Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, kostron napisał:

Dokładnie o to mi chodzilo

za dobra relacja jakość/cena

z tego co czytam - bez szans na kontynuację, chyba że z ceną up up up 

Nie uprawiam hazardu więc się z Wami nie założę ? ale nie ma co bić piany, czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mili, jak zachowuje się nait XS / XS2 przy bardzo niskim poziomie głośności (bardzo cichych odsłuchach), gra pełnym dźwiękiem?

Może ktoś miał lub ma porównanie do nait 5i / 5i-2, który jak dla mnie rozwijał skrzydła od pewnego poziomu głośności…  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2020 o 18:37, jbmar napisał:

Podpowiedzcie mili, jak zachowuje się nait XS / XS2 przy bardzo niskim poziomie głośności (bardzo cichych odsłuchach), gra pełnym dźwiękiem?

Może ktoś miał lub ma porównanie do nait 5i / 5i-2, który jak dla mnie rozwijał skrzydła od pewnego poziomu głośności…  

U mnie zachowywał sie skandalicznie ? Tj grał jeden kanał. Pisało o tym sporo osób na naim forum. U mnie nie dało sie słuchac cicho,  nie grał pełnym pasmem. Z jakimikolwiek głośnikami otwierał sie dopiero przy większym wychyleniu gałki. Dopiero po dodaniu Flatcapa było tak jak trzeba. Wg mnie zasilacz jest niezbędny aby ten wzmacniacz zagrał na "5 gwiazdek". Różnica jest dramatyczna (ale nie ma co mi wierzyc, bo sprzedałem XS/Flatcapa ? )

W 5i czy  Unitiqute było to samo, jesli chodzi o rozwijanie skrzydeł.

Edytowane przez Krzysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już o tym pisałem wcześniej,to zostałem prawie zjedzony przez fanboya serii XS. Entry level Naima to przeciętne i skandalicznie przecenione produkty. Źle wyskalowany i nie równy alps,o którym Naim z nonszalancją mówi,że tak ma być-hehehe. Granie tej marki to od minimum Supernaita a najlepiej dzielonki od 202/200. Wszystko przed,to strata kasy. Jednak jeśli ktoś chce mimo wszystko mieć integrę,to trzeba polować na Naita 1 z czerwoną diodą,czasem trafiają się w mint stanie,lub Nait 2 CB. Najlepszy zaś stosunek jakość/cena to seria oliwkowa,można tam czasem ustrzelić rarytasy po przeglądzie w Salisbury,za bardzo rozsądne pieniądze. Nait XS,czy 5 dźwiękowo nawet nie stały przy serii oliwkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ciekawe co napisaliście. Wychodzi na to, że problem dot. zarówno potencjometru jak i zasilania.

A zatem, gdybyśmy złożyli wzmacniacz np: z końcówki 155xs, zasilacza, a zamiast naimowskiego preampu dodali pasywny preamp na przekaźnikach to mógłby być XS niemalże idealny do cichych odsłuchów...

Czy ktoś korzysta z końcówki naima i z niefirmowego preampu, i czy mógłby coś skrobnąć na temat sygnatury brzmienia? Czy przy takiej konfiguracji nadal mamy ten naimowski drive?

Albo pytanie, czy w nait XS / XS2 siedzi pasywny preamp?

Edytowane przez jbmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, jbmar napisał:

To bardzo ciekawe co napisaliście. Wychodzi na to, że problem dot. zarówno potencjometru jak i zasilania.

A zatem, gdybyśmy złożyli wzmacniacz np: z końcówki 155xs, zasilacza, a zamiast naimowskiego preampu dodali pasywny preamp na przekaźnikach to mógłby być XS niemalże idealny do cichych odsłuchów...

Czy ktoś korzysta z końcówki naima i z niefirmowego preampu, i czy mógłby coś skrobnąć na temat sygnatury brzmienia? Czy przy takiej konfiguracji nadal mamy ten naimowski drive?

Albo pytanie, czy w nait XS / XS2 siedzi pasywny preamp?

