Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.07.2020 o 08:45, Kacper525 napisał:

 

Próbowałeś / pytałeś polskiego dystrybutora ?

kacper 

juz zakupiłem w GB , i czekam na przesyłkę. Wszystko z pełnym profesjonalizmem, warto brać wzorzec z takiej obsługi klienta. 
Kwestie polskiego dystrybutora pozostawię bez komentarza. Dno.

 

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ten nasz polski rynek nie ma szczęścia do dystrybutorów naim... ? W UK to naim bezpośrednio obsługuje sieć partnerską, buduje politykę sprzedażową, autoryzuje, szkoli, wspiera, gwarantuje, serwisuje etc. Nie dziwcie się więc, że obsługa na wysokim poziomie. To zasadnicza różnica. Ta branża oferuje teoretycznie stosunkowo wysokie marże dla sieci partnerskiej ale to oznacza też, że dystrybutor lokalny często odpowiada za wszystko: politykę sprzedaży, cenową, czasem nawet gwarancję i serwis ponieważ niektórzy producenci dla wygody pracują w takim modelu (dostajesz duży discount - wszystko bierzesz na siebie). Im bardziej "wyrafinowany" brand tym gorzej. A idealny dealer to taki, który kupuje za cash, nic nie chce i nie jęczy gdy zbyt długo graty leżą na półce. A nie jęczy bo zwykle to już jego, a nie dystrybutora problem. Dlaczego w Polsce nic albo niewiele słychać np. o nowej wersji kolumn Dynaudio contour tym razem z "i"? Trzeba wyczyścić zapasy, a to jeszcze długo potrwa ponieważ dystrybutor ma taką, a nie inną strategię - będzie się męczył miesiącami, opowiadał klientom jaka to starsza linia produktu jest fantastyczna i lepsza od nowej (oczywiste ?). Dziki zachód ?, a raczej wschód. Na zachodzie contour "i" są już od tygodni w salonach.

Edytowane przez macktheknife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, macktheknife napisał:

Coś ten nasz polski rynek nie ma szczęścia do dystrybutorów naim... ? W UK to naim bezpośrednio obsługuje sieć partnerską, buduje politykę sprzedażową, autoryzuje, szkoli, wspiera, gwarantuje, serwisuje etc. Nie dziwcie się więc, że obsługa na wysokim poziomie. To zasadnicza różnica. Ta branża oferuje teoretycznie stosunkowo wysokie marże dla sieci partnerskiej ale to oznacza też, że dystrybutor lokalny często odpowiada za wszystko: politykę sprzedaży, cenową, czasem nawet gwarancję i serwis ponieważ niektórzy producenci dla wygody pracują w takim modelu (dostajesz duży discount - wszystko bierzesz na siebie). Im bardziej "wyrafinowany" brand tym gorzej. A idealny dealer to taki, który kupuje za cash, nic nie chce i nie jęczy gdy zbyt długo graty leżą na półce. A nie jęczy bo zwykle to już jego, a nie dystrybutora problem. Dlaczego w Polsce nic albo niewiele słychać np. o nowej wersji kolumn Dynaudio contour tym razem z "i"? Trzeba wyczyścić zapasy, a to jeszcze długo potrwa ponieważ dystrybutor ma taką, a nie inną strategię - będzie się męczył miesiącami, opowiadał klientom jaka to starsza linia produktu jest fantastyczna i lepsza od nowej (oczywiste ?). Dziki zachód ?, a raczej wschód. Na zachodzie contour "i" są już od tygodni w salonach.

Właśnie czekam na c20i,podobno mają być w połowie sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, izapat napisał:

?Nie, 20 dostałem na czas oczekiwania na "i"

Zamówiłeś w ciemno, odważnie. Będziesz być może pierwszym oblatywaczem w tym kraju ? Swoją drogą wg mnie 20-tki to jedyne w miarę udane pudła z całej "nowej starej" serii contour.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, macktheknife napisał:

Zamówiłeś w ciemno, odważnie. Będziesz być może pierwszym oblatywaczem w tym kraju ? Swoją drogą wg mnie 20-tki to jedyne w miarę udane pudła z całej "nowej starej" serii contour.

W ciemno.Ciekaw jestem jaka będzie różnica.Mam nadzieje,że będą odrobinę jaśniejsze i bardziej konturowym basem.W każdym razie c20 grają u mnie z M6SI i jest trochę za przytulnie.Widziałem ,że Dynki są łączone z Pliniusem,może to być ciekawe połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.07.2020 o 07:21, robi napisał:

Jest "ręczny" działający sposób.

Wchodzisz na stronę: naim.vtuner.com, logujesz się do konta i wprowadzasz:

Station Name: Radio Nowy Swiat

Station URL:  http://n19.rcs.revma.com/ypqt40u0x1zuv  (koniecznie powyższy bez s)

Location: Poland

Genre: dowolne

Type: mp3 (działa również przy OGG, ale i tak nadają w mp3)

Bitrate: 128 (w praktyce jest na razie 96)

Powodzenia!

gra muzyka ?

dzięki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.07.2020 o 07:21, robi napisał:

Jest "ręczny" działający sposób.

