Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.07.2020 o 09:46, Funnykris napisał:

Koledzy orientujecie się czy w 5si jest aktywny preamp czy pasywny jak w modelu 5i? 

Co to znaczy aktywny/pasywny preamp?

12 godzin temu, izapat napisał:

Czy orientujecie się,gdzie jeszcze można kupić Naima CD5XS ?

Dzięki.

Z ciekawości sprawdziłem na stronie naimaudio.com i mają już tylko CD5si w ofercie. Za chwilę też pewnie zniknie, odtwarzacze CD wymarły. Takie czasy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, init0 napisał:

Co to znaczy aktywny/pasywny preamp?

To znaczy czy posiada on elementy aktywne czy tylko pasywne. Preampy pasywne nie mają żadnego zasilania. Działają tylko na zasadzie tłumika sygnału wejściowego. Wtedy zasilane są w zasadzie tylko końcówki mocy i silnik potencjometra, a nie ma żadnego wzmocnienia na preampie. Słyszałem że w 5si jest właśnie zastosowany taki preampie w formie pasywnej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Funnykris napisał:

To znaczy czy posiada on elementy aktywne czy tylko pasywne. Preampy pasywne nie mają żadnego zasilania. Działają tylko na zasadzie tłumika sygnału wejściowego. Wtedy zasilane są w zasadzie tylko końcówki mocy i silnik potencjometra, a nie ma żadnego wzmocnienia na preampie. Słyszałem że w 5si jest właśnie zastosowany taki preampie w formie pasywnej.

 

Wygląda na to, że 5i był jedyny z pasywnym pre. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nigdzie nie mogę znaleźć, jaka jest różnica między Uniti2 a Uniti2b?

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Funnykris napisał:

No nie wiem...

Naim Nait 5 z aktywnym pre

spacer.png

Naim Nait 5i z pasywnym pre

spacer.pngspacer.png

Naim Nait 5SI

spacer.png

Jak dla mnie wygląda to podobnie.

 

Nie wiem jakie ma to znaczenie. Pasywny czy aktywny ma grać ?

Miałem ostatnio naita 5i + cd5i + kolumny Credo i cały firmowy set zrobił na mnie ogromne wrażenie. Zaczarował. Naita 5si miałem wcześniej w domu z innymi kolumnami i nie podobał mi się zbytnio, był nijaki w porównaniu do wyższych braci. Tym bardziej nie spodziewałem się, że taki stary i podstawowy zestaw tak zagra. Pewnie 5si też czuje się lepiej w firmowym towarzystwie. W każdym razie moje zdanie na temat podstawowej serii zmieniło się na plus ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2020 o 11:51, Niepokorny napisał:

Ktokolwiek może z własnej autopsji i z sensem skrobnąć zdań kilka o połączeniu Naim Nap 250 Dr lub 300 Dr z wysokimi Dynaudio Confidence..?

Fani Dynaudio twierdzą np że Nap 250 nie napędzi nowych Confidence 30 o wyższych nie wspominając..

Moim zdaniem nawet jeśli Naim dałby radę napędzić Dynaudio to zestawianie Naim z Dynaudio nie jest najwyższych lotów w aspekcie brzmienia. Ta elektronika słyszalnie ogranicza  Dynaudio a Dynaudio ogranicza brzmieniowo Naima. Z Naimem naturalniej niż z Dynaudio i te które słuchałem zagra na pewno szkoła Harbeth, Spendor, PMC.

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich klubowiczów. Mam pytanie czy jest wielka różnica pomiędzy Nait 5i-2 a Nait 5 Si? Z tego co czytałem to starszy model nie cieszy się zbyt pochlebnymi opiniami, natomiast o nowszym piszą całkiem dobrze. Porównywał może ktoś bezpośrednio te dwa modele? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, niki666 napisał:

Witam wszystkich klubowiczów. Mam pytanie czy jest wielka różnica pomiędzy Nait 5i-2 a Nait 5 Si? Z tego co czytałem to starszy model nie cieszy się zbyt pochlebnymi opiniami, natomiast o nowszym piszą całkiem dobrze. Porównywał może ktoś bezpośrednio te dwa modele? 

Miałem Nait 5i ,teraz mam xs2 .Nie chcę wracać do 5i a w cenie w używkach różnica niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, izapat napisał:

Miałem Nait 5i ,teraz mam xs2 .Nie chcę wracać do 5i a w cenie w używkach różnica niewielka.

Posiadam zarówno 5i jak i XS.