Nie wiem jak w innych xs-ach,ale w moim xs2 nie ma problemu z regulacją głośności a do cichych odsłuchów nadaje się jak mało który.Dopiero przy godz 12-tej zaczyna się robić mały bałagan.Nie próbowałem jeszcze podłączyć flatcapa,ale na pewno spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sn2 i 3 też ma taką "przypadłość" nawet z hicap ale moim zdaniem aż tak cicho nie da się słuchać muzyki. Sam jestem zwolennikiem cichych odsłuchów wieczorami gdy rodzinka już śpi i przy minimalnej głośności SN-y dysponują pełnym zakresem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia mocy zapewne ma tutaj znaczenie, a przynajmniej tak mi się wydaje. Nie jestem „fanboyem” XSa jak to @Margol napisałeś. Realnie dostrzegam jego wady i zalety i nie mówię że to integra idealna ? Nie podobał mi się po prostu Twój, nazwijmy to, prowokacyjny sposób wyrażania opinii i poniosło mnie w poprzednich wypowiedziach, za co Cię przepraszam ? To fakt, Nait XS2 ożywa gdy potencjometr ustawiony jest na godzinie 8-9, natomiast dobre granie kończy się na godzinie 11-12. Zależy też jakie kolumny są podpięte do wzmacniacza, a konkretniej mam na myśli ich skuteczność. U mnie przy najniższych wartościach (to znaczy potencjometr ustawiony poniżej godziny 7) też gra nierówno kanałami faworyzując prawy kanał. 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jackobtone napisał:

Kwestia mocy zapewne ma tutaj znaczenie, a przynajmniej tak mi się wydaje. Nie jestem „fanboyem” XSa jak to @Margol napisałeś. Realnie dostrzegam jego wady i zalety i nie mówię że to integra idealna ? Nie podobał mi się po prostu Twój, nazwijmy to, prowokacyjny sposób wyrażania opinii i poniosło mnie w poprzednich wypowiedziach, za co Cię przepraszam ? To fakt, Nait XS2 ożywa gdy potencjometr ustawiony jest na godzinie 8-9, natomiast dobre granie kończy się na godzinie 11-12. Zależy też jakie kolumny są podpięte do wzmacniacza, a konkretniej mam na myśli ich skuteczność. U mnie przy najniższych wartościach (to znaczy potencjometr ustawiony poniżej godziny 7) też gra nierówno kanałami faworyzując prawy kanał. 

Szacunek,tylko nieliczni tak potrafią,z mojej strony też przepraszam i graba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jackobtone napisał:

Kwestia mocy zapewne ma tutaj znaczenie, a przynajmniej tak mi się wydaje. Nie jestem „fanboyem” XSa jak to @Margol napisałeś. Realnie dostrzegam jego wady i zalety i nie mówię że to integra idealna ? Nie podobał mi się po prostu Twój, nazwijmy to, prowokacyjny sposób wyrażania opinii i poniosło mnie w poprzednich wypowiedziach, za co Cię przepraszam ? To fakt, Nait XS2 ożywa gdy potencjometr ustawiony jest na godzinie 8-9, natomiast dobre granie kończy się na godzinie 11-12. Zależy też jakie kolumny są podpięte do wzmacniacza, a konkretniej mam na myśli ich skuteczność. U mnie przy najniższych wartościach (to znaczy potencjometr ustawiony poniżej godziny 7) też gra nierówno kanałami faworyzując prawy kanał. 

Bo xs trochę oszukuje słuchacza,wydaje się ,że od początku moc w nim drzemie niesamowita,ale im głośniej to już pary brakuje.Tak czy inaczej kolumny powinny mieć przynajmniej 86db

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jbmar napisał:

Czy ktoś korzysta z końcówki naima i z niefirmowego preampu, i czy mógłby coś skrobnąć na temat sygnatury brzmienia? Czy przy takiej konfiguracji nadal mamy ten naimowski drive?

