Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Margol napisał:

To jest właśnie gadanie przedszkolaka,bo w stawie zawsze pływa większa ryba,tylko Ty nigdy się o tym nie przekonasz.

Skoro tak bardzo lubisz bawić się w porównania... Łowić ryby można bez końca, coraz to większe i większe i tak aż do usranej śmierci. To nie o to w tym wszystkim chodzi. Chyba pogubiłeś się trochę. Wychodzi na to, że Ty skupiasz się na złowieniu coraz to większych ryb, a rozsądniejsi od Ciebie skupiają się na czerpaniu przyjemności z tego co mają. Co więcej obrażając ich starasz się im narzucić swoją wizję. Może wszyscy powinniśmy rzucić wszystko, posprzedawać to co mamy i skompletować Twój „idealny” system? ? Bardzo typowe myślenie spotykane nie tylko na polskich forach audio, ale także na forach foto. Każdy słyszy inaczej, każdy ma inne wymagania co do brzmienia i to co dla Ciebie jest świętością, dla innych być nie musi. Pozwól ludziom cieszyć się tym co mają. Zawsze można lepiej, ale po co skoro ten jak to określiłeś „płaski jak deska” Nait XS2 sprawia mi tyle przyjemności ze słuchania, że najzwyczajniej w świecie nie widzę potrzeby polowania na „większą rybę”. Słuchałem i miałem wiele wzmacniaczy różnych klas, aczkolwiek XS2 jest pierwszym posiadanym przeze mnie Naimem. Być może kiedyś skuszę się sprawdzić system dzielony ze stajni Naima i jestem wręcz przekonany że wszystko będzie w nim lepsze. Póki co, jak nadmieniłem wcześniej, nie czuję takiej potrzeby. Daj Ty ludziom żyć. I nie, nie kwestionuję Twojego prawa do wyrażania opinii, po prostu nie lubię buractwa, cebulactwa i chamstwa.

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, izapat napisał:

Naim gra u Ciebie ze Spendorami? Mógł byś krótko opisać wrażenia?

Mam zamiar kupić Spendory classic 3/1 do XS2

nie wiem, czy widziałeś już recenzję, jak nie to polecam. mam podobne wrażenie słuchając tych głośników.

https://hi-fi.com.pl/kolumny-testy-lista/626-spendor-sp3-1r2.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jackobtone napisał:

Skoro tak bardzo lubisz bawić się w porównania... Łowić ryby można bez końca, coraz to większe i większe i tak aż do usranej śmierci. To nie o to w tym wszystkim chodzi. Chyba pogubiłeś się trochę. Wychodzi na to, że Ty skupiasz się na złowieniu coraz to większych ryb, a rozsądniejsi od Ciebie skupiają się na czerpaniu przyjemności z tego co mają. Co więcej obrażając ich starasz się im narzucić swoją wizję. Może wszyscy powinniśmy rzucić wszystko, posprzedawać to co mamy i skompletować Twój „idealny” system? ? Bardzo typowe myślenie spotykane nie tylko na polskich forach audio, ale także na forach foto. Każdy słyszy inaczej, każdy ma inne wymagania co do brzmienia i to co dla Ciebie jest świętością, dla innych być nie musi. Pozwól ludziom cieszyć się tym co mają. Zawsze można lepiej, ale po co skoro ten jak to określiłeś „płaski jak deska” Nait XS2 sprawia mi tyle przyjemności ze słuchania, że najzwyczajniej w świecie nie widzę potrzeby polowania na „większą rybę”. Słuchałem i miałem wiele wzmacniaczy różnych klas, aczkolwiek XS2 jest pierwszym posiadanym przeze mnie Naimem. Być może kiedyś skuszę się sprawdzić system dzielony ze stajni Naima i jestem wręcz przekonany że wszystko będzie w nim lepsze. Póki co, jak nadmieniłem wcześniej, nie czuję takiej potrzeby. Daj Ty ludziom żyć. I nie, nie kwestionuję Twojego prawa do wyrażania opinii, po prostu nie lubię buractwa, cebulactwa i chamstwa.