Wchodzisz na stronę: naim.vtuner.com, logujesz się do konta i wprowadzasz:

Station Name: Radio Nowy Swiat

Station URL:  http://n19.rcs.revma.com/ypqt40u0x1zuv  (koniecznie powyższy bez s)

Location: Poland

Genre: dowolne

Type: mp3 (działa również przy OGG, ale i tak nadają w mp3)

Bitrate: 128 (w praktyce jest na razie 96)

Powodzenia!

Mnie się nie udało "ręczne" dodanie ? na razie odtwarzam z apki poprzez chromecast ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, supmario napisał:

Mnie się nie udało "ręczne" dodanie ? na razie odtwarzam z apki poprzez chromecast ...

Przepraszam niby dodałem ale co ma być bez s? Bo niby radio dodane widać ale nie łączy się ?

 

Edytowane przez supmario
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.07.2020 o 15:23, supmario napisał:

 

Wpisujesz dokładnie ten adres:

http://n19.rcs.revma.com/ypqt40u0x1zuv (większość serwisów podaje https:// co z Naim nie działa)

U mnie działa bezbłędnie od tygodnia. Poniżej zrzut ekranu:

Naim.thumb.JPG.1ccd2c98d1d4e6b90baca63ba684f879.JPG

Edytowane przez robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, robi napisał:

Wpisujesz dokładnie ten adres:

http://n19.rcs.revma.com/ypqt40u0x1zuv (większość serwisów podaje https:// co z Naim nie działa)

U mnie działa bezbłędnie od tygodnia. Poniżej zrzut ekranu:

Naim.thumb.JPG.1ccd2c98d1d4e6b90baca63ba684f879.JPG

Dziękuję za poświęcony czas na pomoc. U mnie po pierwsze trzeba było dodać na naim.vtuner.com i nie podając mail i hasło tylko wpisując adres MAC streamera oraz adres stacji jednak z s ? i teraz działa ale na NDX2 może inna budowa tych nowych streamerów?

Edytowane przez supmario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.07.2020 o 07:33, supmario napisał:

Dziękuję za poświęcony czas na pomoc. U mnie po pierwsze trzeba było dodać na naim.vtuner.com i nie podając mail i hasło tylko wpisując adres MAC streamera oraz adres stacji jednak z s ? i teraz działa ale na NDX2 może inna budowa tych nowych streamerów?

Widocznie coś zmienili, to jednak znacznie nowsza seria. Ważne że działa.

U mnie ponieważ mam dwa urządzenia, to dla jednego z nich (tego dodanego do konta później)  również muszę podać adres MAC. Moge dodac tylko przez komputer i przeglądarkę www, dlatego potrzebne jest logowanie.

Swoją drogą, ta stacja już dawno miała być dopisana do listy. Nie mielibyśmy takich problemów.

Sprawdzam co jakiś czas  tu:

https://vtuner.com/setupapp/guide/asp/BrowseStations/Searchform.asp

 

Edytowane przez robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, izapat napisał:

Hej.Czy potrafi ktoś określić jakie są różnice między Naim xs2 a dzielonym Naim NAC 202 / NAP 200 DR? Czy może wystarczy dokupić flatcapa do xs2? A może samą końcówkę do xs2.

Z góry dziękuję.

 

Niestety nie wystarczy,flatcap podpięty do xs2 nie wnosi praktycznie nic,podpięty do cd to już zupełnie inna historia. Dzielonka 202/200 bardzo mocno odjeżdża xs2,jeśli masz budżet i dalej chcesz grać na Naim to wchodź w dzielonkę,to inny świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.07.2020 o 17:01, izapat napisał:

Hej.Czy potrafi ktoś określić jakie są różnice między Naim xs2 a dzielonym Naim NAC 202 / NAP 200 DR? Czy może wystarczy dokupić flatcapa do xs2? A może samą końcówkę do xs2.

Z góry dziękuję.

 

U mnie Flatcap zrobił ogromną różnice podpiety do XS-a. Zupełnie inny wzmacniacz z zasilaczem. Teraz mam Cyrusa i jest to samo. Bez zasilacza to gra tylko poprawnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Niepokorny napisał:

Ktokolwiek może z własnej autopsji i z sensem skrobnąć zdań kilka o połączeniu Naim Nap 250 Dr lub 300 Dr z wysokimi Dynaudio Confidence..?

Fani Dynaudio twierdzą np że Nap 250 nie napędzi nowych Confidence 30 o wyższych nie wspominając..

Na angielskim forum widziałem połączenia tych kolumn z 250DR. Tu masz prezentację dynaudio z 300ką, chyba nie prezentowaliby ze wzmacniaczem który niedomaga ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, init0 napisał:

Na angielskim forum widziałem połączenia tych kolumn z 250DR. Tu masz prezentację dynaudio z 300ką, chyba nie prezentowaliby ze wzmacniaczem który niedomaga ? 

 

ano też tak uważam ale na Fejsowym klubie Dynek to by go najchętniej Tylko z Heglem łączyli..?
Masz namyśli brytyjskie forum Naim Community czy jakieś forum Dynaudio..?

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.