5i jest bardziej uniwersalnym wzmacniaczem, łatwiej do niego dobrać kolumny, lub jak się już je ma to łatwiej będzie mu się wpasować w system, natomiast XS jest bardziej otwarty na górze i tutaj z doborem kolumn pojawiają się schodki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2020 o 11:38, skyrobin napisał:

Moim zdaniem nawet jeśli Naim dałby radę napędzić Dynaudio to zestawianie Naim z Dynaudio nie jest najwyższych lotów w aspekcie brzmienia. Ta elektronika słyszalnie ogranicza  Dynaudio a Dynaudio ogranicza brzmieniowo Naima. Z Naimem naturalniej niż z Dynaudio i te które słuchałem zagra na pewno szkoła Harbeth, Spendor, PMC.

Nie wiem jak Naim gra z Dynaudio,ale posiadając na przestrzeni lat wszystkie modele Harbeths,za wyjątkiem 40,których nie mam gdzie wsadzić,stwierdzam że z Harbeths Naim też nie gra-moim zdaniem ofkorz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jbmar napisał:

Czy mógłbyś podać źródło tych informacji?

Głównie Audiostereo ale też kilka anglojęzycznych portali. 

 

14 godzin temu, izapat napisał:

Miałem Nait 5i ,teraz mam xs2 .Nie chcę wracać do 5i a w cenie w używkach różnica niewielka.

Którego 5i, tego starszego czy 5i-2? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, niki666 napisał:
15 godzin temu, jbmar napisał:

Czy mógłbyś podać źródło tych informacji?

Głównie Audiostereo ale też kilka anglojęzycznych portali. 

Czy mógłbyś podesłać linki do tych niepochlebnych opinii, bo mam wrażenie, że sobie coś wydumałeś....

 

44 minuty temu, niki666 napisał:

Którego 5i, tego starszego czy 5i-2? 

Między 5i, a 5i-2 wg mnie nie ma żadnej większej różnicy w dźwięku, ot odświeżona wersja z dodatkowym wejściem. Byłem w posiadaniu obydwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, jbmar napisał:

Czy mógłbyś podesłać linki do tych niepochlebnych opinii, bo mam wrażenie, że sobie coś wydumałeś....

 

Między 5i, a 5i-2 wg mnie nie ma żadnej większej różnicy w dźwięku, ot odświeżona wersja z dodatkowym wejściem. Byłem w posiadaniu obydwu.

Nic sobie nie wydumałem, po prostu jest dużo krytycznych opinii na temat tego wzmacniacza. Wpisz sobie w przeglądarce chociażby "Naim Nait 5i Audiostereo". Oczywiście są też pozytywne opinie, jednak odniosłem wrażenie, że większość go krytykuje. Z drugiej strony testuje obecnie pewien wzmacniacz i dochodzę do wniosku, że większość opinii można o kant dupy rozbić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, niki666 napisał:

Z drugiej strony testuje obecnie pewien wzmacniacz i dochodzę do wniosku, że większość opinii można o kant dupy rozbić ?

To fakt, ile uszu, gustów, konfiguracji... tyle opinii.

5i / 5i-2 nie jest jakimś mistrzostwem świata, ale w swoim pułapie cenowym to przyzwoity wzmacniacz.

Edytowane przez jbmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, niki666 napisał:

Głównie Audiostereo ale też kilka anglojęzycznych portali. 

 

Którego 5i, tego starszego czy 5i-2? 

Nie pamiętam już.Wiem,że to był jeden z gorszych wzmacniaczy jakie miałem.A może miałem źle dobrane głośniki do niego,nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2020 o 11:38, skyrobin napisał:

Moim zdaniem nawet jeśli Naim dałby radę napędzić Dynaudio to zestawianie Naim z Dynaudio nie jest najwyższych lotów w aspekcie brzmienia. Ta elektronika słyszalnie ogranicza  Dynaudio a Dynaudio ogranicza naima..

Odpowiadając zacytuję forumowego kolegę..??

W dniu 22.07.2020 o 12:44, init0 napisał:

Na angielskim forum widziałem połączenia tych kolumn z 250DR. Tu masz prezentację dynaudio z 300ką, chyba nie prezentowaliby ze wzmacniaczem który niedomaga ? 