Ciężko dyskutuje się z kimś,kto jest w emocjonalnej piaskownicy. Całkiem źle,kiedy interlokutor tak podnieca się zwyczajną elektroniką,że nie jest w stanie zauważyć racjonalnych spostrzeżeń. Niestety dla świata należysz do tej drugiej grupy. Ja tylko napisałem,że takie deklaracje są dziecinne,nic ponad to. Takie jest to hobby,człowiek wiecznie szuka. Masz na to,szczególnie w tym Klubie,przykładów na praktycznie każdej stronie,wiec mi tu nie wyskakuj z cebulactwem i buractwem,tylko dorośnij a przede wszystkim się zdystansuj. Do grobu swojego XS nie zabierzesz. Miłego dnia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, de_moon napisał:

nie wiem, czy widziałeś już recenzję, jak nie to polecam. mam podobne wrażenie słuchając tych głośników.

https://hi-fi.com.pl/kolumny-testy-lista/626-spendor-sp3-1r2.html

 

 

Dzięki.W prawdzie ,to te starsze od 3/1 ,ale charakter może być ten sam.W tym tygodniu powinny być u mnie w domu,zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2020 o 07:32, Margol napisał:

Ciężko dyskutuje się z kimś,kto jest w emocjonalnej piaskownicy. Całkiem źle,kiedy interlokutor tak podnieca się zwyczajną elektroniką,że nie jest w stanie zauważyć racjonalnych spostrzeżeń. Niestety dla świata należysz do tej drugiej grupy. Ja tylko napisałem,że takie deklaracje są dziecinne,nic ponad to. Takie jest to hobby,człowiek wiecznie szuka. Masz na to,szczególnie w tym Klubie,przykładów na praktycznie każdej stronie,wiec mi tu nie wyskakuj z cebulactwem i buractwem,tylko dorośnij a przede wszystkim się zdystansuj. Do grobu swojego XS nie zabierzesz. Miłego dnia życzę.

Niestety Margol wpadasz we własną pułapkę piętnowanego ograniczenia horyzontu. Uproszczenie ułatwiające obronę tezy ale nic ponad to. Ten świat nie składa się tylko z wariatów z "piaskownicy" zwyczajnie lubiących swoją "taniochę" i wariatów nie dotykających nic poza "nadzwyczajną" elektroniką. Jest cała masa wariatów, których rajcuje / motywuje cała masa różnych rzeczy. Którzy mają różne doświadczenia, różne potrzeby i jeszcze potrafią się z tego cieszyć. Każdy jest "chory" na swój sposób i jeżeli tylko sprawia mu to przyjemność, a innym nie szkodzi (myślą, słowem i/lub czynem) - gratuluję i trzymam kciuki. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, macktheknife napisał:

Niestety Margol wpadasz we własną pułapkę piętnowanego ograniczenia horyzontu. Uproszczenie ułatwiające obronę tezy ale nic ponad to. Ten świat nie składa się tylko z wariatów z "piaskownicy" zwyczajnie lubiących swoją "taniochę" i wariatów nie dotykających nic poza "nadzwyczajną" elektroniką. Jest cała masa wariatów, których rajcuje / motywuje cała masa różnych rzeczy. Którzy mają różne doświadczenia, różne potrzeby i jeszcze potrafią się z tego cieszyć. Każdy jest "chory" na swój sposób i jeżeli tylko sprawia mu to przyjemność, a innym nie szkodzi (myślą, słowem i/lub czynem) - gratuluję i trzymam kciuki. 

 

 

Dziękuję Ci za tę wnikliwą „analizę” mojego profilu psychologicznego,z której nic nie wynika i życzę miłego dnia. Pragnę tylko nadmienić,że nie ma czegoś takiego jak zwykła,czy nadzwyczajna elektronika,tylko elektronika użytkowa,służaca człowiekowi,nie odwrotnie do różnych spraw. W przypadku audio-służąca  przyjemności. Jeżeli ktoś,w wyniku jej krytyki,jest w stanie popadać w depresję,lub wściekłość,to ma POWAŻNY PROBLEM i powinien w jak najszybszym czasie odwiedzić specjalistę.

To tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2020 o 18:17, Margol napisał:

Dziękuję Ci za tę wnikliwą „analizę” mojego profilu psychologicznego,z której nic nie wynika i życzę miłego dnia. Pragnę tylko nadmienić,że nie ma czegoś takiego jak zwykła,czy nadzwyczajna elektronika,tylko elektronika użytkowa,służaca człowiekowi,nie odwrotnie do różnych spraw. W przypadku audio-służąca  przyjemności.

Polecam się i cieszę się, że - choć przez samozaprzeczenie - to jednak zgodziłeś się ze mną.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.05.2020 o 07:33, de_moon napisał:

ostatnio chciałem wymienić XS, pomyślałem, pewnie gra płasko jak decha, a jednak się obronił ?

