Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Niepokorny napisał:

Dokładnie tak.. ?

Naim sie chwali że do jego klocków powraca największy odsetek klientów.

Już o tym wspominałem, zaczynałem od XS2 i po drodze przerobiłem ..naście wzmacniaczy.. w tym 4 Hegle by na końcu i tak do Naima wrócić.

Mam Nap 250 Dr i 272 a docelowo będą grały 2 końcówki 2x250 Dr + 282 + NDX2 + zasilacze + Bowers 803 D3

?robi?? byle by tylko Zaraza planów nie popsuła..?

Na dzielone też mam chrapke, ale nie długo będę miał na odsłuchu Audio analogue  Puccini aniv. I Audie fl3. Porownam z xs2. Jeśli xs2 wygra, to kupuję dzielonke Naima. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przyjaciel miał onegdaj integrę Puccini SE,pełne dual mono i kapitalny stopień MM. Grała wybitnie,do dziś żałuję że jak się jej pozbywał,to nie położyłemna niej  łapy. Potem już żaden AA Puccini nawet się do tej integry nie zbliżył....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Margol napisał:

Mój przyjaciel miał onegdaj integrę Puccini SE,pełne dual mono i kapitalny stopień MM. Grała wybitnie,do dziś żałuję że jak się jej pozbywał,to nie położyłemna niej  łapy. Potem już żaden AA Puccini nawet się do tej integry nie zbliżył....

Podobno nowe AA są mniej ocieplone, co by mi pasowało, ale posłucham i się okaże. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nawet nie o to idzie,po prostu tamten model był zrobiony bezkompromisowo i to w porównaniu z późniejszymi wypustami słychać.

Izapat jak lubisz Naima,to nie kombinuj,sprzedaj XS i kup rasowego Naima,zaczynając od 202/200 i zobaczysz,że to kosmiczna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Margol napisał:

To już nawet nie o to idzie,po prostu tamten model był zrobiony bezkompromisowo i to w porównaniu z późniejszymi wypustami słychać.

Izapat jak lubisz Naima,to nie kombinuj,sprzedaj XS i kup rasowego Naima,zaczynając od 202/200 i zobaczysz,że to kosmiczna różnica.

O 202/200 właśnie myślałem,ale posłucham powyższych ,co mi szkodzi trochę pokombinować?Gdyby nie kombinacje i straty zostałbym z wieżą Technicsa?i nie miał żadnego porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Margol napisał:

Izapat jak lubisz Naima,to nie kombinuj,sprzedaj XS i kup rasowego Naima,zaczynając od 202/200 i zobaczysz,że to kosmiczna różnica.

202/200? Moim zdaniem to najgorzej grający wzmacniacz naima w stosunku ceny do jakości. Końcówka Nap200 jest mocno niedanym klockiem. Ostra, jasna, bez wypełnienia dolnych rejestrów. Dzielone "rasowe" wzmacniacze Naima powinny się zaczynać od 282/250 albo chociaż od 202/250. 

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kardas napisał:

202/200? Moim zdaniem to najgorzej grający wzmacniacz naima w stosunku ceny do jakości. Końcówka Nap200 jest mocno niedanym klockiem. Ostra, jasna, bez wypełnienia dolnych rejestrów. Dzielone "rasowe" wzmacniacze Naima powinny się zaczynać od 282/250 albo chociaż od 202/250. 

Hmm,zaczynają się schody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, izapat napisał:

Hmm,zaczynają się schody.

Żadne schody. Ile ludzi tyle opinii. Testuj to co chcesz i wybierz pod siebie ?

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kardas napisał:

202/200? Moim zdaniem to najgorzej grający wzmacniacz naima w stosunku ceny do jakości. Końcówka Nap200 jest mocno niedanym klockiem. Ostra, jasna, bez wypełnienia dolnych rejestrów. Dzielone "rasowe" wzmacniacze Naima powinny się zaczynać od 282/250 albo chociaż od 202/250. 

No...mając w domu 202/200DR w życiu nie pokusiłbym się o takie stwierdzenie,ale jak zawsze każdy z nas słyszy inaczej. Dla mnie XS na tle tej dzielonki to wykastrowany z emocji piecyk.

https://www.avtest.pl/wzmacniacze/item/934-naim-nac-202-nap-200-dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Margol napisał:

Dla mnie XS na tle tej dzielonki to wykastrowany z emocji piecyk.

Porównywanie wzmacniacza 202/200 do wzmacniacza za 1/3 ceny 202/200 chyba mimo wszystko jest nieuprawione. 

Edytowane przez kardas

Naim CD5XS + NAT05XS + Supernait + Hicap 2 + FlatCap x2 + HiLine + Naca5 + Spendor A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz z sumą wydaną na sprzęt rośnie (nie zawsze, ale) ego właściciela. Stąd częściowo takie opinie.