 

Skoro lubimy się powoływać na zagraniczne fora to wspomnę iż faktycznie  na Naim Community użytkownicy chwalą połączenie dynek z naimem a i na Audiostereo wiele razy je łączono.. kwestia preferencji. 
Nawet jeśli dzielony Naim nie napędzi w 100% dużych Dynaudio to wielu nie jest to wcale do szczęścia potrzebne Skoro odpowiada Brzmieniowo

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni chwalą, inni narzekają. Pisałem już o tym ale 

W dniu 5.08.2020 o 07:02, Margol napisał:

Nie wiem jak Naim gra z Dynaudio,ale posiadając na przestrzeni lat wszystkie modele Harbeths,za wyjątkiem 40,których nie mam gdzie wsadzić,stwierdzam że z Harbeths Naim też nie gra-moim zdaniem ofkorz.

Bo naim najlepiej "gra", gdy w ogóle "nie gra" tylko czeka w gotowości 24h nieodłączony od zasilania ? Kolumny wtedy zupełnie nie mają znaczenia

29 minut temu, Niepokorny napisał:

Odpowiadając zacytuję forumowego kolegę..??

Skoro lubimy się powoływać na zagraniczne fora to wspomnę iż faktycznie  na Naim Community użytkownicy chwalą połączenie dynek z naimem a i na Audiostereo wiele razy je łączono.. kwestia preferencji. 
Nawet jeśli dzielony Naim nie napędzi w 100% dużych Dynaudio to wielu nie jest to wcale do szczęścia potrzebne Skoro odpowiada Brzmieniowo

Ludzie na forach piszą tylko o tym co usłyszą (albo nie usłyszą lub wydaje się im, że usłyszeli), a nie tym co Ty usłyszysz Jednym "gra", innym nie. Posłuchaj sam i zdecyduj. Nie słuchałem 250/300 z C30 i nie znam nikogo z takim zestawieniem ale również uważam (o czym już pisałem), że naim + dyn to nie jest idealne połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy dla kogo..

Skoro Firma DYnaudio zestawia na Audio Show swoje Najwyższe serie z dzielonym  Naimem (jak na filmie) to przecie w kolano by se nie strzelali takim zestawieniem.. skoro ma to zachwycić na Targach Audio i przyciągnąć klientów. 
Nie wybrali Gryphona, Passa, Moona czy nawet Accuphase ? - wybrali Naima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie xs2 gra z Dynaudio i jest naprawdę dobrze.Wiadomo,dyskoteki się nie zrobi,ale nie po to kupuje się taki sprzęt.

Miałem Roksany,Musicale,Hegle i je sprzedawałem a Naim zostawał,bo zawsze miło mi się wraca do tego brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Niepokorny napisał:

Zależy dla kogo..

Skoro Firma DYnaudio zestawia na Audio Show swoje Najwyższe serie z dzielonym  Naimem (jak na filmie) to przecie w kolano by se nie strzelali takim zestawieniem.. skoro ma to zachwycić na Targach Audio i przyciągnąć klientów. 
Nie wybrali Gryphona, Passa, Moona czy nawet Accuphase ? - wybrali Naima

Zależy dla kogo.

Życie pełne jest zarówno mezaliansów towarzyskich jak i małżeństw z rozsądku... szczególnie tam, gdzie miarą "miłości" są wskaźniki finansowe ? No i oczywiście w pewnych kręgach w towarzystwie jednych wypada, a innych zdecydowanie nie wypada się pokazywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, izapat napisał:

Miałem Roksany,Musicale,Hegle i je sprzedawałem a Naim zostawał,bo zawsze miło mi się wraca do tego brzmienia.

Dokładnie tak.. ?

Naim sie chwali że do jego klocków powraca największy odsetek klientów.

Już o tym wspominałem, zaczynałem od XS2 i po drodze przerobiłem ..naście wzmacniaczy.. w tym 4 Hegle by na końcu i tak do Naima wrócić.

Mam Nap 250 Dr i 272 a docelowo będą grały 2 końcówki 2x250 Dr + 282 + NDX2 + zasilacze + Bowers 803 D3

?robi?? byle by tylko Zaraza planów nie popsuła..?

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Niepokorny napisał:

Dokładnie tak.. ?

Naim sie chwali że do jego klocków powraca największy odsetek klientów.

Już o tym wspominałem, zaczynałem od XS2 i po drodze przerobiłem ..naście wzmacniaczy.. w tym 4 Hegle by na końcu  i tak do Naima wrócić.

Mam Nap 250 Dr i 272 a docelowo będą grały 2 końcówki 2x250 Dr + 282 + NDX2 + zasilacze + Bowers 803 D3

?robi?? byle by tylko Zaraza nie planów nie popsuła..?

Fajny zestaw. Ja zawsze powtarzam,Naim to od dzielonek w górę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.