Ostatnio to i ja po sprzedaży swojej polskiej lampowej manufaktury, zaraziłem się tranzystorem od Naim serii 3 i to za sprawą namowy mojego znajomego z branży audio. Twierdzi on bowiem, że to doskonała konfitura do sparowania z moimi szkockimi papierówkami mianowicie Tannoy Prestige Stirling GR. Jednak przed odsłuchem rozważam porównanie dwóch modeli, Naim NAIT XS 3 i droższego Naim Supernait 3. Oczywiście znam różnice w zakresie technologicznym natomiast zero wiedzy w zakresie wartości sonicznych stricte  brzmieniowych. I tutaj prośba czy Koledzy mają info w temacie odczuwalnych różnic przy odsłuchach. Byłbym wdzięczny za ewentualne sugestie podparte zdobytym doświadczeniem. 

Dodam że ekonomia tych dwóch modeli w zakresie dużej różnicy cenowej, a wrażenia z odsłuchu mają dla mnie istotne znaczenie. 

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotrella41 napisał:

Ostatnio to i ja po sprzedaży swojej polskiej lampowej manufaktury, zaraziłem się tranzystorem od Naim serii 3 i to za sprawą namowy mojego znajomego z branży audio. Twierdzi on bowiem, że to doskonała konfitura do sparowania z moimi szkockimi papierówkami mianowicie Tannoy Prestige Stirling GR. Jednak przed odsłuchem rozważam porównanie dwóch modeli, Naim NAIT XS 3 i droższego Naim Supernait 3. Oczywiście znam różnice w zakresie technologicznym natomiast zero wiedzy w zakresie wartości sonicznych stricte  brzmieniowych. I tutaj prośba czy Koledzy mają info w temacie odczuwalnych różnic przy odsłuchach. Byłbym wdzięczny za ewentualne sugestie podparte zdobytym doświadczeniem. 

Dodam że ekonomia tych dwóch modeli w zakresie dużej różnicy cenowej, a wrażenia z odsłuchu mają dla mnie istotne znaczenie. 

Trochę nie na temat ale blisko... ? Słuchałeś swoich papierówek z jakimś innym Naime-em czy to pierwsze podejście? Jak długo grasz na Stirlingach i jak je oceniasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, macktheknife napisał:

Słuchałeś swoich papierówek z jakimś innym Naime-em czy to pierwsze podejście? Jak długo grasz na Stirlingach i jak je oceniasz?

Nigdy nie parowałem ich z żadnym tranzystorem, tym bardziej z Naim. To dziewiczy dla mnie obszar. 

Kolumny zakupiłem typowo pod lampy. Grała  z nimi wyłącznie polska Titania na rosyjskich lampach mocy KT88. 

Ponad pół roku obcowałem z tym układem, lecz brak możliwości pozbycia się zbyt jasnej góry skutecznie zniechęciły mnie do dalszej współpracy co skutkowało zbyciem wzmacniacza na korzyść zadowolonego nabywcy. 

Moja ocena co do tych szkockich grajków jest wysoka począwszy od brzmienia skończywszy na wykonaniu. 

Dlatego do parowania z innym wzmacniaczem  podchodzę bardzo ostrożnie. 

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, piotrella41 napisał:

Nigdy nie parowałem ich z żadnym tranzystorem, tym bardziej z Naim. To dziewiczy dla mnie obszar. 

Kolumny zakupiłem typowo pod lampy. Grała  z nimi wyłącznie polska Titania na rosyjskich lampach mocy KT88. 

Ponad pół roku obcowałem z tym układem, lecz brak możliwości pozbycia się zbyt jasnej góry skutecznie zniechęciły mnie do dalszej współpracy co skutkowało zbyciem wzmacniacza na korzyść zadowolonego nabywcy. 

Moja ocena co do tych szkockich grajków jest wysoka począwszy od brzmienia skończywszy na wykonaniu. 

Dlatego do parowania z innym wzmacniaczem  podchodzę bardzo ostrożnie. 

W dużym pomieszczeniu grają? Co do "jasnej góry" to nie po trosze robota samych kolumn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, macktheknife napisał:

W dużym pomieszczeniu grają? Co do "jasnej góry" to nie po trosze robota samych kolumn?

22 metry i jestem pewny że za jasną stroną nie stoją Tannoy. Poprzednie kolumny w parze z Titanią jeszcze gorzej eksponowały górę. Mowa o amerykańskich Definitive technology. 