Liczy się całość toru, akustyka, oczekiwania i zadowolenie posiadacza.

Reszta do wora ??

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kardas napisał:

Porównywanie wzmacniacza 202/200 do wzmacniacza za 1/3 ceny 202/200 chyba mimo wszystko jest nieuprawione. 

Przecież to są dywagacje na użytek izapata,bo właśnie on jest właścicielem XS i to on rozważa abgrejd tego  wzmacniacza. Jeden i drugi miałem w domu,wiec podzieliłem się doświadczeniem, nie musisz tego czytać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchał już ktoś krytycznie SN3 i XS3? Na zagranicznych forach tylko recenzje z pozycji kolan,co dziwi o tyle,że sam Naim twierdzi,że to ewolucyjne zmiany a nie rewolucyjne. Forum Naima pomijam,bo tam wszystko jest na kolanach(co zrozumiałe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po bezpośrednim porównaniu w domowych warunkach SN3 do SN2 śmiało mogę napisać, że grają tak samo z subtelnymi różnicami na + dla SN3. Z mojej oceny minimalnie więcej informacji na górze i minimalnie lepiej prowadzony bas. W średnicy różnic raczej nie było. Takie same różnice są również po dopięciu HiCap dr. Nie wiem jak pre gramofonowe ale z info kolegi jest całkiem przyzwoite.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze prowadzenie basu = szybszy. Potwierdzam.

Szkoda tylko, że SN3 względem SN2 to nie taki sam progres jak SN2 względem SN1. Wiadomo, że są zwolennicy tylko SN1 ale dla mnie 2-ka gra zdecydowanie lepiej. 3-ki raczej sobie nigdy nie sprawię. Kolejny mój krok to 250dr. 

Miłego koledzy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe dziecko, czy słuchawki? Żartowałem, odpowiedz znam,ha,ha. Gratuluje młodemu tacie

A ja u siebie wymieniłem 2xhicap dr na supercap dr w pre. 

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I jak po zmianie ?

Dźwiękowo nie odpowiem. Mam zasilacz 2dni i mało co słuchałem. Natomiast zauważyłem ze końcówka mocy przestała brumiec 

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam podobne podejście do tematu jak puszkin... 2 nie zamienię na 3. Kolejnym krokiem będzie wymiana NDX na NDX2. 
Teraz z racji małego dziecka dużo obcuję z słuchawkami i muszę przyznać ze coraz bardziej mi się podoba ?

A to ciekawy jestem. Naprawdę ??

Ja rozkminiałem temat NDS vs NDX2

NDS jest level wyżej jeśli chodzi o dźwięk od NDX. NDX 2 piszą że ma Tylko lepsze funkcjonalności które skoro nie były nam potrzebne 5 lat temu to i teraz średnio...

A cenowo NDS stoi bardzo fajnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2020 o 21:06, Niepokorny napisał:

A to ciekawy jestem. Naprawdę ??

Ja rozkminiałem temat NDS vs NDX2

NDS jest level wyżej jeśli chodzi o dźwięk od NDX. NDX 2 piszą że ma Tylko lepsze funkcjonalności które skoro nie były nam potrzebne 5 lat temu to i teraz średnio...

A cenowo NDS stoi bardzo fajnie 

Zastanawiałem się nad NDS, natomiast NDX 2 również (oprócz funkcjonalności) technologicznie wyprzedza NDS. Dlatego tez pozostanę przy swoim wyborze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Floyd00 napisał:

Panowie troszkę z innej mańki. 
Pytanie to posiadaczy SN1 czy ktos kuma ustawienie wejść w tym wzmaku?

Wszystko jest opisane w instrukcji. Możesz przypisać wejścia cyfrowe do dowolnego "przycisku". Jak masz namieszane to zresetuj do ustawień domyślnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2020 o 12:34, Kacper525 napisał:

Zastanawiałem się nad NDS, natomiast NDX 2 również (oprócz funkcjonalności) technologicznie wyprzedza NDS. Dlatego tez pozostanę przy swoim wyborze ?

starsze streamery (NDS/ NDX/ ND5XS) mają pewną przewagę w obsłudze nad nowszymi,

można słuchać muzyki z NAS (też uniti serve/ core) wykorzystując pilota, natomiast w nowszych jest to możliwe tylko z poziomu aplikacji,

w razie awarii internetu/ aplikacji na nowszych muzyki z NAS  nie posłuchasz a na starszych już tak ...

nie wiem dlaczego tak jest ale sprawdziłem to osobiście ...

Edytowane przez Piotr111111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.