Próbowałem koncówki w XS i Unitiqute, bezpośrednio z daca Chord. Tak, jest ten drive i rytm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jbmar napisał:

Dziękuję wszystkim za pomocne wpisy. Jednak wzmacniacze naima mają coś w sobie i można je akceptować pomimo powyższych wad...:)

Pozdrawiam

Chiński Naim. Dobre heh  :-)  Zaraz biere !!!

https://www.ebay.co.uk/itm/HIFI-LPS-Type-O-Version-NAC152XS-Preamplifier-Base-on-NAIM-For-NAP200-NAP250/133356484917?hash=item1f0caa7935:g:qSUAAOSwutZeZwdT

Edytowane przez Art45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W XS2, którego niegdyś miałem poziom głośności szedł równo w obu kanałach od samego początku. W SN2 niestety prawy kanal cichnie podczas gdy jeszcze lewy jest słyszalny. Wzmacniacz słuchawkowy Sennheiser HDV 820 zachowuje sie dokładnie tak samo- ściszając do minimum prawy kanał "zdycha" gdy lewy nadal jeszcze plumka. Wszystkie urządzenia maja potencjometry Alps, które podobno sa najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2020 o 19:05, Kacper525 napisał:

W XS2, którego niegdyś miałem poziom głośności szedł równo w obu kanałach od samego początku. W SN2 niestety prawy kanal cichnie podczas gdy jeszcze lewy jest słyszalny. Wzmacniacz słuchawkowy Sennheiser HDV 820 zachowuje sie dokładnie tak samo- ściszając do minimum prawy kanał "zdycha" gdy lewy nadal jeszcze plumka. Wszystkie urządzenia maja potencjometry Alps, które podobno sa najlepsze.

U mnie w XS2 to samo. W starym Naicie 5i z 2001 roku miałem  to samo. Godzina 7 i prawy kanał cichnie ale przy baaaardzo cichym graniu. Normalnie słucham od 8 do max 9:30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Art45 napisał:

U mnie w XS2 to samo. W starym Naicie 5i z 2001 roku miałem  to samo. Godzina 7 i prawy kanał cichnie ale przy baaaardzo cichym graniu. Normalnie słucham od 8 do max 9:30

Dokładnie, dla mnie to również żaden problem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek miał do czynienia z brytyjskim Zasilaczem CHC XPS..?

zachodnie fora piszą że lepszy od Teddy Pardo..

https://sites.google.com/site/customhificables/home/power-supplies/chc-xps

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Niepokorny napisał:

Czy ktokolwiek miał do czynienia z brytyjskim Zasilaczem CHC XPS..?

zachodnie fora piszą że lepszy od Teddy Pardo..

https://sites.google.com/site/customhificables/home/power-supplies/chc-xps

Posiadałem CHC-XPS, zasilał nDac. Nie miałem okazji porównać bezpośrednio z TeddyXPS za to przyznam, że wnosił sporą poprawę jakości brzmienia do nDaca. Sprzedałem go po sprzedaniu nDaca i nowy właściciel narzekał że "brumi" trafo (posiada 3 transformatory), u mnie był bardzo cichy. Tak wyglądał w środku: 

chc2.jpg

chc1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy !

syn gdzieś zagubił mi magnes dociskowy do cd5xs. Szukałem ale nie mogłem znaleźć.

czy ma ktoś może na zbyciu, wie gdzie mogę kupić lub służy pomocą w zakupie w UK, gdyż sprawdzałem ale nie wysyłają do polski. 
z góry dziękuje i pozdrawiam

tomasz fudali

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Klubowicze,

Czy stosujecie się do zaleceń producenta odnośnie przewodów głośnikowych?

Głównie rozchodzi się o ich minimalną długość 3,5m. Jeżeli tak, to czy moglibyście napisać o swoich obserwacjach w stosunku do przewodów krótkich? Dobrze byłoby również poczytać nt różnic innych producentów przewodów o minimalnej długości zalecanej przez Naim.

Co prawda nie udało mi się jeszcze odsłuchać mojego wzmacniacza na firmowych przewodach, ale z racji tego, iż pewne niuanse, przy dłuższych odsłuchach drażniły mnie w wyższej średnicy i ogółem w górnych partiach pasma, to postanowiłem spróbować i wyciągnąłem z piwnicy przewody, co prawda przemysłowe, ale solidne, zbudowane z linki miedzianej o przekroju 4mm2 i długości około 7m każdy, i zauważyłem, że wygładziły się drażniące mnie niuanse w paśmie, o których wspomniałem wyżej.

Pytam dlatego, ponieważ chciałbym wiedzieć czy jest to tylko moja autosugestia przy lepszym dniu przy słuchaniu muzyki, czy rzeczywiście jest coś na rzeczy…

Powyższe dot. Wersji Nait XS, ale zapytanie kieruję do wszystkich, którzy używają lub używali wzmacniaczy NAIM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.