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała ale słyszalna poprawa przyszła z chwilą zakupu Tannoy. 

Stąd decyzja o zbyciu wzmacniacza. Poza tym słuchałem Tannoy z włoską lampą od Unison Research i tutaj tej ekspozycji nie było. Za to dużo sympatycznego ciepła. Tak mi się przynajmniej wydawało.  

No i w konsekwencji czas na tranzystora od Naim, tylko który. Bo jak dotąd to konkretów brak. A ja biorę do testów włoski i dalej ma być brytyjski tranzystorek. Powiem tak, czekam cierpliwie na Wasze doświadczenia z tymi dwoma modelami od Naim. 

Edytowane przez piotrella41

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piotrella41 napisał:

Mała ale słyszalna poprawa przyszła z chwilą zakupu Tannoy. 

Stąd decyzja o zbyciu wzmacniacza. Poza tym słuchałem Tannoy z włoską lampą od Unison Research i tutaj tej ekspozycji nie było. Za to dużo sympatycznego ciepła. Tak mi się przynajmniej wydawało.  

No i w konsekwencji czas na tranzystora od Naim, tylko który. Bo jak dotąd to konkretów brak. A ja biorę do testów włoski i dalej ma być brytyjski tranzystorek. Powiem tak, czekam cierpliwie na Wasze doświadczenia z tymi dwoma modelami od Naim. 

Tu nie ma na co czekać, tylko wypożycz jeden z tych wzmacniaczy, posłuchaj, zwróć, wypożycz drugi, posłuchaj, zwróć (albo wypożycz dwa na raz jeśli finanse na to pozwolą) i dokonaj wyboru na podstawie odsłuchów. Nie dość, że nabierzesz wstępnego doświadczenia w kontekście brzmienia Naima, to jeszcze przekonasz się, czy to faktycznie jest to, czego szukasz. Nie znając charakterystyki brzmienia Twoich kolumn nie jesteśmy w stanie zbyt wiele doradzić, no chyba że ktoś z tu obecnych jest w posiadaniu tych kolumn. Rozpisywanie się na temat jak gra określony model nie ma większego sensu, bo u jednego/jednej zagra tak, a u innego/innej srak. ? Tak jak pisałem już w tej grupie, zbyt wiele zmiennych składowych. Na brzmienie wpływ ma nie tylko wzmacniacz i kolumny, ale także źródło, kable, akustyka, a i ucho każdego z nas ma nieco inne preferencje.

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, piotrella41 napisał:

Mała ale słyszalna poprawa przyszła z chwilą zakupu Tannoy. 

Stąd decyzja o zbyciu wzmacniacza. Poza tym słuchałem Tannoy z włoską lampą od Unison Research i tutaj tej ekspozycji nie było. Za to dużo sympatycznego ciepła. Tak mi się przynajmniej wydawało.  

No i w konsekwencji czas na tranzystora od Naim, tylko który. Bo jak dotąd to konkretów brak. A ja biorę do testów włoski i dalej ma być brytyjski tranzystorek. Powiem tak, czekam cierpliwie na Wasze doświadczenia z tymi dwoma modelami od Naim. 

Nigdy nie byłem zwolennikiem XS-ów, kwestia gustu i oczekiwań. SN3 słuchałem ostatnio u kogoś w domu, w dużym skrócie (bo i konfiguracja i warunki zgoła odmienne od Twoich) to kawał przyzwoitego grania. Posłuchaj w domu, sam jestem ciekaw jak wypadnie połączenie SR z SN3. Seria Prestige + Naim to raczej mało popularne zjawisko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, macktheknife napisał:

Nigdy nie byłem zwolennikiem XS-ów, kwestia gustu i oczekiwań. SN3 słuchałem ostatnio u kogoś w domu, w dużym skrócie (bo i konfiguracja i warunki zgoła odmienne od Twoich) to kawał przyzwoitego grania. Posłuchaj w domu, sam jestem ciekaw jak wypadnie połączenie SR z SN3. Seria Prestige + Naim to raczej mało popularne zjawisko. 

No i to się nazywa prawdziwy konkret. Jest światełko w tunelu. Sprawdzimy 

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim,

od jakiegoś roku jestem w trakcie wymiany klocków w związku z przeprowadzką.

niestety zmniejszył mi się pokój (16 m2) i ubyło miejsca na graty. po sprzedaży wszystkiego oprócz gramofonu+pre zaczynam powoli odkupować.

