczególnie jak prezentuje wokale - słychać każdą zmianę i każdy akcent, jednak do głownego systemu w salonie się nie obroni przed caspianem m2, który jest bardziej precyzyjny, ma większą w zasadzie optymalną moc,dużo lepszą kontrolę, ale jednak nawet przy łagodnych kolumnach (dynaudio evoke20) i szybszej muzyce lubi dać po uszach, szczególnie cykanie i uderzenia perkusji potrafią zmęczyć, a ja lubię się delektować muzyką za to cenie naita 5si, choć mam wrażenie że nie potrafi choćby na chwile zwolnić.... supernait 2 jest w bardziej okazyjnych cenach niż xs2, ale hm... muszę któregoś odsłuchać, myślisz że xs2 da radę?

Bez odsłuchu nie podchodź. SN2 to inne granie i to bardzo wyraźnie inne niż SN1. SuperNait1 jest bardziej plastyczny,bardziej Naimowski,choć do grania serii oliwkowej,to nic ze współczesnego wypustów nie doskakuje. SN2 to szybka klinika,mocno w strone dzielonki 202/200. Szybko i do bólu neutralnie. Jeśli chodzi o sławetny PRaT,to znowu jak posłuchasz serii oliwkowej,to szybko zrozumiesz,że PRaT w obecnych seriach,to już bardziej legenda. Przykro mi,że w klubie fanów marki,ale sam lubię tę firmę i gram na ich CD,oczywiście z serii oliwkowej. Na pewnym portalu aukcyjnym są teraz do wziecia Nac72 i Nap250 z serii olive. Łączna cena tych klocków to poziom mniej więcej 50% nowego Naita XS2. Gdybym teraz chciał wchodzić kolejny raz w amplifikację Naima,to brałbym i nie czekał aż ktoś się rozmyśli. Z SN2 lub X2 tamten zestaw zrobi miazgę i nie weźmie jeńców i to na tamtej serii poznasz,co miał na myśli Verecker zakładajac Naima. Zaznaczam,że nie mam z ofertami o których piszę nic wspólnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki @Margol za info odnośnie oliwki i SN2, niestety nie jestem wielkim znawcą elektroniki ogólnie i nie jestem w stanie ocenić wartości starszego sprzętu, a już najbardziej potencjalnej możliwości odsprzedaży, nie znam też brzmienia tych urządzeń z serii oliwkowej a pewnie też przydałaby się ich kompletna historia z serwisami włącznie, dlatego niestety muszę zagrać bezpiecznie i na pierwszy odsłuch szykuje się do SX3 bo jest blisko u mnie w mieście jeden egzemplarz, sprawdzimy czy wogóle zgra się to z moim systemem i czy ucągnie evoke 20. Jeżeli nie to odpuszczam, jakoś nie mam motywacji, czasu i finansów żeby robić rewolucji i zmieniać cały swój system od nowa. Trzymajcie kciuki zatem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Svawo napisał:

dzięki @Margol za info odnośnie oliwki i SN2, niestety nie jestem wielkim znawcą elektroniki ogólnie i nie jestem w stanie ocenić wartości starszego sprzętu, a już najbardziej potencjalnej możliwości odsprzedaży, nie znam też brzmienia tych urządzeń z serii oliwkowej a pewnie też przydałaby się ich kompletna historia z serwisami włącznie, dlatego niestety muszę zagrać bezpiecznie i na pierwszy odsłuch szykuje się do SX3 bo jest blisko u mnie w mieście jeden egzemplarz, sprawdzimy czy wogóle zgra się to z moim systemem i czy ucągnie evoke 20. Jeżeli nie to odpuszczam, jakoś nie mam motywacji, czasu i finansów żeby robić rewolucji i zmieniać cały swój system od nowa. Trzymajcie kciuki zatem ? 

Myślę że spokojnie uciągnie. Z tego co widzę Evoke 20 mają taką samą skuteczność co moje Neaty SX2. Trzymam kciuki ?

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnym stwierdzeniom trudno zaprzeczyć, ale wszystko jest kwestią gustu - jak zwykle zresztą...

Z racji tego, że miałem okazję gościć kilka Naimów u siebie - czysto subiektywnie:

- oliwkowe preampy są wg mnie brzmieniowo "niedzisiejsze": krzykliwe środkiem,  niezbyt fajne wysokie i przede wszystkim mało punktowy bas (naprawdę tak uważam) - ale one były do gramofonów! :)

- oliwkowe końcówki - ładna barwa, ale niezbyt wydajny prąd

- źródła oliwkowe - fajne (zwłaszcza cdx+xps i cds2)

Bardzo lubiłem hybrydy: czarne preampy z oliwkowymi końcówkami i źródłami.

A na chwilę obecną wszystko czarne i od jakiegoś czasu spokój...

    

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda z Asmon. Mam podobne odczucia. Miałem kilka oliwkowych klocków i grają ciekawie, ale dla mnie nowsze grają znacznie lepiej. Oliwkowa 250ka była bardzo fajna, 250.2 jest dużo lepsza, a 250DR to już zupełnie inna liga. Przed wejściem w starsze modele warto posłuchać czy to właśnie jest "moja" droga. Ostatnio mam ochotę na drugi zestaw do okazjonalnego słuchania z winyli, myślę o 72/hc/140/credo. Do muzyki na winylu z tego samego okresu powinno być świetnie. Współczesne granie to jednak pliki i czarne klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jest XS3, świetny wzmak rozdzielczość, barwa, rytm, radość grania, momentami jest efekt 'WOW jak to gra!' .... ale jest jedno ale - w porównaniu do caspiana brakuje mi dociążenia, wypełnienia... brakuje mi Panowie mięsa, tąpnięcia, skali czy ten wzmacniacz nie jest deczko za słaby mocowo? Co byście polecili Supernait 1 albo 2 coś tu zmienia? Czy to może charakter naimów?

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Svawo napisał:

no i jest XS3, świetny wzmak rozdzielczość, barwa, rytm, radość grania, momentami jest efekt 'WOW jak to gra!' .... ale jest jedno ale - w porównaniu do caspiana brakuje mi dociążenia, wypełnienia... brakuje mi Panowie mięsa, tąpnięcia, skali czy ten wzmacniacz nie jest deczko za słaby mocowo? Co byście polecili Supernait 1 albo 2 coś tu zmienia? Czy to może charakter naimów?

XS tąpniencie ma. Caspiana nie słuchałem,ale porównuje do Musicala m6si.Naim.jest szybki ,rozdzielczy i przestrzenny.Nie ma tego mięsa i moim zdaniem dobrze,bo stracił by swoją kulture.Jeśli chodzi o moc,to jest,ale jest moment na potencjometrze ,że mu już jej brakuje,gdzie Musical zaczyna dopiero grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Svawo napisał:

no i jest XS3, świetny wzmak rozdzielczość, barwa, rytm, radość grania, momentami jest efekt 'WOW jak to gra!' .... ale jest jedno ale - w porównaniu do caspiana brakuje mi dociążenia, wypełnienia... brakuje mi Panowie mięsa, tąpnięcia, skali czy ten wzmacniacz nie jest deczko za słaby mocowo? Co byście polecili Supernait 1 albo 2 coś tu zmienia? Czy to może charakter naimów?

A na jakim metrażu miał ten Naim grać? 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 28

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.