Będę wybierał z dwóch wariantów:

- Nac 272 + nap 200 (docelowo 250dr)

- nac 202 + nap 200dr + ndx

nie piszę o PSU, bo na pewno będę dokładał.

jakie są Wasze doświadczenia z powyższymi, czy widzicie wyraźną wyższość któregoś zestawu?

i druga sprawa - muszę wymienić głośniki na monitory  ( w dobrej cenie oddam Spendor A6)

trochę znudził mnie dźwięk Spendorów, kulturalny, z mega średnicą i doskonałym basem, ale chciałbym posłuchać czegoś z większym życiem na wysokich - odpadają Focal oraz B&W - słuchałem w kilku zestawach i było za ostro.

wśród faworytów:

- PMC twenty 21 lub 22

- Proac response d two

- ATC scm19

fajnie było by usłyszeć ciekawe opinie. z odsłuchu nici - brak salonu w okolicy i brak czasu.

poza tym - jak ktoś chce coś sprzedać z powyższych (naim i głośniki) lub kupić spendor A6 i Nap 155xs - zapraszam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kostron napisał:

cześć wszystkim,

od jakiegoś roku jestem w trakcie wymiany klocków w związku z przeprowadzką.

niestety zmniejszył mi się pokój (16 m2) i ubyło miejsca na graty. po sprzedaży wszystkiego oprócz gramofonu+pre zaczynam powoli odkupować.

Będę wybierał z dwóch wariantów:

- Nac 272 + nap 200 (docelowo 250dr)

- nac 202 + nap 200dr + ndx

nie piszę o PSU, bo na pewno będę dokładał.

jakie są Wasze doświadczenia z powyższymi, czy widzicie wyraźną wyższość któregoś zestawu?

i druga sprawa - muszę wymienić głośniki na monitory  ( w dobrej cenie oddam Spendor A6)

trochę znudził mnie dźwięk Spendorów, kulturalny, z mega średnicą i doskonałym basem, ale chciałbym posłuchać czegoś z większym życiem na wysokich - odpadają Focal oraz B&W - słuchałem w kilku zestawach i było za ostro.

wśród faworytów:

- PMC twenty 21 lub 22

- Proac response d two

- ATC scm19

fajnie było by usłyszeć ciekawe opinie. z odsłuchu nici - brak salonu w okolicy i brak czasu.

poza tym - jak ktoś chce coś sprzedać z powyższych (naim i głośniki) lub kupić spendor A6 i Nap 155xs - zapraszam na priv.

Proponuję posłuchać Atc, miałem 11-tki z Naimem xs2 .Bardzo żywe granie w średnicy,przejrzyste z dobrym basem,bardzo wyraźne,ale nigdy ostre.

Salon Koris. Wypożyczą ,doradzą.Bardzo cierpliwi ludzie tam pracują.

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kostron napisał:

cześć wszystkim,

od jakiegoś roku jestem w trakcie wymiany klocków w związku z przeprowadzką.

niestety zmniejszył mi się pokój (16 m2) i ubyło miejsca na graty. po sprzedaży wszystkiego oprócz gramofonu+pre zaczynam powoli odkupować.

Będę wybierał z dwóch wariantów:

- Nac 272 + nap 200 (docelowo 250dr)

- nac 202 + nap 200dr + ndx

nie piszę o PSU, bo na pewno będę dokładał.

jakie są Wasze doświadczenia z powyższymi, czy widzicie wyraźną wyższość któregoś zestawu?

i druga sprawa - muszę wymienić głośniki na monitory  ( w dobrej cenie oddam Spendor A6)

trochę znudził mnie dźwięk Spendorów, kulturalny, z mega średnicą i doskonałym basem, ale chciałbym posłuchać czegoś z większym życiem na wysokich - odpadają Focal oraz B&W - słuchałem w kilku zestawach i było za ostro.

wśród faworytów:

- PMC twenty 21 lub 22

- Proac response d two

- ATC scm19

fajnie było by usłyszeć ciekawe opinie. z odsłuchu nici - brak salonu w okolicy i brak czasu.

poza tym - jak ktoś chce coś sprzedać z powyższych (naim i głośniki) lub kupić spendor A6 i Nap 155xs - zapraszam na priv.

Dynaudio special 40 i Contour 20

jest też kilka kolumn które można by określić jako takie zgrabne półkowce na wyższej podstawie.. np PMC 25.23 i wiekszy 25.24, mają bass reflex z przodu więc można postawić je blisko ściany, Audio Physic Sitara został zaprojektowany „pod ścianę” ewentualnie jeśli mogą mieć troche miejsca na bokach i od ściany to żywe granie i z wykopem masz w AP Tempo.. 6 lub 25. Ktoś tu chyba sprzedawał dzielonego Naima z AP Tempo 6..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kostron napisał:

cześć wszystkim,

od jakiegoś roku jestem w trakcie wymiany klocków w związku z przeprowadzką.

niestety zmniejszył mi się pokój (16 m2) i ubyło miejsca na graty. po sprzedaży wszystkiego oprócz gramofonu+pre zaczynam powoli odkupować.

Będę wybierał z dwóch wariantów:

- Nac 272 + nap 200 (docelowo 250dr)

- nac 202 + nap 200dr + ndx

nie piszę o PSU, bo na pewno będę dokładał.

jakie są Wasze doświadczenia z powyższymi, czy widzicie wyraźną wyższość któregoś zestawu?

i druga sprawa - muszę wymienić głośniki na monitory  ( w dobrej cenie oddam Spendor A6)

trochę znudził mnie dźwięk Spendorów, kulturalny, z mega średnicą i doskonałym basem, ale chciałbym posłuchać czegoś z większym życiem na wysokich - odpadają Focal oraz B&W - słuchałem w kilku zestawach i było za ostro.

wśród faworytów:

- PMC twenty 21 lub 22

- Proac response d two

- ATC scm19

fajnie było by usłyszeć ciekawe opinie. z odsłuchu nici - brak salonu w okolicy i brak czasu.

poza tym - jak ktoś chce coś sprzedać z powyższych (naim i głośniki) lub kupić spendor A6 i Nap 155xs - zapraszam na priv.

Jeśli masz mniejszy pokój to im mniej gratów tym lepiej ? 272 (lub następca, o którym nieoficjalnie dyskutuje się już w kojącym cieniu pobliskiego sklepu "GS") + 250DR. A może jeszcze mniej i Uniti Nova? ?

Kolumny... nie kończąca się historia. Może Kudos Super 10A lub Titan 505? Zawsze dobrze zgrywały się się z Naim. W 10A na górze Seas Crescendo, w 505 Seas K3. Może Harbeth 30.2 40th? Udane kolumny. A jeśli już jesteśmy przy "BBC" może Graham LS5/9? Wprawdzie nie tak popularne jak Harbeth ale potrafią czarować... Trudny wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym następcą 272 to nic pewnego - na forach UK klepią o tym od dwóch lat i raczej niekoniecznie coś wyjdzie. Nova odpada - konwersja analogu do cyfry - a u mnie winyl króluje.

na pewno musze gdzie posłuchać Kudos 10A - duuuużo dobrego o nich słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kostron napisał:

Z tym następcą 272 to nic pewnego - na forach UK klepią o tym od dwóch lat i raczej niekoniecznie coś wyjdzie. Nova odpada - konwersja analogu do cyfry - a u mnie winyl króluje.

na pewno musze gdzie posłuchać Kudos 10A - duuuużo dobrego o nich słyszałem.

Ludzie klepią od dwóch lat ale Naim zabił produkt całkiem niedawno. Będzie następca ponieważ 272 był / jest udanym gratem. Skoro winyl króluje to po co streaming? Chyba, że przestanie królować... ? 

Znam też udane połączenie Naim z pudłami Audio Note. I tak na marginesie osobiście uważam, że Naim pokazuje jeszcze więcej  i lepiej właśnie z kolumnami o większej efektywności, zwykle dedykowanym lampiszonom. I nie chodzi o to, że z pozostałymi (mniej efektywnymi) Naim sobie nie radzi tylko o pewną trudną do zdefiniowania ale ewidentną swobodę i kulturę grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

272 to grat udany dla Klienta podobnie jak 172.. ale nie koniecznie dla producenta..

272 jest lubiany bo nie dość że gra to jeszcze pozwala klientowi zaoszczędzić ?? a nie o to przecie chodzi..

Petent ma osobno kupić np 282 + NDS..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Niepokorny napisał:

272 to grat udany dla Klienta podobnie jak 172.. ale nie koniecznie dla producenta..

272 jest lubiany bo nie dość że gra to jeszcze pozwala klientowi zaoszczędzić ?? a nie o to przecie chodzi..

Petent ma osobno kupić np 282 + NDS..

Dokładnie o to mi chodzilo

za dobra relacja jakość/cena

z tego co czytam - bez szans na kontynuację, chyba że z ceną up up up 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   3 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.